Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2015., 08:43   #21
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Evo
Grmilo, sijevalo, drmala se gora a rodio se miš.
Sve se može mirnim razgovorom riješiti. Bar sa pametnim ljudima.
Samo treba imati jasan stav.

Štedite, ne dopuštajte se iskorištavati a 5 godina bude brzo prošlo.
Da, mi ćemo štedjeti a onda put pod noge

Najbolje od svega jest što je moj tast živio 13 godina kod svojeg tasta koji ima kuću na dvorištu pokraj kuće u kojoj trenutno živim. Tih 13 godina moj tast je gradio tu kuću sa svojom ženom i dan danas neće progovoriti niti riječ sa svojim tastom i punicom jer tvrdi da su mu zagorčavali život tih 13 godina i da ih ne može podnijeti.
Prije nego što sam se doselio u kuću meni je rekao da zna kako je to živjeti kod tasta koji samo zapovijeda i da on to neće meni raditi. Ta idila je potrajala nekih dvije godine. No, hvala bogu, da je sada počeo zapovijedati jer da je počeo zapovijedati za 5-6 godina mi bismo uložili još više novaca i ne bi se mogli izvući van i bili bismo cijeli život primorani trpjeti taj život.


Quote:
daphne149]
Sogorica neka proda stan, vama vrati novac, pomogne starcima oko ograde, useli u stan gdje ste vi a vi picite negdje u podstanarstvo. Oni imaju kcer i zabavu u vidu unuka/unuke, a vi svoj mir. Sigurno cete osjetiti dodatan trosak u vidu stanarine, no mir je neprocjenjiv, ako bas bude gusto, radije srezite cuge/kave po vani i sl.
Ona neće niti mrtva u stan iznad svojih staraca. Ona ima 36 godina a odselila se je s 24-25 godina jer ih nije mogla trpjeti. Naravno, sada rado prihvaća njihovu pomoć u otplati stana ali ne želi živjeti s njima.
Na kraju će obje kćeri otići (moja žena i šogorica) a oni i dalje neće shvaćati u čemu su pogriješili.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 09:14   #22
[QUOTE=Drakon;54344407]Neće ostati već ide sa mnom u Liku. Znam da će to dovesti do svađe između mene i njenog starog ali je, hvala Bogu, žena na mojoj strani. Na žalost, ona ne može proturječiti svojim roditeljima...njezin stari samo malo podigne glas i ona se rasplače i oni dobiju što su željeli. Zato se ja moram boriti za sve a to nije lako kada si na tuđem.


/QUOTE]

Odmah ća, ako možete. Ona se ne zna postaviti i treba ju maknuti od njih.
Ne bih ni pokušala razgovarati s njima. Meni bi sve ovo bilo dosta da samo preko noći uzmem kofere. I utjerala bih taj dug od šogorice. Ne raste 10 000 Eura na grani, i to što ste ih vi imali ne znači da onaj ko ih nema ima pravo da ih samo tako zadrži. Imali ste ih zbog svojih životnih odluka, ne sreće. Uostalom, čak i da ste ih dobili na lotu, imate pravo posuđeno dobiti nazad.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 11:14   #23
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Da, mi ćemo štedjeti a onda put pod noge

Najbolje od svega jest što je moj tast živio 13 godina kod svojeg tasta koji ima kuću na dvorištu pokraj kuće u kojoj trenutno živim. Tih 13 godina moj tast je gradio tu kuću sa svojom ženom i dan danas neće progovoriti niti riječ sa svojim tastom i punicom jer tvrdi da su mu zagorčavali život tih 13 godina i da ih ne može podnijeti.
Prije nego što sam se doselio u kuću meni je rekao da zna kako je to živjeti kod tasta koji samo zapovijeda i da on to neće meni raditi. Ta idila je potrajala nekih dvije godine. No, hvala bogu, da je sada počeo zapovijedati jer da je počeo zapovijedati za 5-6 godina mi bismo uložili još više novaca i ne bi se mogli izvući van i bili bismo cijeli život primorani trpjeti taj život.




Ona neće niti mrtva u stan iznad svojih staraca. Ona ima 36 godina a odselila se je s 24-25 godina jer ih nije mogla trpjeti. Naravno, sada rado prihvaća njihovu pomoć u otplati stana ali ne želi živjeti s njima.
Na kraju će obje kćeri otići (moja žena i šogorica) a oni i dalje neće shvaćati u čemu su pogriješili.

To ti je trebao biti dovoljan znak u startu, ako vlastito dijete ne zeli zivjeti pod istim krovom s vlastitim roditeljima ni pod koju cijenu, ti bi trebao jos manje. Ali ok, da nisi osjetio na vlastitioj kozi, razmisljao bi o toj situaciji na drukciji nacin, tako da je ovo dobra skola. Trudite se ali ako ne ide, ne ide, bolje se pokupiti i zivjeti svoj zivot a njima pomoci kad i koliko budete imali mogucnosti.

Nemoj me krivo shvatiti, uvijek sam za pomoci, starcima pogotovo,ali ne da vas vozaju ko mlade majmune. Oni ako zele pomoci svojoj kceri, super, ali njoj pomazu opet da uzimaju od vas, sto nije ok. Vi trebate stvarati svoju familiju u ovom periodu.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 11:46   #24
Quote:
goran44 kaže: Pogledaj post
Bježite što prije! To ti je samo početak! Što misliš što će biti za godinu, dvije ili pet?
Moj savjet ti je da odete i osamostalite se pa makar u podstanare! Kad prođe stambena štednja, kupi stan i budi svoj na svome!
slažem se s ovim u potpunosti :klap:
raa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:09   #25
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
To ti je trebao biti dovoljan znak u startu, ako vlastito dijete ne zeli zivjeti pod istim krovom s vlastitim roditeljima ni pod koju cijenu, ti bi trebao jos manje. Ali ok, da nisi osjetio na vlastitioj kozi, razmisljao bi o toj situaciji na drukciji nacin, tako da je ovo dobra skola. Trudite se ali ako ne ide, ne ide, bolje se pokupiti i zivjeti svoj zivot a njima pomoci kad i koliko budete imali mogucnosti.

Nemoj me krivo shvatiti, uvijek sam za pomoci, starcima pogotovo,ali ne da vas vozaju ko mlade majmune. Oni ako zele pomoci svojoj kceri, super, ali njoj pomazu opet da uzimaju od vas, sto nije ok. Vi trebate stvarati svoju familiju u ovom periodu.
To je upravo i razlog zbog kojeg sam išao u to. Sada se neću pitati da li smo mogli živjeti bez kredita. Sada znam da moramo podići kredit ali ćemo si ipak olakšati situaciju kroz stambenu štedionicu da se ipak ne zakopamo s kreditom do grla.

Da, mi sebi moramo stvoriti život a ne cijelo vrijeme pomagati drugima pa da na kraju izvisimo. Ja sam uvijek za pomoć drugima ali ne smijemo to više raditi na našu štetu.
Kao što si rekla ovo nam je bila dobra škola a hvala bogu pa nije bila toliko skupa da smo se tamo zakopali do kraja života već se možemo izvući
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:19   #26
Drakone, dok ste tamo, sa gosnom svekrom samo ufino. Ali postavi granice.
Ono, "da, učinit ću vam usluga, ali kad ja budem imao vremena".

Supruzi i sebi duguješ miran život, tako da, ako ovaj doista pretjera, razmotri i podstanarstvo kao opciju. Just sayin'.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:29   #27
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Zanima me mišljenje forumaša jer se ja lomim između ove dvije opcije.

Dakle, živimo kod ženinih roditelja na katu kuće (oni su u prizemlju) i svatko ima svoje kućanstvo. Prve dvije i pol godine nije bilo nikakvih problema s njima no ove godine kreću problemi.

Naime, prve godine života kod njih ja sam radio na jednom poslu gdje sam bio doma već oko 16 sati pa sam imao još vremena za rad po dvorištu (košnja dvorišta i neke druge sitnice) a prošle godine sam bio nezaposlen pa sam stvarno imao puno vremena. Iz navedenih razloga nisam imao problema s njezinim roditeljima.

Ove godine sam se zaposlio te imam stalni posao u državnoj službi no doma dolazim tek u 18 sati. Nemam puno vremena za rad po vani i to u pravilu ostavljam za vikend. Njen stari (u penziji i ima 61 godinu) gunđa zbog toga. Ovaj vikend bismo trebali ići u Liku (gdje moji starci žive) tamo malo pokositi jer oni imaju stvarno puno zemlje i dobro im dođe pomoć. Ženin stari se je naljutio i rekao je da ima puno posla oko ove kuće gdje živimo (u Zagrebu) te da treba pokositi travu u subotu iako ja mogu pokositi travu i tokom tjedna ako je baš hitno. Danas se ne može pokositi jer kaže da je trava mokra. Također mi je rekao da ako već sam odlučio ići da onda moja žena (njegova kći) mora ostati doma i pomoći njima. Ne znam što bi točno ona pomogla jer nikada nije kosila.

Mi smo gotovo svaki vikend doma a odemo do mojih u Liku jednom mjesečno a ostale vikende smo doma i radimo po dvorištu. Nema tu nekog velikog posla...pokositi travu dva puta mjesečno i malo oko vrta.

No, on je počeo zapovijedati i mi njega moramo slušati. Mi nemamo pravo glasa i moramo ulagati u njegovu kuću.

Pokrenuli smo stambenu štednju na rok od 5 godina. Mogli bismo izdržati financijski teret uplaćivanja 4000 kuna mjesečno 5 godina u stambenu štednju i plaćanja podstanarstva u iznosu od 1500 kuna dok imamo obje plaće. No, kada mi žena zatrudni biti će teško jer, ako ide na čuvanje trudnoće, plaća joj padne na nekih 4200 kuna.

Dakle, moje pitanje jest: da li da trpimo 5 godina i onda kupimo stan ili da odemo sada u podstanarstvo i uplaćujemo stambenu štednju?

Oboje imamo stalne poslove odnosno ja u državnoj službi a ona u školi.
Nevjerojatan tijek misli u hrvata.

Sa takvim primanjima ulaziti u kupnju stana i jos spomenuti da planirate djecu?

To zaista ima samo kod nas. Uclani se odmah u udrugu "Blokirani" i objasni klincima cim se rode da lova za koju bi oni eventualno mogli nauciti dodatni strani jezik, informatiku ili nesto trece sto vole, ide iducih 30 godina u beton

A nedaj boze da im zatreba aparatic za zube za 10-12.000 kuna, rikne nesto skupo na autu ili ti zatreba za lijecenje. Onda ce se dizati novi kredit....i psovati drzavu i Milanovica.

Iznajmite stan, za boga miloga. Ima ih milijun na trzistu. Ako se vracas u 18 sati doma iz drzavne sluzbe, znaci da i sada vjerojatno dosta putujes do posla i natrag pa nije problem uzeti stan negdje van centra jer ste navikli na to.
I jos k tome ste sami a nemate 2-3 klinaca pa mozete imati iducih par godina mali stancic i cak stavljati nesto love sa strane.

Kakva crna kupnja stana. To je u vasoj situaciji ruski rulet sa pet metaka u cijevi i jednom praznom.
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:10   #28
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Nevjerojatan tijek misli u hrvata.

Sa takvim primanjima ulaziti u kupnju stana i jos spomenuti da planirate djecu?

To zaista ima samo kod nas. Uclani se odmah u udrugu "Blokirani" i objasni klincima cim se rode da lova za koju bi oni eventualno mogli nauciti dodatni strani jezik, informatiku ili nesto trece sto vole, ide iducih 30 godina u beton

A nedaj boze da im zatreba aparatic za zube za 10-12.000 kuna, rikne nesto skupo na autu ili ti zatreba za lijecenje. Onda ce se dizati novi kredit....i psovati drzavu i Milanovica.

Iznajmite stan, za boga miloga. Ima ih milijun na trzistu. Ako se vracas u 18 sati doma iz drzavne sluzbe, znaci da i sada vjerojatno dosta putujes do posla i natrag pa nije problem uzeti stan negdje van centra jer ste navikli na to.
I jos k tome ste sami a nemate 2-3 klinaca pa mozete imati iducih par godina mali stancic i cak stavljati nesto love sa strane.

Kakva crna kupnja stana. To je u vasoj situaciji ruski rulet sa pet metaka u cijevi i jednom praznom.
Da si pažljivo pročitao post koji si citirao uočio bi da u stambenu štednju ulažemo 4000 kuna mjesečno. Nakon 5 godina ćemo imati 30-tak tisuća eura u kunama u štedionici a uzeti ćemo kredit od 50-tak tisuća eura u kunama te će nam rata iznositi 2700 kuna. Kredit će biti kunski s fiksnom kamatnom stopom. Uzevši u obzir da su nam primanja oko 11 tisuća kuna ne vidim razlog da odemo u "Blokirane".

Auto nemamo niti ga namjeravam imati jer živim u Zagrebu i do sada mi nije potreban a vjerojatno mi neće biti potreban niti kasnije.

Mislimo imati maksimalno dvoje djece a najvjerojatnije ćemo imati samo jedno zbog razloga u koje sada neću ulaziti i koji nemaju veze s ovom temom.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:13   #29
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Drakone, dok ste tamo, sa gosnom svekrom samo ufino. Ali postavi granice.
Ono, "da, učinit ću vam usluga, ali kad ja budem imao vremena".

Supruzi i sebi duguješ miran život, tako da, ako ovaj doista pretjera, razmotri i podstanarstvo kao opciju. Just sayin'.
Da, to je pravi put.

Moram biti iskren i priznati da je 95% vremena sve u redu i čak se dobro slažemo. No, problem je onih 5% vremena tijekom kojih on misli da može naređivati. S jasnim stavom možda smanjim to naređivanje tako da što duže izdržimo i što više uštedimo iznad onih 4000 kn mjesečno koje stavljamo u štedionicu
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:14   #30
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Da si pažljivo pročitao post koji si citirao uočio bi da u stambenu štednju ulažemo 4000 kuna mjesečno. Nakon 5 godina ćemo imati 30-tak tisuća eura u kunama u štedionici a uzeti ćemo kredit od 50-tak tisuća eura u kunama te će nam rata iznositi 2700 kuna. Kredit će biti kunski s fiksnom kamatnom stopom. Uzevši u obzir da su nam primanja oko 11 tisuća kuna ne vidim razlog da odemo u "Blokirane".

Auto nemamo niti ga namjeravam imati jer živim u Zagrebu i do sada mi nije potreban a vjerojatno mi neće biti potreban niti kasnije.

Mislimo imati maksimalno dvoje djece a najvjerojatnije ćemo imati samo jedno zbog razloga u koje sada neću ulaziti i koji nemaju veze s ovom temom.
Ne kuzim

Naslov teme: Otici ili trpjeti
Kazes da vam je nepodnosljivo a odselit ces se za 5 godina kada kupis stan? Znas li sta te ceka tek kada se rodi dijete? Imat ces jos tri puta manje vremena a i to vrijeme ces vjerojatno htjeti provesti sa zenom i djetetom.
Moze se vrlo lako desiti da ce vam trebati auto kada budete imali dijete...
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:17   #31
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Da, mi ćemo štedjeti a onda put pod noge

Najbolje od svega jest što je moj tast živio 13 godina kod svojeg tasta koji ima kuću na dvorištu pokraj kuće u kojoj trenutno živim. Tih 13 godina moj tast je gradio tu kuću sa svojom ženom i dan danas neće progovoriti niti riječ sa svojim tastom i punicom jer tvrdi da su mu zagorčavali život tih 13 godina i da ih ne može podnijeti.
Prije nego što sam se doselio u kuću meni je rekao da zna kako je to živjeti kod tasta koji samo zapovijeda i da on to neće meni raditi.
Paaa...
Podsjeti ga to kroz šalu.
Odpeljaj ga na kavu pa ga pitaj o tome pa dok priča , onda mu uz smijeh reci da se ne srdi ali da je malo sličan tastu.
Mislim da je on pogubljen u toj penziji i da se teško privikava na novi život.
Daj mu neke obaveze , uputi ga na neke hobije i malo se druži sa njim. Bar kao ti i tast svaku subotu ujutro idete na kavu.
Pozovi ga na kavu negdje, razgovaraj o tome sa ženom i pretvori kavu sa tastom u ritual.
Može subota ujutro ili petak navečer.
Vi dečki.Kužiš ?
Da si malo olakšaš ovo vrijeme od 5 godina.
A možda i tast prestane ili smanji gnjavažu.
Žrtvuj se malo. Prvo od njega možeš nešto naučiti a drugo, buš se naspaval kada se vratiš sa kave.
Njemu će puno značiti npr. ritual "ja i zet pijemo skupa kavu i družimo se subotom sat vremena"

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:21   #32
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Ne kuzim

Naslov teme: Otici ili trpjeti
Kazes da vam je nepodnosljivo a odselit ces se za 5 godina kada kupis stan? Znas li sta te ceka tek kada se rodi dijete? Imat ces jos tri puta manje vremena a i to vrijeme ces vjerojatno htjeti provesti sa zenom i djetetom.
Moze se vrlo lako desiti da ce vam trebati auto kada budete imali dijete...
S našim primanjima možemo podnijeti teret ulaganja 4000 kn mjesečno u štedionicu i plaćanja podstanarstva u iznosu od 1500 kn. Istina jest da bismo tih 5 godina bili, praktički, na kruhu i vodi pogotovo u trenutcima kada je ona na čuvanju trudnoće. Ali bolje je biti 5 godina na kruhu i vodi nego 30 godina iz razloga koje si i sam naveo.

Stambenu štedionicu moramo provesti do kraja i tek tada možemo kupiti stan.

Stoga se lomim između odlaska u podstanarstvo na 5 godina koji uključuje, u određenim trenucima, praktički život na kruhu i vodi i života u kući s tastom gdje nećemo plaćati podstanarstvo novcem već živcima.

U svakom slučaju, stan kupujemo tek po isteku stambene štedionice.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:28   #33
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Paaa...
Podsjeti ga to kroz šalu.
Odpeljaj ga na kavu pa ga pitaj o tome pa dok priča , onda mu uz smijeh reci da se ne srdi ali da je malo sličan tastu.
Mislim da je on pogubljen u toj penziji i da se teško privikava na novi život.
Daj mu neke obaveze , uputi ga na neke hobije i malo se druži sa njim. Bar kao ti i tast svaku subotu ujutro idete na kavu.
Pozovi ga na kavu negdje, razgovaraj o tome sa ženom i pretvori kavu sa tastom u ritual.
Može subota ujutro ili petak navečer.
Vi dečki.Kužiš ?
Da si malo olakšaš ovo vrijeme od 5 godina.
A možda i tast prestane ili smanji gnjavažu.
Žrtvuj se malo. Prvo od njega možeš nešto naučiti a drugo, buš se naspaval kada se vratiš sa kave.
Njemu će puno značiti npr. ritual "ja i zet pijemo skupa kavu i družimo se subotom sat vremena"

Zapravo se i družimo gotovo svaku subotu za vrijeme doručka. Naime, imamo domaćih kobasica i špeka koji on nabavi tako što kupi prase od brata ili nekog susjeda a onda mu brat napravi domaće kobasice koje osušimo na tavanu.

Onda mi subotom to jedemo i pričamo. Uglavnom je ok tamo. Zbog toga smo i išli ulagati tamo. No vidim da on voli i naređivati a to se meni ne sviđa. Nema baš puno ljudi kojima bi dobro sjelo kada im tast zabrani da odu nekuda sa ženom.

Možda možemo izdržati dok ne prođe stambena štedionica...u svakom slučaju pokušati ćemo što duže da što kraće budemo u podstanarstvu ako već podstanarstvo ne možemo eliminirati u potpunosti.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:45   #34
Neces ti izgleda nigdje....

Alo, podstanar mozes bit za 200 eura, koji kruh i voda...

Grow a pair, pobogu, starkelja ti zeni govori da nece ona nigdje za vikend...
Budi musko i posalji ga u kurac, pakuj se i zivi svoj zivot...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:53   #35
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Neces ti izgleda nigdje....

Alo, podstanar mozes bit za 200 eura, koji kruh i voda...

Grow a pair, pobogu, starkelja ti zeni govori da nece ona nigdje za vikend...
Budi musko i posalji ga u kurac, pakuj se i zivi svoj zivot...
Tu situaciju smo jučer riješili. Rekao sam mu da idemo oboje u liku a on je nešto prokomentirao ispod glasa i to je bilo to.
Problem je što će tih situacija biti sigurno puno u budućnosti a ja ne želim to prolaziti sljedećih 15-20 godina ili više odnosno koliko god budu živi a neka budu živi sljedećih 1000 godina što se mene tiče...samo neka mene ne gnjave.

Da, podstanar mogu biti za 200 eura ali ne želim biti cijeli život podstanar. Stoga moramo provesti stambenu štedionicu u iznosu od 4000 kn mjesečno do kraja. I dok oboje imamo pune plaće možemo plaćati štedionicu i podstanarstvo ali kada ona ode na čuvanje trudnoće plaća će joj pasti na 4200 kn pa će, tijekom tog razdoblja, biti teže.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 15:13   #36
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post

Auto nemamo niti ga namjeravam imati jer živim u Zagrebu i do sada mi nije potreban a vjerojatno mi neće biti potreban niti kasnije.
Znam da ovo nije tema, ali samo da te upozorim - trebat će ti auto kada budeš imao djecu. Naravno da ti neće trebati najskuplji auto, ali nekakav hoće.

E da, i kada ti žena rodi računaj da će joj trebati pomoć - vjerojatno njene mame u samom početku, pa ako se ne odseliš prije toga, neće ti uspjeti se odseliti sve dok dijete malo ne poraste, a onda će se svi toliko naviknuti da ćeš zaglaviti tamo. Tako da je bolje otići prije nego zatrudni.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 21:47   #37
Nitko na svijetu ne može imati i ovce i novce. Nitko.
Odvagni što ti je važnije. Računi i kalkulacije zbog kojih kao trebate izdržati živjeti u zajednici (uvijek ti prokleti novci) ili vlastiti mir i ugodan život sa ženom?
Osim toga, starce je nemoguće preodgajati razgovorom, jednako kao što je nemoguće promijeniti odnos između članova obitelji (u ovom slučaju dominaciju oca nad kćeri).
Život je ovdje i sada, a ne za toliko i toliko godina.
Ja bih na tvome mjestu sa ženom bježala glavom bez obzira, što dalje, to bolje!
A ti najbolje znaš što ti je važnije. Meni se nekako čini da si ti već odlučio skupiti drage novce, inače uopće ovdje ne bi postavljao takva pitanja.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:01   #38
Sve ima svojih prednosti i mana. Govorim ti kao netko tko živi u kući sa svekrvom i prošli smo svakakvih situacija. Iskreno, meni osobno na početku bi vjerovatno bilo lakše da smo u startu otišli u podstanare ili kupili stan, no kad smo dobili djecu svekrva mi je bila ogromna pomoć. Oboje djece nam je čuvala do 2,5 godine, s tim šta je kod kćeri to bio izbor svih nas a sina smo htjeli dati u vtić sa godinu dana jer je tada ona bila lošeg zdravlja, ali nije bio primljen pa smo se krpali kako smo znali. Uglavnom, i jedno i drugo su tu prvu godinu vrića bili boležljivi-tjedan vrtića , 2 tjedna doma.Kad je bilo gadno(visoke temperature i sl.) ostajali bi na bolovanju ja ili suprug a ostalo je ona čuvala. I sada sam kad idu u školu preko praznika bez brige jer znam da nisu sami kod kuće nego ih netko pogleda, da im ručak. Naravno da bi mi to sve odhendlali i sami da smo morali,ali ovako je prvenstveno mojoj djeci bilo ljepše a meni je bilo ogromno olakšanje što nisam morala svaki čas na bolovanje. Da ne pričam koliko znači što imamo dvorište pa se djeca čim zatopli brčkaju u bazenu na dvorištu. Naravno da je tu bilo jako puno kompromisa i usklađivanja, mi mladi često imamo stav prema roditeljima kako oni nemaju šta nama govoriti niti zapitkivati, neke njihove svjete shvaćamo kao zanovijetanje i tako... no kad staneš i realno odvagaš situaciju postaneš svjestan da smo i mi njima na neki način uletili u život, da možda i mi njima smetamo sa nekim svojim stvarima. Stoga je bitna komunikacija i obostrano uvažavanje. Koliko vidim iz kasnijih postova, ti i punac u biti imate vrlo korektan odnos-tebe je zasmetalo što je u jednom trenu izgledalo da je on taj koji treba određivati kada ćete vi nešto raditi i da on može raspolagati vašim vremenom.
Svakako mu na lijep način trebaš dati do znanja da je vaše slobodno vrijememe samo vaše i da vama ništa nije problem no da se samo unaprijed morate dogovoriti. sasvim je normalno da dođe do nekih trzavica u odnosu, ne dođe i i u braku i među prijateljima i ako su obje strane voljne sve dođe na svoje.
Kako si i sam rekao, dosta ste već uložili u stan, od vas se očekuje da date pola i za ogradu-to je sasvim normalno ako tamo živite ali na fini način mu daj do znanja da onda želite sudjelovati i u odabiru te ograde. Svakako nije loša ideja da štedite novce u stambenoj štednji- imati ćete osigurana sredstva ako ovo ipak ne bude funkcioniralo a ako bude-imat ćete love za neke radoove po stanu.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:45   #39
Ja sam sa svojim mužem pobjegla i od njegovih i od mojih.
I tako bih opet učinila. Otpočetka smo bili sami. Kako je to samo slatko!
Mislim da supružnici puno lakše izgrade odnos kad nema uplitanja sa strane.
Uvijek mi je bio najvažniji taj sklad između nas dvoje, a ne da trošimo energiju na usklađivanje s mojima i njegovima. Nismo se za njih vjenčali, nego jedno s drugim.
Svatko ima svoj pogled na život i vlastite prioritete.
Djecu smo odgojili sami. I sve je štimalo, sve smo izdržali.
I temperature i ospice...
A imali smo svoj mir i ostali u jako dobrim odnosima s bakama i djedovima koje nismo opteretili stvarima koje ponajprije moraju obaviti roditelji, ako su se već odlučili na roditeljstvo.
Svojoj djeci želim da i ona jednog dana idu sličnim putem.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:53   #40
Dok si ovo napisao mogo si pokosit jebenu travu.
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.