Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2016., 14:19   #41
....

Sto se prijateljice tice pretpostavljam da se uvijek moze desiti nepredvidjena situacija.
A mi smo volimo drustvo i naravno da nam nije ugodno i ne zelimo se druziti sa onima s kojima secne osjecamo ugodno...
Nije nas briga kakav je brak osoba s kojima se ne druzimo ali naravno da nam je zao sto par koji nam je bio super i super su se slagali(na nas pozitivno utjece sreca drugih parova s kojima se druzimo) da to vise nije tako...

Ok to nije tako svim parovima nekome su dovoljni oni sami sebi...
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 14:45   #42
pa ako vam ne dgovaraju idite dalje sto tu patis kao neki srednjoskolac

a ti koji nisu sretni u brakovima i ostaju u njima su mi jos manje jasni od tebe nema te sile koja bi me natjerala da patim i silim se na jos vecu/dulju patnju
Hope is offline  
Old 13.02.2016., 14:58   #43
...

Srednjoskolac ova je dobra svaka cast
Odlucili smo da se vise ne druzimo s njima,al mora nam biti zao mi zivimo da bi bili sretni a veceri sa tim bracnim parovima su bile super...
A i nije bas da u tridesetima tek tako prosiris drustvo sa jos nekim parom...
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 15:06   #44
i ja sam izgubila neke prijatelje zbog raznih razloga ili se ne vidam s nekima tako cesto kao prije, jer bi prijateljica nasla nekog control freaka ili bi se udajom odselile, razvodom prolupale...ma svega ima...ali ne patim tu na forumu zbog toga

ajde, barem je u Splitu lako, evo danas je lip suncan dan, sto stojis i tipkas na forumu, ajde vani ili ako si na mobu - makni ga od sebe i osvrni se
aj na marjan, pokreni se, tamo ima pojedinaca i parova koji se bave aktivnostima, najlakse je uletit u pricu
ili smisli nesto drugo

ali ne, tebi je najlakse grintat
Hope is offline  
Old 13.02.2016., 15:14   #45
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
i ja sam izgubila neke prijatelje zbog raznih razloga ili se ne vidam s nekima tako cesto kao prije, jer bi prijateljica nasla nekog control freaka ili bi se udajom odselile, razvodom prolupale...ma svega ima...ali ne patim tu na forumu zbog toga

ajde, barem je u Splitu lako, evo danas je lip suncan dan, sto stojis i tipkas na forumu, ajde vani ili ako si na mobu - makni ga od sebe i osvrni se
aj na marjan, pokreni se, tamo ima pojedinaca i parova koji se bave aktivnostima, najlakse je uletit u pricu
ili smisli nesto drugo

ali ne, tebi je najlakse grintat
Sto se tice prijatelja slozit cu se s tobom ima dosta nacina gdje mozes upoznati jednu osobu sorry ali par i to zadovoljan bracni par nije bas lagano

Ali dobar ti je savjet u svakom slucaju nesto sto bi i sam sebi napisao,a nemogu na Marjan obiteljske obaveze pa forum popuni vrijeme
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 16:18   #46
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post

Kada zbrojimo, u Hrvata,
po toj mojoj brzoj analizi imamo minimalno 55% brakova koji su ne sretni.

Znaci definitivno ide ka vecini.
slazem se

mislim da je velika vecina u braku/vezama zbog raznih nesretnih razloga: komfora, straha, "od dva zla biraj manje", ekonomije, "sta ce reci susjedi" sredine, "tako to treba, nitko nije sretan, to je zivot", nikad necu naci nekog drugog,, dobar je on/ona kakvih sve ima, ipak ga/je volim uprkos svemu.....
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 13.02.2016., 16:20   #47
To tvrde ljudi koji su ili samci, ili pak nesretni u svojim brakovima

Ja ne vidim nista lose u braku kao takvom, dapace
TincH is offline  
Old 13.02.2016., 16:30   #48
crazysplico

Najbolje da krenete swingat.
Tamo ćete sigurno naići na hrpu parova pozitivne energije.

malaljubicasta is offline  
Old 13.02.2016., 16:51   #49
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
slazem se

mislim da je velika vecina u braku/vezama zbog raznih nesretnih razloga: komfora, straha, "od dva zla biraj manje", ekonomije, "sta ce reci susjedi" sredine, "tako to treba, nitko nije sretan, to je zivot", nikad necu naci nekog drugog,, dobar je on/ona kakvih sve ima, ipak ga/je volim uprkos svemu.....
Drago mi je da da se i ti Septi slazes jednostavno godine u braku pokazu da se u njega uslo iz krivih razloga...

A swng nam nije zanimljiv i nemislim da su ljudi u tome manje ili vise sretni od ostalih parova
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 17:10   #50
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
A swng nam nije zanimljiv i nemislim da su ljudi u tome manje ili vise sretni od ostalih parova

Nebi ti možda bilo loše da poradiš prvo na svojoj pozitivnoj energiji, pa da onda komentiraš druge, jer je šala za tebe očito stran pojam.

malaljubicasta is offline  
Old 13.02.2016., 17:17   #51
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Ok.

Malo sam istrazivao, cisto da vidim strukturu razvoda,

ispada da je prosjecna duljina braka 14,2 godine, sto opet nejde u prilogu tezi da je vecina raspadnutih brakov u prvim godinama, a podupire autorovu tvrdnju "sto duze zajedno, to gore"

evo i dva linka: http://www.novilist.hr/Info-fun/Zani...os-14-2-godine
http://www.sretneveze.com/brak/statist.html

Kako god okrenes, trend je definitivno: Manje brakova i vise razvoda. A to meni opet govori da je opca kvaliteta veza sve gora

Statistika po duljini trajanja braka:
http://tinypic.com/r/21nh0kw/9
Hvala ljubičasta primljeno na znanje

Nažalost statistika je neumoljiva s tim da bi ona bila još gora da "selo ne brani razvod" u manjim ruralnim mjestima gdje je taj postotak minimalan ....
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 19:09   #52
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
pa ako vam ne dgovaraju idite dalje sto tu patis kao neki srednjoskolac

a ti koji nisu sretni u brakovima i ostaju u njima su mi jos manje jasni od tebe nema te sile koja bi me natjerala da patim i silim se na jos vecu/dulju patnju
Nikad ne reci nikad. Nemaš pojma što ti život nosi.
My time is offline  
Old 13.02.2016., 20:40   #53
Imao sam jedno čudno iskustvo sa substancom (droga, ništa ozbiljno ) koje me potaknulo na razmišljanje o mojim procesima u glavi, način na koji promatram svijet i kako vidim druge kroz svoj svijet. Skužio sam da zapravo ja sam biram sreću i ja sam biram ljude sa kojim se družim. Ona new age poslovica da je naš vanjski svijet refleksija unutranjeg se potvrdila na mom iskustvu. Kad sam sretan, nesreća drugih ljudi mi se čini manja, kad sam nesretan i u tuđoj sreći tražim nesreću da bi opravdao svoj izbor. To me iskustvo promjenilo jer sam se prvi puta nakon duuugo vremena osjećao kao djete i shvatio sam koliko si nepotrebno kompliciramo živote. Virujem da sve kreće od nas samih, jedino sami sebe možemo spasit, nitko to ne može učinit za nas. Viruj te mi jer sam pokuša razna sranja, tražio nešto više na raznim mjestima, al prvo što tribaš je učinit stat i saslušat sebe. Bit iskren prema sebi i ne tražit spas u drugima već ih gleda samo kao suputnike. To vridi za brak, vridi za sve u životu.
Morpheus00 is offline  
Old 13.02.2016., 20:43   #54
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nikad ne reci nikad. Nemaš pojma što ti život nosi.
kad mi je zivot donio ono sto sam smatrala samo patnjom i nikako popravljivim, digla sam sidro iako to nitko nikad nije ocekivao, nisam ni trena pozalila zbog toga
Hope is offline  
Old 14.02.2016., 11:34   #55
Osobno ne vidim ništa loše u razvodu braka ako ne funkcionira. Ne vidim ništa loše ni u prekidu bilo čega što ne funkcionira. Loše je kada ljudi ostaju u bilo čemu što ne funkcionira i opravdavaju to ostajanje raznoraznim besmislenim opravdanjima i osuđeni su isključivo vlastitim izborom na nesretan život
Ailour is offline  
Old 14.02.2016., 12:00   #56
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
. Kad sam sretan, nesreća drugih ljudi mi se čini manja, kad sam nesretan i u tuđoj sreći tražim nesreću da bi opravdao svoj izbor. .
Ovo, rekla bih, vrijedi za vecinu ljudi, ne samo za tebe.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 14.02.2016., 14:49   #57
Kod nas su ljudi nesretni u svezi svega i svačega.
Većina jamra jer nema idealan posao, savršen stan, puno love, novi auto, šef ga ne cijeni, mora se pomučiti, putuje na posao ah sat vremena i nema nove cipele a nemre ni glumiti luster u Zari i Mangu pa su ful nesretni.
Zapravo ne znaju kaj sami sa sobom.
Da ne bu zabune divim se hrvatima kaj su sve proživjeli u zadnjih 30 godina i još imaju nadu u bolje sutra.
No mnogi samo jamraju. Pa kad se udaš ili oženiš za takvu to je noćna mora.
Zato više nejdem na kave ...ljudi često samo kukaju i cvile, pričaju o politici pa opet jamraju i prigovaraju o svemu
itd.
Odmah teška bedara jer nema 8 000 kuna plaću i ne radi samo 20 sati tjedno i nema trosobni komforni sa kreditom od 25 kuna maksimalno.
Život je borba koja nam jača karkter, raznolikost, nepredvidljivost i širenje granica a ne e sad sam se udala pa ne moram ništa više u braku a ni sa mužekom.
Smisao života i duhovnost traže vikendom po dućanima i šoping centrima ili viseći pred televizorom.Sve bi htjeli ali samo da to ne moraju oni.
Kad im velim baci čik, baci cugu, makni se iz kladionice ili birtije i tu lovu potroši na neko putovanje, učenje jezika, knjige, neki hobi ili na neki wellnes, neki izlet blizu ili čak kupi dobre namirnice pa guštaj u kuhanju... odmah me gledaju kao da nisam pri sebi.
Kako se sa takvima može biti sretan u braku ?
Takva vrsta "rutina i rutina, uvijek petkom šah a utorkom poriluk".
Druga vrsta ljudi su nesretni jer žive po tuđim pravilima i stalno se opterećuje " što će svijet reći i joj a kakav dojam ostavljam" pa žive ustvari duboko otuđeni od sebe i usamljeni kaj odmah dovlači određenu ogorčenost i zločestoću pa su još manje sretni i ispunjeni.
Nije smisao života živjeti po tuđim pravilima i kanonima sreće.
Ljudi zato ne slušaju sebe pa kako će u braku poštovati partnera i njegovu osobnost, kada svoju ne poštuju ?
Treći očekuju od partnera, braka ili veze neku korist... oš materijalnu, oš socijalnu, oš emotivnu pa u tom smjeru guraju vezu i partera i eto ti praznog i dosadnog braka. Egoizam na entu i pretvaranje na entu potenciju.
Muški misle da su voljeni a žene glume da ih istinski vole...ali eto oboje su lijepi i izvana baš divni brak za vidjeti pa se i sreća odglumi. Dok je iznutra to pustopoljina ili otuđenost jednog od drugog.
Skupa ih drže krediti i djeca.
Kako možeš biti sretan u braku ako si nesretan sobom, ako se ne voliš, ako se ne prihvaćaš i ako ne voliš svoj život sa svim lijepim i ružnim ? Još ako očekuješ da te partner usrećuje a sam to ne znaš... kuku lele.
Kak' bi to išlo ? Nikako.
Sve dok sami nismo sobom i životom sretni, dok ne slijedimo svoje srce i pamet nema toga braka i partnera koji će nas usrećiti. Samo možemo unesrećiti druge. Neki to nikada ne nauče a neki su sa tim rođeni. Da
znaju prepoznati sreću i da bezuvjetno vole.
Zato velim da se treba vezati samo za zrele,u duši i glavi slobodne ljude koji vole život i vole ljude. Inače džaba krečimo !

Zadnje uređivanje pozitivax : 14.02.2016. at 15:06.
pozitivax is offline  
Old 14.02.2016., 15:16   #58
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kod nas su ljudi nesretni u svezi svega i svačega.
Većina jamra jer nema idealan posao, savršen stan, puno love, novi auto, šef ga ne cijeni, mora se pomučiti, putuje na posao ah sat vremena i nema nove cipele a nemre ni glumiti luster u Zari i Mangu pa su ful nesretni.
Zapravo ne znaju kaj sami sa sobom.
Da ne bu zabune divim se hrvatima kaj su sve proživjeli u zadnjih 30 godina i još imaju nadu u bolje sutra.
No mnogi samo jamraju. Pa kad se udaš ili oženiš za takvu to je noćna mora.
Zato više nejdem na kave ...ljudi često samo kukaju i cvile, pričaju o politici pa opet jamraju i prigovaraju o svemu
itd.
Odmah teška bedara jer nema 8 000 kuna plaću i ne radi samo 20 sati tjedno i nema trosobni komforni sa kreditom od 25 kuna maksimalno.
Život je borba koja nam jača karkter, raznolikost, nepredvidljivost i širenje granica a ne e sad sam se udala pa ne moram ništa više u braku a ni sa mužekom.
Smisao života i duhovnost traže vikendom po dućanima i šoping centrima ili viseći pred televizorom.Sve bi htjeli ali samo da to ne moraju oni.
Kad im velim baci čik, baci cugu, makni se iz kladionice ili birtije i tu lovu potroši na neko putovanje, učenje jezika, knjige, neki hobi ili na neki wellnes, neki izlet blizu ili čak kupi dobre namirnice pa guštaj u kuhanju... odmah me gledaju kao da nisam pri sebi.
Kako se sa takvima može biti sretan u braku ?
Takva vrsta "rutina i rutina, uvijek petkom šah a utorkom poriluk".
Druga vrsta ljudi su nesretni jer žive po tuđim pravilima i stalno se opterećuje " što će svijet reći i joj a kakav dojam ostavljam" pa žive ustvari duboko otuđeni od sebe i usamljeni kaj odmah dovlači određenu ogorčenost i zločestoću pa su još manje sretni i ispunjeni.
Nije smisao života živjeti po tuđim pravilima i kanonima sreće.
Ljudi zato ne slušaju sebe pa kako će u braku poštovati partnera i njegovu osobnost, kada svoju ne poštuju ?
Treći očekuju od partnera, braka ili veze neku korist... oš materijalnu, oš socijalnu, oš emotivnu pa u tom smjeru guraju vezu i partera i eto ti praznog i dosadnog braka. Egoizam na entu i pretvaranje na entu potenciju.
Muški misle da su voljeni a žene glume da ih istinski vole...ali eto oboje su lijepi i izvana baš divni brak za vidjeti pa se i sreća odglumi. Dok je iznutra to pustopoljina ili otuđenost jednog od drugog.
Skupa ih drže krediti i djeca.
Kako možeš biti sretan u braku ako si nesretan sobom, ako se ne voliš, ako se ne prihvaćaš i ako ne voliš svoj život sa svim lijepim i ružnim ? Još ako očekuješ da te partner usrećuje a sam to ne znaš... kuku lele.
Kak' bi to išlo ? Nikako.
Sve dok sami nismo sobom i životom sretni, dok ne slijedimo svoje srce i pamet nema toga braka i partnera koji će nas usrećiti. Samo možemo unesrećiti druge. Neki to nikada ne nauče a neki su sa tim rođeni. Da
znaju prepoznati sreću i da bezuvjetno vole.
Zato velim da se treba vezati samo za zrele,u duši i glavi slobodne ljude koji vole život i vole ljude. Inače džaba krečimo !
Majko sveta....
Jesi ti uopce u braku ili nabrajas napamet kao i ovi iznad koji bi odmah raskide, prekide, razvode...
Pa ljudi sto ste vi sa neke druge planete????
Zar vi mislite da je brak samo smijanje i seksanje?
Naravno da ocekujes od partnera sce sto si nabrojala, i vise. I on to ocekuje od tebe.
Pinekad se svi umore i ponekad ti je svega dosta ali to nije razlog za razvod....
Brak od 10, 20, 30 i vise godina, treba njegovati.
Treba pruzati podrsku partneru i kad si sam umoran a njemu je jos gore nego tebi.
Ili kad uopce ne razumije zasto ti je tesko u nekim trenucima....
Zar u braku ne postoje svade, razmirice, neso lose??? To odmah zahtjeva razvod?
Ja sam se po tome trebala rastati vec deset puta.
Mi smo imali nasa iskusenja, mozda ce ih biti jos....tko zna.
Ali mislim da bi nakon svega sada mnogo vise zalila da sam se rastala nego zato sto sam ostala u braku....
U braku nema ponosa, nema principa....
Ili se pruzas bezrezervno ili nemoj ni ulaziti u njega....
avelina is offline  
Old 14.02.2016., 15:24   #59
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
U braku nema ponosa, nema principa....
Ili se pruzas bezrezervno ili nemoj ni ulaziti u njega....
Wow.
Iskreno, ovo mi se ne može činiti krivije nego što jest. Mislim da već neko vrijeme nisam pročitala veću idiotariju
Lela O. is offline  
Old 14.02.2016., 18:20   #60
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Wow.
Iskreno, ovo mi se ne može činiti krivije nego što jest. Mislim da već neko vrijeme nisam pročitala veću idiotariju
Možeš li možda obrazložiti što je u citiranom idiotizam?
Kako ti smatraš da u brak treba ući i u njemu bivati?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.