Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 23:28   #81
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Ja sam stalno opterećena koliko on čega popije, mlijeka... vode... tekućinu iz hrane... Non stop mu brojim. Vode popije ne više od 2 dl, često manje od toga. Sisa 2-3 puta danju i par puta noću (ali to nije ono pošteno sisanje pa da znam da se čovjek napio i najeo, već samo onako malo gušta). Osim vode, ništa drugo (npr. čaj, sok) ne pije. Stolicu ima svaki drugi dan u prosjeku (ponekad svaki dan, ponekad svaki treći).

Ima 13 mj. Biste li se vi opterećivali količinom popijenog u ovom slučaju ili mislite da je dovoljno?
mislim da je ok da gledaš kolik popije...
moja sestra ratuje sa svojom malom (15mj) koja naginje opstipaciji i koja ne voli baš puno piti. end of story je taj da joj se ampula (rectum) proširila i da je na kraju imala opstipaciju svejedno što jede ili pije. trenutno uzima laktulozu da bi se ampula opet suzila i da ne bi dolazilo do nakupljanja stolice u njoj.

da li ste svojoj bebi davali sok od šljiva (ne od suhih)? od kog mjeseca?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:37   #82
Tu i tamo mu uvalim sok od šljiva, ali na žličicu jer inače sokiće ne želi i dosta pazim da jede hranu koja ne zatvara, a i inače jede dosta zdravu i raznoliku hranu.
Do nedavno sam mu ponekad čak znala na žlicu davati i vodu ako bih smatrala da je jaaako malo popio. Ali sada to naravno više ne radim. Ipak je prevelik za to. Kad god spomenem to svojoj pedici, ona odgovori da je sve ok, da je mali super. Inače ima normalno mokre pelene.
Da brinem i učinim još nešto ili?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 00:41   #83
Moja mala ima 10 mj i ovo što pišete čini mi se ko SF.ona dnevno popije 0,5 do 1dc vode. to ako joj stalno nudim.čaj nula bodova kao i sokovi a pije samo iz onih malih Janinih bočica.mlijeko ne smije(alergija) a siše samo navečer i noću.sad više ne znam dal bi se trebala zabrinut.probava je ok,koliko vidim tak da...
taja9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:05   #84
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Tu i tamo mu uvalim sok od šljiva, ali na žličicu jer inače sokiće ne želi i dosta pazim da jede hranu koja ne zatvara, a i inače jede dosta zdravu i raznoliku hranu.
Do nedavno sam mu ponekad čak znala na žlicu davati i vodu ako bih smatrala da je jaaako malo popio. Ali sada to naravno više ne radim. Ipak je prevelik za to. Kad god spomenem to svojoj pedici, ona odgovori da je sve ok, da je mali super. Inače ima normalno mokre pelene.
Da brinem i učinim još nešto ili?
pa očito je sve ok..ako mu je stolica ok i ako su pelene normalno popišane.
ja sam mojoj morala dati mliječni šećer (prirodno regulira stolicu) jer sam vidjela da će grdo završiti..
danas je nešto bolje pila, očito joj odgovara čaj od komorača (ostavim vrećicu u vodi svega par sekundi)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:37   #85
Pa da, stolica mu nije tvrda, samo je neredovita.
A nadam se da mu je dosta to što posisa mlijeka i ono malo jada od vode što popije jer ne mogu mu silom ugurati (kad god ponudim vodu, povuče cug/dva i odmah kao vidi neku igračku ili nešto dr.). Folira se malo.


Volim kad me se utješi malkice, to sam zapravo i tražila ovdje jer znam da ustvari ne mogu učiniti više nego već jesam.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 02:06   #86
Moja Luna ima 4,5 meseca i nikada ali nikada do sada nije htela popiti nista drugo osim mleka...najpre samo sisala 2 meseca, pa uveli adaptirano uz sisanje, a sad zeli samo ujutru sisati, ostalo je adapritano. Nudila vodu, caj od kamilice (nezasladjen), Hipp-ov caj od komoraca za bebe - sve to i na flasicu i na kasicicu i toplije i mlako i hladnije u svim mogucim kombinacijama i dobima dana i NEECEE.

Sve ispljune uz gadljiv izraz lica.

Mnoge majke (posebno nase...dakle one matore) ne mogu verovati da ne pije nista - kao, pa moooras joj dati! Ma nemoj, sta mislis, da nisam probala???

Jednostavno nece.

Pelene propisno popisane, kaki 2-3 puta dnevno, normalna stolica, koza ume da bude malo suvlja na pregibima, mada ne znam ima li to znacaja...jedna krema nam pomaze...

Da li da insistiram da pije i kako da je prevarim da popije bar malo? Vode, caja, cega god...? Jel ima neki caj koji ogromna vecina beba voli? Jel imate bilo koju foru?

Kakvi su vasi bili u to doba (posebno me interesuju oni na adaptiranom)?

Mada, vidim da situacija nije mnogo bolja ni kasnije...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:31   #87
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Moja Luna ima 4,5 meseca i nikada ali nikada do sada nije htela popiti nista drugo osim mleka...najpre samo sisala 2 meseca, pa uveli adaptirano uz sisanje, a sad zeli samo ujutru sisati, ostalo je adapritano. Nudila vodu, caj od kamilice (nezasladjen), Hipp-ov caj od komoraca za bebe - sve to i na flasicu i na kasicicu i toplije i mlako i hladnije u svim mogucim kombinacijama i dobima dana i NEECEE.

Sve ispljune uz gadljiv izraz lica.

Mnoge majke (posebno nase...dakle one matore) ne mogu verovati da ne pije nista - kao, pa moooras joj dati! Ma nemoj, sta mislis, da nisam probala???

Jednostavno nece.

Pelene propisno popisane, kaki 2-3 puta dnevno, normalna stolica, koza ume da bude malo suvlja na pregibima, mada ne znam ima li to znacaja...jedna krema nam pomaze...

Da li da insistiram da pije i kako da je prevarim da popije bar malo? Vode, caja, cega god...? Jel ima neki caj koji ogromna vecina beba voli? Jel imate bilo koju foru?

Kakvi su vasi bili u to doba (posebno me interesuju oni na adaptiranom)?

Mada, vidim da situacija nije mnogo bolja ni kasnije...
mojoj se svidio sok od jabuke,prvo sam joj dala na žličicu i malo je radila facu,isto tako drugi dan,čak i treći i onda sam joj nalila u bočicu i popila je sve,treba im da se naviknu na novi okus,isto kao i kod dohrane,znači stalno joj nudi vodu,čaj ili sok i to jedno te isto stalno,nemoj joj malo sad ovo,malo ono,nudiš joj par dana i to više puta tokom dana i probaj na žličicu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:23   #88
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Da li da insistiram da pije i kako da je prevarim da popije bar malo? Vode, caja, cega god...? Jel ima neki caj koji ogromna vecina beba voli? Jel imate bilo koju foru?

Kakvi su vasi bili u to doba (posebno me interesuju oni na adaptiranom)?

Svjetska zdravstvena organizacija preporučuje da bebe do početka dohrane ne piju dodatnu tekućinu, bilo da su dojene ili na adaptiranom.
Razmisli koliko li ona samo vode popije u adaptiranom!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:44   #89
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
Razmisli koliko li ona samo vode popije u adaptiranom!
Da, ali mene su još u bolnici upozorili da baš djeca koja su na adaptiranom moraju piti i dodatnu tekućinu jer ustvari od adaptiranog žeđaju, dok ona koja su na majčinom mlijeku to ne moraju, jer je ono dobro i za žeđ.

Pitala sam pedijatricu kolko bi bilo dobro da popije dnevno vode, rekla je oko 2 dcl, ali kod nas to nema šanse. Dnevno ako popije 1dcl, onda smo svi sretni.

I još jedna stvar, neće piti ništa kaj nije toplo, skoro pa vruće, tak da pije vruću vodu a najviše popije ako joj stavim u tu vodu čiiisto malo, onak, na vrh male žličice šećera
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:04   #90
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Da, ali mene su još u bolnici upozorili da baš djeca koja su na adaptiranom moraju piti i dodatnu tekućinu jer ustvari od adaptiranog žeđaju, dok ona koja su na majčinom mlijeku to ne moraju, jer je ono dobro i za žeđ.
ma, gluposti, ta floskula da se od adaptiranog žeđa nema veze s vezom, pa nije adaptirano od pršuta!
(probaj ti popit dva deci mlijeka i vidi hoćeš li biti žedna poslije)

tri pedijatrice su mi potvrdile da beba na adaptiranom ne treba dodatne tekućine ako nije jako vruće. a to je, kao što rekoh, i preporuka svjetske zdravstvene organizacije.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:07   #91
moja uvrh glave popije 100ml..i to je super..nekad samo 50 ml..a na adaptiranom je.....piški puno , i nema problema sa urinom...

dvaput sam je vodila na Šalatu na pregled urina i oni su mi rekli da je to ok.
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:50   #92
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma, gluposti, ta floskula da se od adaptiranog žeđa nema veze s vezom, pa nije adaptirano od pršuta!
(probaj ti popit dva deci mlijeka i vidi hoćeš li biti žedna poslije)

tri pedijatrice su mi potvrdile da beba na adaptiranom ne treba dodatne tekućine ako nije jako vruće. a to je, kao što rekoh, i preporuka svjetske zdravstvene organizacije.
Hej, Lali, ti mi nekad bas znas ulepsati dan.
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 21:24   #93
e poludit ću! moja kćer i ja još uvijek ratujemo sa tekućinom. više ni ne znam što da joj ponudim. juhu prihvaća, al ne može po cijeli dan jesti juhu...! čaj i vodu hoće, sok isto. no kad ima dane kao što što je ovaj, mogu se postaviti na trepavice, neće ništa. niti iz nuk sa kljunom, niti sa žlicom, niti iz čaše...
danas je popila ispod 100ml, ma u vrh glave!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 00:11   #94
zašto brineš, jel pelene nisu popišane, stolica šteka?
moja popije..ma manje od 50 ml dnevno, možda ni tol'ko.
ja se ne brinem - kaka uredno par puta dnevno, piški uredno. razmišljam onda da dosta tekućine dobije kroz mlijeko i hranu (kad ribam voće iscijedi se i soka, žitarice kuham uvijek u puuuuno vode)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 07:40   #95
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zašto brineš, jel pelene nisu popišane, stolica šteka?
moja popije..ma manje od 50 ml dnevno, možda ni tol'ko.
ja se ne brinem - kaka uredno par puta dnevno, piški uredno. razmišljam onda da dosta tekućine dobije kroz mlijeko i hranu (kad ribam voće iscijedi se i soka, žitarice kuham uvijek u puuuuno vode)
pelene su popišane, no sa stolicom imamo frke. tvrđa je i često se zna pravo mučiti jadničak. zato baš i ne pretjerujem sa žitaricama. umiješam par pahuljice od prosa u juhu ili kašicu, pravim joj žganjce, no ne usuđujuem se skuhati joj samo žitarice sa nečim (osim navečer griz ili slično). dajem joj dosta voća, ne samo zbog vlakana nego i zbog tekućine.
jučer sam joj smiksala krušku, šljivu i svježu smokvu.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 08:46   #96
Sad vas čitam i sve razmišljam hoće li se kod nas stvari promjenit. Moja ima sam jedan obrok dnevno kašice, ostalo dojim, tek smo na početku. Ja joj dajem vodu ali ona se igra sa flašicom, grize dudu, popije eventualno gutlja dva tj. ono što iscuri iz flašice kad se stisne duda. Slavim kad vidim da je potegnula svjesno, ali i to je gutljaj dva. Pošto je ostatak dana dojim ne radim panike, ali ima pelena da su stvarno sasvim malo popišane, kaka redovito, često više puta dnavno od kad smo s kašicama kenuli.

Zanima me jesu i vaše bebe s tako malo vode krenule, bojim se da joj to nije dosta.A sve razmišljam , da je žedna pila bi. Ili tražila dojku, ne?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:15   #97
Kad se samo sjetim kako sam dramila...
Pio je isto tako doslovno gutljaj-dva, davala mu na žličicu, a već je bio veliki. Bila sam jako zabrinuta, otvorila i neki glupi topik zbog toga.
Tek od njegove godine dana počeo je malo više, sada popije 2-3 deci vode, mislim da je to uz dojenje 3 puta po danu i još po noći dovoljno. Sada kao da i sisa malo bolje. A i ja sam se napokon opustila. Pogotovo sad kad vidim da i druge bebe tako i da je svima dobro. Tako da vam mogu reći iz iskustva: dovoljno im je vode koliko popiju (osim ako nema popišanih pelena). Napokon sam i ja to izrekla.
Zoro007, ne znam koliko je stara tvoja beba (čini mi se samo par mjeseci), ali deci vode je sasvim ok.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:44   #98
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Zoro007, ne znam koliko je stara tvoja beba (čini mi se samo par mjeseci), ali deci vode je sasvim ok.
Eh, da je nama decilitar... i meni se čini da je to sasvim pristojna količina.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:39   #99
Quote:
nefertiti27 kaže: Pogledaj post
Očito da svaki pedijatar ima svoju teoriju Najbolje da svako napravi kako smatra da je najbolje odnosno kada misli da bebi treba vode

Apsolutno si u pravu. Mislim da beba pokaže ako joj nešto fali. Moj naime nije htio ništa, pa ja zaključila da mu niti ne fali.

A što se tiče čajeva i šećera. Zašto ne bi skuhali djetetu prirodni čaj i ne stavili šećera? Po meni to je bolje od instanta. I nema šećera.
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:16   #100
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Mislim da to nikad neće prestati a vodu joj zagrijavam , prevari se kada osijeti toplo pa prestane kada vidi da je to samo voda . I to malo je valjda dovoljno , a onda prijeđemo na sok. Ali dobro je što kombiniramo.
hmm..zašto zagrijavaš vodu? jesi li joj probala razrijediti sok od jabuke (pola, pola ili trećina soka, trećina vode)? što je sa vodom na žličicu?
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.