Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 18:18   #201
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Hrvatska treba poceti sankcionirati nerad. Oni koji rade trebaju biti nagradjeni.
Zbog komunisticke uravnilovke sam i otisao u Nj, a HR je izgubila jos jednog strucnjaka.
Uhljebi u drz i jav upravi ce morati naci druge izvore financiranja. Mene vise nece musti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Potpisujem boldano ! U Hrvatskoj, a i većini svijeta je obrnuto, porezima se nakači na onog tko radi i štedi, a štetočine hrani uhljebničkim poslovima i socijalnom pomoći.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 18:20   #202
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Oko ovih testiranja mene je osobno uvijek fasciniralo kako baš svi u ovim intervjuima misle da su oni bili najbolji. Ja se slažem da su neka, pa čak i većina testiranja namještena, ali kako svatko od njih zna da je dobro prošao na tom testiranju ? Bio sam i ja na testiranjima i mislio sam da je super prošlo, ali realno nemam pojma kako je zapravo prošlo, osim ako dobiješ posao. Nema teorije da će ti firma javiti nekakve rezultate.

Inače se za Hrvatsku najiskrenije nadam da ćemo biti jednog dana zemlja sa brojem nezaposlenih u razini zemlji kao Poljske ili Estonije (svi spominju Irsku, a zapravo je stopa nezaposlenosti manja u ove dvije zemlje....normalno i plaća, ali svejedno) čisto da već jednom postane kristalno jasno da:

Hrvati ne vole Hrvatsku. Hrvati ne žele živjeti u Hrvatskoj i Hrvati ne vole svoju zemlju. Jer ove srcedrapajuće priče mi već stvarno idu lagano na klinac, a to je stvarno impresivno s obzirom da i ja razmišljam o tome da radim izvan Hrvatske , ali ako se to i desi, ne pada mi napamet prodavat maglu po medijima kako vani govna mirišu jer sam i sad van granica lijepe naše i vjerujte mi, govna svugdje smrde. Ali razlika mene i većine ljudi je što ja ne želim umrijeti u tuđini nego u Hrvatskoj, točnije ako bi i iselio, želim se vratiti u najljepšu zemlju na svijetu. Većina emigranata proda svoju dušu za šolde i ne vrate se nikad, a šolda i sami se hvale-imaju koliko žele. I normalno, svoju neizmjernu " ljubav " prema Hrvatskoj iskazuju glasanjem za HDZ.

Nije vam smetalo kad je ta ista dijaspora davala novac na naoruzanje.
Kukurikavci ne idu nikamo. Nitko ne zeli nekakve profesore s filozofskog fakulteta. Vani ne bi mogli ni konobariti. Toliko o njihovoj sposobnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:40   #203
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nije vam smetalo kad je ta ista dijaspora davala novac na naoruzanje.
Kukurikavci ne idu nikamo. Nitko ne zeli nekakve profesore s filozofskog fakulteta. Vani ne bi mogli ni konobariti. Toliko o njihovoj sposobnosti.
I među profesorima s Filozofskoga fakulteta ima ovakvih i onakvih.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:44   #204
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Oko ovih testiranja mene je osobno uvijek fasciniralo kako baš svi u ovim intervjuima misle da su oni bili najbolji. Ja se slažem da su neka, pa čak i većina testiranja namještena, ali kako svatko od njih zna da je dobro prošao na tom testiranju ? Bio sam i ja na testiranjima i mislio sam da je super prošlo, ali realno nemam pojma kako je zapravo prošlo, osim ako dobiješ posao. Nema teorije da će ti firma javiti nekakve rezultate.
Taj detalj je jako nebitan u cijeloj prici.

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Inače se za Hrvatsku najiskrenije nadam da ćemo biti jednog dana zemlja sa brojem nezaposlenih u razini zemlji kao Poljske ili Estonije (svi spominju Irsku, a zapravo je stopa nezaposlenosti manja u ove dvije zemlje....normalno i plaća, ali svejedno)
To je san svih hrvata, da Hrvatska postane normalna uredjena drzava. Za sada izgleda da ce ostati na snovima.

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
čisto da već jednom postane kristalno jasno da:

Hrvati ne vole Hrvatsku. Hrvati ne žele živjeti u Hrvatskoj i Hrvati ne vole svoju zemlju.
E tu se vec ne mogu sloziti. Da nisi ti jedan od "pravih (HDZ) domoljuba"?

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Jer ove srcedrapajuće priče mi već stvarno idu lagano na klinac, a to je stvarno impresivno s obzirom da i ja razmišljam o tome da radim izvan Hrvatske ,
Dakle i ti ces uskoro imati svoju pricu.

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
ali ako se to i desi, ne pada mi napamet prodavat maglu po medijima kako vani govna mirišu jer sam i sad van granica lijepe naše i vjerujte mi, govna svugdje smrde.
A sto reci? Potpuno si u pravu, samo sto neki prodaju pricu da u hrvatskoj sve mirise.

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ali razlika mene i većine ljudi je što ja ne želim umrijeti u tuđini nego u Hrvatskoj, točnije ako bi i iselio, želim se vratiti u najljepšu zemlju na svijetu. Većina emigranata proda svoju dušu za šolde i ne vrate se nikad, a šolda i sami se hvale-imaju koliko žele. I normalno, svoju neizmjernu " ljubav " prema Hrvatskoj iskazuju glasanjem za HDZ.
Mogu li biti toliko slobodan pa reci da ti ne znas da li ces se vratiti ako odes? To sto sada ti vrtis u glavi vec se milijun puta odvrtilo u drugim glavama, i na kraju ispalo kako je ispalo.
Ispricavam se, vidim da nisi "pravi (HDZ tiger) domoljub".
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 09:16   #205
I crkva prepoznala egzodus. Sve manje se prelijeva u skrabicu (mada clanak pomalo zvuci poput newsbar uratka):
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=877517


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 10:19   #206
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
I crkva prepoznala egzodus. Sve manje se prelijeva u skrabicu (mada clanak pomalo zvuci poput newsbar uratka):
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=877517


Sent from my iPhone using Tapatalk

oni koji bježe iz ove slučajne države baš ne drže do ove institucije,nevjerojatno je koliko mladih ljudi bježi iz Dalmacije a na njihova mjesta dolaze bosanci i nešto slavonaca
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 10:21   #207
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nije vam smetalo kad je ta ista dijaspora davala novac na naoruzanje.
Kukurikavci ne idu nikamo. Nitko ne zeli nekakve profesore s filozofskog fakulteta. Vani ne bi mogli ni konobariti. Toliko o njihovoj sposobnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
90% tog novca nije vidilo Hrvatsku i Hrvate već je dobro poslužilo nekome,a tko bježi vani,mladi od kojih teško da bi i 5% dalo glas HDZ
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 10:34   #208
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
I crkva prepoznala egzodus. Sve manje se prelijeva u skrabicu (mada clanak pomalo zvuci poput newsbar uratka):
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=877517


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zanimljivo je što najviše brine crkvu:

Quote:
"Jako smo zabrinuti s tim trendom odlaska naših ljudi, osobito ljudi s visokim školama, sa završenim specijalizacijama. Nemoćni smo, ali smo danas usuglasili kako ne smijemo ljude s vjerske strane ostaviti nezbrinutima, jer im u novim sredinama moramo poslati svećenike kako ne bi bili izgubljeni u novom svijetu", rekao je predsjednik HBK Želimir Puljić na konferenciji u Mostaru,
Dok sam živio u bijelom svijetu, vidio sam da ima sasvim dovoljno crkava i svećenika za otići na misu. Zašto biskupi misle da su ljudi koji odlaze ovih dana, koji govore jezik zemlje u koju su došli, koji su školovani i nisu nimalo izgubljeni u tom svijetu, trebaju svećenike da se ne bi izgubili?

Druga je stvar bila kasnih 60-tih i ranih 70-tih, kad su odlazili ljudi koji nisu govorili jezik zemlje domaćina niti su ikad imali namjeru integracije u tamošnje društvo.
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 22:50   #209
Egzodus: Clanci i iskustva idu dalje:
http://croexpress.eu/vijest_mobile.php?vijest=7072


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 20:03   #210
Novi clanak o egodusu. Novi set ljudi koji su uspjeli pobjeci iz matrixa i ubaciti se na Schindlerovu listu. Saga se nastavlja:
http://www.glas-slavonije.hr/296181/...ko-nije-vratio



Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 22:04   #211
Prema podacima austrijskog zavoda za statistiku, u 2015. je u Austriji bilo 70.255 ljudi s hrvatskim državljanstvom. To je povećanje od 3.780 u odnosu na prethodnu godinu. Dakle 3.780 u Austriji i 4.342 u Irskoj.
Zajedničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 07:40   #212
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Novi clanak o egodusu. Novi set ljudi koji su uspjeli pobjeci iz matrixa i ubaciti se na Schindlerovu listu. Saga se nastavlja:
http://www.glas-slavonije.hr/296181/...ko-nije-vratio
Zanimljivo da u svakom clanku napominju "nije lako ali uspjeli su..."
Kao da je lakse ako ostanu u hr bez posla ili radeci za crkavicu. Pogotovo ako uzmes u obzir kolika ce im biti penzija ako ostanu u hr.
A da li je lako ili ne ovisi od slucaja do slucaja. Sama cinjenica da ih se vratio zanemariv broj govori da nije ni tesko. Izgleda da se vracaju samo oni koji nisu ni rebali otici, odn. oni s kumovima i rodjacima u hr. Takvi nigdje nece naci takvu idilu kakva vlada u lijepoj nasoj
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:43   #213
Posla ima i to je najbitnije. Čak i da robuješ za crkavicu opet je bolje nego u Hrvatskoj gdje ni minimalac ne možeš zaraditi. To dal pričam švapski ili hrvatski jezik dok radim me boli briga.

Da imam posao u državnoj službi i starce s nekretninom na izmaku životnih snaga ne bih ni ja odlazio.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:29   #214
Njemački ured za statistiku:

Broj useljenih hrvatskih državljana po godinama:

2013: 18.503
2014: 44.260
2015: 50.628

Radi se samo o Njemačkoj, ako uzmemo u obzir da se u ostale EU zemlje + Kanada i još poneka odselio otprilike isti broj imamo nevjerojatnih 200.000 iseljenika u zadnje 3 godine

Oj njemačka mati, nemoj tugovati...
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:48   #215
Osobno znam 100 ljudi što su napustili RH u zadnjih 7-8 miseci,dosta je ljudima pričica o ustašama i partizanima i plaćati porez za lažne invalide i harač za ratne profitere i zločince

pa zar vi doista mislite da su ljudi u Hrvatskoj svi blesavi i da u Hrvatskoj živi 4,3 milijuna ljudi?
Je ako se broji Mirogoj i Lovrinac za izbore

Tito je uspio u 15 godina iseliti 200.000 Hrvata od 1966 do 1982 a evo u neovisnoj i suverenoj od 1996 pobjeglo iz Hrvatske preko 500.000 Hrvata vani od velikoga dobra i suverenosti
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:51   #216
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Njemački ured za statistiku:

Broj useljenih hrvatskih državljana po godinama:

2013: 18.503
2014: 44.260
2015: 50.628

Radi se samo o Njemačkoj, ako uzmemo u obzir da se u ostale EU zemlje + Kanada i još poneka odselio otprilike isti broj imamo nevjerojatnih 200.000 iseljenika u zadnje 3 godine

Oj njemačka mati, nemoj tugovati...
Izvrsne vijesti za Karamarka i HDZ...sad mogu manipulirati izborima kako hoće,ionako od ovih što su otišli nitko ne glasa za HDZ
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:52   #217
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Njemački ured za statistiku:

Broj useljenih hrvatskih državljana po godinama:

2013: 18.503
2014: 44.260
2015: 50.628

Radi se samo o Njemačkoj, ako uzmemo u obzir da se u ostale EU zemlje + Kanada i još poneka odselio otprilike isti broj imamo nevjerojatnih 200.000 iseljenika u zadnje 3 godine

Oj njemačka mati, nemoj tugovati...
I onda se nekih rugaju Karamarku kad kaže da je iselilo 100 tisuća Hrvata u 3-4 godine !
A broj je sigurno i veći
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:54   #218
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Izvrsne vijesti za Karamarka i HDZ...sad mogu manipulirati izborima kako hoće,ionako od ovih što su otišli nitko ne glasa za HDZ
Vjerojatno, pogotovo kad znamo da je Rijeka izgubila preko 10 tisuća stanovnika .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:56   #219
Ovo je već stvarno jako zabrinjavajuće....
Evo da sumiram podatke samo za 2015-tu i samo za 3 zemlje:
Njemačka - 50620 useljenih -12918 iseljenih= 37703 novih u Njemačkoj
Austrija - 3780
Irska - 4342
Znači, ovdje govorimo o 45824 hrvata koji su iselili SAMO u 2015-toj, SAMO u tri zemlje !!!
Tu još moramo ubrojiti Švedsku, Ameriku, Kanadu, Novi Zeland, Australiju i ostale zemlje gdje naši ljudi idu.
Mi ljudi doslovce gubimo jedan hrvatski grad godišnje!!
I to govorimo o isključivo obrazovanom radno sposobnom stanovništvu jer se takvi mogu vani danas zaposliti (masjtori svih profila, inženjeri, doktori, med. sestre, znanstvenici itd. itd.) a ne o nepismenim bauštelcima iz 60-tih. Naravno, vani se nije iselio niti jedan dipl. ekonomist ili pravnik jer takvi uživaju u ovoj žabokrečini zaštićeni smiješnim zakonima.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:59   #220
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno, pogotovo kad znamo da je Rijeka izgubila preko 10 tisuća stanovnika .
pa vjerojatno,ove koje sve znam ili ne glasaju ili imaju odmak od HDZ i njihovih fašističkih prirepaka
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.