Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 21:37   #1
Izbacivanje djeteta iz vrtića zbog neplaćenih računa

Molim vas, ako netko ima iskustva s ovakvim slučajem, neka mi se hitno javi.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:46   #2
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Molim vas, ako netko ima iskustva s ovakvim slučajem, neka mi se hitno javi.
ne mogu vjerovati....strasno...nadam se da ce ti se netko javiti,ja za to nikad cula-doduse jesam cula par slucajeva ako je veliki dug da su ga ispisali ali izbacili??????
Ako podmiris barem dio trebali bi ga ostavit...sorry isprva sam mislila da su ga izbacili iz nekog drugog razloga...kod nas se vec kod 3 neplacena racuna salje opomena a onda i ispis
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?

Zadnje uređivanje jelena mia : 11.02.2013. at 21:53.
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:50   #3
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati....strasno...nadam se da ce ti se netko javiti,ja za to nikad cula-doduse jesam cula par slucajeva ako je veliki dug da su ga ispisali ali izbacili??????'
Dužni smo tri rate, ali nismo dobili nikakvu opomenu, nego samo dopis da nam dijete sa 20.02. više ne može pohađati Ustanovu...
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:04   #4
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Dužni smo tri rate, ali nismo dobili nikakvu opomenu, nego samo dopis da nam dijete sa 20.02. više ne može pohađati Ustanovu...
zao mi je da je tako ali znam da je grozno,to je zakon o pred.odgoju i vjerojatno vrtic ima isto takvu politiku.
ne moze se biti duzan to znam...ali mislim da je jako teska kazna ispis za 3 neplacena racuna...probajte nekako platiti racune-barem dio do 20.02.Zovite upravu vrtica pa se dogovorite.
Vrtic ne ide na ovrhu nego na ispis djeteta.
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:30   #5
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Dužni smo tri rate, ali nismo dobili nikakvu opomenu, nego samo dopis da nam dijete sa 20.02. više ne može pohađati Ustanovu...
pa pise vam u ugovoru.
mislim da cak i pise da se automatski ispisuje.

ne salju opomene, obavijest za dug ti stoji dolje u uglu na uplatnici.
eventualno vas mogu zvati, ako imate dug, a dijete 60 dana ne dolazi, da donesete potvrdu od pedijatra/nekog i da platite dug.
inace ne (pretpostavka je da si uzeo uplatnicu i vidio da imas dug).

svakako probajte dogovoriti sa njima da platite ostatke ako vam je u interesu da ostane.

i nadam se da to nisu one bandiceve uplatnice, nego bas dug.....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:31   #6
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
zao mi je da je tako ali znam da je grozno,to je zakon o pred.odgoju i vjerojatno vrtic ima isto takvu politiku.
ne moze se biti duzan to znam...ali mislim da je jako teska kazna ispis za 3 neplacena racuna...probajte nekako platiti racune-barem dio do 20.02.Zovite upravu vrtica pa se dogovorite.
Vrtic ne ide na ovrhu nego na ispis djeteta.
Ma platit ću ja račune odmah sutra nekako, samo me frka da neće popustiti nego da će stvarno dijete izbaciti iz vrtića.

Mislila sam da ima nekoga tu tko je imao takav slučaj ili zna nekoga tko je imao takav slučaj da me malo smiri i kaže da se to da riješiti.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:33   #7
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i nadam se da to nisu one bandiceve uplatnice, nego bas dug.....
Kak to misliš?

Ići ćemo odmah ujutro do ravnateljice. Znam da smo sami krivi.
Ja sam mislila da je jedan dio plaćen, ne znam kako mi je promaklnulo da nije.
Jer sam računala da ću 15og platiti ostatak da ne bi bilo problema, i eto - preduhitrili su me.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:39   #8
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Kak to misliš?

Ići ćemo odmah ujutro do ravnateljice. Znam da smo sami krivi.
Ja sam mislila da je jedan dio plaćen, ne znam kako mi je promaklnulo da nije.
Jer sam računala da ću 15og platiti ostatak da ne bi bilo problema, i eto - preduhitrili su me.
ak si u zg vrticu, onda mozes imati 900kn duga (3x300)

ili mozes imati nekoliko tisuca duga jer si bio buntovan 4 mejseca (kraj 2011) ko mi, kad smo placali jaslice prema naputku Skupstine 200 kn, umjesto 1000+ mjesecno

zapravo, jos ne znamo jesmo li bili buntovni ili upravu.
jer jos nismo dobili obracun....
al me ovo ispisivanje strecnulo....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:43   #9
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ak si u zg vrticu, onda mozes imati 900kn duga (3x300)

ili mozes imati nekoliko tisuca duga jer si bio buntovan 4 mejseca (kraj 2011) ko mi, kad smo placali jaslice prema naputku Skupstine 200 kn, umjesto 1000+ mjesecno

zapravo, jos ne znamo jesmo li bili buntovni ili upravu.
jer jos nismo dobili obracun....
al me ovo ispisivanje strecnulo....
Pa mi imamo 900 kuna duga, točno nam piše na tom dopisu iznos duga.
I jesmo u Zagrebu.
A na uplatnicama dolje u desnom kutu piše dug.

Samo da je ravnateljica neka normalna, da se uspijem dogovoriti s njom sutra.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:46   #10
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ma platit ću ja račune odmah sutra nekako, samo me frka da neće popustiti nego da će stvarno dijete izbaciti iz vrtića.

Mislila sam da ima nekoga tu tko je imao takav slučaj ili zna nekoga tko je imao takav slučaj da me malo smiri i kaže da se to da riješiti.
uvjerena sam da ce ga ostaviti u vrticu ako platite dug :100% sam siigurna,jer nemaju razloga ga ispisati.

i nemojte si to vise dopustati jer znam da su onda bas oprezni sa tim roditeljima
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:47   #11
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
uvjerena sam da ce ga ostaviti u vrticu ako platite dug :100% sam siigurna,jer nemaju razloga ga ispisati.

i nemojte si to vise dopustati jer znam da su onda bas oprezni sa tim roditeljima
Ako to sve prođe ok, dogovorit ću s njima trajni nalog.

Onda budu sigurni da će dobiti novce svaki mjesec.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 22:49   #12
Koliko ja znam, prailo je da ako ne platite 2 mjeseca ili ako dijete 2 mjeseca ne dolazi bez opravdanjadijete se ispisuje.

Poznanici se igrom slučaja dogodilo da su imali 2 neplaćena računa-ona mislila da tat platio, on da je mama. Dobili su opomenu da če im ispisati dijete.. Platili su i sve ok.

Inače, malo je glupo to svi vrtići nemaju ista pravila, već svaki "kak se zeme"

S kime got sam pričala vezano za papiologiju koju je trebalo donjeti sada u 1. mjesecu, svaki vrtić po svome, a svi dobili isti dopis jer je to sve "ista firma".

Vjerojatno ti neće ispisati dijete, trebaš samo platiti.
Maja083 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 23:30   #13
sutra odi u računovodstvo s plaćenom uplatnicom i to je to. tete iz računovodstva će obavijestiti odgojitelje iz grupe tvog djeteta.
nema ti ravnatelj nikaj s tim.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:13   #14
Sve je riješeno. Rekla teta u računovodstvu da platimo do 20.2 i bit će sve ok.

Također mi je rekla da roditelji jako puno duguju za vrtić i da njih iz ministarstva pritišću da se to naplati.

A da obično roditelji ne reagiraju dok im ne pošalju obavijest o ispisu.

Uglavnom, to je kao zadnje upozorenje i do datuma koji piše treba podmiriti sva dugovanja.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:15   #15
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Sve je riješeno. Rekla teta u računovodstvu da platimo do 20.2 i bit će sve ok.

Također mi je rekla da roditelji jako puno duguju za vrtić i da njih iz ministarstva pritišću da se to naplati.

A da obično roditelji ne reagiraju dok im ne pošalju obavijest o ispisu.

Uglavnom, to je kao zadnje upozorenje i do datuma koji piše treba podmiriti sva dugovanja.
eto vidis da se sve sredilo,pa tako sam ti i rekla...samo ste morali platiti...i nemojte vise dugovati jer ima puno neupisane djece pa ih zato i nije briga ,bez beda ce ga ispisati...
ali nemoj se ljutiti,mislim da je to i ok,jer na koji nacin da se naplate kad ima onih koji bi rado placali samo da im je dijete u vrticu a mislim da vasi vrticu u Zg.i nisu skupi-puno su jeftiniji nego kod nas u Rijeci.Kod nas je oko 720 kn./mj.
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:37   #16
Kod nas su toliko privatni vrtići, s nekim prosječnim plaćama jer se sada gleda i tu dohodovni cenzus roditelja. Koliko su onda u Ri privatni?
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 22:59   #17
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
Kod nas su toliko privatni vrtići, s nekim prosječnim plaćama jer se sada gleda i tu dohodovni cenzus roditelja. Koliko su onda u Ri privatni?
pa privatni su ti tu isto negdje,mozda 100-200 kuna skuplji.Jer nama grad Rijeka i privatne subfinancira...ali ja ne volim privatne...zao mi je tamo odgajateljice jer rade 8 sati neposredno s djecom sto nije po zakonu...u drzavnom se radi 5.30 neposredno s djecom a 2.30 u posrednom...

znaci mi ti imamo vrtic za 720 kn a onda ako hoces neki poseban program-sportski,talijanski,engleski...jos moras dodati 250 kn.
Jedino je vjerski besplatan(ne vrtic nego program)
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.