Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2008., 12:17   #1
Moj muž ne želi dijete

bok svima,
moja priča počinje ovako, imala sam sindrom PCO, oduvijek valjda, i ginekolozi su uvijek govorili da će mi tebati njihova pomoć da zatrudnim. nije me to previše brinulo jer nisam ni razmišljala o bebi, i nikad nisam koristila nikakvu zaštitu i sve 5. mengu sam i tako dobivala neredovito pa se nisam začudila što nisam dobila ni ovaj mjesec, ali su me počele boliti grudi i počela sam češće mokriti. nisam ni razmišljala što bi moglo biti, ali kako ta bol nije prestajala otišla sam prije dva dana kod ginekologa i on mi je rekao da sam trudna 7 tjedana. e tu počinje problem... MM ima curu iz prvog braka, velika je, 13 godina, i on ne želi više djece. kaže da smo tek sad počeli malo živjeti jer je ona odrasla pa je lakše, malo više putujemo i ono nije nam loše. zajedno smo već 8 godina i stvarno ni ja nisam baš bila neki pobornik djece (al valjda zato što su mi govorili da je pitanje dal ću ih uopće imati). ne znam ni sama, zbunjena sam skroz...što da radim? sad idemo na put na 10 dana i kad se vratimo trebam odlučiti dal zadržati dijete ili ne. ginekolog kaže da dobro razmislim, s obzirom na svoje stanje pitanje je hoću li moći imati više djece. očajna sam...da li postoji mogućnost da MM zavoli to dijete ako ga zadržim, ili će mi cijeli život prebacivati neku krivnju. svoju malu obožava i imaju super odnos. ona mene isto jako voli. inače je super čovjek, dobar ko kruh. joj, raspisala sam se, ali ne znam s kim da razgovaram, nisam nikom još ništa rekla , čekam da prođe taj put...
za svaki savjet zahvaljujem unaprijed!
zo-ma-to is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:24   #2
eei mala...stvarno ti nije lako...
ja ti savjetujem da napravis ono sto ti zelis...moras rascistiti sa sobom zelis li ti tu bebu ili ne...doktor ti je rekao da mozda ni neces imati vise priliku...zelis li ti biti majka (ikada)??
napravi ono sto ti zelis,ne sto drugi zele...ne zelis ti valjda patiti da bi drugima udovoljila??
probaj jos razgovarati s muzem,reci mu da ti zelis to dijete (ako ga zelis)...razumijet ce te,pa i sam je otac...
ajme,ne znam sta da ti kazem...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:29   #3
Quote:
zo-ma-to kaže: Pogledaj post
bok svima,
moja priča počinje ovako, imala sam sindrom PCO, oduvijek valjda, i ginekolozi su uvijek govorili da će mi tebati njihova pomoć da zatrudnim. nije me to previše brinulo jer nisam ni razmišljala o bebi, i nikad nisam koristila nikakvu zaštitu i sve 5. mengu sam i tako dobivala neredovito pa se nisam začudila što nisam dobila ni ovaj mjesec, ali su me počele boliti grudi i počela sam češće mokriti. nisam ni razmišljala što bi moglo biti, ali kako ta bol nije prestajala otišla sam prije dva dana kod ginekologa i on mi je rekao da sam trudna 7 tjedana. e tu počinje problem... MM ima curu iz prvog braka, velika je, 13 godina, i on ne želi više djece. kaže da smo tek sad počeli malo živjeti jer je ona odrasla pa je lakše, malo više putujemo i ono nije nam loše. zajedno smo već 8 godina i stvarno ni ja nisam baš bila neki pobornik djece (al valjda zato što su mi govorili da je pitanje dal ću ih uopće imati). ne znam ni sama, zbunjena sam skroz...što da radim? sad idemo na put na 10 dana i kad se vratimo trebam odlučiti dal zadržati dijete ili ne. ginekolog kaže da dobro razmislim, s obzirom na svoje stanje pitanje je hoću li moći imati više djece. očajna sam...da li postoji mogućnost da MM zavoli to dijete ako ga zadržim, ili će mi cijeli život prebacivati neku krivnju. svoju malu obožava i imaju super odnos. ona mene isto jako voli. inače je super čovjek, dobar ko kruh. joj, raspisala sam se, ali ne znam s kim da razgovaram, nisam nikom još ništa rekla , čekam da prođe taj put...
za svaki savjet zahvaljujem unaprijed!
sad vam je oboma to veliki šok, niste očekivali i mislim da je ovo samo prva reakcija... na tvom mjestu bi ja svakako zadržala bebu, a muž će zavoljet tu bebu najviše na svijetu samo mu treba malo vremena... strpljenje je vrlina
__________________
Stigla nam Ema
veecaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:34   #4
Koliko je teška situacija toliko je i jednostavna , jer sam sigurna kad ti muž vidi bebu prvi put , bilo na ultrazvuku bilo kad se rodi sigurna sam da će bit najsretnija osoba na svijetu. A sad opet ostaje pitanje želiš li ti to? Jer ako želiš ne bi trebala patiti i uskratiti sebi tu sreću. Vjeruj mi ja nisam bila nikad sretnija nego sada. Imati svoje djete je nešto najljepše na svijetu .
Cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:36   #5
rasplakale ste me cure (iako ove dane stalno plačem)...
hvala vam za savjete...
nadam se da ću postupiti ispravno, u prvi mah kad sam saznala odmah sam rekla da ja ne želim dijete i da to želim "riješiti", ali sada više ne mislim tako...
ne znam dal su hormoni ili sam taj osjećaj ali mislim da zapravo želim to dijete, samo stvarno ne bih voljela da moram sve sama odraditi.
imam prekrasne roditelje koji bi sve dali za unuče, imam sestre koje bi mi pomogle, ali ipak bih voljela da i mm sudjeluje u svemu tome...
i što je najbolje, nemam nikakve mučnine, zato mi je i bio šok kad sam saznala.
uh, hvala vam od srca!
zo-ma-to is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:53   #6
ee ma nemoj plakati...znam da zvuci glupo,ali bit ce sve bolje..
to je šok (znam kako je to)...što buša bude veća,to ces i ti biti sretnija -svakim danom sve vise i vise...vjeruj mi,znam iz iskustva...a i muz ce biti sretniji...kad vidi slikicu s uzv,kad se beba rodi
sreetno
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:56   #7
zadrži bebu. kasnije ćeš se grist sigurno. on će se predomislit prvi put kad vidi uzv. a ako je tebi mala vjerojatnost da ćeš imati dijete - još jedan razlog više kolko imaš godina ak smijem pitat?....
 
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:57   #8
ja ti neću nametati svoje mišljenje, niti mogu, reći ću ti samo kako bi ja to zasigurno doživjela
- kao Božji dar!!!
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 14:51   #9
Ako si ti na čisto da želiš bebicu samo naprijed Zar nije od njega malo sebično da tebi uskračuje osjećaj majčinstva s obzirom da je on otac?
I ja mislim kao i ostale cure da će se smekšati kad vidi bebicu a i da se ne smekša uvijek ćeš imat svog malog anđela pored sebe.
Sretno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:02   #10
ja mislim da ti negdje u sebi jako dobro znaš što želiš zar ne?, poslušaj sebe i svoje osjećaje, oni te neće prevariti, nije važno što drugi žele, očekuju, nameću....važno je da kad doneseš odluku, da budeš sigurna i da u budućnosti nikada nećeš požaliti zbog nje.......

znam da ti je sada jako teško...i vjerojatno nemaš podršku koju si možda očekivala....ali ti već znaš što ćeš napraviti, zar ne? ...jer to želi tvoje srce
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:11   #11
ja ti savjetujem da zadržiš dijete
očito i ti želiš neki dijelom to dijete, inače ne bi razmišljala niti nas pitala za savjet

ako pobaciš, jednog dana češ sigurno požaliti
ako zadržiš dijete - nećeš sigurno požaliti
i još pogotovo jer su ti doktori rekli da su šanse za sljedeću trudnoću skoro nikakve

mislim da ti se ova trudnoća dogodila s razlogom, tako da možeš biti samo sretna i zahvalna - malo pogledaj ovaj forum, tolike žene žele imati djecu a ne mogu

moj savjet - zadrži to dijete, brini se za njega ili sama ili s mužem
jer ako on i ne želi sudjelovat u odgoju djeteta - onda ti takav niti ne treba!
makar mislim da će se on smekšati

ti da ne želiš to dijete, već bi ti obavila što je potrebno po tom pitanju
ne bi se ovako mučila i žderala

sretno!

savjetujem ti da temeljito pročešljaš ovaj forum, stvarno ima jako puno iskustava i savjeta
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:13   #12
Zadrzala bi bebu sigurno. Mi od kada imamo malog andjela u rukama smo presretni.. Kad god nesto simpaticno ucini, mi se rascmoljimo..

..moci cete I poslije bez problema putovati, ne brini ..sa bebom..

I to sto tm nije za bebu, predomislit ce se cim bebu uzme u narucje
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:31   #13
Quote:
zo-ma-to kaže: Pogledaj post
bok svima,
moja priča počinje ovako, imala sam sindrom PCO, oduvijek valjda, i ginekolozi su uvijek govorili da će mi tebati njihova pomoć da zatrudnim. nije me to previše brinulo jer nisam ni razmišljala o bebi, i nikad nisam koristila nikakvu zaštitu i sve 5. mengu sam i tako dobivala neredovito pa se nisam začudila što nisam dobila ni ovaj mjesec, ali su me počele boliti grudi i počela sam češće mokriti. nisam ni razmišljala što bi moglo biti, ali kako ta bol nije prestajala otišla sam prije dva dana kod ginekologa i on mi je rekao da sam trudna 7 tjedana. e tu počinje problem... MM ima curu iz prvog braka, velika je, 13 godina, i on ne želi više djece. kaže da smo tek sad počeli malo živjeti jer je ona odrasla pa je lakše, malo više putujemo i ono nije nam loše. zajedno smo već 8 godina i stvarno ni ja nisam baš bila neki pobornik djece (al valjda zato što su mi govorili da je pitanje dal ću ih uopće imati). ne znam ni sama, zbunjena sam skroz...što da radim? sad idemo na put na 10 dana i kad se vratimo trebam odlučiti dal zadržati dijete ili ne. ginekolog kaže da dobro razmislim, s obzirom na svoje stanje pitanje je hoću li moći imati više djece. očajna sam...da li postoji mogućnost da MM zavoli to dijete ako ga zadržim, ili će mi cijeli život prebacivati neku krivnju. svoju malu obožava i imaju super odnos. ona mene isto jako voli. inače je super čovjek, dobar ko kruh. joj, raspisala sam se, ali ne znam s kim da razgovaram, nisam nikom još ništa rekla , čekam da prođe taj put...
za svaki savjet zahvaljujem unaprijed!

ne zavaravaj se činjenicom da će možda otac tvog djeteta to dijete zavoliti? to je tako nebitno u ovom trenutku.

mislim da si ovaj put na odluci da moraš to riješiti sama sa sobom. Da li želiš dijete ili ne želiš? ne tvoj dragi, već ti.

Razmisli o svemu, pogledaj sve prednosti roditeljstva.. sjeti se samo činjenice koju su ti doktori rekli.

Mislim da je dijete veliki blagoslov u životu. A odluka je draga samo tvoja.

Ne dozvoli sufliranje sastrane, to je tvoje dijete i ako ga odlučiš roditi, moraš biti spremna na sve što ta odluka donosi.

Ako ga odlučiš pobaciti, također moraš biti svjesna što to znači u skladu sa tvojim zdravljam.

Što bih ja učinila?

zadržala dijete, neopterećena činjenicom da li će ga njegov biološki otac zavoljeti. jer isti taj otac je sebičan. On svoje iz prvog braka ima (znači on je ostvario očinstvo) a ne dozvoljava tebi da ostvariš majčinstvo.

Da, rodila bih dijete, ako ga njegov otac neće to samo pokazuje osnov koliko on i mene voli.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:42   #14
lara...samo sam tebe cekala da odgovoris ...i u svem si u pravu sto si napisala...U SVEM
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:52   #15
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
lara...samo sam tebe cekala da odgovoris ...i u svem si u pravu sto si napisala...U SVEM
he he he mateaa.

mislim da mi frajer koji obožava svoju kćer iz prvog braka sa kojom ima divan odnos sere da pobacim i uvjetuje to našom vezom..... sterala bih ga u lijepi ***! :2up:

To bi mi bio znak da ne voli ni mene. Pogotovo što imam zdravstvenih problema i pitanje da li ću ikada moći zatrudnjeti??

ma kakva je to ljubav ... molim te?

Jest ljubav.. ali prema samom sebi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje tough_cookie : 31.03.2008. at 23:48.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:52   #16
Ja se slazem s curama da ovo treba biti samo tvoja odluka. Moja mama uvijek kaze da je ljubav prema djeci jedina bezuvjetna, nikad ne znas sta ce se s vezom i brakom desit iako mi svi puni vjere ulazimo u njih, a dijete je ljubav za cijeli zivot. Meni su isto govorili zbog endometrioze i operacije prije 6 godina da cu imat poteskoca ostat trudna i kad sam napokon ostala, nije bilo bas najbolje vrijeme u vezi, odlucila sam zadrzat pa izgubila bebu. Nakon toga sam zivila u strahu da nikad vise necu dobit drugu priliku jer sam eto povrh svega bila i na kiretazi. Hvala Bogu sad sam u 12 tjednu, veza se u medjuvremenu sredila i zavrsila brakom i nitko sretniji od mene i mog muza....ali da se ne znam sta desi s nama, spremna sam na sve, a ova beba je dio mene i bit ce najvaznije u mom zivotu. Dobro razmisli i navrati tu kad god ti treba savijet, utjeha..ja ne znam sta bi bez ovih cura.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 16:42   #17
Zadrži bebicu , i vidjet ćeš kako će se sve posložiti. Koliko god da vam je sada dobro, vjerujem da će s tom prinovicom biti još i bolje
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:04   #18
Ček ne kužim jel tm rekao decidirano da ne želi dijete ili ti misliš da će on to reči ne kužim
Jel on upoznat s činjenicom da je tebi ovo možda jedina prilika da imaš svoje dijete? Ako nije reci mu to i neka shvati, a ako već ima jedno dijete nema razloga da ne zavoli i drugo, osobito s ženom koju po svemu sudeći voli...
I za kraj jel ti želiš biti majka nekad u ovom životu... ovo ti je možda jedina prilika, dobro razmisli..
A ja, ne moram ni reči da mi pobačaj nikad u nijednoj opciji nije dolazio u obzir jer stvarno mislim da beba kad god dođe da je božji dar i da ga treba prihvatiti
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:09   #19
Zadrzi bebu. Ako iodlucis pobaciti, mozda nikad vise ne budes imala priliku dobiti djete, a tuzno je kada covjek u starosti ne moze da gleda svoje potomke....razmisljaj malo unaprijed.....mozda vam bas sada nije pravi trenutak za dijete, ali ja ne bih rizikovala, ipak su djeca naveci smisao ovog naseg bivstvovanja na ovom svijetu. I zar ne zelis iskoristiti ovu, mozda za tebe jedinu priliku, da iza sebe ipak ostavis nesto.....tvoj MM ipak ima djete i njemu to vjerovatno ne znaci koliko i tebi....ne dozvoli da vrsi bilo kakav pritisak na tebe, to je tvoje tijelo i imas pravo izbora, pa i po cjenu da on nikada ne zavoli to djete.....ali sigurna sam da ce sve to drugacije izgledati kada taj mali bebac dodje na svijet )) Sretno!
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:33   #20
ja ne bi ni sekunde dvojila...pa makar sama podizala to dijete...najprije mi nije jasno da dvoje ljudi koji uđu u brak već ranije ne dogovore takve stvari... a najmanje je bitno da li će on zavoljiti to dijete...voli li tebe ako ne želi vaše zajedničko dijete...neću ni pričati koliko je sebičan... a šta da se nedaj bože taj brak jednog dana raspadne i ostaneš bez njega...bez djeteta...a on će svoje dijete imati... uvijek bi se prije odlučila za dijete nego za muža... ali to je ipak samo moje mišljenje...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.