Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2016., 13:41   #21
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti ne želiš prihvatiti kraj, zapela si u fazi negiranja što je prva faza žalovanja. Potajno gajiš nadu da će ti se vratiti i da bi veza sa njim mogla uspjeti. Time se štitiš od boli koju moraš prožvakati, što je nužno za zalovanje.
Ti si kao roditelji koji su izgubili sina i godinama čuvaju stvari u njegovoj sobi jer očekuju da će se jednog dana vratiti..
Imaš još nekoliko faza..
Šok, nevjerica
Pokušaj da pristaneš na kompromis (učinit ću sve da budem snjim)
Ljutnja (na sebe, njega, svijet i sudbinu jer znaš da je veza gotova)
Depresija, u kojoj pasorbiraš emocije što je najneugodnija faza
Pomirenje i prestanak žalovanja, kada napokon prihvatiš da je tako trebalo biti i da moraš nastaviti sa životom i pokušati pronaći osobu koja ti bolje paše..

Sve to treba proći da odžaluješ bivšeg...inače ne možeš u novu vezu...
Svaki put kad pročitam tvoj post, bude onak, wooow, ovaj baš konta stvari.

Iako mi se čini da po ovome što pišeš ja prolazim sve te faze na dnevnoj bazi, uzduž, poprijeko i shuffle. Ujutro sam...ma ja njega toliko volim da ću se promjeniti tako da si pašemo i da ga ne živciram i happy ever after shit. Popodne sam u depresiji jer se sjetim kako smo se klali oko sitnica jer je svatko kontao nešto drugo od onoga što smo zapravo mislili reći jedno drugome, navečer grlim njegovu sliku i plačem...i tako iz dana u dan i sad već imam osjećaj da polako ludim.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:46   #22
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ok, ti još nisi na tom mjestu. Još si trebaš dati vremena za sve one školske stepenice žalovanja. A onda ne daj da te vlastiti um zajebe.
Ima ljubavi nakon ljubavi.
Hvala ti Cho...ovo što si napisala me baš raznježilo. Nadam se da je tako kako kažeš.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:36   #23
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Svaki put kad pročitam tvoj post, bude onak, wooow, ovaj baš konta stvari.

Iako mi se čini da po ovome što pišeš ja prolazim sve te faze na dnevnoj bazi, uzduž, poprijeko i shuffle. Ujutro sam...ma ja njega toliko volim da ću se promjeniti tako da si pašemo i da ga ne živciram i happy ever after shit. Popodne sam u depresiji jer se sjetim kako smo se klali oko sitnica jer je svatko kontao nešto drugo od onoga što smo zapravo mislili reći jedno drugome, navečer grlim njegovu sliku i plačem...i tako iz dana u dan i sad već imam osjećaj da polako ludim.
Ma neš ti mene ovo je najelelentarnija psihologija...
Ti ne prolaziš kroz sve te faze istovremeno nego se odbijaš sresti sa boli..i pokušavaš raditi što god ti padne na pamet zbog straha od boli, stoga ljubiš njegovu sliku, razmišljaš o njemu, ljutiš se na njega.. jer percipiraš da je još tu blizu, kraj tebe..
Odlučujući moment dolazi kada odlučiš pospremiti njegovu sliku na tavan, izbrisati broj, maknuti ga sa facea itd. Tek tada ulaziš u fazu sama sam, više ga nema u mom životu, moram preboljeti i krenuti dalje. Ovo odgađanje žalovanja o besvijesti samo je začarani krug koji će te na kraju odvesti u psihičku bolest, ti se svaki dan izlažeš strašnim emocionalnim izbojima, koji kada se zbroje na duge staze budu gori od samog žalovanja, i u svemu se pogubiš i na kraju prdneš u potić...

Kod osjetljivih osoba to je čest slučaj, one se plaše negativnih emocija i njihov ego će naći elemente nezrele obrane od takvih emocija, ideš u bilo što makar i u razne opsesije, iluzije samo kako bi si napravila prihvaljivu iluziju stvarnosti. Kao osoba koja se plaši aviona, dizala, ljudi i slično i sve će učiniti da se ne suoči sa strahom...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 03:55   #24
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Hahahahha, to je isto način. Možda čak i najbrži kad bolje razmislim.
Ne kontam ovu sapunicu što si mi ju stavila. Ženska je još zaljubljena u bivšeg i onda mozga o tome...nisam pogledala do kraja...ima li neka pouka?
Ma, loša strana toga je što na kraju budeš samo iscrpljena i s gorčinom se sjećaš svega, ne pamtiš više ništa lijepo. Olakotna je okolnost ako je netko ispao pizda prema tebi, a ovaj tvoj nije pa će ti biti teže, ali ne i nemoguće, preboljeti ga.

A ova serija, ženska ga ostavlja iako ga voli jer nisu jedno za drugo i trudi se na sve načine krenut dalje, čak razmišlja da se pomiri s njim kad ništa drugo ne funkcionira i onda joj ovaj terapeut veli da je jedino što treba napraviti-ništa. Pustiti da boli i boli i boli i čekati da vrijeme odradi svoje.
I to je jedino što možeš. Pomiriti se s nekim samo zato jer te boli što nije u tvom životu je užasna greška.

Zadnje uređivanje ex anais : 28.05.2016. at 04:15.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 04:40   #25
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Podrav svima! Zanima me vaše mišljenje o tome na koji način ste vi preboljeli bivšeg partnera?
razumom
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 16:27   #26
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
razumom
Mora boljeti jebi ga..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 16:54   #27
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
razumom
to se može kad malo splasnu emocije..a kad razum preuzme, tada toliko više i ne boli
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 09:15   #28
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Vjerujete li da postoje ljudi koji se zavole ali jednostavno nisu jedno za drugo, nisu kompatibilni?
Da, i ja sam bila u takvoj situaciji. Kako to riješiti? Probaj svaki put kad ti dođe želja/misao za novim početkom zamisliti vaš zajednički (dugogodišnji, bračni) život i sebe - kako se osjećaš u toj zajednici. Ja bih sebe u tom zamišljanju vidjela kao tužnu, 'zarobljenu' i usamljenu. Što sam više zamišljala taj prizor, to su mi više romantične emocije opadale, a ostajale one druge - prijateljske. Ja ga i dalje volim, ali kao osobu - ne kao muškarca s kojim bih bila u vezi.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:02   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ma neš ti mene ovo je najelelentarnija psihologija...
Ti ne prolaziš kroz sve te faze istovremeno nego se odbijaš sresti sa boli..i pokušavaš raditi što god ti padne na pamet zbog straha od boli, stoga ljubiš njegovu sliku, razmišljaš o njemu, ljutiš se na njega.. jer percipiraš da je još tu blizu, kraj tebe..
Odlučujući moment dolazi kada odlučiš pospremiti njegovu sliku na tavan, izbrisati broj, maknuti ga sa facea itd. Tek tada ulaziš u fazu sama sam, više ga nema u mom životu, moram preboljeti i krenuti dalje. Ovo odgađanje žalovanja o besvijesti samo je začarani krug koji će te na kraju odvesti u psihičku bolest, ti se svaki dan izlažeš strašnim emocionalnim izbojima, koji kada se zbroje na duge staze budu gori od samog žalovanja, i u svemu se pogubiš i na kraju prdneš u potić...

Kod osjetljivih osoba to je čest slučaj, one se plaše negativnih emocija i njihov ego će naći elemente nezrele obrane od takvih emocija, ideš u bilo što makar i u razne opsesije, iluzije samo kako bi si napravila prihvaljivu iluziju stvarnosti. Kao osoba koja se plaši aviona, dizala, ljudi i slično i sve će učiniti da se ne suoči sa strahom...
Sad smo prešli na malo žešću psihoanalizu

Ne odbijam se sresti sa boli jer cijelo vrijeme boli...što god radila boli jer mi nedostaje, stalno. I ne ljutim se na njega...možda bi trebala, bilo bi mi lakše ali ne mogu se ljutiti jer nije ništa krivo napravio. Samo je drugačiji od mene, ne percipiramo jednako kako bi trebala funkcionirati veza između dvoje ljudi.

Što znači prdneš u potić?

Ja bih prije rekla da sam toliko navikla na negativne emocije da sam postala ovisna o njima, a ne da ih se plašim. Odrasla sam u takvom okruženju pa mislim da sam samo nastavila negativni obrazac u svom životu i vezama.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:19   #30
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Podrav svima! Zanima me vaše mišljenje o tome na koji način ste vi preboljeli bivšeg partnera?
Svi kažu da vrijeme liječi sve ali to mi tako šuplje zvuči.
Ja sam prekinula našu vezu i sad će te sigurno reći 'Što se sad žališ???' ali nije funkcioniralo. Ja ga i dalje volim ali znam da nema smisla počimati iznova kad ni prvi put nije išlo. I nikako da se izvučem iz začaranog kruga u kojem jedan dan razmišljam kako možda drugi put bude super, kako ljubav pobjeđuje sve, kako ćemo ovaj put uspjeti, dok drugi dan razmislim malo bolje i sjetim se da je nakon svih naših razgovora što je krenulo krivo on zaključi da sam ga ostavila jer mi je dosadio . I onda je zapravo glupo od mene što se zavaravam da će komunikacija "drugi put" biti bolja.
Loša komunikacija je bila samo jedan dio te priče...a prekinuli smo prije nekih pet mjeseci. Ja imam 29, on 34. I dalje mi je jako stalo do njega, nedostaje mi svaki dan i nikako se ne mogu natjerati da pustim tu priču.
Imate li vi iskustva s time, kako riješiti takvu zavrzlamu u glavi? Vjerujete li da postoje ljudi koji se zavole ali jednostavno nisu jedno za drugo, nisu kompatibilni?
Ček malo ti patiš za nekim koga si ostavila? Pa to nema nikakve logike?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:21   #31
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ček malo ti patiš za nekim koga si ostavila? Pa to nema nikakve logike?!


ccccc ...
muskarci i logika


__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:21   #32
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam bila u takvoj situaciji. Kako to riješiti? Probaj svaki put kad ti dođe želja/misao za novim početkom zamisliti vaš zajednički (dugogodišnji, bračni) život i sebe - kako se osjećaš u toj zajednici. Ja bih sebe u tom zamišljanju vidjela kao tužnu, 'zarobljenu' i usamljenu. Što sam više zamišljala taj prizor, to su mi više romantične emocije opadale, a ostajale one druge - prijateljske. Ja ga i dalje volim, ali kao osobu - ne kao muškarca s kojim bih bila u vezi.
To i radim non stop, mentalno se šamaram svaki put kad me uhvati nostalgija i kad mi baš jako nedostaje i poželim sve poslat kvragu i probat ponovno. Jer ono...ljubav ipak pobjeđuje sve. Moš mislit.
Onda se fino sjetim kako je bilo...kako nismo razgovarali osim ako ja ne iniciram razgovor (odgovor je bio da on nema želje ni interesa raspravljati o nebitnim stvarima), kako smo se uvijek posvađali ako bi krenuli u neku raspravu (postavljao se obrambeno kao da mu pokušavam nametnuti svoje mišljenje), kako sam ja često htjela ići van, šetati, družiti se, bilo što, samo da se maknemo iz stana (njemu je bilo ok i za kompom), kako nakon godinu dana suživota nije znao osnovne stvari o meni, tipa što studiram, gdje sam rođena, što volim čitati...itd, nije mi plan blatiti ga nego samo nabrajam različitosti i zašto je na kraju puklo. Prvenstveno sebi.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:25   #33
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
ccccc ...
muskarci i logika


Pa kaj imaš patiti za nekim koga si ostavil? Nemrem to nikako shvatit. Očito nemam te kapacitete. Pa valjda bi trebal čovjek bit hepi kad se riješi nametnika. Očito je postojal dobrano valjan razlog kad ga je ostavila? Kaj sad ima patit za njim?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:35   #34
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa kaj imaš patiti za nekim koga si ostavil? Nemrem to nikako shvatit. Očito nemam te kapacitete. Pa valjda bi trebal čovjek bit hepi kad se riješi nametnika. Očito je postojal dobrano valjan razlog kad ga je ostavila? Kaj sad ima patit za njim?!

nije bio nametnik, samo se nisu uskladili

neki ljudi dublje dozivljavaju veze, ljubav, prekide
a pretpostavljam da se nije lako nositi sa cinjenicom da je vecina toga u vezi bila dobra,a taj segment nije stimao. Jako bitan segment. Mozda je to cak i gore nego kad shvatis da si u vezi sa totalno krivom osobom.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:39   #35
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
nije bio nametnik, samo se nisu uskladili

neki ljudi dublje dozivljavaju veze, ljubav, prekide
a pretpostavljam da se nije lako nositi sa cinjenicom da je vecina toga u vezi bila dobra,a taj segment nije stimao. Jako bitan segment. Mozda je to cak i gore nego kad shvatis da si u vezi sa totalno krivom osobom.
Joj sorry sad sam tek shvatil da sam na temi od ŽUD-a ,a tu sam se samobanniral. Ispričavam se. Jučer sam puno bil popil pa sam zabrijal da je ovo druga tema. Ovo je predubokoumno za mene. Bilježim se sa štovanjem i neka autorica zanemari moj komentar.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:43   #36
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
J Ovo je predubokoumno za mene. Bilježim se sa štovanjem i neka autorica zanemari moj komentar.
ako to kaj pijes ima veze sa ovakvim stanjem svijesti daj i nama jednu ...dvije...
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:14   #37
Kako prestati voljeti bivšega?
Nakon donesene odluke da se prekine agonija - potrebna je ustrajnost i čvrstina. Dok boli, istovremeno i zacjeljuje. To je proces.
Za sve što u životu vrijedi treba se pomučiti.
Rijetki su oni kojima sreća servirana na pladnju.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:25   #38
isti slucaj kod mene kao kod autorice clanka.
ostavila, veoma zazalila, opet zavrsili skupa - i sada sam opet gdje sam bila prije pola godine; u nesretnoj vezi i razmisljam o prekidu, ali i o tome kako cu vjerojatno opet zazaliti za nekoliko tjedana ako stvarno to sada napravim :
femme123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:03   #39
Quote:
femme123 kaže: Pogledaj post
isti slucaj kod mene kao kod autorice clanka.
ostavila, veoma zazalila, opet zavrsili skupa - i sada sam opet gdje sam bila prije pola godine; u nesretnoj vezi i razmisljam o prekidu, ali i o tome kako cu vjerojatno opet zazaliti za nekoliko tjedana ako stvarno to sada napravim :
A koji su razlozi tvoje nesretne veze? Ja sam zbog toga bojim ponovno probati. Mislim da bi još više boljelo i njega i mene ako se po drugi puta rastanemo.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:04   #40
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nakon donesene odluke da se prekine agonija - potrebna je ustrajnost i čvrstina. Dok boli, istovremeno i zacjeljuje. To je proces.
Ovo zvuči obećavajuće. Hvala ti.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.