Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 08:13   #81
izbjeći dhl nažalost nemreš. ali ako odlučiš ne primiti paket samo im javiš putem e-maila ili telefona i to je to. ništa se ne plaća kod povrata.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:11   #82
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
izbjeći dhl nažalost nemreš. ali ako odlučiš ne primiti paket samo im javiš putem e-maila ili telefona i to je to. ništa se ne plaća kod povrata.
hvala na odgovoru
grimalkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 00:50   #83
DHL vs. UPS?

Pozdrav forumu
Naručujem iz Njemačke i daju mogućnost dostave DHL-om ili UPS-om. Znate li ima li tu kakve stvarne razlike, svakako i jedne i druge preuzimaju naše dostavljačke službe a razlika u cijeni i nije baš zanemariva.
Unaprijed hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 07:32   #84
ako ide iz njemačke onda je svejedno. mada iz mojeg iskustva UPS je nešto brži, a kod DHL-a se zna desiti da nemaju dostavno područje za tvoju adresu pa onda paket u Hrvatskoj preuzima hp express ali ništa strašno.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:44   #85
Pozdrav,

Znači naručila bih mob preko honorbuy.com u vrijednosti nekih 190 dolara, na to još ide nekih 35 dolara dostave DHL-om. Skladište je u EU što znači da ne bi trebalo biti dodatnih troškova (carina, PDV). Ali me zanima, ako ja sad platim tih 35 dolara DHL, naplaćuju li oni još šta dodatno pri dostavi ili je to sve pokriveno? Imate li kakvih iskustva s tim?
Anđeo96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:48   #86
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Raspisala si se po forumima, odgovorio sam ti na Bugovom, sad ću i ovdje...
DHL je sve odradio kako treba, a ti si nepripremljena za tu vrstu prijevoza.
Dali DHL odrađuje svo po propisima i u mome slučaju ? Iz Kine stiglo za 3 dana , poslao im narudžbu i Eori i sada je u postupku carinjenja 6 dana ? Na upit bahati odgovor , pa šta hoćete čekajte .
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:52   #87
Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Ja sam došao iskaliti svoje frustracije sta se tice hrv poste ili dhla. Naime naručio sam preko njemacke firme orginal naocale koje se proizvode u kini. Dostava besplatna i naocale su za 3 dana dosle sa dhl u zagreb gdje su ocarinjene, znaci sve u 3 dana. I ima 2 dana naocale stoje u zg i jos ih nisam dobio iako zivim u st. Stvarno sam ljut da za 2 dana ne mogu doci iz is zg u st a iz kine su dosle za 3 dana. Katastrofa teska.
Ja sam u Zagrebu. Paket stigao za 3 dana iz Kine i već se 6 dana carini Da to je DHL. Izbjegavati koliko je moguće
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:58   #88
Angry

Evo stigao račun . Vrijednost paketa 500 kn, carina 0 kn, PDV 120 KN, TROŠKOVI OBRADE 130 KN . Ukupno 250 kn . I to još nije garancija da ču ga dobiti do kraja tjedna a kako rade i do kraja mjeseca. Što dalje od DHL-a.
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 16:45   #89
a da si išao normalni putem platio bi cca 70kn manje.
jer su ovi naši isto poskupili po pitanju obrade paketa i sl...

to ti je tak.

a po pitanju dhl-u, ako imaju dostavu za tvoje područje, traži da platiš kod preuzimanja paketa. pa će biti sigurno do petka kod tebe
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 17:34   #90
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
a da si išao normalni putem platio bi cca 70kn manje.
jer su ovi naši isto poskupili po pitanju obrade paketa i sl...

to ti je tak.

a po pitanju dhl-u, ako imaju dostavu za tvoje područje, traži da platiš kod preuzimanja paketa. pa će biti sigurno do petka kod tebe
Na koga misliš ovi naši ? Pošta ?
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:43   #91
Quote:
bego kaže: Pogledaj post
Na koga misliš ovi naši ? Pošta ?
da
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:17   #92
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
da
Još nije došlo Platiš im 35 % vrijednosti robe za "uslugu" i čekaš sada već 7 dana da ju obave. 3 dana iz Kine do Zagreba i 10 dana (ako) u Zagrebu čekaš njihovu dostavu. Tko je tu lud ? Očito onaj tko koristi njihovu uslugu. Neznam zašto me asociraju na T-com
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:09   #93
Quote:
bego kaže: Pogledaj post
Još nije došlo Platiš im 35 % vrijednosti robe za "uslugu" i čekaš sada već 7 dana da ju obave. 3 dana iz Kine do Zagreba i 10 dana (ako) u Zagrebu čekaš njihovu dostavu. Tko je tu lud ? Očito onaj tko koristi njihovu uslugu. Neznam zašto me asociraju na T-com
to ti je tak nažalost jer navodno DHL nema svoje carinske službenike nego oni dolaze par puta tjedno kod njih...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:35   #94
Angry

Tako rade samo u Hrvatskoj jer očito su nekoga podmazali pa su zaštićeni poput T-coma .
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:43   #95
Ludilo haha

A što kada odaberemo način plaćanja pouzećem. Stiže li nam roba već slijedeći dan ili do kraja tjedna? - eto danas, ponedjeljak.
Također, u kojem terminu uopće možemo očekivati?
Imam situaciju da kod kuće neće biti nikoga, svi ili rade ili pak su u školi. Što da napravim u tom slučaju?

Hvala na pomoći i navedenim informacijama!
Fritexvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:18   #96
Quote:
Fritexvz kaže: Pogledaj post
Ludilo haha

A što kada odaberemo način plaćanja pouzećem. Stiže li nam roba već slijedeći dan ili do kraja tjedna? - eto danas, ponedjeljak.
Također, u kojem terminu uopće možemo očekivati?
Imam situaciju da kod kuće neće biti nikoga, svi ili rade ili pak su u školi. Što da napravim u tom slučaju?

Hvala na pomoći i navedenim informacijama!
trebaš dogovoriti termin kada da dođu

npr... od 16 do 18h
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:41   #97
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
trebaš dogovoriti termin kada da dođu

npr... od 16 do 18h
ja sam odabrao pouzećem i čekao cjeli tjedan. Ubuduće ih izbjegavaj
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 13:41   #98
Naručio sam paket is Amerike koji je poslan DHL Global mailom, došao je u Zagreb i tamo stoji već 40dana, broj telefona mi samo automatski govori radna vremena,
a o mail odgovoru da ne pričam, neki c/p tekst iz Srbije poslan ništa korisno

Paket je sa ebaya, i mislim da ću liku reći da ne mogu do paketa a po trackingu je u Zagrebu i čeka isporuku...ali 40 dana
__________________
Ne znam ja ništa, ja sam ovdje biciklom.
StreamLight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 02:09   #99
Znaci ajmo ispočetka
Naručila paket, dolazi iz Kine, al ima i oznaku Kanade.
Šalje DHL da im dam eori.
Izvadila eori i sad čekam 24 sata da mi ga aktiviraju.
DHLu sigurno moram platiti operativne troškove carinjenja bez da sam imala mogućnost biranja.
U paketu su čizme. Cijena im je 121 USD. Al na paketu su iz nekog razloga naveli 22 USD. Poštarinu sam platila 10ak USD. I sad me zanima - jeli mogu imat koje dodatne troškove poput poreza za koji znam koliki je ili pak carine i kolika bi bila na taj iznos. Te koliko taj proces traje i hoću li jos ista morati slati DHLu?

Help
Bubrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:04   #100
Quote:
Bubrica kaže: Pogledaj post
Znaci ajmo ispočetka
Naručila paket, dolazi iz Kine, al ima i oznaku Kanade.
Šalje DHL da im dam eori.
Izvadila eori i sad čekam 24 sata da mi ga aktiviraju.
DHLu sigurno moram platiti operativne troškove carinjenja bez da sam imala mogućnost biranja.
U paketu su čizme. Cijena im je 121 USD. Al na paketu su iz nekog razloga naveli 22 USD. Poštarinu sam platila 10ak USD. I sad me zanima - jeli mogu imat koje dodatne troškove poput poreza za koji znam koliki je ili pak carine i kolika bi bila na taj iznos. Te koliko taj proces traje i hoću li jos ista morati slati DHLu?

Help

prvo će te dhl kontaktirati i tražiti e-mail. nakon toga uglavnom ti njima putem e-mail moraš poslati paypal screenshot ili račun gdje se vidi vrijednost robe. isto tako ako nije nigdje naznačeno iznos shipping, onda će ti to uračunati i na taj ukupan iznos plaćaš 25% pdv-a plus 125kn DHL troškova.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.