Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 15:00   #201
nema potrebe jer stuaciju na terenu ionako znaju bolje od mene
Krkimir is offline  
Old 27.06.2017., 11:36   #202
na 3 mjesta u blizini kontejneri toliko krcati da se ne mogu zatvoriti pa smrdi navodno se odvozi utorkom ali još nije bio
Krkimir is offline  
Old 15.08.2017., 12:26   #203
Evo nešto skroz aktualno.. ovako izgleda dobar dio Novog Zagreba. Ovo je fotkano u Travnom. Direkt ispred ulaza u stubište, na parkingu. To je valjda osveta za loš rezultat Bandića na izborima u tom kvartu.. i zbog pobune vezane uz ograđivanje škole i parka. Iz koševa za smeće u parku sve ispada jer se ne prazne danima. Štakori, smrad i muhe sve u 16. Ovo je prizor koji se događa cijelo ljeto.
Bravo!
Čestitam svim Bandićem glasačima.







__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Old 15.08.2017., 13:37   #204
@solar: tako je kod mene već skoro godinu dana otkad se smeće ne odvozi triput tjedno nego samo dvaput, a ja ne živim u Novom Zagrebu... evo ti tema pa čitaj
Krkimir is offline  
Old 29.08.2017., 16:30   #205
na stranu sto su kontejneri krcati kao na slikama gore u zadnje vrijeme su ljudi pored kontejnera poceli stavljati glomazni otpad, bez obzira sto nije vrijeme za odvoz... zasto smetlari to ne odvezu ili barem jave da dodje kamion po to, kakva je procedura kod divljih odlagalista?
Krkimir is offline  
Old 29.08.2017., 22:59   #206
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
na stranu sto su kontejneri krcati kao na slikama gore u zadnje vrijeme su ljudi pored kontejnera poceli stavljati glomazni otpad, bez obzira sto nije vrijeme za odvoz... zasto smetlari to ne odvezu ili barem jave da dodje kamion po to, kakva je procedura kod divljih odlagalista?
zato kaj nije u opisu posla, a grad ne mari za takve stvari, vidi kakvo je stanje odvodnje i kanalizacije, poplava kod malo vece kise, imamo i vecih problema koje nitko ne rjesava
random101 is offline  
Old 22.09.2017., 10:01   #207
to nije sizuacija samo u travnom. to je slika grada - nedovoljno čest odvoz smeća u odnosu na broj stanovnika koji ga gomila + stoka koja misli da je koš/kanta za smeće/kontejner znak za odbacivanje svega što im ne treba i to ne U koš/kantu/kontejner, nego pored + kopači po smeću koji možda i jesu financijski ugroženi, ali ni najmanje nisu jadni ljudi koji su eto zbog ove države spali na prosjački štap, jer takvi bi valjda ipak znali da kad već prekopavaju, srede nered iza sebe nakon što nađu/ne nađu ono što ih zanima.

svodi se na to da stoka koja je naučena živjeti u štali određuje drugima koliko im uredan okoliš mora biti, stanje je prihvaćeno jer izgleda da je i većina građana ista, jer i sami doprinose ugođaju, bilo ostavljanjem otpada uokolo bilo razbacivanjem u potrazi za blagom

manjina kojoj to i nije po volji se očito mora prilagoditi. nadam se samo privremeno
crna kraljica is offline  
Old 22.09.2017., 10:47   #208
Tesko da ce to biti samo privremeno, tako je kod mene vec vise od godinu dana
a gradonacelnik koji je smislio da se smece rjedje odvozi je dobio jos jedan mandat pa ce se problem vjerojatno nastaviti... nije problem sa ljudima u blizini nego u kolicini smeca za koju se zna koliko ce je biti a svejedno se pusti da se gomila,
kada idem kuci prolazim pored jos dva mjesta sa kontejnerima koji su isto toliko krcati da se ne mogu zatvoriti
Krkimir is offline  
Old 25.09.2017., 14:37   #209
o da, problem je itekako u ljudima.
na početku moje ulice stoje kontejneri za papir, plastiku, staklo i odjeću.
sve raskopano, razbacano, ma mini jakuševac
pred par dana nosim ja u vrećici nešto plastike i kod kontejnera vadim jednu po jednu stvar i guram kroz rupu. meni je nekako razumljivo da to uguram unutra iako mi nije drago. imam osjećaj da sam se zaprljala do daske, ali napravim to. i taman ja gotova kad evo jedne susjede, ne znam ju baš osobno, ali znam da je iz ulice jer se često susrećemo. nije neka odrpanka, nije baba od sto godina, dakle ne bi čovjek rekao da je neuredna i prljava ili da je prestara da shvati današnji način postupanja sa smećem.
i ona nosi plastiku u vrećici, međutim ona ju ne ugurava u onaj žičani kontejner nego samo u prolazu flikne vrećicu prema njemu i ode dalje. da li se sadržaj rasuo baš iz njene vrećice, ne znam, nisam vidjela, ali eto, i to je jedan od razloga zašto je smeće razasuto oko odlagališta.
i ne može me nitko razuvjeriti da većina ljudi nije stoka. čim izađu izvan svojih brloga ponašaju se tako da bi i većina domaćih životinja potražila drugo stanište, a ne njihovu blizinu
crna kraljica is offline  
Old 09.12.2017., 00:22   #210
Ma nek je nama smeca, najde se tu svasta korisnog, neki dan mi zatrebala daska, kad na hrpi na livadi, ne jedna , vec 10 dasaka!! Prosle godine sam trebao gumene tepihe za pred vrata, prosecem po kvartu, najdem 2 hrpe i odma na prvoj ugledam upotrebljiv gumeni tepih!! Meni te hrpe ne smetaju, nek ljudi bacaju, uvek se najde nekaj potrebnoga a ionako za koji dan odu , nece ostat mjesecima, zato ne budite picajzle!!
BONBONCIC is offline  
Old 15.12.2017., 21:26   #211
Puno Prečko smeća. Gomile posvuda, na svakom koraku. Ljudi krenuli već probirati stare komade namještaja.
Ja ne razumijem kakav je to mentalitet ljudi. Jel tako teško pozvati nekog, posuditi nečiji kombi, nešto, i riješiti se toga primjereno?
exodus175 is offline  
Old 15.12.2017., 21:49   #212
Mentalitet ljudi je kad vide komad glomaznog otpada da iznesu i svoje da se toga rijese, bez obzira sto se glomazni otpad odvozi nekoliko puta godisnje ali se lumenima neda cekati
a jos veca misterija su smetlari koji mrtvi hladni odvoze obicno smece a pored ovakvih stvari prodju kao da to uopce ne postoji
Krkimir is offline  
Old 16.12.2017., 07:10   #213
a što bi trebali?
Trickie Q. is offline  
Old 16.12.2017., 09:11   #214
Nije problem u Čistoći, nije ni u Zagrebu, nego u ljudima.

Quote:
Čistoća kaže:
Zakon o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13) zabranjuje odlaganje krupnog (glomaznog) otpada na javnim površinama. Ukoliko je glomazni otpad neodgovorno odbačen u prirodu ili na divlja odlagališta, troškove njegova uklanjanja plaćamo svi.
Ovu vrstu otpada možete bez naknade odložiti u reciklažna dvorišta ili naručiti odvoz, bez dodatne naknade dva puta godišnje, putem obrasca Zahtjev za odvozom glomaznog otpada kojeg dobijete na kućnu adresu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 16.12.2017., 11:21   #215
Quote:
Trickie Q. kaže: Pogledaj post
a što bi trebali?
pa imaju izbora
- pricekati termin kad se odvozi glomazni otpad pa da to iznesu par dana prije
- ako im se neda cekati onda odnijeti to u reciklazno dvoriste ili naruciti odvoz, evo sad vidim da to mozes napraviti dvaput godisnje besplatno

a i dalje ne mogu vjerovati da smetlari uredno prolaze pored toga umjesto da nazovu kolege da to odvezu, ili barem da zabiljeze lokaciju pa da ovi dodju nakon par dana ako ne mogu odmah

Zadnje uređivanje Krkimir : 16.12.2017. at 11:36.
Krkimir is offline  
Old 16.12.2017., 20:43   #216
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa imaju izbora
- pricekati termin kad se odvozi glomazni otpad pa da to iznesu par dana prije
- ako im se neda cekati onda odnijeti to u reciklazno dvoriste ili naruciti odvoz, evo sad vidim da to mozes napraviti dvaput godisnje besplatno

a i dalje ne mogu vjerovati da smetlari uredno prolaze pored toga umjesto da nazovu kolege da to odvezu, ili barem da zabiljeze lokaciju pa da ovi dodju nakon par dana ako ne mogu odmah
Glomazni otpad se NE odvozi više kao prije, nego se nazove Čistoća, dogovori termin, pa kad stigne kamion pobaca se što treba i kamion odlazi. Problem je u ljudima kojima je jako teško nazvati čistoću, pa jednostavno pod okriljem mraka bace krevet / ormar ili oboje. Onda naiđe netko drugi, napravi isto, pa kad se hrpa poveća ljudi počnu donašati. Gore sam stavio dio teksta sa Čistoćine stranice na kojoj piše postupak.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 16.12.2017., 21:53   #217
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Glomazni otpad se NE odvozi više kao prije, nego se nazove Čistoća, dogovori termin, pa kad stigne kamion pobaca se što treba i kamion odlazi. Problem je u ljudima kojima je jako teško nazvati čistoću, pa jednostavno pod okriljem mraka bace krevet / ormar ili oboje. Onda naiđe netko drugi, napravi isto, pa kad se hrpa poveća ljudi počnu donašati. Gore sam stavio dio teksta sa Čistoćine stranice na kojoj piše postupak.
ček, pa kaj nije da se mora ispuniti onaj neki upitnik koliko čega imaš za baciti? i onda to i razvrstati?
Noise is offline  
Old 16.12.2017., 23:06   #218
Za odvoz glomaznog otpada treba popuniti obrazac i poslati ili faxom ili postom, a moze se i prijaviti putem interneta! U listopadu ove godine sam dobila obrazac (uz racun cistoce) da mogu prijaviti glomazni otpad izmedju 15.10 i 15.11.
Ja sam prijavila otpad putem interneta (i na netu ima obrasca), tj.u obrascu sam oznacila sto imam od glomaznog otpada (ovaj put samo jedan krevet sirine cca 1 m) i ostave se kontakt podaci. Nakon par dana sam od Cistoce dobila mail s podacima - tocan datum dolaska po taj otpad i info da noc prije ili taj dan do 8 sati ujutro stavim otpad na mjesto pristupacno kamionu. I stvarno su dosli taj dan i odvezli.

U obrascu ima vise rubrika, ovisno o vrsti otpada (namjestaj ili bijela tehnika itd, ima na netu).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.12.2017., 23:26   #219
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa imaju izbora
- pricekati termin kad se odvozi glomazni otpad pa da to iznesu par dana prije
- ako im se neda cekati onda odnijeti to u reciklazno dvoriste ili naruciti odvoz, evo sad vidim da to mozes napraviti dvaput godisnje besplatno

a i dalje ne mogu vjerovati da smetlari uredno prolaze pored toga umjesto da nazovu kolege da to odvezu, ili barem da zabiljeze lokaciju pa da ovi dodju nakon par dana ako ne mogu odmah
pitam što bi djelatnici čistoće trebali napraviti, ne što bi građani trebali. jasno je što bi građani trebali a djelatnici čistoće bi eventualno mogli nazvati policiju i prijaviti nepropisno bacanje smeća po cesti.
Trickie Q. is offline  
Old 17.12.2017., 12:42   #220
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Za odvoz glomaznog otpada treba popuniti obrazac i poslati ili faxom ili postom, a moze se i prijaviti putem interneta! U listopadu ove godine sam dobila obrazac (uz racun cistoce) da mogu prijaviti glomazni otpad izmedju 15.10 i 15.11.
Ja sam prijavila otpad putem interneta (i na netu ima obrasca), tj.u obrascu sam oznacila sto imam od glomaznog otpada (ovaj put samo jedan krevet sirine cca 1 m) i ostave se kontakt podaci. Nakon par dana sam od Cistoce dobila mail s podacima - tocan datum dolaska po taj otpad i info da noc prije ili taj dan do 8 sati ujutro stavim otpad na mjesto pristupacno kamionu. I stvarno su dosli taj dan i odvezli.

U obrascu ima vise rubrika, ovisno o vrsti otpada (namjestaj ili bijela tehnika itd, ima na netu).
Također. S tim da meni iz nekog razloga nije htio obrazac na netu povući podatke iz one šifre koju oni daju, a ni samostalno upisivanje, pa sam jednostavno ručno popunio, skeknirao i poslao im mailom. U roku 2 dana su se javili i rekli da će u pokupiti dan kasnije u 8 sati. Iznio sam to pred ulaz i sve su pokupili kako su rekli. Poprilično jednostavno i bez neke dodatne naplate za to.

Ali pretpostavljam da je nekima jednostavnije to istovariti bilo gdje i onda kad god prolaze uživati u pogledu na svoje stare stvari
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.