Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 03:21   #1
Vijetnamska svinja

Prelistao sam ovaj podforum i nisam naišao na niti jednu temu o vijetnamskim svinjama, odnosno da netko drži iste kao kućne ljubimce. Je li moguće da je u Hrvatskoj ovo uistinu tolika egzotika?

Za početak vam predstavljam ljubimicu od strica, imenom Luca. Jako se voli maziti ( što možete vidjeti iz idućih fotografija u mom naručju ) i preslatka je.

Čista, uredna životinja, bez neugodnog mirisa i vrlo inteligentna.











Ima li na ovom forumu uopće netko vijetnamsku svinju kao kućnog ljubimca ili ako ne, poznajete li koga tko ju ima kao kućnog ljubimca?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:10   #2
ja znam za svinju samo u jednom obliku, jasno u loncu..

mada sam čuo da su ove svinjice inteligentijne od psa..
ima li što istine u tome?
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:26   #3
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
ja znam za svinju samo u jednom obliku, jasno u loncu..
A eto, u ovoj sredini jedemo svinje, a ne pse.

Quote:
mada sam čuo da su ove svinjice inteligentijne od psa..
ima li što istine u tome?
Čuo sam da su svinje općenito inteligentnije od pasa. A kad malo prođe vremena, javiti ću konkretna zapažanja.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:00   #4
Čuo sam da su svinje općenito inteligentnije od pasa. A kad malo prođe vremena, javiti ću konkretna zapažanja.[/QUOTE]

Htjela sam nabaviti vijetnamskog praščića, no, kada sam se uputila u potragu, nigdje ga nisam mogla naći.
Zanima me koliko narastu?
Koliko je star ovaj na slici?
Presladak je, prava maza, vidi se.
__________________
Mojne_me

Zadnje uređivanje Mojne_me : 17.12.2010. at 19:01. Reason: dopuna teksta
Mojne_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 00:33   #5
Quote:
Mojne_me kaže: Pogledaj post
Htjela sam nabaviti vijetnamskog praščića, no, kada sam se uputila u potragu, nigdje ga nisam mogla naći.
Zanima me koliko narastu?
Otprilike kao pas srednje veličine, težina varira od 30-50 kg, ovisno o jedinki, oni baš ugojeni primjerci mogu i 70 kg dosegnuti.

Quote:
Koliko je star ovaj na slici?
Dva mjeseca.

Quote:
Presladak je, prava maza, vidi se.
Bome je.

Spustim ju na pod, ona me vuče za nogavicu, skviči i gura njuškom papuče, jer hoće da ju mazim. Kada ju počnem maziti, odmah se smiri.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:27   #6
pppp. Pozdrav. Kod nas ima uzgajatelja vijetnamskih svinja. Nedavno je bila emisija na TV-u, kućni ljubimci. Vrlo su inteligentne . Otiđi na izložbu malih životimja, tamo češ više saznati.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:40   #7
Quote:
pppp kaže: Pogledaj post
pppp. Pozdrav. Kod nas ima uzgajatelja vijetnamskih svinja. Nedavno je bila emisija na TV-u, kućni ljubimci. Vrlo su inteligentne . Otiđi na izložbu malih životimja, tamo češ više saznati.
Ne sumnjam da ima, naravno. No, ovo nije TV emisija niti izložba, ovo je forum.
Htio bih da na ovoj temi ljudi komentiraju i stavljaju svoja iskustva, ako ih imaju, dakako.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:17   #8
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Prelistao sam ovaj podforum i nisam naišao na niti jednu temu o vijetnamskim svinjama, odnosno da netko drži iste kao kućne ljubimce. Je li moguće da je u Hrvatskoj ovo uistinu tolika egzotika?

Za početak vam predstavljam ljubimicu od strica, imenom Luca. Jako se voli maziti ( što možete vidjeti iz idućih fotografija u mom naručju ) i preslatka je.

Čista, uredna životinja, bez neugodnog mirisa i vrlo inteligentna.








Ima li na ovom forumu uopće netko vijetnamsku svinju kao kućnog ljubimca ili ako ne, poznajete li koga tko ju ima kao kućnog ljubimca?


...ima ima..
ja imam par,udomila sam ih.

Ženka je prijazna i draga,a sa mužjakom se nije za zezati ali to su posledice toga što nije bio kod ljubitelja životinja već kod ljubitelja novca,tj. služio je za rasplod..

Tvoja Luce je predivna ..i samo tako nastavi sa njom i biće ona dobra jer kao što si i sam rekao svinje..i to sve (!), su izuzetno inteligentne i privržene ako imaju normalan tretman protkan ljubavlju!

Već sada ti savjetujem da je poćneš ućiti na povodac,naravno na onaj oko prsa,ham ili kako se već zove...njoj će se to dopasti i voleće šetati sa tobom.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:18   #9
preslatka je
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:48   #10
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post


...ima ima..
ja imam par,udomila sam ih.
Super!

Koliko su bili stari kada si ih udomila?

Quote:
Ženka je prijazna i draga,a sa mužjakom se nije za zezati ali to su posledice toga što nije bio kod ljubitelja životinja već kod ljubitelja novca,tj. služio je za rasplod..
Da? Šta je sa mužjakom? Je li agresivniji, hoće ugristi, ili? Koliko su sada stari i koliko su teški? Imaš kakvih fotografija?

Quote:
Tvoja Luce je predivna ..i samo tako nastavi sa njom i biće ona dobra jer kao što si i sam rekao svinje..i to sve (!), su izuzetno inteligentne i privržene ako imaju normalan tretman protkan ljubavlju!


Quote:
Već sada ti savjetujem da je poćneš ućiti na povodac,naravno na onaj oko prsa,ham ili kako se već zove...njoj će se to dopasti i voleće šetati sa tobom.
Da, već je kupljen povodac. Nažalost, nije moja Luca, nego od strica, ali često ju viđam.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 03:13   #11
Što jedu?

PS. kad odrastu, izgledaju li sve ovako


Ili su te baš uzgajane za kobase?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 15:18   #12
,

Bili su već tri godine stari!
Mužjak je veći i brani svoju obitelj!
Zato su ga valjda manje mazili i pazili pa se hoće "zaleteti" kad čovek hoće bliže,odbrambeni stav.Ništa strašno ali ipak poprilićno opasno ako se ne znaš postaviti jer ima ljepe zube .Nije se za šaliti i biti ležeran kada je obitelj u pitanju!!!
Sada su već par mjeseci kod mene i radimo na upoznavanju,to je dugotrajni proces,moraju steći poverenje isigurnost u mene.Do proleća će biti sve OK i onda budu i vani i sve u dvorištu videli tako da mislim da će se s vremenom sve rešiti.

Slika na žalost nemam..eto nije bilo prilike,ustvari kad radiš u štali obićno se fotić ni ne nosi,ali biće ih.

Težina odraslog mužjaka dosegne i do 70kg,60 je maksimum koji je dozvoljen iz više razloga:zdravlje,srce,kukovi...isto kao i kod čoveka...znate verovatno da smo mi ljudi i svinje vrlo,vrlo slićni..ćak i neke organe ljećnici "uzgajaju" na njihovom tjelu pa se posle presađuju čoveku!!!
Ženke ne bi smjele imati više od 50kg i zbog lakšeg okota!

Sve svinje su svežderi!
Jedu sve..,što je i nije dobro!
Svinje znaju sebi u prirodi naći sve minerale,vitamine i ostalo za zdravlje ali ako ih imamo doma moramo se pobrinuti da im to mi dajemo jer su sklone bolestima ako ih ne dobiju!!!
AD3 vitamine,železo..i još ponešto!
Ja svinji ne bi dopustila da pojede surovo meso,ništa sem gliste!!!Zbog pantljićare i drugih mikroorganizama koji mogu štetiti i dapaće zbog nametnika!

Ego ima ih razlićitih,jednobojnih i "pikastih",slićno piatrenu!

V.svinjicu je dobro naućiti od malena na pse...da ne bi kasnije bilo potrebno psa voziti veterinaru na šivanje..,jer ugriz svinje je opasan!Ona grize,dere meso i kožu..ali samo ako je ugrožena.

Jesu simpatićne ali je i njima potrebno dosta i naravno ne zaboravimo da je to ipak poludivlja životinja!

__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 15:27   #13
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
,


V.svinjicu je dobro naućiti od malena na pse...da ne bi kasnije bilo potrevno psa voziti veterinaru na šivanje..,jer ugriz svinje je opasan!Ona grize,dere meso i kožu..ali samo ako je ugrožena.


Sumnjam da bi ja imala s tim problem
Super su svinjice, dosta poznanika ih ovdje ima i meni su prezanimljive i preslatke no našim ostalim ljubimcima se definitivno ne bi svidjele, odnosno, previše im se sviđaju
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 03:40   #14
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Što jedu?
Sve.

Quote:
PS. kad odrastu, izgledaju li sve ovako
Ne, evo ti npr. primjerka starog 2 godine:

http://www.youtube.com/watch?v=qrkIVsYuX4E

Quote:
Ili su te baš uzgajane za kobase?
Ove na fotografijama nisu za kobase, nego za čvarke. Vijetnamske svinje su poznate po velikim količinama masnog tkiva, što se i vidi na fotografiji koju si stavio.

Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
,

Bili su već tri godine stari!
Mužjak je veći i brani svoju obitelj!
Aha, to su već malo stariji primjerci.

Quote:
Zato su ga valjda manje mazili i pazili pa se hoće "zaleteti" kad čovek hoće bliže,odbrambeni stav.Ništa strašno ali ipak poprilićno opasno ako se ne znaš postaviti jer ima ljepe zube .Nije se za šaliti i biti ležeran kada je obitelj u pitanju!!!
Sada su već par mjeseci kod mene i radimo na upoznavanju,to je dugotrajni proces,moraju steći poverenje isigurnost u mene.Do proleća će biti sve OK i onda budu i vani i sve u dvorištu videli tako da mislim da će se s vremenom sve rešiti.
Da, to je malo nezgodno, jer su to već odrasle životinje.

Quote:
Slika na žalost nemam..eto nije bilo prilike,ustvari kad radiš u štali obićno se fotić ni ne nosi,ali biće ih.
Svakako ih stavi.

Quote:
V.svinjicu je dobro naućiti od malena na pse...da ne bi kasnije bilo potrebno psa voziti veterinaru na šivanje..,jer ugriz svinje je opasan!Ona grize,dere meso i kožu..ali samo ako je ugrožena.
Ovo je istina, svinje imaju jaku čeljust i jak ugriz, koji lomi kosti.

Quote:
Jesu simpatićne ali je i njima potrebno dosta i naravno ne zaboravimo da je to ipak poludivlja životinja!

Sa svime se slažem, osim sa ovim zadnjim.

Za niti jednu vrstu domaće svinje ne bih rekao da je "poludivlja životinja".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 17:51   #15
Bok svima!
Ja imam svinjicu. Zove se Fred. Dugo mi je trebalo da saznam gdi ga mogu kupiti i opće informacije o njima. Freda sam nabavila u Slatini, pored Virovitice. Tad je bil star 1 mjesec. Preslatki. Savjetuj svima da prije preuzimanja svinje dobro pregledaju svinjicu. Velika sam obožavateljica svih životinja i s velikim duhom sam kupila Freda no nisam obraćala pažnju na to je li kastriran. Zapravo,opće mi to nije bilo na pameti. S vremenom, nakon mjesec-dva i s razgovoima s drugim ljudima koji ih također imaju sam skužila da je kastriran i to me jako pogodilo. Gospođa koja mi ga prodala zatajila je kastraciju. Ne samo da sam bila izvan sebe jer to smatram ne humano i vrlo stresno za bilo koje živo biće, nego postoji velika mogućnost da postanu agresivni. (Ko i s pesima. ak se kastriraju dok su mali,postanu agresivni a ak se kastriraju dok budu stariji promjene se vide u težini-debljaju se). Fred sad ima 9 mjeseci i trudim se čim više vremena provodit s njim pa se ta navodna agresivnost izazvana kastracijom ne vidi tolko kak sam mislila da se bude.

Svinje mogu dostignut inteligenciju djeteta od 4 godine i Fredač napreduje zna se okrenut oko svoje osi, zna se provlačiti između mojih koraka, zna sesti, i zna da nesme jesti cvijeće
Znal je i odžniravati tenisice al je bilo zmazanih cipela pa je to zaboravil i isto tak mu više ne pali njegovo dolaženje u krilo ljudima

Ak imate želju, pošaljem vam slikice.

Ko got ima volju da nabavi koje vijetnamsko prase nek osigura dosta mjesta na dvorištu (ili kući) i toplu sobu (moj ima svoju posebno vani i jaaaaako puno slame da ga grije) te puno društva da se ne osjeća sam jer je to ipak topla životinja željna samo pažnje i hrane. puno hrane.
Ana M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:44   #16
Quote:
Ana M. kaže: Pogledaj post
Ak imate želju, pošaljem vam slikice.
Pa to se podrazumijeva. Što čekaš?

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje:

A zasto ne imati neku nasu svinju npr turopoljsku ili crnu slavonsku? Pa i vijetnamska naraste kada ostari pa ne kuzim zasto je ona OK za kucnog ljubimca a ove druge nisu?
Naraste? Da, do maksimalno 70 kg, težina im varira uglavnom od 30-70 kg, ovisno o primjerku. Dok turopoljska svinja naraste npr. do 200-250 kg. Nadam se da vidiš razliku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:15   #17
Quote:
Ana M. kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Ja imam svinjicu. Zove se Fred. Dugo mi je trebalo da saznam gdi ga mogu kupiti i opće informacije o njima. Freda sam nabavila u Slatini, pored Virovitice. Tad je bil star 1 mjesec. Preslatki. Savjetuj svima da prije preuzimanja svinje dobro pregledaju svinjicu. Velika sam obožavateljica svih životinja i s velikim duhom sam kupila Freda no nisam obraćala pažnju na to je li kastriran. Zapravo,opće mi to nije bilo na pameti. S vremenom, nakon mjesec-dva i s razgovoima s drugim ljudima koji ih također imaju sam skužila da je kastriran i to me jako pogodilo. Gospođa koja mi ga prodala zatajila je kastraciju. Ne samo da sam bila izvan sebe jer to smatram ne humano i vrlo stresno za bilo koje živo biće, nego postoji velika mogućnost da postanu agresivni. (Ko i s pesima. ak se kastriraju dok su mali,postanu agresivni a ak se kastriraju dok budu stariji promjene se vide u težini-debljaju se). Fred sad ima 9 mjeseci i trudim se čim više vremena provodit s njim pa se ta navodna agresivnost izazvana kastracijom ne vidi tolko kak sam mislila da se bude.

Svinje mogu dostignut inteligenciju djeteta od 4 godine i Fredač napreduje zna se okrenut oko svoje osi, zna se provlačiti između mojih koraka, zna sesti, i zna da nesme jesti cvijeće
Znal je i odžniravati tenisice al je bilo zmazanih cipela pa je to zaboravil i isto tak mu više ne pali njegovo dolaženje u krilo ljudima

Ak imate želju, pošaljem vam slikice.

Ko got ima volju da nabavi koje vijetnamsko prase nek osigura dosta mjesta na dvorištu (ili kući) i toplu sobu (moj ima svoju posebno vani i jaaaaako puno slame da ga grije) te puno društva da se ne osjeća sam jer je to ipak topla životinja željna samo pažnje i hrane. puno hrane.
Netko ti je ispričao besmislice
Kastriranjem mužjaci NE postaju agresivni, osobito ako se kastriraju prije "puberteta" nego je upravo suprotno. A time su se ljudi i osigurali da ti nećeš početi štancati svinjice i "uzimati" im zaradu.
Što se tiče samog postupka, radi se bez anestezije, ali je postupak poprilično brz (prije je gotov i manje boli nego neki ambulantni invazivni zahvati koji se rade na ljudima također bez anestezije).
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 10:04   #18
Jedno pitanje:

A zasto ne imati neku nasu svinju npr turopoljsku ili crnu slavonsku? Pa i vijetnamska naraste kada ostari pa ne kuzim zasto je ona OK za kucnog ljubimca a ove druge nisu?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:12   #19
Ja bi podigla ovu temu iz mrtvih!! Ima li netko tko se bavi vijetnamcima i mogao bi mi odgovoriti na par pitanja?
tejacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.