Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 21:58   #201
Quote:
bega_sarajevo kaže: Pogledaj post
Ja sam danas otisao da kupim tigricu i htio sam iskljucivo muzijaka. Medjutim svidjela mi se jedna zenka i morao sam da je kupim cim sam je vidio. Eh sad bih vas zamolio da mi objasnite razliku u ponasanju zenke i muzijaka i da li sam pogrijesio sto sam uzeo zenku?

I jos jedno pitanje . Ona je bijele boje sa plavim detaljima , da li se po tome gleda koja je vrsta i da li je nesto specificno u vezi tog?
zašto bi pogriješio ako si uzeo curicu?
ionako su papige jaaako društvena bića, ptica jata, i ako te nema doma više od 3,4 sata, najobiljnije bi trebao razmislit da joj kupiš partnera

a ovo zadnje ne razumijem, kako misliš koja je vrsta ako smo već ustanovili da je tigirica

Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Nije to plastika, to je za prozor neka kao guma prozirna, i baš je zakon, papige ga obožavaju i mogu gledat van
istina da papige vole gledat kroz prozor. po mojem je bolja opcija napravit joj neko igralište pored prozora, tj.neku granu, stalak, uže...

imaš tu zanimljivih stvari koje bi mogle zabavit tvoju ptičicu a možeš ih sam napraviti http://www.cheepparrottoysntips.com/toyindex.html

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.09.2009. at 22:55.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:04   #202
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Ne puštaj ju iz kaveza bar 1-2 tjedna, pričaj joj lagano što više i fučkaj lijepo, budi kraj kaveza puno, neka vidi da joj nećeš ništa i onda kad vidiš da više se ne boji tako pusti ju. Sretno u pripitomljavanju
Hvala puno na odg. , to ce mi dosta pomoci.
bega_sarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:53   #203
Quote:
bega_sarajevo kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odg. , to ce mi dosta pomoci.
Samo pitaj ako te nešto zanima, tu smo pa ćemo pomoć .... BTW tigrice su super papige, brzo se pripitome i mogu pričat.
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 02:29   #204

Kako vam se sviđa moja pozerica mala?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 17:21   #205
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 09:50   #206
Imala sam rozenkolise. Istina je da urlaju ujutro i navecer, ali ih pokrijes necim laganim pa se smire. Prvo sam imala Cvjetka. Bio je osamljen pa sam mu kupila zenu Suncicu (bila je zute boje, jel'). Bila je to neka vrsta SM veze u kojoj je cura imala glavnu rijec. Ipak, bilo je i ljubavi iz koje se rodilo cetvero djece. Za mene ukupno 6 komada Jedno od njih nije se moglo samo izvuci iz jajeta pa sam je "porodila". Nije uspjevala doci ni do hrane pa sam je dohranjivala. Bila je jako pitoma, prava maza Uvjek se penjala po meni, ljubila me, cistila trepavice, gledala tv sa mnom, cak sam ju vodila i vani.

Mana im je sto su glasne i vole raditi nered, ali mislim da sve papige to rade. Inace bi ih preporucila.
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 01:33   #207
Quote:
Vesper kaže: Pogledaj post
Imala sam rozenkolise. Istina je da urlaju ujutro i navecer, ali ih pokrijes necim laganim pa se smire. Prvo sam imala Cvjetka. Bio je osamljen pa sam mu kupila zenu Suncicu (bila je zute boje, jel'). Bila je to neka vrsta SM veze u kojoj je cura imala glavnu rijec. Ipak, bilo je i ljubavi iz koje se rodilo cetvero djece. Za mene ukupno 6 komada Jedno od njih nije se moglo samo izvuci iz jajeta pa sam je "porodila". Nije uspjevala doci ni do hrane pa sam je dohranjivala. Bila je jako pitoma, prava maza Uvjek se penjala po meni, ljubila me, cistila trepavice, gledala tv sa mnom, cak sam ju vodila i vani.

Mana im je sto su glasne i vole raditi nered, ali mislim da sve papige to rade. Inace bi ih preporucila.
Rozenkolise nebih nikad uzeo. Zašto? Lijepe su i slatke ptice bez daljneg, ali to su valjda naglasnije ptice ikad, kad se udruže to je nešto strašno, jer njih ne možete imat samo jednog, morate imat u paru. Pogledajte u pet shopu nekom, ja to nebih mogao podnijet.
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:19   #208
Berg

evo napokon nakon sto sam mnogo procitao o papigama kupio sam papigu "berg-a" u splitu od uzgajivaca matosica....cim ju je stavio u krletku bila je pitoma a jeo je vec u autu! drugi dan mi je poceo jesti sa prsta no jos se boji...sto je i normalno...danas nije bio na precki vec je cijelo vrijeme na podu...izgleda da e biti odlican ako bude vremena idu slike...
jeremijalešina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 17:28   #209
Da,oni baš krešte,uši mi se raspuknu lol
little nikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 15:12   #210
Imam par pitanja o papigama, tigricama:

1. Musko ili zensko?
2. Cime da ih hranim?
3. Gdje da im kavez kupim?
4. Sta da im stavim na dno kaveza?
5. Koliko dugo da ga/ju drzim u kavezu na pocetku?
6. Koliko cesto ih treba pustati iz kaveza?
7. Dali su dobre za pocetnika medu papigama?
Slice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 00:39   #211
Imam problem sa svojom tigricom jer ona stalno suti a kod mene je neznam mozda nekih 12-13 dana. I imam velikih problema sa vracanjem u kavez?

Moze mala pomoc.
bega_sarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 20:31   #212
Itko?
Slice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:13   #213
Quote:
bega_sarajevo kaže: Pogledaj post
Imam problem sa svojom tigricom jer ona stalno suti a kod mene je neznam mozda nekih 12-13 dana. I imam velikih problema sa vracanjem u kavez?

Moze mala pomoc.
Tak je i moja šutila, pa je propjevala, treba joj vremena još. Hm, probaj joj stavit neš pa da dođe na to, tak sam ja svoju naučio, na ljuljačku dođe i metnemo ju u krletku.
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:28   #214
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Rozenkolise nebih nikad uzeo. Zašto? Lijepe su i slatke ptice bez daljneg, ali to su valjda naglasnije ptice ikad, kad se udruže to je nešto strašno, jer njih ne možete imat samo jednog, morate imat u paru. Pogledajte u pet shopu nekom, ja to nebih mogao podnijet.
eto njega opet.
ja imala tigrice godinama pa dugo dugo ništa, pa kombinacuju tigrica i rozakolisa. tigrice su nažalost uginule. toliko su postale nježne i osjetljive da više nikad ne bi uzela tigricu.
od kad imam rozakolise znam što znači vesela i zabavna ptica

Quote:
bega_sarajevo kaže: Pogledaj post
Imam problem sa svojom tigricom jer ona stalno suti a kod mene je neznam mozda nekih 12-13 dana. I imam velikih problema sa vracanjem u kavez?

Moze mala pomoc.
možda nema primjedaba
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:42   #215
Quote:
Vilibald kaže: Pogledaj post
eto njega opet.
ja imala tigrice godinama pa dugo dugo ništa, pa kombinacuju tigrica i rozakolisa. tigrice su nažalost uginule. toliko su postale nježne i osjetljive da više nikad ne bi uzela tigricu.
od kad imam rozakolise znam što znači vesela i zabavna ptica
Što bolje su ti od tigrica, ma po čemu? Po glasanju su duplo glasnije, što još, ne mogu se baš pripitomit, jel ti idu na ruku? Tigrice su društvene i mogu pričat i svašta
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 09:36   #216
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Rozenkolisi su više ukrasne ptice, i po karakteru su drugačije od tigrica, glasne su dosta, imala sam par rozakolisa jer se preporuča lovebirds držati u paru ali je onda problem što ptica ima svoje društvo i nemožeš ju tako dobro pripitomit kao kad imaš jednu pticu...to su moja iskustva neko možda ima drugačija...i tigrica mi je bila kao ljubimac bolja zbog pitomosti i manje je glasna
imam doma rozakolisa, doletio od nekoga rodbini pa nam ga uvalili. iznenadit ćeš se ali po mojim iskustvima ta vrsta ptica inteligencijom nadmašuje tigrice (imao sam i njih), usto vrlo je druželjubiva i zaigrana. ali: neugodno se glasa (dok se ne navikneš ili ga djelomično iškoluješ u pjevicu ), ne oponaša ljudski govor (nema takve glasovne sposobnosti), i zna dosta gristi ovaj naš je onako, polupitom, u biti je dosta, ali ne možeš s njim raditi sve što ti padne na pamet jer ćeš dobiti kljun e da, ako želiš rozakolisa za pitomog druželjubivog ljubimca, ne preporuča se par jer onda neće biti toliko druželjubiv. onaj koji ima (jednog) rozakolisa, poželjno da se dosta bavi s njim jer je to ptica koja traži društvo i vrijeme. navodno su muški krotkiji iako s našim to nije toliko slučaj

Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Što bolje su ti od tigrica, ma po čemu? Po glasanju su duplo glasnije, što još, ne mogu se baš pripitomit, jel ti idu na ruku? Tigrice su društvene i mogu pričat i svašta
čini mi se na kraju da to izgleda ovisi o karakteru i inteligenciji samog primjerka čak više nego o vrsti, a tu je kako naletiš. ova naša je pitoma u principu, ali je čudljiva. primjerice, kad je od raspoloženja sam se gura za mazit, kad nije ugrize jebački inteligencija je začudna...vidiš ga kako uči stvari, tipa odrolati rolu toalet papira trčanjem po njoj, a zatim je zarolati nazad trčeći na kontra stranu. jednom prilikom je izveo nešto čudno mojoj majci. ona je spavala ko zaklana, on je došao na nju i cvrkutao ali je nije mogao razbuditi. nakon toga joj je kljunom išao otvarati kapke mama je zaključila da je provjeravao jel živa...

e da, mi našu pticu ne držimo zatvorenu osim iznimno (iznošenje van na terasicu, veća luftanja). on kad je pospan ide sam spat u gajbu, nema nikakve potrebe za zatvaranjem, tako je najzabavnije
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.09.2009. at 22:56.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:25   #217
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post

Kako vam se sviđa moja pozerica mala?
to ta aleksandra?

ima jedna cura tu na netu aleksandra, i rezultat je da mu moraju podrezivati krila jer radi štetu po kući, tipa kida fotelje i slično. jaako pametna ptica al opasna, očito
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:57   #218
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
to ta aleksandra?

ima jedna cura tu na netu aleksandra, i rezultat je da mu moraju podrezivati krila jer radi štetu po kući, tipa kida fotelje i slično. jaako pametna ptica al opasna, očito
To je super ptica, inteligentna i profinjena, ali voli grickat svašta da .. I jako se glasa bučno, ali to samo kratko vrijeme, tako da nije bed tako.
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:38   #219
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
To je super ptica, inteligentna i profinjena, ali voli grickat svašta da .. I jako se glasa bučno, ali to samo kratko vrijeme, tako da nije bed tako.
sve je to za ljude mi smo se privikavali na rozakolisa, ispočetka užasno neugodan za uho, a kasnije se toliko navikneš da uopće više ne percipiraš to neugodnim. a s vremenom ako ga stavljaš vani nauči on i ljepše, danas je objektivno puno ugodniji. nego, meni je kod te ptice fascinantan opseg različitih tonova i zvukova kojim on komunicira. iz tona možeš zaključiti što hoće, kako se osjeća, prava i potpuna komunikacija

nego nešto mi drugo nije jasno. koliko čitam na topicu, imao si tigricu i poklonio je curi, tj mijenjali ste se, ti si spomenuo da si dobio neku nimfu? pa si nabavio kozicu, a sad imaš i aleksandra? koliko sad ptica imaš i što je s ostalima ako nisu sve kod tebe (za tigricu znam da je kod cure)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:03   #220
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
sve je to za ljude mi smo se privikavali na rozakolisa, ispočetka užasno neugodan za uho, a kasnije se toliko navikneš da uopće više ne percipiraš to neugodnim. a s vremenom ako ga stavljaš vani nauči on i ljepše, danas je objektivno puno ugodniji. nego, meni je kod te ptice fascinantan opseg različitih tonova i zvukova kojim on komunicira. iz tona možeš zaključiti što hoće, kako se osjeća, prava i potpuna komunikacija

nego nešto mi drugo nije jasno. koliko čitam na topicu, imao si tigricu i poklonio je curi, tj mijenjali ste se, ti si spomenuo da si dobio neku nimfu? pa si nabavio kozicu, a sad imaš i aleksandra? koliko sad ptica imaš i što je s ostalima ako nisu sve kod tebe (za tigricu znam da je kod cure)
Kakvu nimfu? Imam samo aleksandra i kozicu, aleksandar je najbolji, moja Bella mala ... Rozenkolisi su mi prelijepi, uvijek kad dođem u pet shot idem ih pogledat, ali kad se deru uho mi pukne odma
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.