Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 12:27   #21
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
Pa imaš recimo bajkerske časopise, zatim one posvećene bodybuildingu i rekreaciji, pa svakojakim hobistima itd.
...
Ja sam konkretno neko vrijeme kupovao časopis "Modern Drummer", koji izlazi valjda više od 50 godina.
Nemoj u pricu sa "lajfstajlom" mijesati specijalizirane i hobisticke casopise, to su razlicite kategorije.

I specijalizirani i hobisticki casopisi su danas, nazalost, postali uglavnom reklamni katalozi. No ono o cemu pricamo su "opci" mediji koji u formi pisanja o zamisljenom svijetu za "cool-ljude" sluze prodavanju odredjenog spektra proizvoda.

Bilo bi zgodno kad bi na naslovnici caospisa pisalo "Ako imate placu od 15.000 - 30.000 kuna, onda citatjte ovaj casopis". No, nazalost, "lajfstajl" je prethodnih godina prodavan ljudima koji si ga ne mogu priustiti onime sto realno imaju. U tu svrhu je onda odmah u casopisu reklamirana i banka koja nudi "altruisticke kredite".

Onda je npr. sefica neke poslovnice turisticke agencije, sa placom od 6800 kuna, zamislila da zivi u svijetu u kojem ima placu od 15000 kuna. Uzela kredit i kupila stan, novi auto (stari nije bio dovoljno cool), plazmu (LCD nije bio dovoljno cool), svakih 6 mjeseci novi gadžet, welnes, cipele od 1500 kuna, mala pakiranja jogurta... paradirala okolo sa bocicama Jane od 0,5 L, pohadjala tecajeve joge, tretmane voskovima i jos 100 pičkih materina.

Danas je ta turisticka agencija propala, a "cool žena" danas zivi "lajfstajlom" bijednika. I uz grceve i tesku depresiju pokusava vracati kamate za kredit kojim je placala "lajfstajl"...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 11:03   #22
Samo da se osvrnem na spomenutu Sensu: na nju se ne može primijeniti ovaj opis časopisa koji spominjete, časopisa s hrpom reklama, gadgetima i savjetima za trošenje hrpe para. Prolistao/pročitao sam 15-ak brojeva i oni su lifestyle časopis koji zaista "gura" određeni stil života, koliko god to Gugenheimu smiješno zvučalo
Naime, oni propagiraju zdrav život, yogu, meditiranje, život u skladu s prirodom, ovoono, taj đir. Imaju dužih članaka na 4-6 stranica o takvim "spiritualnim" temama bez da je to prikrivena reklama nečega. Čak se i ponose time što se tiskaju na recikliranom papiru. To je za mene lifestyle časopis koji je zbilja posvećen načinu života. Je, naravno, ne govorim sad da je časopis super; imaju tupavih članaka, teme im se znaju ponavljati, imaju i dio s reklamama ko i ostali časopisi, ali nemaju celebrityje, tračeve, gadgete tjedna za 5000 kuna i slično.
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 19:49   #23
Quote:
Zlogermo kaže: Pogledaj post
Samo da se osvrnem na spomenutu Sensu: na nju se ne može primijeniti ovaj opis časopisa koji spominjete, časopisa s hrpom reklama, gadgetima i savjetima za trošenje hrpe para. Prolistao/pročitao sam 15-ak brojeva i oni su lifestyle časopis koji zaista "gura" određeni stil života, koliko god to Gugenheimu smiješno zvučalo
Naime, oni propagiraju zdrav život, yogu, meditiranje, život u skladu s prirodom, ovoono, taj đir. Imaju dužih članaka na 4-6 stranica o takvim "spiritualnim" temama bez da je to prikrivena reklama nečega. Čak se i ponose time što se tiskaju na recikliranom papiru. To je za mene lifestyle časopis koji je zbilja posvećen načinu života. Je, naravno, ne govorim sad da je časopis super; imaju tupavih članaka, teme im se znaju ponavljati, imaju i dio s reklamama ko i ostali časopisi, ali nemaju celebrityje, tračeve, gadgete tjedna za 5000 kuna i slično.
e,slažem se. sensa je zakon . jedini časopis koji kupujem. ostalo mi je sve aj bok
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:09   #24
[QUOTE=Zlogermo;39445498]Samo da se osvrnem na spomenutu Sensu: na nju se ne može primijeniti ovaj opis časopisa koji spominjete, časopisa s hrpom reklama, gadgetima i savjetima za trošenje hrpe para.
Naime, oni propagiraju zdrav život, yogu, meditiranje, život u skladu s prirodom, ovoono, taj đir. Imaju dužih članaka na 4-6 stranica o takvim "spiritualnim" temama bez da je to prikrivena reklama nečega. Čak se i ponose time što se tiskaju na recikliranom papiru. To je za mene lifestyle časopis koji je zbilja posvećen načinu života. Je, naravno, ne govorim sad da je časopis super; imaju tupavih članaka, teme im se znaju ponavljati, imaju i dio s reklamama ko i ostali časopisi, ali nemaju celebrityje, tračeve, gadgete tjedna za 5000 kuna i slično.[/QU


Čitam ove postove i nekako ne mogu doć k sebi... jbt, sigurna sam milijun posto da ljudi nikad u životu nisu imali u rukama ovaj Sensa magazin kojeg je autorica teme navela kao primjer lifestyle magazina....
kakav jebeni život na visokoj nozi, skupi auti i mobiteli, veliki krediti, zaduživanja..........

upravo suprotno, sensa je magazin koji se bavi spiritualnim temama i radom na sebi , a ne radi se o nikakvom nametanju života na visokoj nozi niti bilo kakvog standarda.... radi se isključivo o RADU NA SEBI I TO S NAGLASKOM NA ONAJ DUHOVNI RAD NA SEBI

A ne vidim niti jedan razlog zašto je rad na sebi i duhovno obogaćivanje - glupost i naivnost ili kako to već neki nazivaju....
Dapače, bilo bi nam svima bolje i manje bismo bilil napeti kad bismo prakticirali određeni stil života, njegovali svoju duhovnu stranu, meditirali, barem jedamput godišnje odlazili na neki wellnes i sl., a ne samo trčali za parama i bjesnili od ljubomore kad netko kupi dobar nov auto pa makar na kredit od 10 godina

eto, nadam se da će sad rasprava na ovoj temi krenuti u nekom drugom pravcu
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:58   #25
Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
upravo suprotno, sensa je magazin koji se bavi spiritualnim temama...

...S NAGLASKOM NA ONAJ DUHOVNI RAD NA SEBI...

...duhovno obogaćivanje...

...bilo bi nam svima bolje i manje bismo bilil napeti kad bismo prakticirali određeni stil života, njegovali svoju duhovnu stranu, meditirali...
O cemu se radi, o religijskim temama? Jesu li onda i "Kršćanska sadašnjost" i "Kula stražara" lajfstajl casopisi?

Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
eto, nadam se da će sad rasprava na ovoj temi krenuti u nekom drugom pravcu
Ako je to pravac religijskih casopisa (u uzem ili sirem smislu), onda se nadam da u toj Sensi postoji lajfstajl i za pripadnike ostalih vjerskih pravaca. To sto su pametni prodavaci magle bogatijem sloji zapadnih menagerica i knjigovotkinja prodali Sai Babu, Maharishija i Ravi-Shankara (jogu, meditaciju, "kvalitetno disanje", vegetarijantvo i sl. kao neki jako dobar "duhovni rad na sebi") ne znaci da je to sve skupa i truncicu veca "duhovnost" od onog kojeg prakticiraju sljedbenici Pape ili klanjateli Alaha.

Dakle, Senso, zelimo clanke o tome gdje kupiti kvalitetna raspela ili tepihe od prirodnih vlakana za klanjanje Alaha. Da nam poveca kvalitetu osobne duhovnosti.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:21   #26
jel ima još kakvi časopis koji je po tematici kojom se bavi sličan sensi?
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:21   #27
meni je Lisa ok
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:21   #28
meni je Lisa ok
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.