Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 18:12   #21
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Zanima me je li još netko ovih dana iz HZZ-a pozvan na testiranje u vezi ovoga. Savjetnica mi ništa ne zna reći, a čini mi se da je to samo nova caka da nas čim više izbace iz evidencije nezaposlenih. Mene su nazvali i ponudili mi to i morala sam prihvatiti, a uvjeti su bili da su ljudi visokoobrazovani i najmanje godinu dana u evidenciji nezaposlenih.

Savjetnica mi nije znala reći ni kako izgleda to testiranje, tj. testiranje čega je to uopće!!! Znam samo za psiho test, ali to sam i sama pretpostavila da će biti. Testiranje je u ponedjeljak pa ako možete požuriti s odgovorima.

Znam da je bilo nekakvo testiranje u vezi ovoga pred dvije godine pa me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, tj. jesu li uspjeli naći posao i isplati li se uopće oko toga mučiti. Nedavno su na gotovo svim portalima objavljene neke vijesti kako je to jako tražen i dobro plaćen posao, a sve mi se čini da je to sve samo plaćena reklama vladajućih i da se nemam čemu veseliti, kao i inače u ovoj državi slučaja.


Koliko sam shvatila, to se upisuje u radnu knjižicu, ali nakon toga za tih 40 (ne)sretnika koji prođu testiranja ne postoji neki osigurani posao, već se vraćamo na burzu, ali valjda tek nakon 6mjeseci???? Mislim da je cilj svega ovoga da ću ja past u još veću depresiju.

Zlo mi je od ove države!!!! Savjetnicu koja nikad ništa ne zna ne ću dalje komentirati.
koliko znam svaka prekvalifikacija se plaća, tako da ces za to vrijeme imati bar neki džeparac, ali onda dvije god nemas pravo ni na kakvu drugu prekvalifikaciju/tečaj i sl.
to je zanimanje navodno dosta deficitarno, neki dan (prekjučer, cini mi se) gledao sam na dnevniku prilog o tome, cura je bila godinu i nesto bez posla, prekvalificirala se za to i dobila posao u nekoj udruzi...

da sam na tvom mjestu to bih prihvatio bez razmišljanja, da imam novaca platio bih si taj tečaj sam, mislim da je to jedna od boljih prekvalifikacija koja se trenutno nudi

P.S. offtopic - slika u avataru tvoja?

Zadnje uređivanje drot13 : 01.02.2013. at 07:36. Reason: brisanje citata nakon prebacivanja
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 20:45   #22
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post

koliko znam svaka prekvalifikacija se plaća, tako da ces za to vrijeme imati bar neki džeparac, ali onda dvije god nemas pravo ni na kakvu drugu prekvalifikaciju/tečaj i sl.
to je zanimanje navodno dosta deficitarno, neki dan (prekjučer, cini mi se) gledao sam na dnevniku prilog o tome, cura je bila godinu i nesto bez posla, prekvalificirala se za to i dobila posao u nekoj udruzi...

da sam na tvom mjestu to bih prihvatio bez razmišljanja, da imam novaca platio bih si taj tečaj sam, mislim da je to jedna od boljih prekvalifikacija koja se trenutno nudi

P.S. offtopic - slika u avataru tvoja?

LOL, ni ne trebaju mi druge prekvalifikacije u budućnosti, ako prođem testiranje za ovu, bit će mi to 4.struka s kojom možda neću naći posao. Meni se to učinilo jako pametnim, tim više što bismo uskoro trebali uć u EU, ako nas opet Slovenci ne razhebu ili ako se dotična ne raspadne u bližoj budućnosti...
E, onda to nije pametno, ali tko će ga znati. Bolje nego da sjedim doma i razmišljam o ulupanim godinama u faks i besmislenosti svog života...

S obzirom na to da živimo u Hrvatistanu, ne bih se čudila da se te prekvalifikacije više ne plaćaju, moja savjetnica mi je rekla da bi mi platili putne troškove do Karlovca, a nikakva dodatna plaćanja nije spominjala.


Valjda će se uskoro javiti netko s više saznanja o ovome. Sigurno i u drugim županijama imaju takve prekvalifikacije.

Dnevnik nisam gledala, ali sam čitala po portalima o tome i ispod standardna pljuvaona kako su neki pred 2godine to odradili i da im to ništa ne znači u životopisu i da nisu našli posao, da u Rijeci i Osijeku postoji neki smjer na fakultetima za to, ali ljudi ne mogu nać posao blabla... i da je sve to obmana i plaćena reklama. Ako ništa, bar će mi lijepo izgledati u životopisu kad se budem javljala na namještene natječaje u hrvatskim školama


Sve u svemu, ja sam prihvatila pa što bude. Znam samo da nas uzimaju 40, od toga 20 za pisanje tih projekata, a ostale za nekakav razvoj poduzetništva (tu sam joj skoro prasnula u smijeh)... I rekla mi je da nas ima preko 200zainteresiranih za to, da su dobili pare iz EU za to osposobljavanje ljudi. Kako se meni čini, ne bi bilo loše da svaki grad ima neki takav tim za pisanje tih projekata, možda bi se neke stvari pokrenule.

offtopic - je. zašto?
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 20:55   #23
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Ma da,zanima me da li je samo neka posebna struka ili nije.

Možda se još nekto javi ko zna više o temi.
Gledajući mene reklo bi se da ne treba biti neka posebna struka u pitanju, a naišla sam i na neki članak na netu u kojem piše da su se za to javljale zbilja raznolike struke. Bitno je da si visokoobrazovana i najmanje godinu dana na burzi u evidenciji. Tako sam ja to shvatila... I da te savjetnica pozove, ak se to provodi i u tvojoj županiji.

Mene je moja savjetnica zvala. Da nije, ja ne bih uopće znala za to.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:17   #24
Da,ispunjavam te uvjete.

Ma nije bitno,nego eto prvi put čujem.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:34   #25
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
LOL, ni ne trebaju mi druge prekvalifikacije u budućnosti, ako prođem testiranje za ovu, bit će mi to 4.struka s kojom možda neću naći posao. Meni se to učinilo jako pametnim, tim više što bismo uskoro trebali uć u EU, ako nas opet Slovenci ne razhebu ili ako se dotična ne raspadne u bližoj budućnosti...
E, onda to nije pametno, ali tko će ga znati. Bolje nego da sjedim doma i razmišljam o ulupanim godinama u faks i besmislenosti svog života...

S obzirom na to da živimo u Hrvatistanu, ne bih se čudila da se te prekvalifikacije više ne plaćaju, moja savjetnica mi je rekla da bi mi platili putne troškove do Karlovca, a nikakva dodatna plaćanja nije spominjala.


Valjda će se uskoro javiti netko s više saznanja o ovome. Sigurno i u drugim županijama imaju takve prekvalifikacije.

Dnevnik nisam gledala, ali sam čitala po portalima o tome i ispod standardna pljuvaona kako su neki pred 2godine to odradili i da im to ništa ne znači u životopisu i da nisu našli posao, da u Rijeci i Osijeku postoji neki smjer na fakultetima za to, ali ljudi ne mogu nać posao blabla... i da je sve to obmana i plaćena reklama. Ako ništa, bar će mi lijepo izgledati u životopisu kad se budem javljala na namještene natječaje u hrvatskim školama


Sve u svemu, ja sam prihvatila pa što bude. Znam samo da nas uzimaju 40, od toga 20 za pisanje tih projekata, a ostale za nekakav razvoj poduzetništva (tu sam joj skoro prasnula u smijeh)... I rekla mi je da nas ima preko 200zainteresiranih za to, da su dobili pare iz EU za to osposobljavanje ljudi. Kako se meni čini, ne bi bilo loše da svaki grad ima neki takav tim za pisanje tih projekata, možda bi se neke stvari pokrenule.
nemoj me klat da ce ti to bit 4. struka???!!
pa di ih samo nalazis tako besperspektivne? probaj, nemas sta izgubit, a i u cv-u ce biti vidljivo da "radis na sebi"

Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
offtopic - je. zašto?
zgodna si, pa zato
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 16:00   #26
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
To sam završio uz posao. Već pišem 2 projekta a 2 su još "nedefinirana".
Tečaj je trajao 3 mjeseca i "pokrio" je i izradu i provedbu projekata.
Ti projekti koje spominješ su vezani uz tvoj posao?

Razgovarao sam prije nekih godinu dana s čovjekom iz Algebre koji mi je rekao da se realno taj tečaj isplati upisivati ljudima koji već rade i kojima to firma plati jer im trebaju ljudi koji će im raditi na projektima, a da se ostalima baš i ne isplati...
akvarijpocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 22:06   #27
Imam jednu možda malo "blesavu" ideju, ali neće mi ništa biti da ju napišem.

Nemam 9000 kn za taj tečaj, kolike su šanse da se negdje nabave ti materijali i svlada ta materija bez formalne izobrazbe, te da se s te pozicije pokušam izborit za poneki projekt?
Radio sam u jednoj civilnoj udruzi, recimo da bih s njima ili bliskim im udrugama mogao pokušati ostvariti nekakvu suradnju.
Također sam radio i u jednoj maloj privatnoj firmi, imali su neke planove (ili su mi barem tako rekli) da ja nakon što se malo prošire budem zadužen za izradu projekata, kad sam im spomenuo da nemam nikakvo predznanje su odmahnuli rukom u stilu "svladat ćeš ti to", isto nisu spominjali nikakav tečaj, a nisu imali love ni za plaće, a kamoli za neke izobrazbe.
akvarijpocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 16:15   #28
mislim da je preduvjet dobra veza ili papir...ako nemas ni jedno ni drugo, onda se ne isplati....
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 12:39   #29
Quote:
akvarijpocetnik kaže: Pogledaj post
Ti projekti koje spominješ su vezani uz tvoj posao?

Razgovarao sam prije nekih godinu dana s čovjekom iz Algebre koji mi je rekao da se realno taj tečaj isplati upisivati ljudima koji već rade i kojima to firma plati jer im trebaju ljudi koji će im raditi na projektima, a da se ostalima baš i ne isplati...
Ne. Imao sam neke potencijalne klijente (tvrtke i udruge koje su trebale nekoga da im odradi taj dio) pa sam upisao tečaj.

Slažem se s tim čovjekom iz Algebre.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 11:09   #30
meni je firma upravo u algebri (u zagrebu) platila taj tečaj...

počinje mi danas, te će se odvijati utorkom i četvrtkom od 17h do 22h...

i tako 9 tjedana...

već nešto slično tome (možda nije isto, al jako jako je slično), bavim se jednim projektom...

tj. firma mi je zainteresirana za jedan natječaj koji je izašao 18.2.2013. od strane "Anna Lindh Foundation", koja pokriva Euro-mediteransku zonu...

prarelno mi dotično doškolavanje ide sa trajanjem natječaja dotične fundacije...

nisam ništa specijalno ekonomski ili pravno pismen, sociolog sam po struci, no smatram kako nije preteško savladavanje prirpeme dotičnog projekta...

(barem se nadam... )

o mi je u opće prvi susret sa takvim poslom, no nadam se kako ću ga završiti, te ako ništa drugo skupiti određeno iskustvo...
pičić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 11:35   #31
Hej bok

i ja sam jedna iz vojske nezaposlenih i razmišljam da upišem taj tečaj u algebri.

Nezaposlena sam već godinama, moja struka mi i nije pretjerano atraktivna i razmišljam o promjeni karijere, ukratko EU fondovi.

S tim da mene zanima samo pisanje i osmišljavanje projekata, bez odgovornosti oko provođenja - odnosno zanima me pozicija u kojoj bi uključenima u projekt rekla uvjeti su vam ti i ti, rokovi su vam ti i ti, vaša je dužnost i odgovornost da ih ispoštujete.

Koje su mi šanse za zapošljavanje- zamislite da krećem od nule, ne znam nigdje nikoga-u državnim službama, kozultantskim tvrtkama, udrugama,ništa. Treba mi netko tko će mene zaposliti da se ufuram u posao. Kakve su mi šanse?
mucha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 12:08   #32
rečeno je da su sanse za takve ljude nikakve....

a ako ces si plaćati tečaj nemoj ici u algebru jer ima i jeftinijih, najjeftinije sto sam ja nasao je 5900kn, ali program ima nesto manje sati (bitan ti je upis u radnu knjizicu), nekoliko škola/učilišta u zg nudi stipendije upravo za taj tečaj pa si pogledaj i to (guglaj i sve ces naci na prvoj strani dobivenih rezultata), ako se mislis baviti tim poslom, onda ne mozes izbjeci i odgovornost za projekte, a ako cemo bit fer to je i u redu tako - nije ok dobijati plaću, a izbjegavati odgovornost
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 12:38   #33
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
rečeno je da su sanse za takve ljude nikakve....

a ako ces si plaćati tečaj nemoj ici u algebru jer ima i jeftinijih, najjeftinije sto sam ja nasao je 5900kn, ali program ima nesto manje sati (bitan ti je upis u radnu knjizicu), nekoliko škola/učilišta u zg nudi stipendije upravo za taj tečaj pa si pogledaj i to (guglaj i sve ces naci na prvoj strani dobivenih rezultata), ako se mislis baviti tim poslom, onda ne mozes izbjeci i odgovornost za projekte, a ako cemo bit fer to je i u redu tako - nije ok dobijati plaću, a izbjegavati odgovornost
što da upišem u google?
mucha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:41   #34


pa valjda ono što te zanima......


voditelj projekata EU

tecajevi za voditelje projekata eu

edukacija za voditelja eu projekata

puni naziv osposobljavanja (isto je kao ime teme)

.... znas valjda koristiti trazilicu....


a mozda da probas nesto drugo? neku drugu karijeru, a?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:11   #35
Ovako, mene ovo zanima. Već par tjedana tražim razne tečajeve i naišla sam na ovaj. Svugdje sam pročitala da je to vrlo traženo i korisno znanje, ali nigdje ne mogu naći u kojim tvrtkama da ja tražim posao kada završim taj tečaj... ili barem da volontiram... Da li mi tko može konkretno reći gdje da tražim posao vezano uz ovo? Znam, provesti projekte se može i bez zaposlenja, ali ja bi ovaj tečaj upisala isključivo kao dodatnu točku u svojem životopisu. Inace sam studentica politologije pa bi to nekako sve skupa iskombinirala.... :/
New Georgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:11   #36
udruge....

ako nemas vezu ili radno mjesto koje je na neki nacin vezano s tim zaboravi na takav posao...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:47   #37
Hvala na odgovoru. Točno si rekao, ali s druge strane, mislim da je možda lakše naći posao u nekoj tvrtci kojoj su potrebni projekti ako već imam položen taj tečaj. Izgleda kao da svi idu na tečajeve tek kad se zaposle. :/
Budući da sam dobila ovdje odgovor, pitala bi i gdje se radi kao voditelj projekta općenito? Znam, postoji podtopic i o tome, ali nitko mi nije odgovorio...
New Georgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:54   #38
Da, i meni se čini da je taj tečaj koristan samo onima koji se time već bave. Jedino bi rješenje bilo da se nezaposleni s tog tečaja udruže i osnuju vlasito konzultantsko poduzeće ili udrugu. Nedostatak referenci može se nadoknaditi konkurentnom cijenom i možda nekim drugim kompetencijama koje savjetnici posjeduju. Ili raditi besplatno na projektima sve dok se ne povuće prvi novac.

I ja razmišljam isplati li se otići na tečaj ako sam nezaposlena i ne bavim se fondovima. Iako je algebra najskuplja, vjerujem da je i najbolja (prije svega zbog kontakata, ne zbog samog znanja koje se tamo može dobiti) pa mi stoga ne bi bilo žao potrošiti novac.
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:02   #39
dobro razmislite, algebra nabrijava cijenu u svim tečajevima, samo zbog imena, a koliko sam vidio cini mi se da su smanjili fond sati u samom tečaju, osbno mislim da se ne isplati dati 15 000 kn za tecaj, odnosno upis u radnu knjižicu, ako ti isto mozes dobiti za 5900 u nekoj drugoj skoli (istina s manjim fondom sati, ali ruku na srce nije to nuklearna fizika), a predavaci su ljudi koji su vec odradili dosta projekata bez tog tecaja - znaci da se moze i bez toga...

druga stvar, sta nakon tih par godina sto cemo imati pravo na povlačenje novca iz pretpristupnih fondova? šta ce onda biti s tim ljudima, opet na burzu ili?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:37   #40
a gle, glavno je da mi i nakon ulaska još uvijek možemo neko vrijeme koristiti pretpistupne fondove, a tko završi tečaj i stekne iskustvo u povlačenju tih fondova, taj će zasigurno imati posla i sa strukturnim fondovima
odile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.