Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 00:39   #41
Blago tebi na hrabrosti.. Mene je zvalo bar 20ak ljudi da im fotkam svatove nisam pristao jer ne zelim eksperimentirati..Jos uvijek se nadam da je to sve sto pises zajebancija
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 08:03   #42
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Blago tebi na hrabrosti.. Mene je zvalo bar 20ak ljudi da im fotkam svatove nisam pristao jer ne zelim eksperimentirati..Jos uvijek se nadam da je to sve sto pises zajebancija
Kakvo je tocno to eksperimentiranje ako stavim difuzor na flas, i ne vidim razloga zas ne probati, u najgorem slucaju ga samo skinem i radim kao i prije
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 11:51   #43
... a samo sam otvorio temu oko preporuke za ND filter ...
Kriminaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:15   #44
Quote:
Kriminaldo kaže: Pogledaj post
... a samo sam otvorio temu oko preporuke za ND filter ...
hahahahahah, ali svejedno si piknem jedan ND, 72mm, 10 stop mora biti. Do 200€ kaj preporucate?
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:46   #45
Quote:
Strm kaže: Pogledaj post
hahahahahah, ali svejedno si piknem jedan ND, 72mm, 10 stop mora biti. Do 200€ kaj preporucate?
ovak nešto bi bilo sasvim OK a i uštedit ćeš neku pinku

https://www.zavas.hr/artikl/111974/s...nje-bolle.html
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:02   #46
Nadam se da trolaš. Staklo maske za varenje nije i neće biti ND filter. Možda izgleda kao nešto što se može narezati i nakačiti na Cokin sustav, ali drastično utječe na boju.

@mašingever (Strm) - imam osjećaj da tebi ND filter ni ne treba, nego samo tražiš razlog da baciš novce...
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:09   #47
Nadam se da trolaš. Staklo maske za varenje nije i neće biti ND filter. Možda izgleda kao nešto što se može narezati i nakačiti na Cokin sustav, ali drastično utječe na boju.

@mašingever (Strm) - imam osjećaj da tebi ND filter ni ne treba, ne znaš ni za što bi ga koristio... nego samo tražiš razlog da baciš novce. Uzmi najskuplji, taj je (vjerojatno) najbolji.
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 17:58   #48
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Nadam se da trolaš. Staklo maske za varenje nije i neće biti ND filter. Možda izgleda kao nešto što se može narezati i nakačiti na Cokin sustav, ali drastično utječe na boju.

@mašingever (Strm) - imam osjećaj da tebi ND filter ni ne treba, nego samo tražiš razlog da baciš novce...
Povremeno nes moram snimiti sa foticem, a i kad fotkam cisto da se nadje u torbi, jer trenutno niti jedan imam...
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 19:08   #49
mozda malo van teme, ali vidim da je to in.
moze preporuka za nd grad (s holderom, ne na navoj) za sirokokutne objektive (17-40 na full frameu)?

Imam cokin ako se ne varam p (onaj najsljukerskiji), ali s njim ne mogu ici sire od cca 24 mm jer se vidi holder.
Haida o kojoj ste pricali mi je recimo otkrice, postoji li medju gradovima neki sl. best buy, nesto performansama (i cijenom ) izmedju cokina i lee-a?
__________________
Tits or GTFO
zlocesto_dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 05:18   #50
Quote:
zlocesto_dijete kaže: Pogledaj post
mozda malo van teme, ali vidim da je to in.
moze preporuka za nd grad (s holderom, ne na navoj) za sirokokutne objektive (17-40 na full frameu)?

Imam cokin ako se ne varam p (onaj najsljukerskiji), ali s njim ne mogu ici sire od cca 24 mm jer se vidi holder.
Haida o kojoj ste pricali mi je recimo otkrice, postoji li medju gradovima neki sl. best buy, nesto performansama (i cijenom ) izmedju cokina i lee-a?
Znam da je starija tema, ali uzela sam RayMasters set filtera s nosačem i bolji su od Lee, preporučam
LeLeona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:40   #51
Kupujem varijabilni ND filter za video. Nakon malo istrazivanja za oko su mi zapeli Marumi i Hoya.
Koju marku bi vi preporucili? Hoya je malo skuplji..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
VRl46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:57   #52
imao sam marumi varijabilni sada imam hoya varijabilni i bolji je od marumia (nije nikakva drastična razlika da se razumijemo, nijanse su u pitanju)
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:34   #53
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
imao sam marumi varijabilni sada imam hoya varijabilni i bolji je od marumia (nije nikakva drastična razlika da se razumijemo, nijanse su u pitanju)
Hvala, znam da su tu negdje al opet se volim raspitat prije kupnje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
VRl46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 03:27   #54
isto preporučam Hoya ND, iako ako ne mora biti navojni filter još bolje RayMasters
LeLeona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:52   #55
Moze ukratko situacije u kojima se koristi ND filter ? Nabavio sam prije par mjeseci Haida nd 3.0 ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:51   #56
Hmm... Kupio si filter koji ne znaš ni kako koristiti? Fora

Neutral destiny ili ND filter bi trebao zatamniti sve. Tako da možeš produljiti vrijeme ekspozicije kod slikanja po danu i slično... Primarno i ukratko
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:21   #57
Quote:
gold bullet kaže: Pogledaj post
Hmm... Kupio si filter koji ne znaš ni kako koristiti? Fora
I to ne jeftinog kineza za dva-tri dolara, kak sam ja kupovao, već odmah u glavu.

Pa, svaka čast, i ja bi rado tako trošio, čista zavist progovara iz mene.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:27   #58
Quote:
zlocesto_dijete kaže: Pogledaj post
mozda malo van teme, ali vidim da je to in.
moze preporuka za nd grad (s holderom, ne na navoj) za sirokokutne objektive (17-40 na full frameu)?

Imam cokin ako se ne varam p (onaj najsljukerskiji), ali s njim ne mogu ici sire od cca 24 mm jer se vidi holder.
Haida o kojoj ste pricali mi je recimo otkrice, postoji li medju gradovima neki sl. best buy, nesto performansama (i cijenom ) izmedju cokina i lee-a?
ima, ja sam isto htio varijabilni, lee mi je bio preskup, a cokin ima probleme ko sto si reko.

formatt hitech je negdje izmedju ta dva, filteri su 100mm sirine i nemaju problema sa sirokougaonim objektivima.

inace ak vec imas cokin p, mozes kupit drzac za sirokougaone objektive, u koji nazalost stane samo jedan filter, ali radi sve do 20mm.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:32   #59
Quote:
gold bullet kaže: Pogledaj post
Hmm... Kupio si filter koji ne znaš ni kako koristiti? Fora

Neutral destiny ili ND filter bi trebao zatamniti sve. Tako da možeš produljiti vrijeme ekspozicije kod slikanja po danu i slično... Primarno i ukratko
Čitao sam da ovi losi degradiraju sliku, a nema smisla da imam ok tijelo, odličan objektivan (17-50 2.8 sigma) i onda da userem sa nekakvom losom plastikom..

nis bum se igral po ljeti sa haidom
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 12:22   #60
I ja razmišljam o kupnji ND filtra, ali ne znam ništa o tome. Vidim da cijene dosta variraju, a u principu smatram da mi ne treba ništa skuplje od 200-300 kn.

Imam Nikon D5500, objektiv je kit 18-55. Ono što želim je eksperimentirati s dugim ekspozicijama, konkretno na vodenim površinama (rijeke, jezera) po danu.

Ima li tko kakav savjet?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.