Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 05:08   #501
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Bogami vidim da ni ti nisi prelistala 25 stranica teme, ako ćemo kafenisati.
Bila bi od pomoći samoj sebi kada bi napisala u kojem gradu ideš na razgovor za posao, a po mogućnosti i o kojem projektu je riječ jer neki gradovi provode više od jednog projekta s različitim kriterijima. Pitanja na razgovoru su uglavnom ova koja si i sama navela, a negdje se provode i testiranja. Nema vremena za izmišljanje tople vode jer voditelji projek(a)ta po zakonu su dužni isti provesti sa svim kandidatima koji su dostavili potrebnu dokumentaciju.
Nemam kaj više biti sebi od pomoći-mi smo sebi sami pomogli ...a očito netko drugi ne čita postove,(doduše nije da trebaš),jer bi inače znao o kojem je gradu i projektu riječ,da smo temu testiranja apsolvirali,kao i to da je testiranje već provedeno,ipak thanx anyway..i eto nas na kavi..Pa kad smo već na kavi,eto čak se sjećam da si ti imao velike nedoumice oko te teme,da li da kao završeni profesor radiš ili ne radiš ovaj posao,znači nedostajalo ti je motivacije (znamo koje...a možemo i reći da je zapravo bilo previše de-motivacije...što je na kraju i potpuno ispravno razmišljanje),ako se dobro sjećam,a ti me ispravi ako griješim...Znači, bilo bi zanimljivo čuti što danas o tome kažeš,jesi li radio na kraju ili nisi? Ako jesi,jeli ti iole pomoglo u dobivanju posla u struci (što je zapravo i osnovna motivacija kandidata s VSS-om u struci)BTW,pitam se: da li to o motivaciji otvoreno kažu na intervjuu? Inače,i sama ta činjenica da si nastavnici/profesori dozvoljavaju raditi takav posao(da ne kažem grublju riječ),naravno k tome i činjenica da su se nastavnici/profesori (uz još neka zanimanja)prije čak službeno i tražili,unosila je, u najmanju ruku,zbrku i zabunu oko opisa cijelog tog radnog mjesta,jer svatko tko je u pedagoškoj,ili sl. struci,sa završenim VII stupnjem, ne bi smio dvojiti oko toga (naime,ovaj posao sa strukom nema nikakve veze)...naravno ovo je moje mišljenje.

Zadnje uređivanje patt garrett : 19.08.2016. at 06:00.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 07:09   #502
evo,ipak sebe ispravljam,nisam dobro zapamtila,to je zapravo bio lik s kojim si se ti zakačio,pa sam vas pobrčkala...my bad--zapravo si ti bio ultrazadovaljan s poslom,e pa drago mi je!!! znači ti još radiš?
Evo jedan citat s foruma za denny10 koji potvrđuje onu moju da svatko svoje priča; forumaš:"Ne znam kako to kod vas funkcionira. Ja sam potpisao ugovor sa školom i koliko je meni poznato, ne vodi se nikakva evidencija radnog vremena. Računa se broj sati koji ima učenik i po tome se obračunava plaća. Morat ćeš malo se raspitati kako je to kod vas." , a zatim danny10 : " Plaćeni ste 4, 5 ili 6 sati dnevno )60 min sat). Dakle, od 8 pa do 12 i ili 2."

Zadnje uređivanje patt garrett : 19.08.2016. at 08:35.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:55   #503
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
I
I da se nadovežem na ovo gore napisano, kakvi prekovremeni? Plaćeni ste 4, 5 ili 6 sati dnevno )60 min sat). Dakle, od 8 pa do 12 i ili 2. Niste dužni ići na dopunsku ( ja sam pitao i rekli su mi da je to posao profesora da individualno radi s djetetom) Ne morate vi ništa pojašnjavati, pa niste profesori tog predmeta! I kada bi to radili, dok profesor predaje? Da mu ometate sat? Ne. Normalno da se povežete, ali najviše se vaš posao odnosi na vađenja bilježnica i knjiga i pojašnjavanje zadataka koje dijete dobije od profesora. Ne znam ako je itko ranije radio kao asistent, ja imam 3 godine prakse. Vi niste profesori. Nemate što dodatno pojašnjavati niti izrađivati ikakve nastavne materijale.
Zapravo su te malo krivo informirali (očito su i sami krivo informirani). Prema Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima, koji još nije na snazi,ali je jedini dokument koji iole uređuje ovo područje i nadajmo se da će biti skoro biti na snazi, pomoćnik je dužan pratiti učenika tijekom provedbe nastavnih, izvannastavnih a i izvanučioničkih aktivnosti (za koje naravno, ima pravo na dnevnicu kao pratitelj ako je izvanučionička aktivnost takve prirode).
S ostalim se slažem, iako sam ja sucker kojem je bilo žao djeteta, pa sam mu radila brojevne crte, tablice množenja i sličan pomoćni materijal, ali to je drugi par rukava.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 14:36   #504
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Zapravo su te malo krivo informirali (očito su i sami krivo informirani). Prema Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima, koji još nije na snazi,ali je jedini dokument koji iole uređuje ovo područje i nadajmo se da će biti skoro biti na snazi, pomoćnik je dužan pratiti učenika tijekom provedbe nastavnih, izvannastavnih a i izvanučioničkih aktivnosti (za koje naravno, ima pravo na dnevnicu kao pratitelj ako je izvanučionička aktivnost takve prirode).
S ostalim se slažem, iako sam ja sucker kojem je bilo žao djeteta, pa sam mu radila brojevne crte, tablice množenja i sličan pomoćni materijal, ali to je drugi par rukava.
Da. I za to dobiješ dnevnicu kao i drugi profesori u pratnji. Npr izlet. Ali nema prekovremenih na nekoj redovitoj, svakodnevnoj bazi. A ovo je možda jednom godišnje.
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 14:39   #505
Quote:
patt garrett kaže: Pogledaj post
evo,ipak sebe ispravljam,nisam dobro zapamtila,to je zapravo bio lik s kojim si se ti zakačio,pa sam vas pobrčkala...my bad--zapravo si ti bio ultrazadovaljan s poslom,e pa drago mi je!!! znači ti još radiš?
Evo jedan citat s foruma za denny10 koji potvrđuje onu moju da svatko svoje priča; forumaš:"Ne znam kako to kod vas funkcionira. Ja sam potpisao ugovor sa školom i koliko je meni poznato, ne vodi se nikakva evidencija radnog vremena. Računa se broj sati koji ima učenik i po tome se obračunava plaća. Morat ćeš malo se raspitati kako je to kod vas." , a zatim danny10 : " Plaćeni ste 4, 5 ili 6 sati dnevno )60 min sat). Dakle, od 8 pa do 12 i ili 2."
Pa normalno da vodiš evidenciju!! Ali svaki dan ti je isti broj sati za koje si plaćen!!!!! Ako radiš u 5r svaki dan si plaćen po 5 sati od 60 minuta! Nema veze koliko imaš školskih sati taj dan! Plaća ovisi jedino o tome koliko je radnih dana u mjesecu.
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:14   #506
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Da. I za to dobiješ dnevnicu kao i drugi profesori u pratnji. Npr izlet. Ali nema prekovremenih na nekoj redovitoj, svakodnevnoj bazi. A ovo je možda jednom godišnje.
Tako je.
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da vodiš evidenciju!! Ali svaki dan ti je isti broj sati za koje si plaćen!!!!! Ako radiš u 5r svaki dan si plaćen po 5 sati od 60 minuta! Nema veze koliko imaš školskih sati taj dan! Plaća ovisi jedino o tome koliko je radnih dana u mjesecu.
E ovo ovisi preko čega si zaposlen. Ako je pomoćnik zaposlen preko mjere Zavoda, onda je prijavljen na puno radno vrijeme (40h tjedno) i minimalac, pa plaća ne ovisi o broju radnih dana, već je uvijek minimalac. Preko EU fondova/ministarstva/udruga je tako kako si opisao. I krajem svakog mjeseca prilažeš evidenciju o broju odrađenih sati izvješću o radu (barem je tako bilo u KKŽ, preko EU fonda).
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:56   #507
Question Asisten u nastavi.

Pozdrav, molila bi vasa iskustva. Naci pozvana s na razgovor. I testiranje. Sto se sve tocno radi na testiranju? Kakvi su zadatci. Da se znam pripremiti.
Hvalaaa. Hitnooo
megatron1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:15   #508
Je li itko od vas radio kao pomagač u nastavi u vrtiću?
amberhsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:35   #509
Quote:
patt garrett kaže: Pogledaj post
Evo jedan citat s foruma za denny10 koji potvrđuje onu moju da svatko svoje priča; forumaš:"Ne znam kako to kod vas funkcionira. Ja sam potpisao ugovor sa školom i koliko je meni poznato, ne vodi se nikakva evidencija radnog vremena. Računa se broj sati koji ima učenik i po tome se obračunava plaća. Morat ćeš malo se raspitati kako je to kod vas." , a zatim danny10 : " Plaćeni ste 4, 5 ili 6 sati dnevno )60 min sat). Dakle, od 8 pa do 12 i ili 2."
Ponavljam, svako piše iz vlastitog iskustva. Projekti za pomoćnike su različiti, unificirani su oni što se financiraju iz fondova EU te što ih provodi HZZ. Što se tiče gradova, odnosno županija u te projekte nisam dobro upućen pa ne želim širiti dezinformacije. Cijelo područje je pomalo konfuzno i neuređeno, ni tehničko i nastavno osoblje u školama često nije dovoljno upućeno (vraćamo se na neuređenost pa ih niti ne krivim). Neki nastavnici i učitelji misle da si im osobna tajnica, drugi administrator, a treći te ne žele u učionici. Većina iz mog iskustva je zadovoljna s činjenicom da im na satu sjedi pomoćnik u nastavi i s većinom sam razvio u najmanju ruku korektan i kolegijalan odnos. Nije mi teško ako me zamole odrađivati i van opsega posla, ali to odrađujem prvenstveno zbog toga što volim vidjeti kako stvari funkcioniraju u praksi jer iako vjerojatno nikada neću biti prosvjetni radnik, jednoga dana ću biti roditelj i smatram da će mi s te strane iskustvo biti od velike pomoći.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:50   #510
Osoba je proslu godinu radila preko udruge kao pomocnik u nastavi. Inace zavrsila za vjerouciteljicu na kbf-u. Neki joj sad vele da ce ubuduce trebati imati polozeno nesto da uopce to mozes raditi. Pije li to vodu il ne? Sto se to polaze uopce? Tnx
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:24   #511
Quote:
Makyme kaže: Pogledaj post
Osoba je proslu godinu radila preko udruge kao pomocnik u nastavi. Inace zavrsila za vjerouciteljicu na kbf-u. Neki joj sad vele da ce ubuduce trebati imati polozeno nesto da uopce to mozes raditi. Pije li to vodu il ne? Sto se to polaze uopce? Tnx
Prema nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima i stručnim komunikacijskim posrednicima, pomoćnik treba imati završenu izobrazbu za pomoćnika, tj "tečaj". Pomoćnik koji ima iskustva preko godinu dana ima dvije godine da ga završi. Traje jedan semestar.
No, Pravilnik je još daleko od donošenja. Vidjela sam da neki već sad traže završenu izobrazbu u uvjetima natječaja, dok je drugima bitnije iskustvo.
Ovo područje je prilično konfuzno i neuređeno u potpunosti. Trebalo bi ga pomnije zakonski urediti, ali tko zna kad će se to desiti.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:46   #512
natječaj za split još nije izaša,pitam se kad će,sve to jako sporo u splitu ide...
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:14   #513
Pozdrav,

ima li tko iskustva u kombiniranju poslova pomoćnika u nastavi s još nekim oblikom rada, npr. javni radovi ili nekom od mjera za poticanje zapošljavanja od strane HZZ-a? Je li to zakonski uopće dopušteno?
saturdaypumpkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:14   #514
Quote:
saturdaypumpkin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ima li tko iskustva u kombiniranju poslova pomoćnika u nastavi s još nekim oblikom rada, npr. javni radovi ili nekom od mjera za poticanje zapošljavanja od strane HZZ-a? Je li to zakonski uopće dopušteno?
Kako sada stvari stoje,zapošljava se na nivou gradova,financiranih od strane EU fondova,znači od sada pa nadalje najvjerojatnije neće biti većih nedoumica,i kako je već napisano od sada se radi na određeno (dakle u ugovornom ste radnom odnosu) i to u slučaju osnovnih škola, to je određeno na pola radnoga vremena. Kako sam ja čula,za srednje škole određen je rad na puno radno vrijeme,no to ne znam iz prve ruke.
Znači u teoriji vi možete negdje drugdje raditi sve do punog radnog vremena(znači do 40sati tjedno). Međutim ovo pitanje o radu u udrugama,tzv javni rad je mjera pomoći zajednici,a tako i nezaposlenima,a moguće je da i ovi poslovi iz fondova EU također spadaju zasad pod mjere kojima se pomaže zajednici i/ili zapošljava neupošljivi kadar. Samim time rad na oba mjesta istovremeno predstavljao bi sukob interesa,tj kolidirao bi međusobno,i značio da jedna osoba koristi dvije mjere kojima se promiče zapošljavanje,te time bila u prednosti nad osobama koje nemaju niti jednu šansu za rad.Presudite dakle sami.
Da još samo dodam,da ne bilo zabune, i to da je javni rad ciljana mjera ,tako da uz njega ne biste bili u mogućnosti uposliti se na nekom drugom radnom mjestu uopće,tj. samim upošljavanjem na nekom drugom mjestu prestala bi potreba/namjera/obveza izvršavanja javnog rada,osim u slučajevima kada je on određen kao zamjena za edukaciju koju ste koristili besplatno (ili nešto drugo ,kao npr. zamjenska kazna rada za opće dobro),pa ste zbog toga kao naknadu zajednici dužni "odslužiti" određeni broj sati dobrotvornoga rada.

Da malo pojasnimo lacima pak pitanje ugovora na pola radnog vremena i neka pitanja s njim u vezi:
Zaposlenici s ugovorom na pola radnog vremena imaju pravo na jednake uvjete kao i oni koji rade dulje. No, iznos mirovinskog osiguranja računa se drugačije.
Sukladno odredbama Zakona o radu, radno vrijeme se definira kao vremensko razdoblje u kojem je radnik obvezan obavljati poslove, odnosno u kojem je spreman (raspoloživ) obavljati poslove prema uputama poslodavca, na mjestu gdje se njegovi poslovi obavljaju ili drugom mjestu koje odredi poslodavac.

Radno vrijeme može se odrediti kao puno i nepuno, pri čemu ne može biti duže od 40 sati tjedno, a nepuno radno vrijeme se određuje kao svako radno vrijeme kraće od navedenih 40 sati.

Radnik može sklopiti više ugovora o radu (bilo na određeno ili neodređeno vrijeme) na nepuno radno vrijeme, ali tako da ukupan zbroj radnih sati prema svim ugovorima o radu ne prelazi 40 sati tjedno. Prilikom sklapanja ugovora o radu za nepuno radno vrijeme, radnik je dužan obavijestiti poslodavca o sklopljenim ugovorima o radu za nepuno radno vrijeme s drugim poslodavcem, odnosno drugim poslodavcima.

Ako radnik radi s nepunim radnim vremenom,također svaki dodatni sat rada se smatra prekovremenim radom. Poslodavac je dužan osigurati radniku koji radi na nepuno radno vrijeme iste uvjete kao i radniku koji radi na puno radno vrijeme. Trajanje otkaznih rokova kao i izračun iznosa otpremnine jednaki su kao kod radnika koji radi puno radno vrijeme.
Da bi radnik stekao pravo na godišnji odmor, potrebno je da nakon prvog njegovog zaposlenja ili u slučaju prekida rada između dva radna odnosa dužeg od 8 dana protekne 6 mjeseci neprekidnog rada. Dakle, uvjet za stjecanje prava na godišnji odmor je, bez sumnje, zasnivanje i trajanje radnog odnosa, pri čemu se ne pravi razlika između radnika koji rade 40 sati tjedno i onih koji tjedno rade samo npr. 15 ili 20 sati.
Pravo na puni godišnji odmor ne ovisi, dakle, od tjednog fonda radnih sati. To znači da pravo na minimalno trajanje punog godišnjeg odmora (onog kako ga propisuje Zakon o radu) ostvaruju ne samo oni radnici koji rade u punom radnom vremenu, nego i radnici koji rade u nepunom ili skraćenom radnom vremenu po bilo kojoj zakonskoj osnovi. Radnik u nepunom radnom vremenu ima pravo pod istim uvjetima na isti broj dana godišnjeg odmora kao i onaj koji radi s punim radnim vremenom, ali naknadu plaće za vrijeme godišnjeg odmora ostvarit će razmjerno vremenu koje radi u nepunom radnom vremenu.
U staž osiguranja računa se i razdoblje provedeno u zaposlenju s nepunim radnim vremenom u trajanju koje odgovara ukupnom broju sati takva rada ostvarenog za pojedine godine, obračunatih na puno radno vrijeme.
Imate naravno i pravo na regres.

Zadnje uređivanje patt garrett : 25.08.2016. at 17:39.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:36   #515
Dakle bila sam na testiranju u Zagrebu prošli utorak, na razgovoru ovaj ponedjeljak. Na razgovoru su mi rekli da kontaktiram direkt školu pošto je dijete kojem sam prošle godine bila u vrtiću asistentica sada prvi razred, a prvašići ne idu preko projekta. Zvala sam školu odmah u ponedjeljak, no još nije nikoga bilo od stručnog kadra. Ostavila sam podatke da mi se jave, ništa. Danas sam zvala opet da bi mi logopedinja rekla da oni imaju svoje asistente koje određuju svake godine i da nek tražim drugu školu. Da to biraju ona, ravnateljica, mislim da pedagog i skupa s roditeljima. Zatim sam rekla da su pri upisu pitali roditelje jel dječak već imao asistenta i da su roditelji rekli njima da je imao i da su zadovoljni i da bi oni da ja nastavim. Na to me žena doslovno otpilila preko telefona da ništa od toga, nek kontaktiram druge škole. Znači oni su već prije kolektivnog godišnjeg to odabrali i to neke svoje. Čemu onda natječaj? U natječaju je ta škola tražila 7 asistenata. Ne razumijem. Ja sam planirala njemu biti ponovo asistent i prilikom prijave sam navela samo tu jednu školu. Ima li šanse da ako sam prošla testiranje da me ipak stave negdje drugdje pošto su ovdje mjesta očito već od davno zauzeta? I ako netko možda zna koga da kontaktiram u vezi toga?
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:57   #516
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Dakle bila sam na testiranju u Zagrebu prošli utorak, na razgovoru ovaj ponedjeljak. Na razgovoru su mi rekli da kontaktiram direkt školu pošto je dijete kojem sam prošle godine bila u vrtiću asistentica sada prvi razred, a prvašići ne idu preko projekta. Zvala sam školu odmah u ponedjeljak, no još nije nikoga bilo od stručnog kadra. Ostavila sam podatke da mi se jave, ništa. Danas sam zvala opet da bi mi logopedinja rekla da oni imaju svoje asistente koje određuju svake godine i da nek tražim drugu školu. Da to biraju ona, ravnateljica, mislim da pedagog i skupa s roditeljima. Zatim sam rekla da su pri upisu pitali roditelje jel dječak već imao asistenta i da su roditelji rekli njima da je imao i da su zadovoljni i da bi oni da ja nastavim. Na to me žena doslovno otpilila preko telefona da ništa od toga, nek kontaktiram druge škole. Znači oni su već prije kolektivnog godišnjeg to odabrali i to neke svoje. Čemu onda natječaj? U natječaju je ta škola tražila 7 asistenata. Ne razumijem. Ja sam planirala njemu biti ponovo asistent i prilikom prijave sam navela samo tu jednu školu. Ima li šanse da ako sam prošla testiranje da me ipak stave negdje drugdje pošto su ovdje mjesta očito već od davno zauzeta? I ako netko možda zna koga da kontaktiram u vezi toga?
Ovdje nismo u potpunosti sigurni je li i ovo, tek jedan u nizu, oglednih primjera toga kako danas sve ide preko veze,znači natječaji su kao što i sami znamo većinom "pro forma" (iznimke potvrđuju pravilo),jer kako iščitavam,čovjek te uputio u to da prvašići nisu "pod projektom" ,pa samim time oni nemaju iurisdikciju nad izborom tebe za asistenta baš tog djeteta,koje je ujedno i prvašić. Zašto je pak on zaključio da ti želiš raditi SAMO s tim djetetom,to znaš ti,ali je vrlo vjerojatno da to iščitava iz tvog izbora upravo te škole. Ujedno nažalost moram reći da je tu s druge strane prisutna i evidentna pretencioznost samih nekadašnjih asistenata da oni "moraju" biti uposleni ponovno,pa se eto usude navesti samo jednu školu,što je zaista nebuloza. "Ex assistants" se mogu pravdati čim god požele ,but "get real",svatko je zamjenjiv, pa i važan medicinsko-specijalistički stručan kadar,a kamoli ne "vulgaris tetke pomagačice"
Ono što mene zanima jest da oni nama ,a ujedno i sebi odgovore na postavljeno pitanje,jer odgovor zapravo samo oni i znaju-kako ste dobili posao prvi puta? primijenite istu formulu,šanse da ga dobijete su (nažalost nama ostalima) ipak veće nego da niste nikada niti radili.

Zadnje uređivanje patt garrett : 26.08.2016. at 14:26.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:36   #517
Zvala sam danas ove iz projekta i rečeno mi je da je navođenje škole u molbi samo kao neki priorite nama, no da će oni 140 (ako sam dobro upamtila broj) "najboljih" (prilikom zbroja svih rezultata) uputiti u škole bez obzira na to što smo naveli. Neki će dobiti te škole, neki druge i to je to. Ako sam prošla, odredit će mi se neka škola/dijete.
S druge strane, problem nije samo u tom konkternom djetetu prvašiću, nego općenito u cijeloj školi i svoj djeci koja trebaju asistenta. Jer su prema riječima logopedinje, oni "sve već odredili". Onda mi nije jasno ćemu zauzimanje mjesta u natječaju i traženju 7 asistenata preko projekta ako već sve imaju određeno? Jer mi je gosp. iz projekta rekao da neke škole nisu prošle na natječaju i da onda oni kandidati za asistenta koji također ne prođu mogu kontaktirati te škole pa ih škole direkt zapošljavaju (nevezano uz projekt), a isto se očito određuje i za prvašiće.
Ma na intervjuu sam rekla da bi mi to dijete bilo prioritet, ali smo pričali i o tome da mi nije problem raditi s drugom djecom jer sam prošle godine imala dva dječaka u dva različita vrtića. Tako da nije bilo rečeno da želim raditi SAMO s tim djetetom. Meni nije problem raditi s bilo kojim drugim djetetom, ali mi je naravno bio prioritet raditi s nekim koje već poznajem, koje poznaje mene i prihvaća me, dobro surađujemo i dijete je napredovalo uz moju pomoć. Još jedan plus pri tome što sam navela samo tu školu je bila blizina stanovanja. Druge nisam navodila jer moram priznati da sam se nadala nastavku rada s tim djetetom, a i nisam znala koje druge da uopće navedem pošto nisam iz Zagreba Ali nema veze, ispalo je kako je ispalo. Ako prođem, dobit ću posao preko projekta i to je to. Jedino me politika škole nanervirala i pristup logopedinje prilikom poziva pa sam bila malčice ljuta
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 19:26   #518
Znaći, ako sam dobro pročitala mora se biti nezaposlen da bi se dobio taj posao? ja radim sad sezonski posao i pretpostavljam da se onda ne mogu prijaviti na natječaj? Inače, moja je županija raspisala mnogo natječaja sad do 1.9. S obzirom da škola počinje 5.9. koliko je vjerojatno da već nemaju nekoga i da je natječaj pro forme?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:54   #519
Quote:
saturdaypumpkin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ima li tko iskustva u kombiniranju poslova pomoćnika u nastavi s još nekim oblikom rada, npr. javni radovi ili nekom od mjera za poticanje zapošljavanja od strane HZZ-a? Je li to zakonski uopće dopušteno?
Ponekad se kombinira s mjerom Mladi za mlade:
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=11763

Quote:
patt garrett kaže: Pogledaj post
Kako sada stvari stoje,zapošljava se na nivou gradova,financiranih od strane EU fondova,znači od sada pa nadalje najvjerojatnije neće biti većih nedoumica,i kako je već napisano od sada se radi na određeno (dakle u ugovornom ste radnom odnosu) i to u slučaju osnovnih škola, to je određeno na pola radnoga vremena. Kako sam ja čula,za srednje škole određen je rad na puno radno vrijeme,no to ne znam iz prve ruke.
.....
Ne nužno, ovisi od projekta. U mojoj su pomoćnici u osnovnim školama zaposleni na 30 sati tjedno, a u srednjim na 35. Dok su pak u projektu za škole kojima je osnivač Grad, znači osnovne škole, zaposleni na 20-30 sati, ovisno o dobi djeteta.
A čujem da i po drugim županijama ima onih koji rade na ugovor o djelu.
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Znaći, ako sam dobro pročitala mora se biti nezaposlen da bi se dobio taj posao? ja radim sad sezonski posao i pretpostavljam da se onda ne mogu prijaviti na natječaj? Inače, moja je županija raspisala mnogo natječaja sad do 1.9. S obzirom da škola počinje 5.9. koliko je vjerojatno da već nemaju nekoga i da je natječaj pro forme?
To ti je točno samo ako ti je u uvjetu natječaja da si nezaposlena. U mojoj županiji to nije bio uvjet. E sad, koliko je vjerojatno da nemaju nekog, ne znam. Koliko sam pohvatala, većina županija je srezala broj pomoćnika, pa samim time je teže upasti ako to već nisi radila.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:27   #520
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Znaći, ako sam dobro pročitala mora se biti nezaposlen da bi se dobio taj posao? ja radim sad sezonski posao i pretpostavljam da se onda ne mogu prijaviti na natječaj? Inače, moja je županija raspisala mnogo natječaja sad do 1.9. S obzirom da škola počinje 5.9. koliko je vjerojatno da već nemaju nekoga i da je natječaj pro forme?
Ne moraš biti nezaposlena za ovaj natječaj.
Sezonski posao nije stalan posao ,a uz to vjerojatno ti prestaje prije početka ŠG,a ako ne-onda bi naravno morala dati otkaz na sezonski posao ukoliko se on izvršava na puno radno vrijeme.Kako smo i rekli ovo ne spada u mjeru,već projekat(ma što to značilo),pa je moguće najvjerojatnije kombinirati s još nekim poslom (ili čak možda i projektom)sve do punog radnog vremena,a možda kako kolege navode čak i s nekom od mjera pomoći nezaposlenima,jer je ovo projekt,a ne još jedna mjera.Isto tako nije se tražila potvrda s burze o nezaposlenosti,već je otvoren svima,pa kako smo čuli bilo je slučajeva i ranije da su se javljali i zaposleni,koji su naravno dali otkaz zbog preuzimanja ovog "posla". Inače naravno govorimo o OVOME projektu u gradu Zagrebu,kojem je poslodavac Grad Zagreb,ostale natječaje ne mogu komentirati jer ih nisam niti iščitala. Natječaj je zasigurno u jednom,možda čak i velikom djelu za sretnike samo formalnost,vjerojatno ih nismo na testiranjima niti susreli...

Zadnje uređivanje patt garrett : 26.08.2016. at 23:51.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.