Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 15:26   #61
brkas fondove.....nama kao novoj članici su dostupni predpristupni fondovi i fondovi za razvoj - oni su vremenski ograniceni (sjeti se primjera poljske i njihovog % izvlačenja, ako fondovi nisu ograniceni kako se onda uopce moze izračunati %, kuzis? i sjeti se prozivanja vladajucih, kako necemo povuci sva dostupna sredstva, jer kasnimo s projektima - znaci da postoji vremensko ograničenje, ako nema vremenskog ograničenja, onda niti ne mozes kasniti)
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:39   #62
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Hi. Neki su od prije a neki nakon. Kao što sam već spomenuou prijašnjim postovima, ako se ne varam, poznavao sam osobe kojima je trebalo napisati prijekt prije nego što sam upisao tečaj. Nakon toga sam našao preko poslovnih kontakata ostale klijente.
Dobar dan , ja sam iz Srbije i molim , ukoliko ste spremni, da mi odgovorite na par pitanja.Unapred zahvalan Dragan
Atanale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 05:00   #63
Quote:
Atanale kaže: Pogledaj post
Dobar dan , ja sam iz Srbije i molim , ukoliko ste spremni, da mi odgovorite na par pitanja.Unapred zahvalan Dragan
Postavite pitanja pa cu vidjeti ako mogu pomoci... ili ako je rijec o privatnim podatcima kontaktirajte me preko private poruke.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 06:24   #64
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
brkas fondove.....nama kao novoj članici su dostupni predpristupni fondovi i fondovi za razvoj - oni su vremenski ograniceni (sjeti se primjera poljske i njihovog % izvlačenja, ako fondovi nisu ograniceni kako se onda uopce moze izračunati %, kuzis? i sjeti se prozivanja vladajucih, kako necemo povuci sva dostupna sredstva, jer kasnimo s projektima - znaci da postoji vremensko ograničenje, ako nema vremenskog ograničenja, onda niti ne mozes kasniti)
Vremenski su ograniceni, ali se obnavljaju. Za neki pretpristupni je moglo bit odobreno 100 milijuna eura, a ako ti do kad to vrijedi ne iskoristis svih 100 milijuna, nego 90, dobijes 90% iskoristenosti. Ista je stvar i s ovim fondovima za clanove. Imas nekoliko milijardi za sljedecih 7 godina, ne znaci da za 7 godina nemas nista, nego da nakon 7 godina opet ide novih 7 za koje opet imas raspolozivu lovu.

Dokle god nisi dosegao nekakve ciljeve razvijenosti (a to ce kod nas biti zapravo uvijek osim ako se nesto drasticno ne promijeni), stalno ces dobijati pristup lovi koja sluzi za smanjenje tih razlika u razvijenosti.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 11:19   #65
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
brkas fondove.....nama kao novoj članici su dostupni predpristupni fondovi i fondovi za razvoj - oni su vremenski ograniceni (sjeti se primjera poljske i njihovog % izvlačenja, ako fondovi nisu ograniceni kako se onda uopce moze izračunati %, kuzis? i sjeti se prozivanja vladajucih, kako necemo povuci sva dostupna sredstva, jer kasnimo s projektima - znaci da postoji vremensko ograničenje, ako nema vremenskog ograničenja, onda niti ne mozes kasniti)
ne brkam fondove. nema veze kako se fondovi zovu, bitno da možemo povlačit novce sve dok se ne razvijemo.

do ulaska u uniju smo povlačili iz IPA fondova (možemo to još neko vrijeme), a sada povlačimo iz kohezijskih i strukturnih... I iz njih ćemo moć dok se ne razvijemo
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 16:14   #66
jbg, ovako mozemo do sutra......pogledaj koji smo ultimatum dobili od njemacke, sto se onog udbaša tiče....
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 01:35   #67
Jel ima tko informacije o obrazovanju voditelja EU projekata u sklopu Mrsićevih mjera za nezaposlene mlade? Ministar je objavio da će država sufinancirati proces obrazovanja, no ništa konkretno kako, gdje, u kojim obrazovnim institucijama i u kojim mjestima...

Na lokalnom uredu HZZ-a, kaže mi poznanik, nemaju pojma o čemu se radi i kako se uključiti u to, a čovjek ima volju.
Možda tko ima iskustva s tim?
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 06:07   #68
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
jbg, ovako mozemo do sutra......pogledaj koji smo ultimatum dobili od njemacke, sto se onog udbaša tiče....
Mozemo, jer ne zelis prihvatiti argumente. Kakve sad veze ima perkovic i obustava pristupa fondovima clanici koja eventualno krsi propise sa samim nacinom funkcioniranja fondova i njihovom rocnoscu i perpetualnoscu?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:29   #69
@ lukarak

sankcije jebote - ma zaboravi, nemam volje...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 08:10   #70
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
@ lukarak

sankcije jebote - ma zaboravi, nemam volje...
Ali to je izvanredna okolnost. Nitko ne kaze da se novac moze obustavit. No kad se prica o 'iskoristenosti' fondova od 95%, to ne znaci kako si ti zakljucio:

Quote:
ako fondovi nisu ograniceni kako se onda uopce moze izračunati %, kuzis?
Samo ovaj quote pokazuje da nisi ni najmanje upoznat s tematikom.

Kad to proucis, mozemo dalje.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 16:18   #71
Poštovani!

Zanimalo bi me, da li postoji osoba na području Osijeka, koja je završila dotični tečaj te da ima minimalno jedan projekt "iza sebe", a da je to sve napravila privatno ili za svoju tvrtku, a ne za razvojni ured.
U slučaju zainteresiranosti za suradnju, molio bih javljanje u inbox.
Unaprijed zahvalan!

Pozdrav
microrcp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:15   #72
Gdje se isplati ići na tečaj iz ovog? Koji su dobri? Dal je netko odavde išao?
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:00   #73
Da li je netko bio na nekom od tečaja u Splitu? Ako da, za koji su preporuke?
Ujedno, tema baš i nije aktivna u zadnje vrijeme, a zanima me kakve su trenutne perspektive, isplati li se?!
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:34   #74
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio na nekom od tečaja u Splitu? Ako da, za koji su preporuke?
Ujedno, tema baš i nije aktivna u zadnje vrijeme, a zanima me kakve su trenutne perspektive, isplati li se?!
Dokumentacija za EU fondove je pojednostavljena i može se na HR jeziku pisati.

Ako imaš već potencijalne klijente isplati se. Ako nemaš kome ponuditi svoje usluge ne isplati se. Moraš sam odraditi svoju analizu.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 15:22   #75
hvala Barrex
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:43   #76
Pozdrav!

dobila sam poziv za grupno informiranje za tečaj za EU projekte.
e sad..gospođa na HZZ-u kaže da će biti više krugova testiranja, ali ne zna ništa više od toga. a u svaki slijedeći krug prolazit će samo najbolji iz prethodnog kruga, a sve to da bi dobili nekolicinu najboljih koji će moći pohađati tečaj.

pa me zanima da li je itko od vas bio na nekim testiranjima za tečaj za EU projekte, i ako jest, koja područja testiraju? tj.od čega se sastoji testiranje?

MOLIM VAS ZA POMOĆ, HITNO je!!

Hvala unaprijed!!
Nemam Para is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 19:00   #77
I ja sam u mogucnosti da pohađam tecaj preko hzz-a za voditelja i asistenta EU projekata..Kako sam dugotrajno nezaposlen a zavrsio sam nekakve komjutorske kurseve i 3godosinju srednju neznam da li je to za mene i kakvo treba predznanje za to mislim sta mogu ocekivati od toga da li ce mi pomoci ubuduce
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 11:26   #78
Imate 2 kruga testiranja, prvi krug je pismeni, klasični testovi inteligencije i jedan test emocionalne inteligencije. Nakon toga, ako ste prošli dalje, razgovor je sa psihologom, isto klasični, vrline, mane, gdje se vidite, zašto baš vi i sl. I nakon toga vam jave da idete na edukaciju ili vam ne jave ništa. Tako je bilo u Zagrebu.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:29   #79
Ja sam nedavno završio tečaj. Što se tiče testiranja, imali smo samo psihološke testove i razgovor za psihologom.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 01:05   #80
Quote:
Nemam Para kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

dobila sam poziv za grupno informiranje za tečaj za EU projekte.
e sad..gospođa na HZZ-u kaže da će biti više krugova testiranja, ali ne zna ništa više od toga. a u svaki slijedeći krug prolazit će samo najbolji iz prethodnog kruga, a sve to da bi dobili nekolicinu najboljih koji će moći pohađati tečaj.

pa me zanima da li je itko od vas bio na nekim testiranjima za tečaj za EU projekte, i ako jest, koja područja testiraju? tj.od čega se sastoji testiranje?

MOLIM VAS ZA POMOĆ, HITNO je!!

Hvala unaprijed!!
Na temelju čega HZZ bira potencijalne kandidate?
Ja se mislim upisati taj tečaj, završila sam fakultet društvenog smjera, ali do posla u struci nikako, pa se okrecem nekim novim stvarima u životu.
Za one koji su prošli tečaj - koliko ste bili uistinu sposobni raditi taj posao i je li moguće zaposliti se bez prethodnog iskustva nakon polozenog tečaja?
Također, zanima me gdje je najbolje upisati tečaj?
anamarija00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.