Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 18:08   #1
Amazon narucivanje

Pitam se jel je sigurno narucivat sa amazon. Ja bi narucio PS4 preko Amazon jer bi proso za 1000kn jeftinje jos sa igrom Killzone.

Evo link:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-lis...d=&seller=&sr=

Zanima me jel itko narucivao od njih i kakva je procedura. Da me jos nebi za******.

Hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje kodeX : 29.01.2014. at 18:27.
kodeX is offline  
Old 29.01.2014., 20:05   #2
Nisam bas iskusan u ovom podrucju a kaj sa carinom? Ili je mozda drugacija procedura posto smo usli u EU stvarno ne znam. Ali kaj ak ti se pokvari plejka pa ponovno slat u drugu državu radi garancije ili je mozda pak garancija worldwide nazovi "naš" sony pa prvo pitaj..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 29.01.2014., 20:26   #3
Ovako, zivim u BiH, skoro sedmicno nesto narucujem sa eBay-a i amazona. OD kako je Hr punopravna clanica EU,carine i pdv (porez) vise nema. Tako da koliko ti je cijena na amazonu toliko ces i platiti. Naravno ukoliko roba dolazi iz evrope. Ukoliko dolazi iz US ili Kine,onda ostaje staro pravilo na snazi.

Sto se tice sigurnosti, placaj preko PayPal-a i siguran si. U svakom trenutku mozes doci do svog novca,ukoliko ti roba nije isporucena ili ukoliko ima neki kvar.

Tako da ostaje jedini minus online narucivanja slucaj garancije, no ukoliko postoji ovlasteni SONY serviser negdje u tvojoj blizini ne bi trebao imati nikakvih problema!
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Old 29.01.2014., 21:29   #4
Hvala puno.
kodeX is offline  
Old 01.02.2014., 00:12   #5
Pa buduci da smo u eu, i jamstvo bi trebalo vrijediti za cijelu eu, tako da nemas ni oko toga brige..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Old 03.02.2014., 10:07   #6
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Pa buduci da smo u eu, i jamstvo bi trebalo vrijediti za cijelu eu, tako da nemas ni oko toga brige..
Nemaš brige ako ćeš vraćati prodavaču.
Ali generalno, servisi ovdje nemaju obavezu jamstvenih usluga ako nemaju takav ugovor s vendorom.
Old Iggy is offline  
Old 03.02.2014., 14:19   #7
@ kodeX

Link koji si postao tj. na stranici piše "NO KILLZONE GAME INCLUDED"

PS4 + Killzone Shadow Fall košta 410,22 GBP i može se isporučiti u RH (između ostalog, zato što je Sold by: Amazon EU S.a.r.L.)

Jamstvo na proizvod iznosi 12 mjeseci od dana isporuke (detalji ostvarivanja jamstva opisani su na stranici)
sanjinko is offline  
Old 04.02.2014., 21:17   #8
ukoliko je netko kupio mobitel,iphone,laptop,macbook,xbox,ps4 preko amazona molim vas da mi se javi na pm,važno mi je.
mgz5 is offline  
Old 08.03.2014., 14:25   #9
Pozdrav svima,

prije nekoliko dana sam prvi puta koristio kupovinu preko Amazona te sam kupio knjigu u iznosu od cca 80kn. Platio sam direktno karticom te je isti dan sa kartice skinuti navedeni iznos. No, nekoliko dana nakon toga, opet je skinut s kartice slican iznos (razlika u lipama - pretpostavljam radi kretanja tecaja), na sto sam poslao upit prema Amazon customer servisu i prema banci u kojoj imam otvoren racun.

Amazon tvrdi da su napravili samo jednu naplatu, a korisnicka sluzba banke tvrdi da nemaju pojma i neka u banci ostavim pismeni prigovor.

Ono sto vidim pod opisima placanja na ispisu je sljedece:

2nd March - Amazon.com AMZN.COM/BILLUS
7th March - 06.03.2014; amazon.com;252574634900

Da li se itko nasao u slicnoj situaciji i ima mozda ideju sto se dogada?

Hvala!
XdsadX is offline  
Old 12.04.2014., 18:49   #10
Pozdrav,danas htio narucit ovaj mobitel http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim...eywords=moto+g i odem na chekout i kaze mi da ne dostavljaju u hr.Par dana prije isao narucit sa njemackog amazona dj plocu i takoder ne dostavljaju.Molim pomoć.
mike2500 is offline  
Old 12.04.2014., 19:53   #11
Quote:
mike2500 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,danas htio narucit ovaj mobitel http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim...eywords=moto+g i odem na chekout i kaze mi da ne dostavljaju u hr.Par dana prije isao narucit sa njemackog amazona dj plocu i takoder ne dostavljaju.Molim pomoć.
A je sad, drugi kažu da mogu s europskih amazona naručiti, probaj ponovno.

Inače osjećam se kao da živim u pišljivom Nepalu, a ne u Europi što se tiče kupovine preko interneta, a prije će i njima uvesti dostavljanje artikala koji nisu knjige naprimjer..
korotama is offline  
Old 13.04.2014., 11:35   #12
pozdrav svima,

jedno kratko pitanje - sto se sve moguce naruciti preko amazona u HR? bilo s europskih domena, bilo s .com domene?

Naime, zelio sam zeni naruciti kapule/modlice za kekse preko amazona, i kad sam dosao do zadnjeg koraka, izbacilo mi gresku da artikl nije moguce dostaviti na adresu (HR). Najprije sam pokusao sa .com a onda i sa .uk i opet isto. Kontaktirao sam najprije sellera koji mi je tvrdio da dostavljaju u HR, a kasnije sam i pricao s supportom koji su mi rekli da se ne dostavljaju svi artikli u HR i neka pogledam ovdje:

http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=1001120111

za popis drzava u koje se sve dostavlja. Posto nema HR ovdje, nisam vise siguran sto mogu naruciti a sto ne, a ne da mi se za svaki artikl najprije ubaciti u cart pa onda tek na zadnjem koraku saznati da nesto ne ide u HR...

svaki savjet je dobrodosao.
hvala!
XdsadX is offline  
Old 13.04.2014., 22:48   #13
Quote:
XdsadX kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

jedno kratko pitanje - sto se sve moguce naruciti preko amazona u HR? bilo s europskih domena, bilo s .com domene?

Naime, zelio sam zeni naruciti kapule/modlice za kekse preko amazona, i kad sam dosao do zadnjeg koraka, izbacilo mi gresku da artikl nije moguce dostaviti na adresu (HR). Najprije sam pokusao sa .com a onda i sa .uk i opet isto. Kontaktirao sam najprije sellera koji mi je tvrdio da dostavljaju u HR, a kasnije sam i pricao s supportom koji su mi rekli da se ne dostavljaju svi artikli u HR i neka pogledam ovdje:

http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=1001120111

za popis drzava u koje se sve dostavlja. Posto nema HR ovdje, nisam vise siguran sto mogu naruciti a sto ne, a ne da mi se za svaki artikl najprije ubaciti u cart pa onda tek na zadnjem koraku saznati da nesto ne ide u HR...

svaki savjet je dobrodosao.
hvala!
Probaj sa amazona.de vidim da oni dostavljaju kod nas

Sent from my LG-V500 using Tapatalk
boky29 is offline  
Old 14.04.2014., 00:53   #14
Da li je tko naručivao satove sa Amazona,koliko vidim na .com domeni su puno jeftiniji nego na ostalim eu domenama (npr. .de .uk .it) te kako ide sa garancijom,npr. Nautica?Mislim da je Watch Centar ovlašteni distributer za HR?
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Old 15.04.2014., 12:02   #15
Pozdrav svima. zelio bi naručiti proizvod s amazona uk. Zanima me koji su načini plačanja na amazon.co.uk ? i ak neko mo da ih pobliže objasni ?
Please help.
gugi591 is offline  
Old 15.04.2014., 17:28   #16
http://www.amazon.co.uk/gp/help/cust...?nodeId=502572
http://www.amazon.co.uk/gp/help/cust...deId=201253660

Help ti je najbolji prijatelj: http://www.amazon.co.uk/gp/help/cust...&nodeId=471044
be.redy is offline  
Old 15.04.2014., 19:09   #17
Hvala ti ovo je bilo od velike pomoći
gugi591 is offline  
Old 21.04.2014., 22:15   #18
Pozdrav!

Narucila bi po prvi put nesto s Amazona u vrijednosti od 300kn i ugl. pod cijenom pise '40$ + free shipping' pa me zanima kakva su iskustva sto se tice vremena potrebnog da roba stigne do Hrvatske. Jel ce tim shippingom trebat isto ko i preko ebay-a oko 20-30 radnih dana ili nesto manje?
Jel se moze gdi vidjeti kakva vrsta shippinga je to i neki estimated delivery time ko i na ebay-u?
I dal ide kakva carina na tu cijenu ili jos kakvi dodaci?
xXxTiNaxXx is offline  
Old 22.04.2014., 09:59   #19
Quote:
xXxTiNaxXx kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Narucila bi po prvi put nesto s Amazona u vrijednosti od 300kn i ugl. pod cijenom pise '40$ + free shipping' pa me zanima kakva su iskustva sto se tice vremena potrebnog da roba stigne do Hrvatske. Jel ce tim shippingom trebat isto ko i preko ebay-a oko 20-30 radnih dana ili nesto manje?
Jel se moze gdi vidjeti kakva vrsta shippinga je to i neki estimated delivery time ko i na ebay-u?
I dal ide kakva carina na tu cijenu ili jos kakvi dodaci?
Nema free shipping za hr
Što se tiče onog da koliko piše toliko se palti to nije točno ! Uredno lovim malom Geoxice na Amazonu i svaki puta kad ih dodam u košaricu piše cijena koja piše i ispod artikla kad dodam broj! Međutim kad idem na chekout cijena skoći uredno za najmanje 5 funti i na pitanje Amazonu zašto oni vele da je to zbog našeg poreza Pošto je frendica dolazila iz Londona ona mi ih je donjela , ali po tome se uopće ne isplati jer ako nešto košta 26 funti kad se doda da je cijena odmah u startu veća za 5 fubti i još 7 poštarina onda za 40 funti ja to mogu i kod nas kupiti
nety is offline  
Old 22.04.2014., 13:45   #20
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Nema free shipping za hr
Što se tiče onog da koliko piše toliko se palti to nije točno ! Uredno lovim malom Geoxice na Amazonu i svaki puta kad ih dodam u košaricu piše cijena koja piše i ispod artikla kad dodam broj! Međutim kad idem na chekout cijena skoći uredno za najmanje 5 funti i na pitanje Amazonu zašto oni vele da je to zbog našeg poreza Pošto je frendica dolazila iz Londona ona mi ih je donjela , ali po tome se uopće ne isplati jer ako nešto košta 26 funti kad se doda da je cijena odmah u startu veća za 5 fubti i još 7 poštarina onda za 40 funti ja to mogu i kod nas kupiti
Da britanski Amazon promijeni sa britanskog VAT-a od 20% na naš PDV od 25%.

Will my order to a non-UK address be charged the higher VAT rate after January 4, 2011?
Only orders being delivered to the UK, ordered after January 4, 2011 at 12:00:01am will be subject to the UK VAT increase. For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country. Goods sold by Amazon.co.uk that are dispatched to addresses outside of the EU are generally not subject to EU VAT

Ali ne mislim da ti to poskupi 5 funti u košarici ako dođu 26 funti. To bi trebalo bit oko funtu ipo više. Meni uredno štima da uvijek za tako neke cijene bude funtu dvije više što mi nije problem. Tek na 100 funti bi u košarici kad izabereš adresu trebalo skočit oko 5 funti na račun poreza.
be.redy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.