Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2003., 13:57   #1
Kvržica na vratu

Ma imam jedan problem....na vratu, sa straznje strane, na mjestu gdje recimo prestaje kraljeznica i pocinje kosa imam jednu malu pomicnu kuglicu. I sta sad? Da umrem od straha ili ne? Mislim, nista me ne boli i to...ali isto mi nije svejedno. Mozda je cak od nekakve upale...neznam...
Imate kakvih iskustva s tim? Mozda je krivo drzanje....nakupina zlijezda....ma nemam pojma...
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 16:01   #2
mozda je povecan limfni cvor?
pregledaj (prepipaj) vrat, pazuhe, prepone... ak ti ovaj pocne rasti, ili jos negdje imas kvrzica, odi doktoru, on ce ti dat uputnicu za hematologa. on bi ti trbao napraviti kompletnu krvnu sliku, leukogram...itd...a po potrebi i biopsiju kvrzice.
mozda nije nista (od upale ili aterom) ali bar ces bit na miru.
ja imam u preponama par sitnih kvrzica, al to je kod zena cesto zbod depiliranja.
matilda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 16:16   #3
Hvala ti puno....ma ja se zabrinem za svaku glupost, ali bolje i to nego da olako uzimam neke stvari...
Probat cu jos saznat o cem se radi....
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 18:05   #4
Ajd nemoj se plašit. Naletila si na limfni čvor. Ne mora biti ni upaljen. Ako se upali onda bude povećan i prilično boli....
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 19:30   #5
Imam je i ja, s lijeve strane vrata... vec godinama

Najvjerovatnije nema mjesta panici, no svejedno bolje za tvoj mir je kontrola.

p.s. prvo provjeri zdravlje zubi! Jedan obichni panoranmski snimak uklonit ce mogucnost neke skrivene upale.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 20:19   #6
Ljudi bas vam hvala!

Evo bas sam se sad sjetila kad je magic napisala da imam jedan zubic koji moooram popravit, bas na toj strani, ali nikad nisam mislila da to ima veze...
...inace uvijek cekam zadnji cas pa cu valjda i kod zubara ici kad bude kasno...

Cijela ta strana me sad malo pocela boljeti...imam osjecaj kao da sam ukocena....
...valjda ce bit sve ok....
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 20:53   #7
Evo, vidish. Ma bit ce da ti to uzrokuje taj zub, to je prva stvar na koju ukazuju povecani limfhi chvorici, kao i probleme s grlom

U svakom sluchaju, razgovaraj s lijechnikom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 21:06   #8
Hej... ja vec par godina imam jedan takav na ledjima, tocno na kraljeznici, 15ak cm od potiljka...

To bi moglo bit grlo (cigarete), a Magic?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 22:36   #9
Ne. Obichno su uvecane one na podruchju vrata.

Ovo na kraljezhnici je tipichno mjesto za nastajanje ateroma, "masnih" nakupina. Bezopasne su, vremenom rastu, a uklanjaju se ukoliko se upale ili iz estetskih razloga.

Naravno, UVIJEK pokazhite lijechniku.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 22:41   #10
Quote:
magic kaže:
"masnih" nakupina.
Hebate, majka priroda izgleda nikad nije pogledala mene kad sam stao na vagu... nema masti ni za kokice ispech u meni

Ma, zajebancija samo, hvala Mag
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 22:51   #11
Zanimljivo, ali to nema veze s tjelesnom konstitucijom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 22:58   #12
Eh... kazu da psiha utjece na zdravlje...

Vjerojatno moje tijelo izbacuje zuch i gorcinu...

A nisi znala da sam stapic? 62kg, ja mislim
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 23:37   #13
Quote:
Reebok kaže:

A nisi znala da sam stapic? 62kg, ja mislim
Deblji si od mene

A jel moguce da je ovo kakav limfni cvoric? Ili zila? Jel zila moze nabubrit, nateci, neznam...iskocit? Ta kvrzica je mekana, malo je sad kao otekla...ugodno mi je kad masiram to mjesto...jesam mozda istegla vrat ili nesto?
Da...bas bi mi sad prijala masaza...
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 23:40   #14
moja majka ima neku kvrzicu na ruci i licu,bila je kod doktora prije 2-3 dana,al nisu je htjeli pregledat....strajk
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 08:30   #15
Quote:
Reebok kaže:

A nisi znala da sam stapic? 62kg, ja mislim
Deblji si od moga oca - on nema ni 60 Odjecu kupuje u Benettonu 0-12

A vec je dvije takve kvrge operirao
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 08:42   #16
ni 60???

Pas mater, to me potsjeca kad sam imo 19 godina

Ali, bas vitko izgledam sa 62 kg... i 182 cm
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:32   #17
Povećan limfni čvor / žlijezda / kvržica na vratu

Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:56   #18
Re: Limfni čvorovi i kvržice

Quote:
Yossarian kaže:
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!
Pa mozda imas trenutno neku upalu i naoteceni su ti limfni cvorovi na vratu. Naravno, ako ih imas duze vrijeme onda nije od akutne upale.
Ili moze biti kronicno upalno promijenjeni limfni cvor. Odi radije doktoru, moze biti jos puno stvari.
Imam i ja jednu takvu.

Naravno, to uopce ne mora biti limfni cvor, ovisno gdje se nalazi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:56   #19
Hm...interesantno...Ja imam malo povećan limfni čvor na vratu i iza desnog uha. Prvi put su se jako povećali i bili su bolni kad sam imala 16 god. i kad su mi sumnjali na mononukleozu. Utvrdili su da nije mononukleoza ali su ta dva čvorića ostala povećana. Od tada sa svakom viskokom temperaturom oni se malo povećaju i malo bole, a 2 puta su mi se povećali ispod pazuha i na preponi. Od tada nikad više. Ovaj na vratu i iza uha stoje tako....Doktor mi kaže da nije zabrinjavajuće s obzirom da sam poptuno zdrava, da me jednostavno "puca" na limfne čvorove kad se razbolim i to je to. Ne treba po tome prčkati ako nemaš druge tegobe.

Nadam se da će netko imati bolji i stručniji odgovor.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:57   #20
Re: Re: Limfni čvorovi i kvržice

Quote:
lahor kaže:
Ili moze biti kronicno upalno promijenjeni limfni cvor.
Lahor što to točno znači i koliko je opasno? Da li se može zakomplicirati?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.