Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 17:33   #21
sve 5, ali daj malo i sam razmisli koliko smisla ima ovo:

Quote:
Atilla82 kaže: Pogledaj post
rekli su mi da je cijena jeftinija jer kupuju na veliko od uvoznika pa se stoga tretira kao second hand.
znači svi trgovci koji kupuju ne samo mobitele već i bilo koju drugu robu od uvoznika na veliko u stvari prodaju second hand robu? koja je second hand jer se kupuje na veliko? ili jer se kupuju od uvoznika? ili...?
oboružana ovim znanjem, ubuduće kad u nekoj trgovini kupim bilo što iz recimo philipsovog asortimama kućne rasvjete lipaprometa (generalni zastupnik i distributer Philips rasvjete), tražiti ću popust jer se radi o second hand robi.

samo ovakva glupost mi je dovoljna da ih stavim na crnu listu jer ovo sigurno nije istina, prema tome lažu i muljaju i tko zna kakvo je porijeklo robe koju prodaju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:02   #22
Talking

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
sve 5, ali daj malo i sam razmisli koliko smisla ima ovo:



znači svi trgovci koji kupuju ne samo mobitele već i bilo koju drugu robu od uvoznika na veliko u stvari prodaju second hand robu? koja je second hand jer se kupuje na veliko? ili jer se kupuju od uvoznika? ili...?
oboružana ovim znanjem, ubuduće kad u nekoj trgovini kupim bilo što iz recimo philipsovog asortimama kućne rasvjete lipaprometa (generalni zastupnik i distributer Philips rasvjete), tražiti ću popust jer se radi o second hand robi.

samo ovakva glupost mi je dovoljna da ih stavim na crnu listu jer ovo sigurno nije istina, prema tome lažu i muljaju i tko zna kakvo je porijeklo robe koju prodaju.
Pa nazovi ih za objašnjenje, šta trollaš. Možda nema smisla u normalnoj ekonomiji ali u hrvatskom ortačkom kapitalizmu itekako ima...
Možda se radi o nekom prebijanju duga itd... znaš ono po čemu je Agrokor poznat a time i svi koji su morali surađivati s njima...
lp
Atilla82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:20   #23
zašto bi ih zvala za objašnjenje? nemam blagu namjeru išta kupiti od njih. i molim te ubuduće se suzdrži od prozivanja za trolanje jer je to kažnjivo.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 04:43   #24
Lažni mobiteli

Planiram kupiti iPhone 6s sa stranice http://www.mp-elektronika.hr
Zanima me jesu li mobiteli pravi ili lažni. Cijena mi se čini ok, ali je ipak pre j*beno velika za lažni mob. (Ne znam je li psovanje dozvoljeno na forumu)
NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 05:14   #25
Imas tu temu o njima:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=962865

Ne znam, ja bih dobro razmislio prije kupnje. Koliko vidim mobiteli su ok ali neki su dobili za drugo trziste, nekima pricaju price za malu djecu. Nisam siguran koliko garancija pokriva kad se kupi kod njih.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:17   #26
Quote:
NiceGuy kaže: Pogledaj post
(Ne znam je li psovanje dozvoljeno na forumu)
nije. treći post, četvrta točka https://www.forum.hr/showthread.php?t=818054
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:27   #27
Uređaj je za Hrvatsko tržište i radi na sve mreže.

Uređaj je nov, zapakiran, nekorišten, ali se tretira kao second hand.

Uređaj nije u sustavu PDV-a i zbog toga mu je cijena niža od tržišne.

Krajnja cijena koju kupac plaća istaknuta je kod proizvoda!

http://www.mp-elektronika.hr/index.p...gn=direct_link


Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Kupio od njih galaxy a5 došao sa mađarskom uputstvima i defaultno madjarski meni kad ga upalim znači za madjarsko tržište.
Vratio ga danas nazad jer se čudno ponaša iskace contacts aplikacija sama od sebe i grije se dosta nekad čak 37 stupnjeva a rade samo 4 procesora i ne radim niš š njima samo čitam info portal.
Čovjek je ponudio da mi zamijeni za drugi mob sa hr uputstvima ili vrati novac kako ja odlučim.
U tele2 je 170kn skuplji pa još ne znam što da radim.

Inače telefon je proizveden prije 2 mjeseca znači nije stara zaliha ni neki fake.

Kad malo razmislis samo ovo ima smisla. Oni prodaju vracenu robu. Da pojasnim, bilo gdje u EU mozes u roku 14 dana bez objasnjenja vratit robu ako je kupljena na daljinu. S obzirom da je na takvu robu vec placen PDV negdje u EU, ne mora se platit opet PDV ako se taj proizvod opet prodaje bilo gdje drugdje u EU (kao npr. rabljeni auti iz Njemacke, na njih se ne placa PDV jer je vec placen prilikom kupnje kad je bio novi u Njemackoj). U konkretnom slucaju ti si dobio vraceni uređaj iz Mađarske, a vracen je iz istog razloga iz kojeg si ga ti vratio.
I to je sasvim solidno objasnjenje zasto imaju (moraju imati) istaknuto "second hand" i zasto roba (uređaj) nije u sustavu PDV. Jedino objasnjenje koje je u skladu sa zakonom.
Nijedan trgovac zdrave pameti ne bi stavio second hand oznaku ako ne mora.
Isto tako jedini nacin da se na robu ne plati hrvatski PDV je da je na nju placen PDV u nekoj drugoj EU clanici, inace je neplacenje PDV-a protuzakonito.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:03   #28
Quote:
texans kaže: Pogledaj post

Kad malo razmislis samo ovo ima smisla. Oni prodaju vracenu robu. Da pojasnim, bilo gdje u EU mozes u roku 14 dana bez objasnjenja vratit robu ako je kupljena na daljinu. S obzirom da je na takvu robu vec placen PDV negdje u EU, ne mora se platit opet PDV ako se taj proizvod opet prodaje bilo gdje drugdje u EU (kao npr. rabljeni auti iz Njemacke, na njih se ne placa PDV jer je vec placen prilikom kupnje kad je bio novi u Njemackoj). U konkretnom slucaju ti si dobio vraceni uređaj iz Mađarske, a vracen je iz istog razloga iz kojeg si ga ti vratio.
I to je sasvim solidno objasnjenje zasto imaju (moraju imati) istaknuto "second hand" i zasto roba (uređaj) nije u sustavu PDV. Jedino objasnjenje koje je u skladu sa zakonom.
Nijedan trgovac zdrave pameti ne bi stavio second hand oznaku ako ne mora.
Isto tako jedini nacin da se na robu ne plati hrvatski PDV je da je na nju placen PDV u nekoj drugoj EU clanici, inace je neplacenje PDV-a protuzakonito.
Kakvog ovo smisla ima? Ti ako vratis proizvod i dobijes povrat novaca uvijek dobijes puni iznos, a ne vrate ti iznos umanjen za pdv.

I onda kad neko drugi kupi taj proizvod on ne mora platit pdv? Onda to u biti znaci da pdv nije placen na kraju uopce.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:24   #29
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Kakvog ovo smisla ima? Ti ako vratis proizvod i dobijes povrat novaca uvijek dobijes puni iznos, a ne vrate ti iznos umanjen za pdv.

I onda kad neko drugi kupi taj proizvod on ne mora platit pdv? Onda to u biti znaci da pdv nije placen na kraju uopce.
PDV placa uvoznik prilikom uvoza, a kasnije je isti uracunat u cijenu izlozenog mobitela. Mislis da PDV nije placen sve dok se roba ne proda? Cim udje u EU izdaje se obveza placanja PDV,inace roba ne moze iz "bescarinske zone" uci na zajednicko trziste. Odnosno roba moze "lezati" u takvoj zoni dok se ne proda prvi put, npr. u slucaju web shopa itd. Medjutim jednom kad se proda i placen je PDV ne treba opet placat PDV prilikom druge i iducih prodaja mobitela u drugoj drzavi EU.
To je jedino logicno objasnjenje kako roba "moze biti izvan sustava PDV" a da nije sverc komerc ili kakav drugi kriminal.Jer je polovna - second hand i prilikom svake iduce trgovine vise se ne placa PDV na nju, nije vise u sustavu PDV.
Nakon 14 dana vraceni mobiteli se preprodaju sa popustom, sigurno ne za punu cijenu, i to u zemlje poput Hrvatske. Treba samo stavit oznaku refurbished (ako je popravljana) ili second hand (ako je samo vracena u roku 14 dana) cijena je umanjena za neku svotu, i to je poslovni gubitak uvoznika. Recimo mogu cijenu umanjit za iznos PDV, i onda im je toliki gubitak na toj robi. A mogu je i dati upola cijene.
Sto mislis da rade sa stvarima koje kupci kupe na daljinu i vrate u roku 14 dana? Prodaju ih ispod cijene na siromasnim trzistima. I gubitak koji imaju na takvoj robi je uracunat u poslovanje. Ali bolje trgovcu izgubit 10-20% nego 100% i naravno da zato takva nakon 14 dana vracena roba ide u ponovnu prodaju.
Biti distrubuter takve robe, nije nista protuzakonito,i lijepo pise second hand kao sto i mora pisat.

Imas primjera da klinci kupe najnoviji iphone, hvale se s njim u skoli i nakon 10-12 ili max 14 dana ga vrate bez ikakvog objasnjenja. Pa ne bace takav mobitel u smece nego ide u ponovnu prodaju kao second hand,to je legitiman posao. Sasvim je jasno da kao second hand ili refurbished ne moze nikako imati cijenu kao brand new tvornicki zapakiran, pa tko bi platio punu cijenu za second hand. Npr ebay ima oznake brand new - tvornicki zapakirano novo, new other - tu bi spadala ova "nova" roba vracena u roku 14 dana, refurbished - to ako je roba morala biti popravljena u servisu...
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:23   #30
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Imas primjera da klinci kupe najnoviji iphone, hvale se s njim u skoli i nakon 10-12 ili max 14 dana ga vrate bez ikakvog objasnjenja. Pa ne bace takav mobitel u smece nego ide u ponovnu prodaju kao second hand,to je legitiman posao. Sasvim je jasno da kao second hand ili refurbished ne moze nikako imati cijenu kao brand new tvornicki zapakiran, pa tko bi platio punu cijenu za second hand. Npr ebay ima oznake brand new - tvornicki zapakirano novo, new other - tu bi spadala ova "nova" roba vracena u roku 14 dana, refurbished - to ako je roba morala biti popravljena u servisu...
Prodaje se za manju cijenu naravno, ali ne vjerujem da je to zbog toga sto se ne placa pdv.

Bilo bi dobro da neko ko je pravnik ili se bavi takvom trgovinom napise sto se dogadja s pdv-om kad kupac vrati prozovod. Jer meni nema smisla da trgovac mora vratit cijeli iznos kupcu, a da pdv ostaje drzavi.

A ako drzava vrati pdv trgovcu sto mi je logicno, onda sigurno nije istina da sljedeca prodaja ide bez pdv-a jer onda pdv nebi bio uopce naplacen na taj uredjaj.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:04   #31
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Prodaje se za manju cijenu naravno, ali ne vjerujem da je to zbog toga sto se ne placa pdv.

Bilo bi dobro da neko ko je pravnik ili se bavi takvom trgovinom napise sto se dogadja s pdv-om kad kupac vrati prozovod. Jer meni nema smisla da trgovac mora vratit cijeli iznos kupcu, a da pdv ostaje drzavi.

A ako drzava vrati pdv trgovcu sto mi je logicno, onda sigurno nije istina da sljedeca prodaja ide bez pdv-a jer onda pdv nebi bio uopce naplacen na taj uredjaj.
PDV plati uvoznik. Kupac osim ako nije sam uvoznik nije i obveznik PDV-a. Kad kupis mobitel u Kini onda ti sa carine dodje obveza placanja PDV-a. Kad kupis mobitel u domacoj trgovini onda nisi obveznik PDV-a. To se plati jednom prilikom stavljanja na trziste, i nakon toga vise se ne placa ma koliko puta taj proizvod bio preprodan.
Roba koja se vrati u roku 14 dana ide opet u prodaju po snizenoj cijeni, jer takvu robu nitko nece kupit po punoj. Koliko ce biti snizena ovisi o trzistu i snizenje nema veze sa PDV-om,moze biti snizena tocno za iznos PDV, a moze biti snizena za iznos postarine ili vrijednost ekrana...
Drzava naplati PDV, a dalje je na trgovcu da zaradi na proizvodu. Ako ne zaradi nitko mu nece vratit PDV. Mozes uvesti 100 mobitela, platit na njih PDV i ne prodat ni jedan. Neces vidjet ni lipu nazad od drzave. To se zove losa poslovna odluka i gubitak.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:32   #32
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
PDV plati uvoznik. Kupac osim ako nije sam uvoznik nije i obveznik PDV-a. Kad kupis mobitel u Kini onda ti sa carine dodje obveza placanja PDV-a. Kad kupis mobitel u domacoj trgovini onda nisi obveznik PDV-a. To se plati jednom prilikom stavljanja na trziste, i nakon toga vise se ne placa ma koliko puta taj proizvod bio preprodan.
Kad bi ovo bilo istina onda u skoro nijednom supermarketu nebi morali placat pdv jer je vecina hrane uvezena iz vana? To naravno nije tako jer ti na racunu svaki put pise koliko je pdv.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:35   #33
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Uređaj je za Hrvatsko tržište i radi na sve mreže.

Uređaj je nov, zapakiran, nekorišten, ali se tretira kao second hand.

Uređaj nije u sustavu PDV-a i zbog toga mu je cijena niža od tržišne.

Krajnja cijena koju kupac plaća istaknuta je kod proizvoda!

http://www.mp-elektronika.hr/index.p...gn=direct_link





Kad malo razmislis samo ovo ima smisla. Oni prodaju vracenu robu. Da pojasnim, bilo gdje u EU mozes u roku 14 dana bez objasnjenja vratit robu ako je kupljena na daljinu. S obzirom da je na takvu robu vec placen PDV negdje u EU, ne mora se platit opet PDV ako se taj proizvod opet prodaje bilo gdje drugdje u EU (kao npr. rabljeni auti iz Njemacke, na njih se ne placa PDV jer je vec placen prilikom kupnje kad je bio novi u Njemackoj). U konkretnom slucaju ti si dobio vraceni uređaj iz Mađarske, a vracen je iz istog razloga iz kojeg si ga ti vratio.
I to je sasvim solidno objasnjenje zasto imaju (moraju imati) istaknuto "second hand" i zasto roba (uređaj) nije u sustavu PDV. Jedino objasnjenje koje je u skladu sa zakonom.
Nijedan trgovac zdrave pameti ne bi stavio second hand oznaku ako ne mora.
Isto tako jedini nacin da se na robu ne plati hrvatski PDV je da je na nju placen PDV u nekoj drugoj EU clanici, inace je neplacenje PDV-a protuzakonito.
Prema ovome, ako se ne varam, oni prodaju vraćenu robu, tzv. B-stock. Ako je tako, onda lažu, jer takav uređaj niti je nov, niti je nekorišten, a sumnjam da je i zapakiran tvornički...
Bukowski1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 17:04   #34
Quote:
Bukowski1011 kaže: Pogledaj post
Prema ovome, ako se ne varam, oni prodaju vraćenu robu, tzv. B-stock. Ako je tako, onda lažu, jer takav uređaj niti je nov, niti je nekorišten, a sumnjam da je i zapakiran tvornički...
Mislim da ne, jer su napisali second hand.
I na ebayu imaju brand new i new other kategorije, tako da ocito to prolazi kroz zakone EU
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 00:26   #35
Moje iskustvo

Ne pisem cesto po forumima, od onih sam koji citaju tuđa iskustva, rijetko dijele svoje (isprike :-)), ali odlucio sam ovaj put ipak napisati koju recenicu.

Kako mi je ova firma bila potpuno nepoznata, a nudila je najpovoljniju cijenu uređaja kojeg sam htio kupiti, krenuo sam po forumima (ovaj forum, bug, pc expert, ...) traziti iskusta. Ima tu iskustava, pretpostavki, svega - na kraju nisam mogao izvuci konacan zakljucak je li firma ok ili nije. Ali cijena me privlacila (za 2000 kuna jeftiniji mobitel nego u nekim velikim imenima/trgovinama). Naravno, sumnja je tu... i na kraju sam nazvao ljude i krenuo pitati. Kazu mi uređaj je nov, zapakiran, tvornicki vakuumiran u foliju, ima garanciju u hrvatskoj 24 mjeseca, moze se kupiti online putem webshopa i jos omoguceno kupiti na rate.
To mi je nekako bilo dovoljno. Narucio (prvo nisu imali dual sim koji sam htio, ali nazvali me da ce dobiti za dva dana), platio u webshopu na rate, stigao mi danas u Split GLS-om na adresu tocno kakav je opisan: potpuno novi, zapakiran uređaj i ovjerena garancija + racun.
Eto, to je moje iskustvo i kao znak zahvalnosti za profesionalnost i naknadno dojavljivanje da ce ipak dobiti uređaj koji zelim odlucio sam napisati komentar na forumu na kojem sam i sam trazio odgovor na pitanje: je li MP elektronika ok.
Pozdrav iz Splita,
Marijo
malabiljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2018., 21:45   #36
Prije godinu i pol sam kupio mobitel preko njihovog weba. Odgovor na pitanje zašto je cijena toliko niža od ostalih dućana je bio da obrt nije u sustavu pdva pa može ići s nižim cijenama. Uredno je dostavljen u roku par dana s izdanim računom, ali je došao s trozubim utikačem na punjaču i dodatnim adapterom za HR utičnice.
Kevin Malone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 21:32   #37
inverter klima

OPREZ,nemojte kupovati u mp elektronika Ogulin,kupio sam dvije klime .nijedna ne radi dobro,,nakon dojave o trecem popravku,ili zamjeni Klime,vlasnik se oglusio,pa moram naknadu potrazivati sudskim putem
logis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 09:04   #38
Quote:
logis kaže: Pogledaj post
OPREZ,nemojte kupovati u mp elektronika Ogulin,kupio sam dvije klime .nijedna ne radi dobro,,nakon dojave o trecem popravku,ili zamjeni Klime,vlasnik se oglusio,pa moram naknadu potrazivati sudskim putem
Nije točno da Vam se nitko ne javlja. Tri puta smo bespotrebno zbog lažne reklamacije bili kod Vas i utrošili vrijeme i novac, a Vi sad tako pišete po internetu o nama! Prodali smo na stotine komada tih istih modela klima uređaja kakvu ste Vi kupili i svima su odlične, a samo Vama nisu dobre.
Slobodno ovdje napišite nazive svih tvrtki od kojih ste još kupovali proizvode, a da nisu bili ispravni jer meni ste rekli da što god da kupite Vama ne valja, pa se i Vi nadajte da Vam stigne pozivnica sa suda!!! Zbog narušavanja ugleda tvrtki koje se stvarno trude da bi zadovoljile potrebe svojih kupaca.
Mijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 10:33   #39
Evo, da i ja podijelim svoje iskustvo s MP elektronikom.

Narucio sam Huawei P20 lite koji je na stranicama MP el. oglasen kao nov i tvornicki zapakiran. Mobitel je poslan istog dana i uredno dostavljen.

Nakon otvaranja paketa, nalazim kutiju mobitela koja je vec otvarana, mobitel sa straznjom zastitnom folijom koja je vjerojatno skidana i opet postavljana (folija puna mjehurica) i punjacem koji je evidentno koristen (tragovi koristenja na USB pinovima.

Razocaran, kontaktiram MP el. i javlja mi se izrazito ugodna i susretljiva djelatnica Sanja koja se doimala iskreno zabrinutom zbog moje reklamacije. Rekla mi je da je poslani mobitel izlozbeni model i da zaista nikad nije koristen.
Međutim, buduci da sam narucio nov mobitel, ocekivao sam nov mobitel, a ne izlozbeni primjerak (iako sam skeptican je li zaista bio izlozbeni primjerak).

Ja sam zahtijevao vratiti mobitel i dobiti povrat novca koji je i uredno odrađen isplatom na tekuci racun za nekoliko dana.


Sve u svemu - lazno oglasavanje u ovom slucaju, brza dostava i odlican customer support.
ciciban55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2020., 17:54   #40
Postovani,
Zaista nismo namjerno poslali takav mobitel. Od svih mobitela koje prodamo, a ima ih puno, stvarno nismo primjetili da je kutija bila otvarana.
Kasnije smo saznali da nam je takav došao od dobavljača.
Mobitele koje prodajemo oglašavamo da su novi, nekorišteni i original zapakirani, ali dogodi se propust u toj velikoj količini naručenih uređaja.
Ne možete na temelju jedne Vaše narudžbe osuđivati kompletno naše poslovanje.
Vratili smo Vam novac koji ste uplatili i tako ćemo svakom kupcu ako se slučajno opet dogodi propust, jer tko radi taj i griješi.
Nastojimo da te greške budu u što manjem obimu, i ako ih na vrijeme uočimo rješavamo ih odmah.
Hvala na razumijevanju!
Mijo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.