Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 18:29   #1
Noćne more

ne znam di bi ovo postavio.
na duhovnost me strah, jer bi tamo dobio duhovne odgovore koje ne bih shvatio jer nisam duhovan.
na filozofiji isto nema što tražit. pa reko, idem to postavit ovdje, pa nek moderatori vide šta će s timen.
daklem, neoklen noćne more i, što je još bitnije, kako se toga riješiti?
Krvnik is offline  
Old 15.12.2006., 19:05   #2
Daklen što su uopće noćne more?
Jel to ono kad sanjaš da si ženom iz snova, a nikako da dođe "vrhunac"(mislim, da ne objašnjavam previše slikovito)?
Da, i mene interesira kako to riješiti.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 15.12.2006., 19:12   #3
ne pričam o takvim noćnim morama, iako ni ove nisu za odbaciti.
nego o onima iz kojih se čovjek trzne okupan znojem, širom otvorenih očiju, ubrzanog pulsa i izbezumljen od straha.
o morama zbog kojih se čovjek boji zaspati.
Krvnik is offline  
Old 15.12.2006., 19:25   #4
Quote:
Krvnik kaže:
ne pričam o takvim noćnim morama, iako ni ove nisu za odbaciti.
nego o onima iz kojih se čovjek trzne okupan znojem, širom otvorenih očiju, ubrzanog pulsa i izbezumljen od straha.
o morama zbog kojih se čovjek boji zaspati.

Vele da u snovima zapravo proživljavaš vlastite emocije i stanja u kojima si bio, jesi ili ćeš biti. Tako da kad se odjednom prepoznaš, nije čudo da si u znoju i izbezumljen od straha. Prava noćna mora.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 15.12.2006., 19:35   #5
Quote:
Krvnik kaže:
ne pričam o takvim noćnim morama, iako ni ove nisu za odbaciti.
nego o onima iz kojih se čovjek trzne okupan znojem, širom otvorenih očiju, ubrzanog pulsa i izbezumljen od straha.
o morama zbog kojih se čovjek boji zaspati.
takve dnevne more ja zovem napadima panike. kod ovih noćnih pozitivno je to što znaš da će nestati po danu
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Old 15.12.2006., 20:29   #6
Zavisi kako nocne more uticu na tebe.
Njabolji nacin suociti se s tim..
 
Old 15.12.2006., 21:14   #7
Quote:
wannabenot kaže:
takve dnevne more ja zovem napadima panike. kod ovih noćnih pozitivno je to što znaš da će nestati po danu
ne pričam o dnevnima, odnosno ne pričam o napadima panike.
noćne more su ono što me zanima. ima li lijeka i tak to.
Krvnik is offline  
Old 15.12.2006., 21:25   #8
dolaze iz podsvijesti da poharaju tvojim mozgom noći dok ne probiju ventil i počnu se pojavljivati ko napadi panike danju. moja teorija.
kako se liječe? meni je prije pomagalo da pozovem mamicu da sjedi kraj mene dok ne zaspem, onda sam si ostavljala upaljeno svijetlo. sad mi ništa od toga ne treba jer se sad ne bojim noćnih mora već samo napada panike
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Old 15.12.2006., 23:52   #9
katkafa pomaže okrenuti ploči. Kakve su ti nočne more? Ja nemogu dobro spavati ako nisam imao jednu. Malo bolesno je ali ipak, najbolje se naspavam kada imam nočne more. Ako ih hočeš izbjeć, pretvaraj s u snu da si gori od onoga što te plaši.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 15.12.2006., 23:54   #10
ajde imal li neko pametan odgovor na tu temu(nije da ptcjenjujem nekog al me bas strucno i konkretno zanima)...mislim i mene to hebe uzasno-upeljeni tv ne pomaze samo me nekak manje strah kad se probudim
bobo23 is offline  
Old 16.12.2006., 00:14   #11
Quote:
Krvnik kaže:
ne znam di bi ovo postavio.
na duhovnost me strah, jer bi tamo dobio duhovne odgovore koje ne bih shvatio jer nisam duhovan.
na filozofiji isto nema što tražit. pa reko, idem to postavit ovdje, pa nek moderatori vide šta će s timen.
daklem, neoklen noćne more i, što je još bitnije, kako se toga riješiti?
imao sam i ja dok sam bio klinac...A koliko imas ti god?..vremenom ce to prestati...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Old 16.12.2006., 00:35   #12
Treba se suociti s njima

Ljudi ne bjezati od toga
 
Old 16.12.2006., 01:38   #13
Treba prestati piti alkohol i samim tim znojenje i more nestanu
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 16.12.2006., 02:02   #14
Quote:
Krvnik kaže:
kako se toga riješiti?[/COLOR]
terapija
Quote:
Krvnik kaže:
daklem, neoklen noćne more
posttraumatski stres je najcesci uzrok/ lijekovi/ mentalne bolesti i poremecaji
Trice is offline  
Old 16.12.2006., 12:27   #15
Quote:
Krvnik kaže:
daklem, neoklen noćne more i, što je još bitnije, kako se toga riješiti?
Moj odgovor na ovo pitanje bi bio čisto duhovnjački, ali pošto je ovo neodgovarajući podforum - onda ništa.
Enchantress is offline  
Old 16.12.2006., 14:28   #16
Quote:
arna kaže:
Vele da u snovima zapravo proživljavaš vlastite emocije i stanja u kojima si bio, jesi ili ćeš biti. Tako da kad se odjednom prepoznaš, nije čudo da si u znoju i izbezumljen od straha. Prava noćna mora.
labellina is offline  
Old 16.12.2006., 19:28   #17
Moje su more nestale kada su nestali i problemi. Već dugo nisam sanjala uragane, potope, požare i slične katastrofe, a sanjala sam ih jedno vrijeme vrlo često.
Galatea is offline  
Old 17.12.2006., 00:31   #18
nocne more dolaze iz podsvijesti... podsvijest su sirove emocije, u njima nema svijesti koja bi nas obranila od pohranjenih sjecanja/trauma i sl.

nocne more su gore ako uzrokuju nesanicu, jer u tom slucaju mozak vise ne moze 'probaviti lose pojedeni rucak'... mentalni naravno

kako ih se rijesiti? ako su krace vrijeme, cekaj da prodju... odmaraj se, ne se zivcirati...
ako su kronicne, ako je 'sastav' nocnih mora nejasan (npr. uvijek neka opasnost, osjecaj uzasa, ali svaki put drugaciji), tada razmisli da li postoji neka pravilnost u tome kada ih imas. Mozda ih imas kada ti je neki stresor u tvojoj blizini, pa ti on 'aktivira' latentnu traumu...
Taroth is offline  
Old 18.12.2006., 08:11   #19
Da probaš s lucidnim sanjanjem?Navodno je nekim ljudima pomoglo.
sretnodijete is offline  
Old 18.12.2006., 08:21   #20
Dakle, naš vrli Krvnik, oličenje muževne surovosti, ima noćne more. Ne mogu izdržati a da ne kažem: kako slatko.

OT, možda zvuči glupo, ali ja ružno sanjam ako mi nisu sve predispozicije za miran san zadovoljene. Tipa vruće mi je, žedna sam pa se i budim suha grla, prejela sam se neposredno prije sna, zaspala uz tv ili radio, netko "banči" u susjednoj sobi i slično.

Pokušaj uvesti ritual redovnog lijeganja u isto (barem otprilike) vrijeme, napojen i ne prenahranjen, u sobi optimalne temperature i minimalnog vanjskog zvukovlja.

Ili to, ili napokon prestani koristiti halucinogene droge.
Walpurgas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.