Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 22:05   #21
Autorice, da si u nekoj drugoj kulturi, zaista bi ovo bio najmanji moguci problem. O ovom si progovorila jer te drustvo ovdje skenira i procjeni kao osobu sa falinkom jer ne zalis brak i djecu...pa pobogu pogledaj tko prosvjeduje i cim se bavi, pa nije ni cudno da si postavljas pitanje. Mislim da je s tobom sve u najboljem redu, samo imas drugacije poslozene zivotne prioritete, sto niti pod razno ne umanjuje tebe kao osobu. Ostali koji to komentiraju u negativnom kontekstu mogu samo plakati jer su u 99% slucajeva okaljali vlastiti zivot. Ono sto moras za sebe ciniti da vise animiras svoj zivot kreativnosti kako ovakvim pitanjema mjesta ne bi bilo
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 07:52   #22
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Taj potpis na papir je sranje, sjebe sve što vrijedi, u priču vaše ljubavi upeklja se država, zakon, pitanje vlasništva, materijalizam, interesi... Taj potpis na papiru po mom mišljenju je potpisivanje smrtne presude svemu što je stvorilo vašu ljubav, iskrenost, spontanost, povjerenje, strast, pažnja, odgovornost...
Većini veza krene u sranja čim se potpiše taj prokleti papir..
Jednino što cjenim su zaruke, gdje iskreno klekneš pred dragu i iskreno izraziš svoju želju da budete zajedno do kraja života.. Iz sadašnje perspektive do kraja života živio bih u vanbračnoj vezi...Nitko nema pravo staviti ruku zakona na vezu dvoje ljudi osim vlastite odluke partnera. Brak je za državu mašina koja će štancati i odgajati djecu koja će za 20,25 godina pogoniti strojeve te iste države, gadi mi se...

Ti si frustriran, a ne znaš na šta. Eventualno možeš biti na to šta postoji pritisak društva da se duže veze oforme u brak, da se to službeno ubilježi i proslavi od strane najbližih. Sve drugo je isto kao i da si u vanbračnoj zajednici. Šta tu ima loše sem toga? To da proslavite vašu vezu, podijelite sa kime želite? Pa brak i dugoročna veza i jesu gotovo iste stvari. Ista prava ti idu i ako živiš vanbračno dulje od dvije, tri godine i ako si u braku. Brak je samo trenutak kada nakon onoga šta klekneš pred dragu to proslavite sa ostalima. Ništa se ne mijenja ako to ne uradite, a ostanete u vanbračnoj zajednici. I nakon xy godina ako se odlučite razić partner će opet zakonski imati pravo na pola onoga šta ste stekli zajedno i sl. Dapače, kada ste u braku dosta toga je i lakše, a gotovo ništa teže šta se tiče procedura. Evo npr možeš bonus od auta prenijet na suprugu.

To ti je kao da se rodiš, dođeš na svijet i onda poslije prosvjeduješ šta si moro izvadit osobnu iskaznicu, ispravu za bolje funkcioniranje društva na općem nivou. Ta isprava te ne čini čovjekom, ti si bio čovjek i prije nje. Isto tako kada uđeš u brak i potpišete onaj papir to vas ne stavlja na drugu razinu, (ukoliko ste prije toga usuglasili namjere provođenja života zajedno) nego samo ubilježava vašu zajednicu u evidenciju i olakšava neke stvari.

Ti ljudi kojima je brak krenuo nizbrdo nakon potpisa papira, e kad bi to bar imalo veze jedno sa drugim.. Podjednako ljudi se rastaju i bračno i vanbračno, samo za ove ubračene se daleko više čuje pa se dobiva dojam da ih je veći broj. Kada su ljudi "samo u vezi" pa prekinu, čuješ to i misliš si "A vidiš prekinuli su", i eventualno se zapitaš zašto i to je to. Kada su u braku pa prekinu, to je već rastava sa veliko r, bar pola sela mora pričat o tome, a kada nekom kažeš da si se rastao onda te odma gledaju kao čovjeka sa greškom. No opet, nema to sve veze sa brakom po sebi, isti nije uzrok ijednoj pojavi, problem je u glavama, u navikama doživljavanja situacija, mentalitetu..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 11:08   #23
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ti si frustriran, a ne znaš na šta. Eventualno možeš biti na to šta postoji pritisak društva da se duže veze oforme u brak, da se to službeno ubilježi i proslavi od strane najbližih. Sve drugo je isto kao i da si u vanbračnoj zajednici. Šta tu ima loše sem toga? To da proslavite vašu vezu, podijelite sa kime želite? Pa brak i dugoročna veza i jesu gotovo iste stvari. Ista prava ti idu i ako živiš vanbračno dulje od dvije, tri godine i ako si u braku. Brak je samo trenutak kada nakon onoga šta klekneš pred dragu to proslavite sa ostalima. Ništa se ne mijenja ako to ne uradite, a ostanete u vanbračnoj zajednici. I nakon xy godina ako se odlučite razić partner će opet zakonski imati pravo na pola onoga šta ste stekli zajedno i sl. Dapače, kada ste u braku dosta toga je i lakše, a gotovo ništa teže šta se tiče procedura. Evo npr možeš bonus od auta prenijet na suprugu.

To ti je kao da se rodiš, dođeš na svijet i onda poslije prosvjeduješ šta si moro izvadit osobnu iskaznicu, ispravu za bolje funkcioniranje društva na općem nivou. Ta isprava te ne čini čovjekom, ti si bio čovjek i prije nje. Isto tako kada uđeš u brak i potpišete onaj papir to vas ne stavlja na drugu razinu, (ukoliko ste prije toga usuglasili namjere provođenja života zajedno) nego samo ubilježava vašu zajednicu u evidenciju i olakšava neke stvari.

Ti ljudi kojima je brak krenuo nizbrdo nakon potpisa papira, e kad bi to bar imalo veze jedno sa drugim.. Podjednako ljudi se rastaju i bračno i vanbračno, samo za ove ubračene se daleko više čuje pa se dobiva dojam da ih je veći broj. Kada su ljudi "samo u vezi" pa prekinu, čuješ to i misliš si "A vidiš prekinuli su", i eventualno se zapitaš zašto i to je to. Kada su u braku pa prekinu, to je već rastava sa veliko r, bar pola sela mora pričat o tome, a kada nekom kažeš da si se rastao onda te odma gledaju kao čovjeka sa greškom. No opet, nema to sve veze sa brakom po sebi, isti nije uzrok ijednoj pojavi, problem je u glavama, u navikama doživljavanja situacija, mentalitetu..
Pa ovime si potvrdila moju teoriju kako je brak, taj jebeni potpisa na papiru i seoska fešta kojom se isti proslavlja je u biti prostitucija ljubavi. Ti si javno istupio pred drugim ljudima koji si uzimaju za pravo da ti sude, stavljaju te u kutije i licemjerno te gledaju, kako ljudi tako i oni koji zastupaju državu i čuvaju zakone iste. Ta činjenica je odvratna i utječe na život mnogih bračnih parova, zapravo mnogo žive ispod njene sjene duboko svjesni što znači biti razveden, što znači biti osuđivan za razvod, što znači podjednako dijeliti zajedničku imovinu itd itd..
Stoga rekoh kako se nikad više ne bih službeno ženio, nema jebene šanse i mnogi koji to rade mislim da to rade ili zato što ne razumiju što rade ili zato što to rade sa figom u džepu.
Nikako nije ista stvar biti u vezi i biti u braku, to su različite stvari, svi su mi to pričali ranije ali štaš ne shvaćaš to dok i sam ne napraviš glupost.

Što se djeteta tiče vrijede ista pravila. Niti jedna država nema pravo da ti "uzme" dijete, a izdavanjem rodnog lista mi postajemo vlasništvo države i prihvaćamo sva prava i obveze koja nam ta država nameće.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:14   #24
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa ovime si potvrdila moju teoriju kako je brak, taj jebeni potpisa na papiru i seoska fešta kojom se isti proslavlja je u biti prostitucija ljubavi. Ti si javno istupio pred drugim ljudima koji si uzimaju za pravo da ti sude, stavljaju te u kutije i licemjerno te gledaju, kako ljudi tako i oni koji zastupaju državu i čuvaju zakone iste.
Onda javno istupiš i kada običan božić proslaviš s nekim. Pa nije nitko prisiljen da to tako uradi, može se i bez sudionika. To jest običaj, ali često i volja ljudi da se sa bližnjima podijele određene stvari i stavi kruna na odnos, inicijacija u nešto sveto tim ljudima.

Danas je vrlo "in" biti kontra svega, i sve ostalo kriviti za vlastite greške i padove, umjesto sebe. Preuzimanje odogovornosti je rijetka pojava.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:40   #25
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Onda javno istupiš i kada običan božić proslaviš s nekim. Pa nije nitko prisiljen da to tako uradi, može se i bez sudionika. To jest običaj, ali često i volja ljudi da se sa bližnjima podijele određene stvari i stavi kruna na odnos, inicijacija u nešto sveto tim ljudima.

Danas je vrlo "in" biti kontra svega, i sve ostalo kriviti za vlastite greške i padove, umjesto sebe. Preuzimanje odogovornosti je rijetka pojava.
Moj brak odlično funkcionira i ono što nas drži u braku nije ni imovina, ni djeca, ni papir ni bilo koja druga glupost koja je vidim drugima jako jako bitna u životu kao recimo zajedničke financije, posao, dobar auto i image prema van i slično..
Mislim da sam ja izrazito odgovoran prema svojoj partnerici koju volim i obožavam, zato i mislim da način na koji ćemo mi djeliti, jebavati se, živjeti i uživati treba biti jedino i isključivo naša osobna stvar. Znam da ljudi trebaju imati crkvu da bi se molili, potpise da bi nešto ovjekovječili i zakon da bi se ponašali normalno.. meni to ništa ne treba, gledam svoja posla i ne zabijam nos u tuđe živote...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:11   #26
trebalo bi uvijek biti bez obveza
i s čistim računima.

ljudi se drže za riječ i osjećaje.
volovi za rogove
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:08   #27
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moj brak odlično funkcionira i ono što nas drži u braku nije ni imovina, ni djeca, ni papir ni bilo koja druga glupost koja je vidim drugima jako jako bitna u životu kao recimo zajedničke financije, posao, dobar auto i image prema van i slično..
Mislim da sam ja izrazito odgovoran prema svojoj partnerici koju volim i obožavam, zato i mislim da način na koji ćemo mi djeliti, jebavati se, živjeti i uživati treba biti jedino i isključivo naša osobna stvar. Znam da ljudi trebaju imati crkvu da bi se molili, potpise da bi nešto ovjekovječili i zakon da bi se ponašali normalno.. meni to ništa ne treba, gledam svoja posla i ne zabijam nos u tuđe živote...

I gdje je problem, ti i supruga ste radili kako ste htjeli. Drugima ne predstavlja nikakav bauk uraditi vjenčanje. Dapače, mnogi i vole, unatoč tome šta je to između ostaloga i običaj. To šta ljudi istom često ne pridaju važnost pa odrade "radi sela" ili stave na prvo mjestu limuzinu u kojoj će se dovest pred crkvu mjesto njih samih i simbolike tog čina je druga stvar.

Nevezano za ovo, ne znam koliko si svjestan, no u 80% svojih upisa tamo gdje nešto nema veze sa osobnim primjerima ipak skreneš prepisku na vlastiti život i to obično sa potrebom samopromocije.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:20   #28
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
I gdje je problem, ti i supruga ste radili kako ste htjeli. Drugima ne predstavlja nikakav bauk uraditi vjenčanje. Dapače, mnogi i vole, unatoč tome šta je to između ostaloga i običaj. To šta ljudi istom često ne pridaju važnost pa odrade "radi sela" ili stave na prvo mjestu limuzinu u kojoj će se dovest pred crkvu mjesto njih samih i simbolike tog čina je druga stvar.

Nevezano za ovo, ne znam koliko si svjestan, no u 80% svojih upisa tamo gdje nešto nema veze sa osobnim primjerima ipak skreneš prepisku na vlastiti život i to obično sa potrebom samopromocije.
Kako ne predstavlja problem, recimo moj frend se rastavio nedavno, ostavila ga je supruga iznenada bez nekog konkretnog razloga, i smeta mu što je obilježen u očima potencijalnih partnerica sa tim potpisom. Dok je prekidao sa djevojkama sa kojima je živo zajedno nitko ga ništa nije pitao...
Da se ja rastavim također bih morao živjeti sa predrasudama od strane drugih ljudi, zbog čeka, zbog potpisa na papiru... Jebi ga ljudi vole kipove, ikone, crno na bijelom...

Ja sam itekako svjestan toga što si primjetila, to je moj narcistički dio ličnosti, ne mogu si pomoći jer naprosto uživam u tome..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:22   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako ne predstavlja problem, recimo moj frend se rastavio nedavno, ostavila ga je supruga iznenada bez nekog konkretnog razloga, i smeta mu što je obilježen u očima potencijalnih partnerica sa tim potpisom. Dok je prekidao sa djevojkama sa kojima je živo zajedno nitko ga ništa nije pitao...
Da se ja rastavim također bih morao živjeti sa predrasudama od strane drugih ljudi, zbog čeka, zbog potpisa na papiru... Jebi ga ljudi vole kipove, ikone, crno na bijelom...

Ja sam itekako svjestan toga što si primjetila, to je moj narcistički dio ličnosti, ne mogu si pomoći jer naprosto uživam u tome..
Kaj mu na čelu piše da je bio u braku?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:38   #30
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Kaj mu na čelu piše da je bio u braku?
Znam jednog koji je upropastio nekoliko veza jer je rekao da je bio u braku 6 kratkih mjeseci....
Kako to prešutjeti, dovedeš ju među svoje frendove pa nekom izleti u zajebanciji...
Ovaj je još u braku...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:34   #31
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Znam jednog koji je upropastio nekoliko veza jer je rekao da je bio u braku 6 kratkih mjeseci....
Kako to prešutjeti, dovedeš ju među svoje frendove pa nekom izleti u zajebanciji...
Ovaj je još u braku...
Ne kužim
Ako ima djecu iz braka ili veze, to za sobom povlači određene financijske posljedice, vremenska ograničenja i nužne kontakte s bivšom, pa mogu shvatiti da će neke potencijalne zbrisati, pogotovo ako same nemaju takvu situaciju.
A, ako nema, koga briga jel bio u braku ili vanbračnoj zajednici, osim ako je potencijalnima važnije od svega da se udaju u crkvi, a on to možda ne može.
Na kraju, ako su mu tamo gdje se kreće sve potencijalne zatucane, pa nek prošeće malo po susjednim selima.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:13   #32
A gdje je autorica sa svojim osvrtom na sve napisano?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:13   #33
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ne kužim
Ako ima djecu iz braka ili veze, to za sobom povlači određene financijske posljedice, vremenska ograničenja i nužne kontakte s bivšom, pa mogu shvatiti da će neke potencijalne zbrisati, pogotovo ako same nemaju takvu situaciju.
A, ako nema, koga briga jel bio u braku ili vanbračnoj zajednici, osim ako je potencijalnima važnije od svega da se udaju u crkvi, a on to možda ne može.
Na kraju, ako su mu tamo gdje se kreće sve potencijalne zatucane, pa nek prošeće malo po susjednim selima.
Predrasude.. tek nakon što vam se desi pizdarija vidite koliko su ljudi njima skloni..
Onda nemogućnsot da se vjenčaju u crkvi, većina djevojaka želi i crkveno vjenčanje..
Onda problem i godina, kada se rastaviš obično uđeš debelo u tridesete, manje izbora, više problema, krediti, opterećenja, podjela imovine...
Žene ne vole da su druge po redu u nečijem životu...

Ako si živio u vanbračnoj zajednici makar sa 10 žena na to se potpuno drugačije gleda...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:19   #34
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moj brak odlično funkcionira i ono što nas drži u braku nije ni imovina, ni djeca, ni papir ni bilo koja druga glupost koja je vidim drugima jako jako bitna u životu kao recimo zajedničke financije, posao, dobar auto i image prema van i slično..
Mislim da sam ja izrazito odgovoran prema svojoj partnerici koju volim i obožavam, zato i mislim da način na koji ćemo mi djeliti, jebavati se, živjeti i uživati treba biti jedino i isključivo naša osobna stvar. Znam da ljudi trebaju imati crkvu da bi se molili, potpise da bi nešto ovjekovječili i zakon da bi se ponašali normalno.. meni to ništa ne treba, gledam svoja posla i ne zabijam nos u tuđe živote...
Cek, pa ti si vjencan. Zasto si napravio nesto sto ti se tako gadi?
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
trebalo bi uvijek biti bez obveza
i s čistim računima.

ljudi se drže za riječ i osjećaje.
volovi za rogove
Ajme
:klap:
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 18:04   #35
Oh, još jedna ovakva tema.

Svi problemi vezano za ovu temu proizlaze iz fundamentalnog nerazumijevanja institucija i značenja termina.

Brak na državnoj razini predstavlja pravno uređeni odnos. Zapravo, prije braka bi svi trebali pročitati zakon o obiteljskim odnosima.
Brak na crkvenoj razini znači to što znači. Svatko bi trebao se o tome informirati u crkvi.

Brak po pitanju kvalitete nečijih odnosa ne znači apsolutno ništa.

Prema tome... Sve ove zamjerke po braku nemaju veze sa brakom. Zapravo.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:11   #36
Prema mome mišljenju, autorica hoće da joj forumaši potvrde kako je njezina sloboda najdivnija stvar koja se nekome može dogoditi, da joj potvrde njezinu sreću zato što je sama.
A da je toliko sigurna u tu svoju samodostatnost, ne bi ni otvarala ovakvu temu, ni tražila potvrde.

Po meni je ta potpuna sloboda, u kojoj ona trenutačno vjerojatno stvarno i uživa, nije dugoročno rješenje jer s vremenom bi se mogla pretvoriti u jednu vrstu očaja.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:24   #37
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Većini veza krene u sranja čim se potpiše taj prokleti papir..
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Predrasude.. tek nakon što vam se desi pizdarija vidite koliko su ljudi njima skloni..
Onda nemogućnsot da se vjenčaju u crkvi, većina djevojaka želi i crkveno vjenčanje..
Onda problem i godina, kada se rastaviš obično uđeš debelo u tridesete, manje izbora, više problema, krediti, opterećenja, podjela imovine...
Žene ne vole da su druge po redu u nečijem životu...

Ako si živio u vanbračnoj zajednici makar sa 10 žena na to se potpuno drugačije gleda...
Ti sad tu pričaš o dvije skroz različite stvari.

Prvo si pričao kako brak, da prostiš, usere sve u postojećoj vezi (ljubav, iskrenost, povjerenje, strast, pažnju), da sve krene nizbrdo nakon potpisivanja papira i da su se mnoge veze raspale upravo zato što su se ljudi ubračili.
U toj teoriji ja osobno ne vidim nikakve logike. Ne vidim nikakvu promjenu u svom odnosu s mužem poslije potpisivanja papira, osim što su neke stvari lakše izvedive otkad mi je muž, a ne dečko.

Ovo što pišeš u drugom postu je nešto sasvim drugo. Da društvo ne gleda jednako na raspadnutu vezu, pa čak i vanbračnu zajednicu, i na razvod braka. To je donekle točno i mogla bih se složiti da se još uvijek razvedeni na neki način etiketiraju.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 19:25   #38
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
...
Ajme
:klap:


u primitivnim društvima : ljudi se vjenčaju i žive zajedno.
u naprednim društvima : ljudi se ne vjenčaju i žive zajedno.

jedan američki komičar :
najbolje se vjenčati i živjeti odvojeno
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 22:21   #39
S obzirom na to kojom brzinom tehnika napreduje (medicina je još uvijek na nivou 19. st.) za desetak godina se ljudi više uopće neće ženiti, ni rastajati.
Svatko će imati svog pametnog robota s kojim će živjeti umjesto partnera.
Ljudi danas ionako sve manje izlaze, a sve više žive virtualni život, pa će robot biti sasvim prihvatljiv.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 22:35   #40
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Cek, pa ti si vjencan. Zasto si napravio nesto sto ti se tako gadi?
Zato što čovjek ne zna kako je to otplaćivati kredit dok ne uzme jedan... nisam u kreditu ali kužiš poantu, valjda... ma ne kužiš ne bi ni pitala da kužiš...

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ti sad tu pričaš o dvije skroz različite stvari.

Prvo si pričao kako brak, da prostiš, usere sve u postojećoj vezi (ljubav, iskrenost, povjerenje, strast, pažnju), da sve krene nizbrdo nakon potpisivanja papira i da su se mnoge veze raspale upravo zato što su se ljudi ubračili.
U toj teoriji ja osobno ne vidim nikakve logike. Ne vidim nikakvu promjenu u svom odnosu s mužem poslije potpisivanja papira, osim što su neke stvari lakše izvedive otkad mi je muž, a ne dečko.

Ovo što pišeš u drugom postu je nešto sasvim drugo. Da društvo ne gleda jednako na raspadnutu vezu, pa čak i vanbračnu zajednicu, i na razvod braka. To je donekle točno i mogla bih se složiti da se još uvijek razvedeni na neki način etiketiraju.
Tebi je isto ali nije isto, jer ti se što se tebe i muža tiče ništa nije promjenio ali jest prema drugim ljudima.. ukratko zasrala si stvar. Da se razvedeš naišla bi na hrpu predrasuda, osuđivanja i pravnih zavrzlama, pametnima to ne treba u životu...A mnogima ubračivanje utječe i na međusobni odnos...
Znaš ono kad odeš u banku i uzmeš kredit, u ekonomskim krugovima se to zove investiranje, zatvaranje financijske konstrukcije a u stvarnosti je to potpis na gubitak financijske neovisnosti, slobode i financijske sigurnosti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.