Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 23:15   #81
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
garant imaš negdje i Leicu R Summiluxa za usporedit na kenjonu

nego, fino radi ta (pretpostavljam M) leica....kak bi tek radila na Leici M
Nemam R, nekak mi se vise svidaju ti M-ali objektivi. Pa radi isto, jedino kaj moram pazit na blendu. Nije da bi imo kaj protiv Leice M, al meni ni Fuji nije fuj. A i dopala mi bas srebrna, pa joj dobro stoje srebrni objektivi
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 23:45   #82
fino fino....e, meni je na Leici M preodličan objektiv bio mali voigtlander 35mm f1.4, ima ih za parsto novaca a fenomentastičan je i skroz otvoren i zatvoren na f8
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 13:10   #83
negdje na početku threada smo imali omanji flejmwar oko toga da li će i kada mobiteli zamijeniti fotoaparate...e pa da dolijem još malo ulja na vatru, u smjeru ubijanja klasičnih fotoaparata:

http://www.rambusblog.com/2015/01/26...ap-c-friendly/

goli senzori bez objektiva. idealni za holonaočale (microsoft), senzore sa mikrodronove, i naravno kao nešto za stavit posvuda na mobitel. S obzirom na minimalnu potrošnju energije, vidim ih u mobitelima čak i prije nego komercijalnim dronovima.

http://www.micron.ox.ac.uk/resources...ed_imaging.pdf

e a ovo je game changer, potpuni.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 15:15   #84
Ne znam baš Djuro. Sumnjam da će se takva revolucija proširiti samo na mobitele i te uređaje onda. Sukladno tome i kompaktni fotoaaparati cmos senzora će stati u džep dok ovo prođe u serijsku proizvodnju.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 15:26   #85
heh heh heh

ali ne.

http://www.dslrbodies.com/newsviews/...nough-win.html
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 16:24   #86
Jedva čekam da vidim tipove s mobitelima da slikaju svatove i ligu prvaka
sonyalpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:31   #87
misliš, ko ekipa koja će fotkat za Sports Illustrated?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 19:28   #88
Quote:
sonyalpha kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da vidim tipove s mobitelima da slikaju svatove i ligu prvaka

Kada ste vec kod mobitela i kamera, stavio sam na zenin Nexus 5 app Manual Camera...fenomenalna app i jako dobro sucelje, do sada najbolje sucelje koje sam vidio za jednu app...nazalost mobiteli su danas jos (uglavnom) ograniceni sicusnim senzorcicima, skromnom optikom, ali takve app su mi dobar pokazatelj kuda sve to vodi.

Nazalost App radi jedino za sada na Nexusu 5 i Nexusu 6 na Lolipopu.

https://www.youtube.com/watch?v=FK3UYiVqu7c

Zadnje uređivanje ocean77 : 30.01.2015. at 19:33.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:10   #89
Uvijek će postojati razlika između amatera i profesionalaca, u svakom pogledu. Po prirodi stvari.
nowhereman321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:12   #90
kakve to sad ima veze sa ičim?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:47   #91
Ja bi odgovorio. Al dobro da ne znam engleski i imam pojma=0 o fizici
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:32   #92
Ima veze s opremom za jedne i druge. Uvijek će se proizvoditi oprema za profesionalce (uglavnom vrlo skupa) i oprema za amatere (uglavnom jeftinija). Što naravno neće kao ni danas spriječiti bogatije amatere da kupuju profi opremu, kao ni da profesionalci ne isporučuju vrhunske fotke s jefinom opremom.
nowhereman321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:43   #93
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
...nazalost mobiteli su danas jos (uglavnom) ograniceni sicusnim senzorcicima, skromnom optikom...
Ne još danas nego zauvijek. Veličina senzora i veličina objektiva za određenu žarišnu daljinu su fizikalno zavisne veličine i ne mogu se podrediti zahtjevima marketinga. Zbog toga aparati s velikim senzorima imaju velike objektive i tu nema kompromisa.

Možda će buduća tehnologija malih senzora imati kvalitetu današnjeg FF, no isti taj senzor u punoj FF veličini opet će biti daleko bolji.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:54   #94
nowhereman321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:22   #95
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Ne još danas nego zauvijek. Veličina senzora i veličina objektiva za određenu žarišnu daljinu su fizikalno zavisne veličine i ne mogu se podrediti zahtjevima marketinga. Zbog toga aparati s velikim senzorima imaju velike objektive i tu nema kompromisa.

Možda će buduća tehnologija malih senzora imati kvalitetu današnjeg FF, no isti taj senzor u punoj FF veličini opet će biti daleko bolji.

Kada sam napisao sicusni senzorcici mislio sam na neke mobitele koji imaju senzore 1/3 (dosta top modela smartphonea), a neki vec sada imaju osjetno vece poput Nokie 1020 koja ima veci senzor od npr. Olympusa XZ2 ili Canona G16, a nedavno se pojavio i Panasonic CM1 sa 1 inch senzorom sto je jednako kao i na Sony RX100, a to je samo 2X manje od MFT aparata...i to sve u razumnim dimenzijama...naravno da nitko ne ocekuje aps-c senzor u tim dimenzijama, a meni je 1 inch sasvim ozbiljna velicina, znatno veca od ovoga sto sada imamo.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:58   #96
isusek ovakve razgovore o veličini senzora/filma čitam već 25 godina
samo je tada bilo pljuvanja od strane ekipe sa sinarima po jeftinim dotepencima sa srednjim formatom, i istih srednjeformatnih profesionalaca po plebejcima i puku sa maleckim 35mm film fotićima.
rezultat? najčešće korišten format je 4x5mm senzor u mobitelu.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 19:42   #97
A pogle slike sa nex-5..
https://www.flickr.com/cameras/sony/nex-5

https://www.flickr.com/groups/nex-5/pool/
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:00   #98
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Ma koji dslr, pored mirrorless sistema.. Teglit glomazni dslr+objektiv..


Quote:
sonyalpha kaže: Pogledaj post
Bitno je da onaj koji fotka koristi aparat onaj koji mu prestavlja užitak a ne teret.
Definitivno istina.
No, jel znaš onaj osjećaj užitka nakon kaj sat vremena držiš u ruci DSLR s f/2.8 zoomom i blicem? Ili onaj užitak kad tegliš DSLR i tele-toom par sati po planinama?
Ni ja.

Quote:
sonyalpha kaže: Pogledaj post
Koristim Dslr i ne predstavlja mi nikakav uteg,a ako netko voli mali nek uživa a ne nameće drugima kao najbolje riješenje .
Očito ga ne koristiš dovoljno često i dovoljno dugo.

No, ajmo sad bez zafrkancije.
Realno, većina amatera želi DSLR jer izgleda "opasno" i "profesionalno", jer su im to tako preporučili i jer žele bolji fotić, bez da znaju da postoje i mirrorlessi. Također, većina amatera želi praktičan fotić, kojeg će nositi što češće sa sobom.
DSLR samim svojim konceptom implicira veliki fotić, s obavezno velikim objektivima, dakle ne pretjerano praktičnu hrgu plastike, elektronike i stakla.
I velikoj većini amatera s DSLRima se desi to da imaju DSLR koji stoji doma na polici ili u torbi, a fotkaju s mobitelom - jer je DSLR nepraktičan, a mobitel dovoljno dobar.
Pa zašto odmah u startu ne savjetovati praktičniji fotić, koji neće skupljati prašinu doma?

Ofkors, ima i onih kojima je DSLR odlična stvar - i meni je, kad mi zatreba nekakav superteleobjektiv. Al u 99.9% slučajeva mi (ko i većini) ne treba supertele, već nekakav širac/normalac, a za to je mirrorless s dva prajma striktno praktičniji, uz malo do nimalo kompromisa.

Ili, u vlastitom primjeru: teglio sam po svijetu DSLR s par objektiva i high-end kompakta. Pogodi s čim sam najviše fotkao. S mobitelom.
DSLR mi se u praksi pokazao kao smetnja u ogromnoj većini slučajeva.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:37   #99
Ma što su neki toliko cendravi s tom famoznom "težinom" dSLR-a u odnosu na mirrorless. Pa i mirrolessi u ogromni ( i teški ) prema mobitelima, zar po toj analogiji trebamo ostaviti sve ostalo i fotkati samo mobitelima jer ih eto imamo skroz uz sebe i nije nam ih teško nosati cijele dane po planinčugama
Pa najbolje da se uopće ne bavite fotkanjem ako vam je sve teško...
Teško je par sati nositi dSLR s nekoliko objekiva, teško je ovo teško je ono. Najbolje ostanite doma i gledate TV.

Svako će fotkati s onim kaj ima, s onim što voli ( bilo to veliko ili malo, lako ili teško ). Svaki aparat ili sistem ima svoje prednosti i mane i totalno je bedasto forsirati samo mirrorlese naspram dSLR-a.
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 12:32   #100
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post


Definitivno zvijer. Bolja od bilokojeg DSLRa spomenutog do sad, a da je unutar budžeta.


Narocito uparen sa 16-50 Kit objektivom.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.