Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 22:02   #101
1) prevara

2) agresija

3) nepoštivanje

4) ignoriranje
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 22:10   #102
- fizičko nasilje (kao i psihičko)
- alkoholizam
- nepoštivanje i omalovažavanje mene i mojih najbližih
- prevara i laganje
MarIJa38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 22:40   #103
- zna sve najbolje
- kaže mi, pusti ja ću (jer zna najbolje )
- ponavlja mi 67 puta šta se očekuje od mene
flier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:06   #104
Upao sam danas u jednu raspravu, što o kriterijima, što o dealbreakerima, i u diskusiji se ne mogosmo dogovoriti. Je li deal breaker razmimoilaženje u stavovima preko kojega ne bismo prešli npr prije nego se vjenčamo, a da trenutno ne ugrožava odnos(npr jedno želi vjenčanje u crkvi, drugo striktno ne, ali sada trenutno stvari šljakaju i zabavljate se), ili je dealbreaker isključivo stvar zbog koje bi veza ovog trena pukla, da znate za nju?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:07   #105
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Upao sam danas u jednu raspravu, što o kriterijima, što o dealbreakerima, i u diskusiji se ne mogosmo dogovoriti. Je li deal breaker razmimoilaženje u stavovima preko kojega ne bismo prešli npr prije nego se vjenčamo, a da trenutno ne ugrožava odnos(npr jedno želi vjenčanje u crkvi, drugo striktno ne, ali sada trenutno stvari šljakaju i zabavljate se), ili je dealbreaker isključivo stvar zbog koje bi veza ovog trena pukla, da znate za nju?
Ovisi od osobe do osobe. Nekome bi ovaj tvoj primjer bio dealbreaker. Poanta dealbreakera je da je to nešto preko čega naprosto ne možeš preći bez obzira na ljubav/okolnosti/sveostaloikad. Ni sa kim, ni u kojoj situaciji, nikad. Naprosto ne možeš.

E sad, ako se ti želiš vjenčat u crkvi*, a ona ne. Tebi je to uberbitno, ali odlučiš ne prekinut jer... Što? Planiraš da će ona promjenit mišljenje? Čemu to? Čemu rastezat odnos za koji znaš da bi jednog dana sigurno prestao postojati s obzirom da se neke stvari ipak ne mjenjaju tako lako.
To je stvar dealbreakera - radi se o nečemu bez čega ne možeš ili nečemu što ne možeš tolerirati kod apsolutno nikoga, bez obzira dali veza ili osoba bila kvalitetna, bez obzira na potencijal i zaljubljenost. Bez obzira na sve




*samo se nadovezah na primjer, I'm not making this about you
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:16   #106
Ajd zamisli situaciju da izričito želim djecu. Jednog dana. Ona ne želi. Seks je danas fantastičan, zabavni smo si. Kompromis nije moguć između izričito da, i izričito ne

Dakle, imaš odnos koji je sada zabavan i ugodan, ali ne može prerasti u nešto više.


S druge strane, imaš curu s kojom ti je sve super, i nađeš ju kako pruža oralac tvom bratu(namjerno nisam stavio uobičajene prijevare, jer je puno lakše prijeći preko random lika ). Taj odnos u 99% slučajeva puca odmah, bez mogućnosti popravka.




Na stranu što me malo"čudi" rušenje kvalitetnog odnosa samo zbog kriterija ili stavova, ali i jedno i drugo ne ostavljaju mogućnost npr braka danas sutra(ako bi išli na to da oboje moraju biti zadovoljni).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:35   #107
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ajd zamisli situaciju da izričito želim djecu. Jednog dana. Ona ne želi. Seks je danas fantastičan, zabavni smo si. Kompromis nije moguć između izričito da, i izričito ne

Dakle, imaš odnos koji je sada zabavan i ugodan, ali ne može prerasti u nešto više.


S druge strane, imaš curu s kojom ti je sve super, i nađeš ju kako pruža oralac tvom bratu(namjerno nisam stavio uobičajene prijevare, jer je puno lakše prijeći preko random lika ). Taj odnos u 99% slučajeva puca odmah, bez mogućnosti popravka.




Na stranu što me malo"čudi" rušenje kvalitetnog odnosa samo zbog kriterija ili stavova, ali i jedno i drugo ne ostavljaju mogućnost npr braka danas sutra(ako bi išli na to da oboje moraju biti zadovoljni).
Mislim da tebi nedostaje onaj dio koji shvaća da je naprosto nešto za život bitno. Ne, nije to "imati djecu jednog dana", to je "želim djecu sad, odmah, umrijet ću bez njih".
Karikiram, ali želim reći da je dealbreaker nešto preko čega ti naprosto ne možeš preći, a da ti ja, osim definicije i pojašnjenja, ne mogu dati primjer koji bi vrijedio za tebe.



Probat ću objasniti na svom primjeru. Znači ja ne želim djecu. Apsolutno nikad, ni pod koju cijenu (osim ako djeca već dođu u paketu s njim, ali to je neka druga tema, ajmo se držat ove ). Mogu upoznati nekoga tko je stvarno super i s kim se dobro slažem, te naravno s vremenom doći na temu djece. Po meni to nije nešto što trebam navesti na samom početku jer ipak imam dovoljno malo (ili se time tješim ) godina da mi biološki sat ne otkucava na glas zadnje sekunde. Znači mi možemo kliknut i sve može biti super, ali kad se povuče tema djece... Tu naprosto nema kompromisa. Ukoliko on želi djecu. Ukoliko on želi djecu nekad, ne sad... Ne. To je to. Nemamo se mi što više "družit".
Ne mora svaka veza završit brakom, daleko od toga, no ne mora ni svaka veza završit gadnim prekidom koji se mogao izbjeći u samom startu, right? Dali ja mogu promjeniti mišljenje? Ajmo reć da mogu. Dali on može promjenit mišljenje? Ajmo reć da može. No zašto graditi život, ili barem vezu, na "ajmo reć da mogu/že"?
Realni razvoj situacije bi bio da ja i za 5 godina i dalje ne želim djecu jer kao što rekoh - ne; a on želi. S obzirom da se nemamo isto mišljenje u svezi toga, osim prekida nemamo nekih drugih opcija. I čemu onda prolaziti tih imaginarnih 5 godina s nekim s kim nemam nikakav endgame, kad me možda negdje drugdje čeka netko tko želi (odnosno ne želi ) isto što i ja?

Ono u čemu je stvar, barem kod mene, je to da sam veoma svjesna utjecaja te moje odluke na druge ljude. Znam da većina ljudi oko mene (tipa moji roditelji) i dalje gaje nadu da ću ja promjeniti mišljenje i podariti im unuče, i da bi potencijalni partner mogao misliti isto. Da će njegova turbonuklearna ljubav otopiti moje zaleđeno srce i da ću rodit malu nogometnu momčad. Ukoliko se to ne desi, a moje mišljenje ostane isto, ja ću svejedno ispasti kriva jer moj stav u ovoj situaciji nije prirodan. Ja sam čudakinja koja, oh gle, ne želi pomladak. Koliko god ja to puta rekla drugima, oni naprosto jako teško shvate koliko je ta odluka ustvari i prirodan osjećaj. Instinkt, intuicija, šta god.
E sad, kao što sam gore naglasila da bi partner to mogao misliti, znam da u to ne mogu biti sigurna. No ja se ni sa tim postotkom ne želim kockati. Naprosto ne želim. Ne želim da netko radi mene radi tako ogroman kompromis, a niti potencijalno se dovesti u situaciju da budem okrivljena za nešto što sam fino naglasila nekad tamo davno.

Djeca su stvarno ogromna stvar, barem većini ljudi. Ustvari koliko je njima bitno da ih imaju, toliko je meni bitno da ih nemam. Jednako kao što ja ne bih htjela biti "natjerana" da rađam djecu, jednako tako ne želim tjerati partnera da živi život bez njih. Prije ili kasnije bi došlo do zamjeranja sa bilo koje strane i to naprosto nije ono što ja želim.
I to je dealbreaker. Meni
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 23:57   #108
Jasnije. Ali i dalje ima jedna sitna razlika.

Moja veza s bivšom. Bila su makar dva velika problema. Znatno je starija od mene bila i imala klinca. Deal je bio da veza traje dok nam je lijepo. Ja ne znam je li ona očekivala ikad išta više, makar i potajno, ali za mene je to bila veza i samo veza. Bez veće budućnosti, samo"sada". I prvog i zadnjeg dana ja sam imao isto mišljenje o budućnosti te veze, te sam znao da se mora prekinuti. I iako ja mislim da za tako nešto nisam sposoban ponovno, mogu razumjeti ljude koji održavaju takve odnose. Ali to je već stvar stavova, netko će prekinuti onog trena kad zna da nije sve savršeno, netko će se zabavljati i dalje.



Dealbreaker je nešto, ako sam dobro skužio, zbog čega odnos mora pući odmah(a ne da može sada, a može i za dvije godine).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 00:02   #109
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Jasnije. Ali i dalje ima jedna sitna razlika.

Moja veza s bivšom. Bila su makar dva velika problema. Znatno je starija od mene bila i imala klinca. Deal je bio da veza traje dok nam je lijepo. Ja ne znam je li ona očekivala ikad išta više, makar i potajno, ali za mene je to bila veza i samo veza. Bez veće budućnosti, samo"sada". I prvog i zadnjeg dana ja sam imao isto mišljenje o budućnosti te veze, te sam znao da se mora prekinuti. I iako ja mislim da za tako nešto nisam sposoban ponovno, mogu razumjeti ljude koji održavaju takve odnose. Ali to je već stvar stavova, netko će prekinuti onog trena kad zna da nije sve savršeno, netko će se zabavljati i dalje.
Vidiš, ne gledaju svi to tako. Teško je naći nekoga tko će reći da je "veza samo veza" i stvarno to misliti. Obično ljudi traže više, planiraju više. Ponekad se ti planovi stvore postepeno, nenamjerno.


Quote:
Dealbreaker je nešto, ako sam dobro skužio, zbog čega odnos mora pući odmah(a ne da može sada, a može i za dvije godine).
Da. Upravo to.

Mislim da bi jednostavniji (i naravno izmišljen) primjer bio - Rocket ne želi curu koja ima kurac. Rocket nađe curu, cura ima kurac, Rocket pošalje curu u kurac i ode...
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 02:13   #110
Vidim, netko je upamtio moj strah od(tuđih) falusa
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 15:57   #111
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Vidim, netko je upamtio moj strah od(tuđih) falusa
vot?
cura sa kurcem mi je neki univerzalni primjer nečega što nebi prošlo kod 99,999999% ljudi
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 16:34   #112
Aha. Ništa onda Mislio sam da si me snimila po LJES-u
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 12:19   #113
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Ono što poneki ljudi smatraju čudnim deal breakerom kod mene, je to ako potencijalni partner nema ambicija u životu. Svjesna sam da živimo gdje živimo i da je situacija takva kakva je, no nikad se ništa neće ni promjeniti ako ne stremiš prema bolje. Možda je lakše pomiriti se sa situacijom da radiš to što radiš i da ćeš tu biti do kraja života, no ja bih se u takvom odnosu osjećala klaustrofobično.
Pomisao da netko sa 25 godina ima zacrtano da će živjeti tu i tu i raditi to i to do kraja života, bez ikakvih pokušaja da si poboljša financijsku situaciju mi je pomalo... mlako.
Ne, moj partner ne mora biti uspješan niti bogat, no ambicija mi je pokazatelj strasti, borbe, želje za nečim višim od pukog preživljavanja. Ni ja ne radim posao koji je vrijedan spomena, no trudim se. Planiram, želim, pokušavam, koprcam se i trebam uza sebe nekoga tko će me motivirati da nastavim raditi na sebi, svom obrazovanju i vještinama, a ne netko tko će na sve to odmahivati rukom u smislu "a šta se trudiš, ionako nećeš ništa postići". Ponekad nije cilj ono što je vrijedno, već sam put koji do tog cilja pređeš. Ne volim biti statična iako volim i mir, no ne vidim se da cijeli život živim u malom gradu radeći neki prosječan posao i da bi time mogla biti sretna i ispunjena. Moram barem pokušati izboriti se za sebe, izboriti za sebe nešto više, i ponavljam, potreban mi je partner koji će se boriti samnom.
Ovim si me dosta podsjetila na mene ili sebe, ne znam kak se kaže
I meni je to bio deal breaker i još uvijek je.
Želim i volim razmišljati optimistični da je sve moguće ako imaš želju i volju tj strast za životom. Ne mislim da treba gaziti preko nečijih leđa ili principa da bi dobio što želiš ili postao "uspješan" ali cijenim kad ljudi imaju snove i ne boje ih se pokušati ostvariti.

Također, deal breakeri su mi isto tako: nasilje bilo koje vrste, prevara, sebičnost tj da osoba samo uzima, flegmatičnost, neurednost...to je ono što mi od prve pada na pamet.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.