Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 13:00   #1
Exclamation Ne mogu prihvatiti rizik, razmišljam da je ostavim...

Ja 36, ona 28. Zajedno smo malo više od godine dana. Veza nam je odlična, jako si odgovaramo. Ni jedna veza mi nije bila tako dobra kao ova, super je osoba. Počeli smo pričati o datumu vjenčanja.

Međutim, prije 2 mjeseca, rutinskim pregledom, moja djevojka otkriva da joj štitnjača radi usporeno, ima hipoteriozu. Sad je u fazi uštimavanja prikladne doze lijeka koji će piti doživotno. Na prvu ne zvuči strašno, ali mene izjeda činjenica da ta vrsta bolesti dovodi u pitanje njenu plodnost. Problem je zatrudnjeti s ovim problemom, a ako se zatrudni moguće su komplikacije za bebu. Moguće je da i sve bude ok, ima žena kojima ovo nije utjecalo na plodnost (uz pomoć lječnika).

Mislim da ne mogu prihvatiti rizik dali ću postati roditelj, dali će s djetetom biti sve ok. Želim djecu i to mi je praktički smisao života. Tako da lagano ludim. 'Do jučer' sam skoro bio oženjen a sad se sve raspada u mojoj glavi. Uz to, priroda njene bolesti je takva da joj stresan posao (ona je nezaposlena) nebi odgovarao, a tko će takav danas pronaći? Ok, ako bi ostali zajedno ja bi sve 'nosio' al ovaj dio o potomstvu, strah me tog rizika

Teško mi je i zato želim ovo muku podijeliti na forumu s ljudima koji će razumjeti moj problem. Lomim se što napraviti….

Zadnje uređivanje Sibirac : 16.05.2016. at 13:13.
Sibirac is offline  
Old 16.05.2016., 13:21   #2
Evo ja ne mogu odoljeti, iz istih stopa krenuh razumijeti tvoj problem.
Uplati osiguranje u osiguravajućem društvu, ne štedi na premiji.
U slobodno vrijeme pokušaj malo i u sportskim kladionicama povećati svoj ulog.
A tu djevojku ostavi da svoju sadašnjost i budućnost izgradi s nekim tko će biti sušta suprotnost od tebe.
Budi toliko iskren pa joj reci što te muči, ostaviti će ona tebe.
A sebi traži podjednako proračunatu s figom u đepu. Gud lak!
__________________
Kada nestane sjaja u travi i mirisa cvijeća, nećemo tugovati, smoći ćemo snage za ono što je ostalo ispred nas.
morskikonjić is offline  
Old 16.05.2016., 13:28   #3
Quote:
Sibirac kaže: Pogledaj post
... Lomim se što napraviti….
ostavi je
naravno, ne zbog njenih problema sa štitnjačom nego zbog svog sebičluka
baja is offline  
Old 16.05.2016., 13:28   #4
Ne znam ništa o usporenoj štitnjači odnosno o tome kako utječe na plodnost, ali valjda znaš i da zdrava žena može roditi bolesno dijete? Mislim, nema garancija za ništa.
Ne znamo kako stvari stoje s tvojom plodnošću, ali možda ni ti ne možeš imati djece, a da ni ne znaš? S godinama i muškarcima pada broj plivača, ako se ne varam.

Kažeš da ti je imanje djece smisao života? Imaš 36 godina, nije puno, ali nisi baš ni rosa. Znači li to da ti život do sada nije imao smisla?
Salammbo is offline  
Old 16.05.2016., 13:50   #5
Quote:
Sibirac kaže: Pogledaj post
Ja 36, ona 28. Zajedno smo malo više od godine dana. Veza nam je odlična, jako si odgovaramo. Ni jedna veza mi nije bila tako dobra kao ova, super je osoba. Počeli smo pričati o datumu vjenčanja.

Međutim, prije 2 mjeseca, rutinskim pregledom, moja djevojka otkriva da joj štitnjača radi usporeno, ima hipoteriozu. Sad je u fazi uštimavanja prikladne doze lijeka koji će piti doživotno. Na prvu ne zvuči strašno, ali mene izjeda činjenica da ta vrsta bolesti dovodi u pitanje njenu plodnost. Problem je zatrudnjeti s ovim problemom, a ako se zatrudni moguće su komplikacije za bebu. Moguće je da i sve bude ok, ima žena kojima ovo nije utjecalo na plodnost (uz pomoć lječnika).

Mislim da ne mogu prihvatiti rizik dali ću postati roditelj, dali će s djetetom biti sve ok. Želim djecu i to mi je praktički smisao života. Tako da lagano ludim. 'Do jučer' sam skoro bio oženjen a sad se sve raspada u mojoj glavi. Uz to, priroda njene bolesti je takva da joj stresan posao (ona je nezaposlena) nebi odgovarao, a tko će takav danas pronaći? Ok, ako bi ostali zajedno ja bi sve 'nosio' al ovaj dio o potomstvu, strah me tog rizika

Teško mi je i zato želim ovo muku podijeliti na forumu s ljudima koji će razumjeti moj problem. Lomim se što napraviti….
Teško ti je jer djevojka koju tobože obožavaš ima određeni zdravstvenih problema...?
Tko danas nema zdravstvenih problema, od krive kralježnice, žgaravice, polipa na debelom crijevu do problema sa vidom, da ne govorim o psihičkim problemima..
Nitko ne garantira da ćeš moći imati djecu, da će ti žena roditi zdravo djete a ni da to djete za života neće imati većih ili manjih zdravstvenih problema..
Prihvati činjenicu da je život jeben i treba se boriti sa miljon pizdarija koje čekju iza ćoška da ti stanu na put, u dvoje je lakše i ugodnije..
Ne shvaćam kolika pizda moraš biti da razmišljaš ostaviti ženu koja ima relativno blag zdravstveni problem, mnogo ljudi ima problem sa štitnjačom...?
Moja žena je, još dok smo hodali imala tešku prometnu nesreću, svaki dan sam bio uz nju dok je 40 dana ležala u bolnici i svaki dan činio sve da se što prije oporavi i stane na svoje noge, nije mi palo na pamet da ju napustim makar da je izgubila obje noge a kamoli da razmislim da to učinim...
Ako nisi kadar uz ženu koju "voliš" biti zaista u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti, u najgoroj noćnoj mori koja vas može zadesiti u životu učini sebi i njoj uslugu i ostavi ju, ta žena nije za tebe, ne voliš ju dovoljno, nije ti dovoljno važna i bitna u životu... Budi fer prema sebi, razluči iracionalni strah od činjenice da ti do nje ipak nije dovoljno jako stalo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 16.05.2016., 14:17   #6
Quote:
Sibirac kaže: Pogledaj post
Ja 36, ona 28. Zajedno smo malo više od godine dana. Veza nam je odlična, jako si odgovaramo. Ni jedna veza mi nije bila tako dobra kao ova, super je osoba. Počeli smo pričati o datumu vjenčanja.

Međutim, prije 2 mjeseca, rutinskim pregledom, moja djevojka otkriva da joj štitnjača radi usporeno, ima hipoteriozu. Sad je u fazi uštimavanja prikladne doze lijeka koji će piti doživotno. Na prvu ne zvuči strašno, ali mene izjeda činjenica da ta vrsta bolesti dovodi u pitanje njenu plodnost. Problem je zatrudnjeti s ovim problemom, a ako se zatrudni moguće su komplikacije za bebu. Moguće je da i sve bude ok, ima žena kojima ovo nije utjecalo na plodnost (uz pomoć lječnika).

Mislim da ne mogu prihvatiti rizik dali ću postati roditelj, dali će s djetetom biti sve ok. Želim djecu i to mi je praktički smisao života. Tako da lagano ludim. 'Do jučer' sam skoro bio oženjen a sad se sve raspada u mojoj glavi. Uz to, priroda njene bolesti je takva da joj stresan posao (ona je nezaposlena) nebi odgovarao, a tko će takav danas pronaći? Ok, ako bi ostali zajedno ja bi sve 'nosio' al ovaj dio o potomstvu, strah me tog rizika

Teško mi je i zato želim ovo muku podijeliti na forumu s ljudima koji će razumjeti moj problem. Lomim se što napraviti….
Nisam siguran, ali mislim da je to problem samo ako se ne liječi, odnosno ako ona ne pije hormone. Ako pije, onda je situacija kao kod svake druge zdrave žene.
Ali nisam doktor pa neka me netko ispravi, a ne da mi se guglat.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 16.05.2016., 14:26   #7
Kakav lik. Boktejebo.

Ne znam kako je uopće možeš pogledati, nakon ovog. Nadam se da ćeš prekinuti s njom za njeno dobro.

Ne zaslužuješ je, niti bi se ona jedne sekunde trebala zadržavati pored ovakvog MUŠKARCA. Ti si lažov i licemjer.
tabanšaban is offline  
Old 16.05.2016., 14:36   #8
Ovako,ja imam isto usprenu stitnjaču,hipotireozu,a moja bliska osoba sa istom dijagnozom je rodila dvoje djece,zdrave prave bez ikakvog problema.

Imam dosta staža i iskustva sa familijarnom hipotireozom,i moram ti reći, budi podrška devojci,lomiš se bez potrebe,to je najbezazlenija hronična bolest.

A da moj partner stavi našu vezu u pitanju zbog moje hipotireoze ,bi ga ostavila odmah!

Ukoliko je pod terapijom,odnosno uzima tablete nema nikakvog problema ni da zatrudni ni da rodi dijete,svaki liječnik će ti ovo potvrditi.
snezana mk is offline  
Old 16.05.2016., 14:36   #9
ti si to malo pretjerano shvatio.

jako puno žena ima problema sa štitnjačom. problem je ako se ne liječe.
-Cruella- is offline  
Old 16.05.2016., 14:41   #10
Quote:
Sibirac kaže: Pogledaj post
Ja 36, ona 28. Zajedno smo malo više od godine dana. Veza nam je odlična, jako si odgovaramo. Ni jedna veza mi nije bila tako dobra kao ova, super je osoba. Počeli smo pričati o datumu vjenčanja.

Međutim, prije 2 mjeseca, rutinskim pregledom, moja djevojka otkriva da joj štitnjača radi usporeno, ima hipoteriozu. Sad je u fazi uštimavanja prikladne doze lijeka koji će piti doživotno. Na prvu ne zvuči strašno, ali mene izjeda činjenica da ta vrsta bolesti dovodi u pitanje njenu plodnost. Problem je zatrudnjeti s ovim problemom, a ako se zatrudni moguće su komplikacije za bebu. Moguće je da i sve bude ok, ima žena kojima ovo nije utjecalo na plodnost (uz pomoć lječnika).

Mislim da ne mogu prihvatiti rizik dali ću postati roditelj, dali će s djetetom biti sve ok. Želim djecu i to mi je praktički smisao života. Tako da lagano ludim. 'Do jučer' sam skoro bio oženjen a sad se sve raspada u mojoj glavi. Uz to, priroda njene bolesti je takva da joj stresan posao (ona je nezaposlena) nebi odgovarao, a tko će takav danas pronaći? Ok, ako bi ostali zajedno ja bi sve 'nosio' al ovaj dio o potomstvu, strah me tog rizika

Teško mi je i zato želim ovo muku podijeliti na forumu s ljudima koji će razumjeti moj problem. Lomim se što napraviti….

Da, imaš problem kojega svaka normalna odrasla osoba razumije.
Uobičajeno je da je cilj čovjeka stvaranje obitelji i potomstva, evolucijski smo tako predodređeni, uostalom, da nije tako, ljudska vrsta bi već odavno izumrla. Jer najkomotnije je proživjeti život solo, bez operečenja i obaveza koje suživot i obitelj donose. Zapravo je zasnivanje obitelji žrtva, uskraćivanje nekih osbnih zadovoljstava kojih se odričemo kada pristajemo svoj život dijeliti sa nekime. I duhovnih i emotivnih i materijalnih.
Ti si se sada našao u jednoj tebi nepznatoj domeni. Saznao si da postoji mogućnost da se neka tvoja, tebi veoma bitna očekivanja možda neće ispuniti ili da postoji mogućniost komplikacija. Normalno je da dvojiš, da preispituješ mogućnosti i posljedice. Najgore od svega je to što to još uvijek , te svoje strahove i nesigurnost, ne možeš podijeliti sa svojom budućom životnom partnericom. Vjerujem da se bojiš da ćeš je povrijediti, bojiš se da će ona steći krivi dojam da je ne voliš ako otvoreno o svemu porazgovarate.
Na tvome mjestu ja bih prije nego bih bilo što o tome razgovarala sa njom, popričala sa stručnom osobom koja može o tome reći apsolutno sve - dati prognozu budućih događanja. A onda o svemu porazmislla i otvoreno razgovarala sa njom. Vjerujem da će ona razumjeti i tvoju bojazan i tvoju potrebu za obitelji.
No, u razmišljanju trebaš ići malo dublje. Ti nju voliš, veliš, našao si partnericu sa kojom si spreman provesti ostatk života. Živjeti zajedno sa nekim, voljeti nekoga, znači biti mu oslonac - čuti ćeš te riječi i kod svećenika i kod matičara - u dobru i u zlu. Njen problem kojega ima je to zlo koje bi dvoje partnera koji se vole trebali prebroditi zajedno.

Evo vidi, kuma moje unuke , žena od nekih trideset i pet godina sada, u doba rane mladosti imala je problem sa jajnicima. Jedan joj je odstranjen, a sa drugim ne može zatrudnjeti. Udala se za liječnika, koji je naravno kao stručna osoba bio svijestan njenoga problema i moguće neplodnosti prije sedam - osam godina. Nakon nekoliko godina u kojima se trudnoća nije dogodila, počeli su sa tretmanima vanmaternične oplodnje. No, niti tu sreće nema, već su nekoliko puta pokušaji bili bezuspješni, naravno da to utječe i na njihovu psihičku stabilnost, ali pokušavaju dalje. Ima neko vrijeme kako su se odlučili na posvojenje i pokrenuli postupak. Još uvijek usporedno sa čekanjem na dodjelu djeteta pokušavaju dobiti i svoje. Niti za jedno od toga nema garancije da će im se ostvariti, ali za sada kao par funkcioniraju kao što su i na početku braka - imaju svojih uspona i padova, kao i svi mi, i život teče svojim tokom.
Nadam se da razumiješ zašto sam ti ovo ispričla.
Imam i jedne poznanike koji su usvojili dijete, ima već desetak godina, ona je bila neplodna, presretni su i imaju stabilan brak.

Ima još nešto što ti mogu reći iz vlastitog iskustva.
Evo, imam kćer, sada je to već žena srednjih godiina, imala je na trećoj godini dečka, divna veza, velika ljubav....jednoga dana me zamolila za razgovor - bila je saznala da njen dečko ima nekakvih blažih psihičkih problema i našla se u dvojbi šta i kako dalje. Psihički problemi su i dan danas stigmatizirani, iako je to bolest kao i svaka druga i liječi se kao i svaka druga medikamentima. Naravno da ima lakših i težih. Pitala me za savjet, šta ja mislim o tome.
Rekla sam joj da odluku mora donjeti sama - ali moj je stav da svako ljudsko biće ima pravo na ljubav, i da je svako ljudsko biće zavrijeđuje, i ako ima kvalitete koje ti smatraš da zadovoljavaju toje kriterije nema razloga da ne uđeš u vezu li brak sa njim.
Ono što ja smatram da je ograničavajuće je kako će se bolest koju partner ima projicirati na potomstvo. Svaki roditelj želi imati zdravo i sretno dijete, a ukoliko je bolest roditelja teška i naslijedna - tu mislim na teške nasljedne psihičke ili neke druge bolesti normalno je da treba dobro razmisliti i odvagnuti.
No i tu, ukoliko postoji neupitna ljubav ima rješenja - ili ne imati svoje potomstvo, ili ga usvojiti, ili na neki drugi način taj nedostatak kompenzirati.

Najbitnije od svega je to da se o takvim bolestima partnera mora obavijestiti prije sklapanja braka.
Tvoja partnerica ne krije svoju bolest od tebe. Dakle, ne želi te dovesti pred gotov čin ili zatajiti svoj problem. Budi siguran da i ona proživljava dvojbe u sebi, strah da će te možda izgubiti i da je opterećuje neizvjesnost budućnosti.
Razmisli - to je žena koja te čini sretnom. U životu, uz malo dobre volje, malo ili malo više žrtve, ne postoje neriješivi problemi. Pitanje je samo koliko smo se mi spremni žrtvovati za nekoga koga volimo, i koliko ga doista volimo.
Želim ti svu sreću ovoga svijeta i snege da doneseš pravu odluku.
Ja znam koju bih ja, ali ne mogu ti je nametati, ti to moraš napraviti sam.
JOHABI is offline  
Old 16.05.2016., 14:42   #11
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ti si to malo pretjerano shvatio.

jako puno žena ima problema sa štitnjačom. problem je ako se ne liječe.
Baš...danas više ljudi boluje od nekog poremećaja štitnjače nego od alergija npr.
To nije ništa strašno ako se liječi, a koliko vidim cura je već pod terapijom.
Simptomatična je tvoja reakcija...ostavi je..ne zbog bolesti, nego zato što ju ne voliš...uopće.
NHF
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 16.05.2016., 14:59   #12
Nadam se da si sada kad si procitao ono sto si napisao shvatio koliko je glupo razmisljati na takav nacin i da si svjestan da imas srece da to nisi slucajno negdje nekome izgovorio na glas....
avelina is offline  
Old 16.05.2016., 15:00   #13
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Baš...danas više ljudi boluje od nekog poremećaja štitnjače nego od alergija npr.
To nije ništa strašno ako se liječi, a koliko vidim cura je već pod terapijom.
Simptomatična je tvoja reakcija...ostavi je..ne zbog bolesti, nego zato što ju ne voliš...uopće.
NHF
Slazem se u potpunosti. Ne voli je i sebican je.
Moj muz isto je zelio djecu, jos od ranih dvadesetih, pa kada sam ja dobila dijagnozu koja bi mogla utjecati na plodnost, bio mi je samo potpora i utjeha. Razgovarali smo dugo i zakljucili da smo mi bitniji i jaci od svih problema. Tako postupaju partneri. Ljudi koji se vole i postuju prije svega.
Vi to ocito niste, i ne zbog njene bolesti nego zbog tvoje samozivosti i sebicnosti.
Ostavi je radi nje. Ne treba joj takva osoba.
A i sto je netko rekao, tko ti garantira da ti nemas problem i da se ustanovi da imas, sta bi se ubio jer ostajes bez smisla svog zivota?
makake is offline  
Old 16.05.2016., 15:24   #14
Quote:
Sibirac kaže: Pogledaj post
....

Teško mi je i zato želim ovo muku podijeliti na forumu s ljudima koji će razumjeti moj problem. Lomim se što napraviti….
Aha. Super tema za razvlačenje po forumu. Još je i uskličnik ispred naslova.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 16.05.2016., 15:27   #15
Ja sam se svjesno udala za muškarca koji ima genetsko oštećenje y kromosoma i u postupcima smo potpomognute oplodnje, jer prirodnim putem ne možemo dobiti dijete. Točnije, prije bi dobili 6 na lotu (gledajući statistički).
I ako nećemo uspjeti u naumu da imamo svoje dijete, biti ćemo samo nas dvoje, ako će biti milosti Svemira, do kraja naših života. Jer smo si dovoljni, volimo se, poštujemo i jer je u dvoje lakše živjeti.

S obzirom da ne možeš voljeti bezuvjetno (u dobru i zlu, zdravlju i bolesti), možda je bolje da sad prekinete, jer postoje i gore pizdarije od nemati djece, a tko zna kako bi se ti s tim kasnije nosio. Al nemoj joj reći zašto je ostavljaš ... Ne treba joj rušiti samopouzdanje i nabijati komplekse. Žene s hipoteriozom s terapijom postaju majke, uz pomoć medicine ... a to si mogao i istražiti sam prije nego se zapitaš da li bi ju ostavio. Trebati će joj pomoć, a ne "pedala".

I btw. kod parova koji se susreću s neplodnosti 40% je do žene, 40% do muškarca, a 20% do oboje. Znači da postoji velika šansa da si ti sad sa svojih 36 godina isto upitno plodan
Frixie is offline  
Old 16.05.2016., 15:37   #16
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
...ostavi je..ne zbog bolesti, nego zato što ju ne voliš...uopće.
NHF
ovo! autor sebi traži inkubator, a ne ženu koju voli... NHF!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Old 16.05.2016., 16:22   #17
ma ja mislim da se čovjek za*ebava. naprosto ne mogu vjerovati da je post ozbiljan.
valjda 50% ljudi koje poznajem ima problema sa štitnjačom (hipotireoza, hipertireoza, Hashimoto), neki su pod terapijom, neki samo prate stanje.
pola od toga ih ima djecu, ostali jos ne planiraju zbog nekih drugih stvari.
muž i ja se borimo s habitualnim pobačajima, potpora smo jedno drugome i nitko nikoga ne okrivljuje. i borimo se MI, MI smo izgubili bebe, a ne samo ja i zajedno smo u dobru i zlu. ako i nećemo uspjeti, nema veze, brak je spona nas dvoje, a djeca bi bila samo kruna jednog divnog i ispunjenog odnosa, punog ljubavi i poštovanja. nisu djeca svrha braka i svrha života, samo jedna (od jako puno mogućih) divnih nadopuna.
jojo21 is offline  
Old 16.05.2016., 16:33   #18
Nemojmo ga odmah kritizirati i osuđivati. Najvjerojatnije se nije snašao,ne zna ništa o toku i progresiji bolesti - evo, ja sam žensko i jako malo o tome znam, prestrašio se na prvu - ljudski je to. Ne reagiramo svi isto.
Kada si posloži činjenice bude sagledao svoju pogrešku i sigurno bude mislio drugačije.
JOHABI is offline  
Old 16.05.2016., 16:39   #19
Učini uslugu i sebi i njoj, i ostavi je. Ovako ne razmišlja čovjek koji voli ženu.
Hot candy is offline  
Old 16.05.2016., 16:52   #20
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nemojmo ga odmah kritizirati i osuđivati. Najvjerojatnije se nije snašao,ne zna ništa o toku i progresiji bolesti - evo, ja sam žensko i jako malo o tome znam, prestrašio se na prvu - ljudski je to. Ne reagiramo svi isto.
Kada si posloži činjenice bude sagledao svoju pogrešku i sigurno bude mislio drugačije.
Čekaj malo. Ajde još jednom pročitaj uvodni post. Da je tom čovjeku imalo stalo do te nesretne žene, otišao bi s njom endokrinologu, koji bi pak i njoj i njemu objasnio sve što im nije jasno i razmišljao bi kako pomoći ženi da se ustabili.

I opet se sve svodi na pošast doba u kojem živimo - internet. Čovjek je vjerojatno pročitao nekoliko tekstova o štitnjači na portalima kao što su 24 sata, ZDRAVAKRAVA, krenizdravo i ostale kvazi specijalizirane stranice za bolesti štitnjače i bolesti koje napadaju čovjeka općenito. On je doslovno rekao da ne želi ženu sa zdravstvenim problemima pored sebe, s kojom je u vezi i koju "voli". Mislim, sve je jasno kao dan. Barem meni.

Oprosti, ali za čovjeka od 36 godina, i s ovakvim uvodnim postom, to nije baš normalno.
tabanšaban is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.