Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2008., 00:24   #101
Nisu pomične, dvije su, simetrično su raspoređene obe dvije, i po tome zaključujem da je to neki standardni dio glave. Jedan taj dio je malo kao natečen premda na dodir izgleda kao kvrga od udarca recimo. Ta jedna je tako tvrda da bi mogao 95% reć da je kost ili čak nekakva hrskavica . Ne bole na dodir tek kada malo jače stisnem kao da osjeti mnešto premda je stvarno zanemarivo.

Evo, označio sam na slici gdje se nalaze.
http://img206.imageshack.us/img206/658/humanbackbe0.gif

Kada prolazim preko njih na osjet izgledaju kao nekakve hrskavice ili limfni čvorovi. Ja nisam sada 100% siguran, ali kao da sam jednom napipao da mi je druga strana bila nateknuta.
__________________
Majkemi!

Zadnje uređivanje zzo : 15.11.2008. at 00:31.
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 01:16   #102
dobravečer.
meni je frendica imala nekakve kvrge po glavi, ako se sjećam dobro lojne žlijezde su joj natekle(recimo) pa bi onda imala te kvrge, a kad bi sazrele kvrge bi postalne mobilnije, i onda bi ona otišla u bolnicu na odstranjivanje pod lokalnu. dakle, možda je to? najmudrije je otići liječniku.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:23   #103
Pa da, to spada u dobroćudne tvorbe, i ako nije infekcija vjerovatno mu je tako nešto, lipomi, fibromi...Ni dr. ti neće baš napamet reći što je to točno, nego tek kad se odstrani pa što analiza pokaže... to se radi u lokalnoj anesteziji pa ne boli... Ako nije kažem od kakve infekcije
Ma neboj se i javi kasnije šta je bilo
equina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:14   #104
Evo idem sutra kod doktora da vidi šta je. Nadam se da nije ništa i da se neće trebat odstranjivati
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 23:01   #105
Evo pošto ste mi rekli da javim šta je bilo n apregledu ovako:

Doktorica je rekla da su vjerovatno nateknuti limfni čvorovi neki i poslala me vaditi krv. Nakon toga je ispalo da je sve u redu osim ure-e koja je iznad granica - ne sjećam se brojki. Nakon toga je doktorica rekla da je po krvnoj slici sve u redu i da bi se čvorovi trebali smanjiti.

__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 22:56   #106
da ne otvaram istu temu....i ja imam kvrgu na lijevoj strani skroz na dnu glave. i na desnoj strani. malo bliže uha. i okruglo je i boli kad taknem. prije to nisam primjetila
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 11:35   #107
uvijek je najpametnije posjetiti lijecnka.
inace, limfni cvorovi se nalaze na vratu- ispod uha, ispod pazuha i na bedrima. ako postoji neka upala u organizmu tijelo se bori protiv nje, limfni cvorovi naticu. mozda je to.
ali kao sto sam vec rekla, lijecnik ce vise moci pomoci.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 11:50   #108
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram istu temu....i ja imam kvrgu na lijevoj strani skroz na dnu glave. i na desnoj strani. malo bliže uha. i okruglo je i boli kad taknem. prije to nisam primjetila
Može biti i potkožni prišt. Meni kad limfni čvorovi nateknu ne boli ništa.

Odi do doktora, najbolje.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 15:43   #109
Kada smo već kod kvržica na glavi, ja ih imam nekoliko i ako sam dobro googlao radi se o ateromima
također nekim dobroćudnim tvorbama, jel ima netko iskustva s tim ili možda isti problem, rekli su mi da
je jedini način za riješiti ih se kirurški zahvat
rocky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:14   #110
zašto se to dešava ? meni se to ponekad desi ...
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:31   #111
I ja imam kvrzicu na vratu vec godinu dana,isla sma doktoru,dali mi neke tablete ali nisu pomogle,vadila sma nalaze i sve je bilo ok,i sada sam primijetila kao da mi se kvrzica povecala i malo pomjerila,ono na vratu bas se primijeti,nekad me od toga zna boliti glava ili mi kad se okrenem bas kvrzica zasmeta.... s tim da moram reci da imam astmu i konstatni kasalj vec godinu dana,moguce je da je i od toga, i bila sam skoro bolesna,tri sedmice sma imala povisenu temperaturu pa neznamda li opet da odem ljekaru ili ne nemam pojma....
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:59   #112
Kvrga na glavi - kost?

Idem kod doktora zbog glavobolja, i sad nakon nebrojeno pregleda sam isla igrom slucaja kod doktora opce prakes po uputnice, i usput ga pitala za kvrge na glavi. Imam ih 3 koliko znam.
Jedna je naprijed prema čelu, mala promjera cca 3-4 mm, tvrda, jedna je iza nju imam već dosta godina, koliko se sjećam promjera cca 5 mm. Za nju mi je rekao da je mekana na opip i ako sam dobro skužila to nije ništa strašno ako ne boli i smeta (šta ne boli), i jednu sa gornje strane glave recimo. Ona je tvrda promjera cca 7-8 mm, i nju imam zadnjih pola godine sigurno, ako ne više (nisam baš pratila kada sam ju dobila). Znala je malo boljeti na dodir, no nista ekstemno, samo da znam da ju imam. E sad, dr mi je nešto pričao da je to možda kost "koja raste iz lubanje???" (nemojte me uzimati za riječ, koristio je stručne izraze, a ja zaboravna kako jesam..
Uglavnom rekao je da to spomenem endokrinologu i neurologu posto kod njih sada idem da me ne salje sada na neurokirurgiju bzvz na pregled kada ionako radim pretrage. REkao je da mozda i to radi glavobolje (naravno nije mogao sa sigurnoscu rec jer ne zna sve moje nalaze, ali nije iskljucio kao mogucnost, tocnije rekao je da se radje provjeri).
E sad, ja imam slike sa magnetske, i uspjela sam naci jednu na kojoj mislim da se vidi ta kvrga (ne zelim se raditi lijecnica kada nisam, no to je jedino mjesto koje je izrazeno na slici i nalazi se na istom mjestu kao ova kvrga), postavit cu je tu samo zato jer na pregled trebam cekati jos mjesec dana, a zanima me dali postoji sansa da je to uzrok glavobolja. Hvala vam na info! Ako treba jos detalja, kopiram i sve nalaze sa foruma tu.

..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:55   #113
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Idem kod doktora zbog glavobolja, i sad nakon nebrojeno pregleda sam isla igrom slucaja kod doktora opce prakes po uputnice, i usput ga pitala za kvrge na glavi. Imam ih 3 koliko znam.
Jedna je naprijed prema čelu, mala promjera cca 3-4 mm, tvrda, jedna je iza nju imam već dosta godina, koliko se sjećam promjera cca 5 mm.....
Moze biti svasta, ali moja mama je isto imala neke kvrge po glavi, nista strasno kao neko masno tkivo, neke je operirala neki su same pukle i iscurio sadrzaj. A operacija se sastojala od toga sto je napravljen mali rez istisnut sadrzaj i 2-3 sava. Ovo sve naravno laicki receno, to je bilo jako davno.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.01.2012. at 15:56. Reason: skraćivanje quota
heiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:49   #114
Quote:
heiho kaže: Pogledaj post
Moze biti svasta, ali moja mama je isto imala neke kvrge po glavi, nista strasno kao neko masno tkivo, neke je operirala neki su same pukle i iscurio sadrzaj. A operacija se sastojala od toga sto je napravljen mali rez istisnut sadrzaj i 2-3 sava. Ovo sve naravno laicki receno, to je bilo jako davno.
To mi je doc rekao za onu kvrgu iza, no ova ga je malo "zatekla". Ova na vrhu glave i naprijed iznad čela je tvrda, a na slici mi se čini kao da izlazi ta kvrga gore iz lubanje.
Nisam znala guglati o čemu se to uopče radi, tako da sam odlučila pitati ovdje ako netko zna. Naravno da napomenem ponovo, znam da ovo nije liječnički forum i da moram ići kod doktora (što i idem), no dok čekam na pregled da vidim ako ima još ljudi sa time ili nekoga tko zna o čemu se tu radi
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:41   #115
Ima li nekog dr, tko bi mi mogao okvirno reci dali je u pitanju ta kvrga ili sam pogrijesila.. I sto bi ta kvrga mogla raditi..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 21:59   #116
Nadam se da se ova tema još koristi...
Dok sam prala kosu, primjetila sam nekakvu kvržicu na vratu ispod kose, na prijelazu lubanje i vrata ... Neznam kako da vam točno opišem gdje se nalazi ... Od toga je prošlo neka dva mjeseca mislila sam proći će, ali nije. Kada ju diram, zaboli me pola glave i vrti mi se poslije. Ima li tko kakvih iskustava? Nadam se da nije ništa ozbiljno ?
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 22:04   #117
Kvrga na glavi

Na potiljku imam kvrgu promjera 2cm jako dugo (mozda oduvijek), ali ne znam zasto sam tek sad poceo misliti o tome. Nepomicna je, skroz tvrda, imam osjecaj da je kost, ne boli, nista...
Samo me zanima je li moguce da je to kost i da se nemam zasto brinuti.
xylene is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:41   #118
Imam neku kvržicu na glavi, ne vidi se, mogu ju napipati, ko plosnato zrno graška.

Ne boli, ne vidi se i ne smete, ali kad ju malo jače stisnem ( mislila sam da je prištić ) onako me malo tupo zaboli...

Imam ju oko 2 god i ne znam što je...
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:53   #119
Quote:
xylene kaže: Pogledaj post
Na potiljku imam kvrgu promjera 2cm jako dugo (mozda oduvijek), ali ne znam zasto sam tek sad poceo misliti o tome. Nepomicna je, skroz tvrda, imam osjecaj da je kost, ne boli, nista...
Samo me zanima je li moguce da je to kost i da se nemam zasto brinuti.
imam ja jednu kvrgicu ko spljoštena polovica zrna graška dijagonalno od obrve na glavi.. više od godinu dana ju imam
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:18   #120
Izraslina na glavi

Pozdrav svima. Već duže vrijeme imam neku izraslinu na glavi, na stražnjem dijelu veličine oko 1 cm. Nisam nikada osjećao neku bol zbog nje ali sam odlučio posjetiti doktora. Doktor mi je rekao da nije ništa strašno, niti da je neki tumor već se može ukloniti jako kratkim operativnim zahvatom. Na nalazu kojeg imam piše ovako: DG: Egzostosisi reg. occipitalis sin. manja egzostoza. TH ako se odluči OP-
Ali ono što me jako brine jest to što dosta mojih prijatelja ima istu izraslinu na glavi, i još kada sad bio na snimanju glave doktor koji je to radio rekao mi je da i on ima isto i da nikada nije snimao. Sada me brine ako je to nešto normalno a ja to uklonim. Ako je tko imao nešto slično molim neka mi javi.
__________________
Sex is like Hacking . You get in, you get out, then you hope that you didn't leave something behind that can be traced back to you.
#Fisher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.