Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 00:52   #241
Žena je otišla bez riječi i nestala

Djeci je najteže. Sjetimo se samo koliko smo kao mali ,bili vezani za svoju mamu.
lara79 is offline  
Old 12.02.2017., 01:59   #242
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
...
Čitam tvoje postove i nemogu se načuditi staloženosti, smirenosti, artikuliranosti, objektivnom sagledavanju stvari bez obzira na situaciju u kojoj si se zatekao... čovječe, svaka ti čast, žlim ti svu sreću i snagu svijeta da klince izvedeš na pravi put iako sa energijom koju odašilješ mislim da to neće biti problem... go for it
Corinna is offline  
Old 12.02.2017., 09:35   #243
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Čitam tvoje postove i nemogu se načuditi staloženosti, smirenosti, artikuliranosti, objektivnom sagledavanju stvari bez obzira na situaciju u kojoj si se zatekao... čovječe, svaka ti čast, žlim ti svu sreću i snagu svijeta da klince izvedeš na pravi put iako sa energijom koju odašilješ mislim da to neće biti problem... go for it
Hvala!

Imam dosta podrske pa mi to uvelike olaksava situaciju, a hvala Bogu i materijalno dobro stojim pa nemam muke sa time, djeca konstantno iziskuju financijske potrebe, a alimentaciju mi bivsa ne placa, jer jos proces na sudu traje, posto joj je prebivaliste nepoznato ona niti ne dobiva nikakve pozive na sud nit bilosta tako da mi nije niti jasno na koji nacin ce uopce doci to do nje koji iznos alimentacije mora placat, al sta se tice necu ju ganjat sa tim novcima jer mi nisu nuzni, njoj nek ide sve na dusu kad je tako htjela
salevart is offline  
Old 12.02.2017., 12:23   #244
Meni puno toga nije jasno u ovoj priči.

A najnejasnije mi je od svega da ti je žena jednostavno nestala, a da ti pojma nemaš gdje je ona.
Kako to može biti?

Mislim, da moj muž, nedajbože, nestane (a prije toga se normalno ponašao i brinuo se o djeci), mislim da bih okrenula nebo i zemlju da otkrijem što je s njim.
Je li se utopio, je li ga netko ubio, je li poludio preko noći pa pobjegao?
Sigurno u toj strašnoj situaciji ne bih otvorila temu na forumu i pitala nepoznate ljude što misle o mom mužu, kao što ti pitaš što neki tamo lijevi forumaši (čitaj: nepoznati ljudi) misle o tvojoj ženi koju nikad nisu upoznali.

Ti si dužan prema svojoj djeci da otkriješ gdje im je točno majka.
Oni to imaju pravo znati.
A ti ovdje tipkaš i hvališ se kako imaš para.
Kakvo jare i pare
Etta is offline  
Old 12.02.2017., 14:50   #245
Etta ne znam da li si pratila temu od početka. Njegova žena je već jednom pronađena od strane policije, ali je opet odlučila pobjeći. Da, ti bi vjerojatno trčala za partnerom koji na takav načim bježi od vaše obitelji
Lutkina kuća is offline  
Old 12.02.2017., 15:10   #246
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ti si dužan prema svojoj djeci da otkriješ gdje im je točno majka.
Oni to imaju pravo znati.
A ti ovdje tipkaš i hvališ se kako imaš para.
Kakvo jare i pare
pročitaj likušo cijeli topic, prije nego kreneš prosipati zavist zbog para.
sanjita is offline  
Old 12.02.2017., 16:32   #247
I dalje ostajem pri tome da je autorova situacija za istragu i policiju, a ne temica za razvlačenje po forumu, gdje će mu forumaši slati emotikone sa suzama i riječi pune podrške.

To je neozbiljno, ako je istina sve ovo što piše.

Mislim, žena je nestala s lica Zemlje.

Ako je donedavno bila majka, sigurno preko noći nije postala nemajka.
Etta is offline  
Old 12.02.2017., 16:49   #248
nije nestala sa lica zemlje, živa je i zdrava s drugim frajerom i ne želi se vraćati. on ju sad treba izjebati tako da joj šalje policiju i radi istrage, jer žena više ne želi biti s njim?

žene je postala nemajka i to svojom voljom. sve ostalo što ti bubaš je fakat jadno.
sanjita is offline  
Old 12.02.2017., 17:32   #249
Pa koliko sam shvatila stvar i je pod istragom, ali žena jednostavno ne želi imati trenutno veze s njima, što je njeno pravo i on tu ništa ne može.

Ne razumijem zašto tebi smeta što mu netko pruža podršku preko foruma, možda mu je potrebna pošto je čovjek u ovako teškoj situaciji.
Lutkina kuća is offline  
Old 12.02.2017., 20:03   #250
Podrska kao podrska je u redu.

Autor sve pise s meni toliko zacudjujucom smirenoscu.
Covjek nije kamen. Ali postoje situacije gdje bi i kamen proplakao.

Prevrnula bih svaki kamen dok ju ne bih pronasla.

Niti jedan roditelj ne napusta obitelj tako lako.

Rado bih procitala sto ona misli. Ako je uopce jos ziva?
Natthali is offline  
Old 12.02.2017., 20:32   #251
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Niti jedan roditelj ne napusta obitelj tako lako.
Iznenadila bi se, ali i te kako napuštaju.
Lutkina kuća is offline  
Old 12.02.2017., 21:12   #252
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Meni puno toga nije jasno u ovoj priči.

A najnejasnije mi je od svega da ti je žena jednostavno nestala, a da ti pojma nemaš gdje je ona.
Kako to može biti?

Mislim, da moj muž, nedajbože, nestane (a prije toga se normalno ponašao i brinuo se o djeci), mislim da bih okrenula nebo i zemlju da otkrijem što je s njim.
Je li se utopio, je li ga netko ubio, je li poludio preko noći pa pobjegao?
Sigurno u toj strašnoj situaciji ne bih otvorila temu na forumu i pitala nepoznate ljude što misle o mom mužu, kao što ti pitaš što neki tamo lijevi forumaši (čitaj: nepoznati ljudi) misle o tvojoj ženi koju nikad nisu upoznali.

Ti si dužan prema svojoj djeci da otkriješ gdje im je točno majka.
Oni to imaju pravo znati.
A ti ovdje tipkaš i hvališ se kako imaš para.
Kakvo jare i pare

Neda mi se jos jedanput objasnjavati ovo vezano da neznam gdje je. Vec sam jedno 5 puta to objasnjavao jer su se pojavili neki poput Vas i cudili se. Procitajte sve stranice teme pa cete uvidjeti. Dolje su neke forumasice koje su pratile temu od pocetka pa su bolje upoznate i ne cude se kao Vi.

Temu nisam ustvari otvorio ja, vec ju je jedna od moderatorica prebacila pod novu temu, ovo je bio samo post na jednoj temi.

Sta se tice para ne hvalim se, nemam milijune bez brige, vec samo navodim da mi je to jedna od olakotnih okolnosti u svemu. Dvoje djece treba hraniti i kupovati malo malo za njih novu odjecu kad rastu, svakome bi bilo bitno da im moze priustiti neki normalni zivot.

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
I dalje ostajem pri tome da je autorova situacija za istragu i policiju, a ne temica za razvlačenje po forumu, gdje će mu forumaši slati emotikone sa suzama i riječi pune podrške.

To je neozbiljno, ako je istina sve ovo što piše.

Mislim, žena je nestala s lica Zemlje.

Ako je donedavno bila majka, sigurno preko noći nije postala nemajka.
Ponovno isto. Evo da Vam kazem, preko mobitela se dopisivala sa nekim i isla vidjavat sa istim vikendom. Ja sam radio za to vrijeme. Njeni roditelji su rekli da je pocela zanemarivat djecu i posvadjala se njima jer im je rekla da joj je to premalo da se sa tim novim partnerom vidjava samo vikendom, i dan nakon nestala. Javila se vise nikad nije niti vlastitim roditeljima, nit ikome poznatom.

Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Podrska kao podrska je u redu.

Autor sve pise s meni toliko zacudjujucom smirenoscu.
Covjek nije kamen. Ali postoje situacije gdje bi i kamen proplakao.

Prevrnula bih svaki kamen dok ju ne bih pronasla.

Niti jedan roditelj ne napusta obitelj tako lako.

Rado bih procitala sto ona misli. Ako je uopce jos ziva?
Smireniji jesam puno nego u pocetku, nije tako bilo u prvih mjesec, dva.
Neznam sta bi sad ovdje morao pisati da sam plakao svaki dan(sto i jesam), boljelo je jako i zbog nje, to je sad proslo, sad boli zbog djece, tuga se ipak povremeno pokazuje kod njih.

Dal je ziva? Nemogu sa sigurnoscu reci. Nisam je vidio 7 mjeseci. Policija ju je pronasla zivu tjedan dana nakon nestanka. Znaci trazilo ju se naravno, samo sta se ona nije vise nikome htjela javiti. Cudno? Naravno da je, i iz pogleda nje kao majke, a isto tako i od strane policije koja ju vise ne trazi, jer su rekli da ju nemaju vise na temelju cega vise drugi puta trazit, jer da nema zasad nikakve prekrsajne ni kaznene prijave na sebi. Cudio sam se tome dugo vremena da to tako funkcionira. Isao kod mnogih odvjetnika se raspitivat koji su mi rekli da se nemoze nista tako dugo dok nebude placala alimentaciju. Tek tad mogu podici kaznenu prijavu, a posto jos uvijek na sudu nije donesena pravomocna presuda, znaci nije niti odredjen iznos za alimentaciju, to ce potrajat jos dosta vremena.
Ja sam nemocan u svemu. Jedino da je sam idem trazit, a to bi bilo kao da trazim iglu u plastu sijena, jer nemam apsolutno nikakve informacije u kojem se mjestu nalazi. Od policije nisam uspio dobiti nikakve informacije jer su mi rekli da zbog privatnosti osobe nesmiju davati podatke gdje su je bili pronasli. Isto cudno kako sve funkcionira i kad su djeca u pitanju nista se ne mijenja.
salevart is offline  
Old 12.02.2017., 21:51   #253
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Podrska kao podrska je u redu.

Autor sve pise s meni toliko zacudjujucom smirenoscu.
Covjek nije kamen. Ali postoje situacije gdje bi i kamen proplakao.

Prevrnula bih svaki kamen dok ju ne bih pronasla.

Niti jedan roditelj ne napusta obitelj tako lako.

Rado bih procitala sto ona misli. Ako je uopce jos ziva?
Da si u cipelama djeteta koje je roditelj napustio,ne bi ovo tvrdila..
O da,napuste roditelji djecu itekako..!
Djete u bolnici na rubu zivota a gospodja mama nacugana kupuje stolnjak na placu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 12.02.2017., 22:40   #254
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja sam nemocan u svemu. Jedino da je sam idem trazit, a to bi bilo kao da trazim iglu u plastu sijena, jer nemam apsolutno nikakve informacije u kojem se mjestu nalazi. Od policije nisam uspio dobiti nikakve informacije jer su mi rekli da zbog privatnosti osobe nesmiju davati podatke gdje su je bili pronasli. Isto cudno kako sve funkcionira i kad su djeca u pitanju nista se ne mijenja.
Da, istina. Tesko je. Ne znas od kuda da krenes.
Zelim ti puno snage za sve borbe koje te cekaju.

@palvi safir
Ne zelim o sebi pisati. Ali, eto, ja sam bas bila napusteno dijete.
Tako da ako netko nesto komentira ne mora da znaci kako pojma nema.
Natthali is offline  
Old 12.02.2017., 22:50   #255
Nemam više što reći.
Ispričavam se autoru što sam ga dodatno uzrujala.

Zaprepastilo me da policija štiti ženinu privatnost i ne želi njezinom suprugu i djeci otkriti gdje ju je našla.
Etta is offline  
Old 12.02.2017., 23:26   #256
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nemam više što reći.
Ispričavam se autoru što sam ga dodatno uzrujala.

Zaprepastilo me da policija štiti ženinu privatnost i ne želi njezinom suprugu i djeci otkriti gdje ju je našla.
Ne zamjeram nista, tema je dosta duga, ima podosta postova vec, tako da je tesko sve procitati.

Eto tako je po zakonu, svaka osoba ima pravo na svoju privatnost, stvarno cudno jer su u pitanju djeca, al eto bez neke kaznene prijave nema vise potrage za njom.

A posto se nije javila sad vec vise od 6 mjeseci ocito da ni nece.

Samo mi je cudno kako se ona moze pomiriti sa time, svatko ima neke osjecaje, a nekako mislim da su oni prema vlastitoj djeci najveci, izgleda da kod nje nije tako.
salevart is offline  
Old 13.02.2017., 10:22   #257
salevart, na neka pitanja u životu nikad ne dobijemo odgovor, a svaki pokušaj shvaćanja zašto je nešto dovelo do toga je unaprijed osuđen na propast. ne kažem da ti i djeca nećete nikada dobiti odgovore, samo kažem da život često piše vrlo čudne priče. a kad imaš takvu situaciju teško je govoriti o tome da li je ona ovo ili ono...- sve su to samo nagađanja.

ali i sve u životu na ovaj ili onaj način moramo odraditi. ti svoje dužnosti znaš, a ona će se na svoj način kroz život nositi s posljedicama svojih odluka.

i ne, nije to nikakva rijetka situacija. mnoge žene su ostavile svoju djecu i otišle s novim partnerom ostvariti neki novi život, daleko od dotadašnjeg. i to ne one žene koje su bile zlostavljane, maltretirane, već one koji su do tog odlaska imale sasvim normalan život. što je u ljudima da učine tako nešto? ne znam, mogu samo nagađati baš kao i vi na ovoj temi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 13.02.2017., 11:05   #258
U svemu ovom meni nije normalno kako naš sustav funkcionira.
Ona je bila pronađena i iz ko zna kojeg razloga(možda straha)nije htjela otkriti gdje je.
Ali to je bilo prije dosta mjeseci tako da ko zna kaj je s njom sada.Možda i nije živa.
Kakav je taj novi partner i tko je...

Ne mora policija(ako ne smiju zbog privatnosti)reći gdje je ona,ali da ne mogu poslat 1 policajca samo da provjere jel uopće živa.Tamo gdje su je bili našli.
Da bar obitelj bude mirna da je u redu.
Ipak su tu djeca u pitanju.A ni njeni roditelji ne znaju ništa.

Mislim svašta.
starakrpa is offline  
Old 13.02.2017., 11:10   #259
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
salevart, na neka pitanja u životu nikad ne dobijemo odgovor, a svaki pokušaj shvaćanja zašto je nešto dovelo do toga je unaprijed osuđen na propast. ne kažem da ti i djeca nećete nikada dobiti odgovore, samo kažem da život često piše vrlo čudne priče. a kad imaš takvu situaciju teško je govoriti o tome da li je ona ovo ili ono...- sve su to samo nagađanja.

ali i sve u životu na ovaj ili onaj način moramo odraditi. ti svoje dužnosti znaš, a ona će se na svoj način kroz život nositi s posljedicama svojih odluka.

i ne, nije to nikakva rijetka situacija. mnoge žene su ostavile svoju djecu i otišle s novim partnerom ostvariti neki novi život, daleko od dotadašnjeg. i to ne one žene koje su bile zlostavljane, maltretirane, već one koji su do tog odlaska imale sasvim normalan život. što je u ljudima da učine tako nešto? ne znam, mogu samo nagađati baš kao i vi na ovoj temi.
Rastava braka je normalna stvar kad se dvoje ljudi vise ne slaze, ali ostaviti i svoju djecu na isti nacin i kao bivseg partnera, i pobjeci novom partneru u zagrljaj je nista drugo negoli sebicnost i gledanje samo vlastite srece i niceg drugog.
I iz tog razloga mogu donekle shvatiti zasto to neki radi.
salevart is offline  
Old 13.02.2017., 11:15   #260
Ako novci nisu problem,možda ne bi bilo loše angažirat privatnog detektiva.
Kad već policija ništa ne poduzima.
Tek toliko da se žena nađe.Da se zna da li je živa.
Pa ako ne želi kontakt,ne želi.
Bar će vam srce bit na mjestu.
starakrpa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.