Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 15:12   #121
najlakše je prepoznati psihopatsku crtu po nemogućnosti priznavanja krivice za išta

haha, moja meter je takva, al ona je jednostavno neurotik

treba ovom pridodati i labilne moralne stavove onda tek dobiješ psihopata

nije to lako uočit.. često se umiljavaju ljudima, rijetki postanu pak njihove žrtve

upoznala 2-3
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 15:14   #122
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
izmišljati najgore laži nebi li nekome naudio

izmišljati povode za nasilje...
ova dva primjera san upoznala

treći psiho kojeg san upoznala je više bezopasni emocionalni invalid
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 15:22   #123
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
nije, psihopat je u stanju napravit puno više zla tj. izmanipulirat mase i nahuškat ih da za neke ciljeve rade zlo, u stanju je izmišljati najgore laži nebi li nekome naudio, izmišljati povode za nasilje...
za to nemoraš biti psihopat. pogledaj tita
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 15:53   #124
psihopatiju u obliku o kojem govorite je nevjerojatno monstruozna i nevidljiva stvar. Imala sam se prilike sretati s tim; jedan od najjačih primijera je bilo svjedočenje jednog psihopata. Očigledna mu je namjera bila ocrniti osobu, ali nije imao nikakvih argumenata. Uglavnom iznosio je tvrdnje koje su sadržajno bile pozitivne, ali s takvim tonom i s takvim izrazom lica da je to zvučalo kao da je negativno. Sad zamislite koja je to čudna situacija. (sad se ježim kad se toga sjetim)
Probajte to zamisliti; nabrajate stvari o osobi koje inače znače pohvalu, ali ih nabrajate s takvim govorom tijela i takvom intonacijom da prisutnima izazovete osjećaj kao da je riječ o užasno groznoj osobi. Što je najgore; ta predstava je stvarno bila učinkovita. odnosno, opća je atmosfera bila kao da ništa dobro nije rečeno o osobi.
još jedamput
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 17:58   #125
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
psihopatiju u obliku o kojem govorite je nevjerojatno monstruozna i nevidljiva stvar. Imala sam se prilike sretati s tim; jedan od najjačih primijera je bilo svjedočenje jednog psihopata. Očigledna mu je namjera bila ocrniti osobu, ali nije imao nikakvih argumenata. Uglavnom iznosio je tvrdnje koje su sadržajno bile pozitivne, ali s takvim tonom i s takvim izrazom lica da je to zvučalo kao da je negativno. Sad zamislite koja je to čudna situacija. (sad se ježim kad se toga sjetim)
Probajte to zamisliti; nabrajate stvari o osobi koje inače znače pohvalu, ali ih nabrajate s takvim govorom tijela i takvom intonacijom da prisutnima izazovete osjećaj kao da je riječ o užasno groznoj osobi. Što je najgore; ta predstava je stvarno bila učinkovita. odnosno, opća je atmosfera bila kao da ništa dobro nije rečeno o osobi.
još jedamput
e da, to je i mene čudilo.. nekakav 'brain wash'..to valjda ovi nadprosječni
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 18:35   #126
mentalno uništavaju ljude izokretanjem stvari tj. u stanju su uvjerit ljude da je crno bijelo a bijelo crno
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 07:58   #127
Angry

imam iskustvo sa psihopatom (& sociopatom + hrpom još tih/takovih pojmova u jednoj osobi)
koja je u stanju uvjeravati ljude da je sunce plavo, samo da bude po njegovom (makar on od toga nema uvijek neke koristi, dakle nije uvijek samo koristoljublje)
ne optužujem one koji su preživjeli takova iskustva, niti trenutne žrtve (i ja sam bila takova) - no naglašavam da sam ja to podnosila onda dok sam (zbog nekih drugih nevezanih događaja iz prošlosti) bila izrazito narušenog samopouzdanja/ samopoštovanja.
FCK, nitko to ne mora trpjeti!!! -
toliko bi mi bilo draže da mi je ikada fizički napao, time bih sigurno odmah prekinula svaki kontakt;
a ovako nisam prepoznavala da me samo iskorištava, bezočno laže, podmeće klipove, i da je takav i prema drugima
takova struktura ličnosti se ne može promijeniti
i takova ponašanja su otrovna, to je psihičko nasilje, nema za posljedice fizičke već psihičke traume, cilja je razaranja ljudske duše!!
takove persone ne upere gun u neku osobu, već u nečiju dušu
a svaka životna situacija ima izlaza, bez obzira koliko blizu bio tako neki poremećeni manijak (nevažno spola)
moje se iskustvo dogodilo preda par godina, da bi mi bljesnulo preda očima tek nakon što je otišao (zbog desetog razloga) iz države - a još godine su mi bile potrebne za zalječenje oblika PTSP-a (kako opet ikome dubinski vjerovati?)
lani se vratio ovdje, da se promijenio? - - in dreams
ali bogami više neće prići ni meni ni mojem društvu!
ako još išta naučih iz toga svega - to je da su takovi posve isfrustrirani bijednici koji kao djeca najvjerojatnije nisu dobivali dovoljno podrške (što ih nimalo ne opravdava, ništa ih ne može opravdati), kojima samo treba dovoljno čvrsto pokazati zube (tj, ne dopustiti da te itko naživo kolje) pa da se sakriju (barem što se tebe osobno tiče) u svoju mišju rupu...
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 08:10   #128
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post

ako još išta naučih iz toga svega - to je da su takovi posve isfrustrirani bijednici koji kao djeca najvjerojatnije nisu dobivali dovoljno podrške (što ih nimalo ne opravdava, ništa ih ne može opravdati)
reci mi zašto ih ne može opravdati to što su isfrustrirani, i što kao djeca nisu dobivali dovoljno podrške. meni se to čini kao sasvim pogodno tlo za psihopata, koji nije kriv što se razvio u takvu ličnost.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 09:13   #129
a ne mislite li mozda da se oni takvi rode?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:35   #130
da problem je vjerovati nekom kada se razočaraš.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:44   #131
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
mentalno uništavaju ljude izokretanjem stvari tj. u stanju su uvjerit ljude da je crno bijelo a bijelo crno
čak nije problem u tome što "oni" rade i zašto - daleko veći je problem to što je većini ljudi to nepojmiljivo. Žrtve psihopatskih spletki uglavnom ne mogu ispričati što im se događa zato što sve što pričaju na prvi pogled izgleda sasvim normalno. U slučaju kojeg sam ispričala; pojavni dio ne ukazuje na ništa neobično - psihopat stvarno nije rekao ništa loše. Kako objasniti da je "on" stvorio odvratnu uništavajuću vibru i kompromitirao savršeno nevinu osobu?

stvar je u tome što bi informacija o takvim ljudima trebala biti što više dostupna; tj. trebao bi postojati veći javni angažman da se ova pojava prepozna, istakne i opiše. (i istraži) Znam osobe koje su upale u te labirinte i nemaju pojma što im se događa. Kad je riječ o obiteljima i djeci to je više nego jezivo.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:59   #132
da ali moraju skupit snage i izaći u javnost s time, točnije podaci o takvoj osobi moraju biti poznati medijima, policiji itd.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 14:57   #133
Susrela sam osobu koja odgovara opisu psihopata prije par godina u liku svoje nadređene. To je bila takva katasrofa i užas , da sam ja koja sam prilično samouvjerena i energična osoba , s kuglom u grlu i želucu odlazila na posao i s još većom se vraćala doma. Nakon jedno 14-15 mjeseci torture tipa ( vi previše pričate , a sutra ti veli - vi premalo pričate, ima drugih koji bi sve dali za tvoj posao i sl....)sam pukla i pred svima rekla da je to zlostavljanje i da se od sad samnom razgovara kak treba ili mi se nek ne obraća. Nakon toga je bila malo normalnija , al mislim da je najzdravije otići . J...beš uspjeh u sukobu sa psihopatom , kad te to truje i izjeda iznutra ko bolest.
Ak ti je to član obitelji , npr. mama , mislim da je situacija nerješiva , da odeš na kraj svijeta , nosiš sa sobom osjećaj odbačenosti od vlastite mame . (To ja mislim , moja mama nije psihopat. )
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 14:59   #134
i serijski ubojice znaju bit vrlo osječajna bića( čitala sam dosta o njima)
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:32   #135
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
da ali moraju skupit snage i izaći u javnost s time, točnije podaci o takvoj osobi moraju biti poznati medijima, policiji itd.
bio je onaj slučaj čačić sa dvije kćerke - majka francuskinja - eto to je školski primijer psihopate!!
ta se stvar vukla po medijima iz svih uglova ali nigdje nije bila istaknuta ta vrsta psihopatologije per-se nego su se neki snebivali, a neki dotičnog čak i žalili.
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
J...beš uspjeh u sukobu sa psihopatom , kad te to truje i izjeda iznutra ko bolest.
da ovo je najbolja definicija, definitivno!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:02   #136
Quote:
momo123 kaže: Pogledaj post
trebao bi se uvesti redovni psihijatriski pregled npr pri upisu u srednju školu ili fax. na taj način ne samo da bi se bržeo uočavale razne psihičke bolesti a uz to i psihopati, nego bi se i smanjila odbojnost prema toj ustanovi i ljudima koji su lječeni tamo iz nekog razloga
Mislim da naši psihijatri,pogotovo ovi institucionalni(čast izuzecima)nisu najkompetentniji u prosudbi ljudi..tako da bi se u istom košu našla i djeca koja nisu psihopati nego imaju nekih psihičkih i emocionalnih problema...
poštar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:38   #137
prikladno uz ovu temu, a vjerovatno ste svi vidjeli na vjestima, ovdje u austriji, gdje zivim se u zadnja dva dana ne prica o nicemu nego o covjeku koji je 24 godine drzao svoju kcer zatvorenu u podrumu, zlostavljao je i napravio joj 7 djece.

iz medija o slucaju:

AUSTRIJSKA policija potvrdila je da je 73-godišnji Austrijanac osumnjičen za silovanje vlastite kćeri koju je 24 godine držao zatočenu u podrumu, priznao da je on otac sedmero djece koje je rodila njegova kćer.
Glasnogovornik austrijske policije Franz Polzer rekao je kako je muškarac, poznat i kao gospodin F. (Josef Fritzl op.a.), priznao silovanje svoje kćeri Elisabeth Fritzl koju je u više od dva desetljeća u zatočeništvu više puta silovao.

Također je rekao kako je jedno dijete blizanac koje je 1996. rodila njegova kćer ubrzo umrlo, a mrtvog se tijela riješio tako što ga je zapalio u pećnici u svojoj kući.

Polzer je rekao kako se još uvijek provode DNA testovi koji bi trebali potvrditi da je Josef Fritzl uistinu otac sedmero djece koje je rodila njegova kćer Elisabeth, koja sada ima 42 godine.

Bolest kćerke uzrokovala otkrivanje slučaja

Ona je nestala 1984. godine. Slučaj se počeo raspletati kada je Elisabethina kćer, 19-godišnja Kristen, hospitalizirana u bolnici u Amstettenu, ruralnom gradiću udaljenom oko 150 kilometara zapadno od Beča, nakon što je pala u nesvijest. U bolnicu ju je odveo djed/otac koji je rekao kako Kristenina biološka majka traži pomoć za svoju kćer.

Policija navodi kako je kasnija DNA analiza pokazala da je Kristenin djed istovremeno i njen otac, prenosi austrijska državna agencija ORF. To otkriće pokrenulo je opsežnu policijsku istragu slučaja u kojem je otkriveno da je Josef silovao kćer s kojom je imao djecu i koju je zajedno s troje djece prisiljavao da živi u podrumu kuće, odsječena od svijeta.

Djeca su stara između pet i 19 godina. Josef je tijekom istrage policajce odveo u skrivene podrumske prostorije svoje kuće u koje se moglo ući samo pomoću sigurnosnog elektronskog koda koji je silovatelj dao policiji. Također je rekao kako je kćerki i djeci u podrumu izgradio predio za spavanje te kuhinju i kupaonicu.

Josef i Kristen su u subotu privedeni kod bolnice u Amstettenu, nakon "povjerljive dojave". Nakon što je policija osigurala da se Elisabeth više nikada ne mora susresti sa svojim ocem, ona je dobila priliku i policiji ispričala cijelu priču.

Troje djece nikada nije vidjelo dnevno svjetlo

Monstrum je u kući strave živio sa suprugom Rosemarie koja je policiji tvrdila da nije imala pojma što se događalo u podrumu njihove kuće.
Njih dvoje se posvojili troje Elisabethine djece, a Josef je supruzi rekao kako je njihova nestala kćer namjerno odbacila svoju neželjenu djecu jer se nije mogla brinuti za njih. Djecu je, prema njegovoj priči, ostavljala ispred vratiju njihove kuće.

Preostalo troje djece; 19-godišnja Kristen, 18-godišnji Stefan i petogodišnji Felix ostali su zaključani u podrumu sa svojom majkom. Niti jedno od njih nikada nije vidjelo svjetlo dana tijekom svih svojih zatočeničkih godina života u podrumu strave. Sedmo dijete rođeno je 1996. kao blizanac s još jednim djetetom, međutim ono u mračnom podrumu strave nije preživjelo.

Nakon što je postala sigurna kako njen otac više ne može naškoditi djeci, Elisabeth je policiji ispričala detalje svog zatočeništva. Rekla je da ju je otac počeo seksualno zlostavljati kada je imala 11 godina. 8. kolovoza 1984., nekoliko tjedana prije nego je prijavljen njen nestanak, otac ju je zatočio u podrum gdje ju je drogirao, stavio joj lisičine i zaključao ju u jednu prostoriju. Iduće godine konstantno ju je silovao i zlostavljao.

Josefova žena nije znala ništa

Elisabeth je policiji rekla da je 1996. godine rodile blizance, ali je jedno dijete umrlo nekoliko dana nakon poroda zbog nebrige. Njen otac kasnije je uzeo mrtvo tijelo i spalio ga. Također je rekla da je samo njen otac nabavljao hranu i odjeću za nju i njenu djecu te dodala kako ne vjeruje da je njegova supruga znala bilo što vezano uz slučaj.

Nakon što je Kristen oboljela početkom ovog mjeseca, Josef je navodno svojoj supruzi rekao da je njegova nestala kćer bolesnu kćer odbacila na pragu njihove kuće. Nakon nekog vremena Josef je Elisabeth izveo iz podruma, a supruzi je rekao da se njegova kćer vratila kući s dvoje djece.

Zatim je Elisabeth odveo liječnicima u bolnicu kako bi mogla popričati o Kristeninom zdravstvenom problemu, nakon čega su liječnici, a ubrzo i lokalne vlasti postale svjesne o čemu se zapravo radi.
Policija je jučer priopćila kako je Josef priznao zločine, a u koje spada i spaljivanje tijela umrlog novorođenčeta. Kriminalisti žele utvrditi sve okolnosti ovog stravičnog zločina kao i pronaći odgovor na pitanje kako je moguće da tijekom protekle 24 godine nitko nije znao što je poremećeni Josef Fritzl radio svojoj kćerki.

Josef Fritzl i dalje je u pritvoru, a njegova 42-godišnja kćer i šestero djece nalazi se pod profesionalnom psihološko-medicinskom skrbi. Od šestero djece najteže je zdravstveno stanje 19-godišnje Kerstin koje je teško bolesna i nalazi se u komi.

Odvjetnik žrtava kaže kako slučaj do sada nije pokazao institucionalne propuste od strane austrijskih vlasti. Međutim, još nije jasno kako se tako težak zločin mogao događati kroz tako dug period, a da nitko ništa nije primijetio. Slučaj je naime otkriven početkom ovog mjeseca nakon što se Kerstin Fritzl teško razboljela i završila u bolnici. U bolnicu ju je odveo Josef, ali liječnici su htjeli razgovarati s njenom majkom za koju je monstrum rekao da je odbacila svu svoju djecu.


pitanja koja se u vezi ovog slucaja najvise postavljaju su:
dali supruga psihopate zaista 24 godine nista nije znala?
kako to da niko od susjeda nije primjetio nista cudno (radove oko kuce,smece koje se nekada moralo izvaditi iz tog podruma, donosenje ogromnih kolicina hrane).
ali, policija ponavlja da najvjerovatnije niko nista nije znao, da ne postoje pokazatelji da je iko ista znao. ni njegova zena, ni ostala njegova - odrasla - djeca (bolesnik sa svojom zenom takodjer ima, pored elisabeth, 6 djece), susjedi, podstanari koji su neko vrijeme zivjeli u toj kuci.
dali to potvrdjuje neke nase teorije o kojima smo pisali ovdje, da se psihopati jako tesko ili nikako ne prepoznaju? ili se jednostavno radi o tome da takav zlocin niko ne moze zamisliti prije nego sto se desi? ili su ljudi u austriji jednostavno previse distancirani da ne zabadaju nos u tudje zivote?
ne znam,ali ja cijeli dan ne mogu prestati misliti o ovom slucaju. SICK!
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 00:47   #138
Cool

Quote:
memona kaže: Pogledaj post
reci mi zašto ih ne može opravdati to što su isfrustrirani, i što kao djeca nisu dobivali dovoljno podrške. meni se to čini kao sasvim pogodno tlo za psihopata, koji nije kriv što se razvio u takvu ličnost.
frustracija može biti poticaj na genijalna djela
nedovoljno podrške u djetinjstvu može biti poticaj za emocionalno predivne osobe
(shvate li preživjeli to na vrijeme)
a oboje mogu stvoriti i psihopata, i ne mogu biti opravdanja - svatko je odgovoran (i društveno, i pravno) za svoja djela
nitko ne bi trebao biti slobodan raditi (bilo psihičke bilo neke druge) zločine & reći "oh, pa mene tata nije volio kad sam bio mali, ja sam psihopat, i zato mogu raditi šta god hoću, jer svi vi ste krivi što mene moj tata nije volio..." & očekivati da ga se ne tiču osnovne ljudske norme ponašanja.
u tom bi slučaju apsolutno svi iz imalo disfunkcionalnih primarnih obitelji imali opravdanja postati i npr.serijski silovatelji
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 01:09   #139
Angry

Quote:
Monika25 kaže: Pogledaj post
prikladno uz ovu temu, a vjerovatno ste svi vidjeli na vjestima, ovdje u austriji, gdje zivim se u zadnja dva dana ne prica o nicemu nego o covjeku koji je 24 godine drzao svoju kcer zatvorenu u podrumu, zlostavljao je i napravio joj 7 djece.

iz medija o slucaju:

AUSTRIJSKA policija potvrdila je da je 73-godišnji Austrijanac osumnjičen za silovanje vlastite kćeri koju je 24 godine držao zatočenu u podrumu, priznao da je on otac sedmero djece koje je rodila njegova kćer.
Glasnogovornik austrijske policije Franz Polzer rekao je kako je muškarac, poznat i kao gospodin F. (Josef Fritzl op.a.), priznao silovanje svoje kćeri Elisabeth Fritzl koju je u više od dva desetljeća u zatočeništvu više puta silovao.

Također je rekao kako je jedno dijete blizanac koje je 1996. rodila njegova kćer ubrzo umrlo, a mrtvog se tijela riješio tako što ga je zapalio u pećnici u svojoj kući.

Polzer je rekao kako se još uvijek provode DNA testovi koji bi trebali potvrditi da je Josef Fritzl uistinu otac sedmero djece koje je rodila njegova kćer Elisabeth, koja sada ima 42 godine.

Bolest kćerke uzrokovala otkrivanje slučaja

Ona je nestala 1984. godine. Slučaj se počeo raspletati kada je Elisabethina kćer, 19-godišnja Kristen, hospitalizirana u bolnici u Amstettenu, ruralnom gradiću udaljenom oko 150 kilometara zapadno od Beča, nakon što je pala u nesvijest. U bolnicu ju je odveo djed/otac koji je rekao kako Kristenina biološka majka traži pomoć za svoju kćer.

Policija navodi kako je kasnija DNA analiza pokazala da je Kristenin djed istovremeno i njen otac, prenosi austrijska državna agencija ORF. To otkriće pokrenulo je opsežnu policijsku istragu slučaja u kojem je otkriveno da je Josef silovao kćer s kojom je imao djecu i koju je zajedno s troje djece prisiljavao da živi u podrumu kuće, odsječena od svijeta.

Djeca su stara između pet i 19 godina. Josef je tijekom istrage policajce odveo u skrivene podrumske prostorije svoje kuće u koje se moglo ući samo pomoću sigurnosnog elektronskog koda koji je silovatelj dao policiji. Također je rekao kako je kćerki i djeci u podrumu izgradio predio za spavanje te kuhinju i kupaonicu.

Josef i Kristen su u subotu privedeni kod bolnice u Amstettenu, nakon "povjerljive dojave". Nakon što je policija osigurala da se Elisabeth više nikada ne mora susresti sa svojim ocem, ona je dobila priliku i policiji ispričala cijelu priču.

Troje djece nikada nije vidjelo dnevno svjetlo

Monstrum je u kući strave živio sa suprugom Rosemarie koja je policiji tvrdila da nije imala pojma što se događalo u podrumu njihove kuće.
Njih dvoje se posvojili troje Elisabethine djece, a Josef je supruzi rekao kako je njihova nestala kćer namjerno odbacila svoju neželjenu djecu jer se nije mogla brinuti za njih. Djecu je, prema njegovoj priči, ostavljala ispred vratiju njihove kuće.

Preostalo troje djece; 19-godišnja Kristen, 18-godišnji Stefan i petogodišnji Felix ostali su zaključani u podrumu sa svojom majkom. Niti jedno od njih nikada nije vidjelo svjetlo dana tijekom svih svojih zatočeničkih godina života u podrumu strave. Sedmo dijete rođeno je 1996. kao blizanac s još jednim djetetom, međutim ono u mračnom podrumu strave nije preživjelo.

Nakon što je postala sigurna kako njen otac više ne može naškoditi djeci, Elisabeth je policiji ispričala detalje svog zatočeništva. Rekla je da ju je otac počeo seksualno zlostavljati kada je imala 11 godina. 8. kolovoza 1984., nekoliko tjedana prije nego je prijavljen njen nestanak, otac ju je zatočio u podrum gdje ju je drogirao, stavio joj lisičine i zaključao ju u jednu prostoriju. Iduće godine konstantno ju je silovao i zlostavljao.

Josefova žena nije znala ništa

Elisabeth je policiji rekla da je 1996. godine rodile blizance, ali je jedno dijete umrlo nekoliko dana nakon poroda zbog nebrige. Njen otac kasnije je uzeo mrtvo tijelo i spalio ga. Također je rekla da je samo njen otac nabavljao hranu i odjeću za nju i njenu djecu te dodala kako ne vjeruje da je njegova supruga znala bilo što vezano uz slučaj.

Nakon što je Kristen oboljela početkom ovog mjeseca, Josef je navodno svojoj supruzi rekao da je njegova nestala kćer bolesnu kćer odbacila na pragu njihove kuće. Nakon nekog vremena Josef je Elisabeth izveo iz podruma, a supruzi je rekao da se njegova kćer vratila kući s dvoje djece.

Zatim je Elisabeth odveo liječnicima u bolnicu kako bi mogla popričati o Kristeninom zdravstvenom problemu, nakon čega su liječnici, a ubrzo i lokalne vlasti postale svjesne o čemu se zapravo radi.
Policija je jučer priopćila kako je Josef priznao zločine, a u koje spada i spaljivanje tijela umrlog novorođenčeta. Kriminalisti žele utvrditi sve okolnosti ovog stravičnog zločina kao i pronaći odgovor na pitanje kako je moguće da tijekom protekle 24 godine nitko nije znao što je poremećeni Josef Fritzl radio svojoj kćerki.

Josef Fritzl i dalje je u pritvoru, a njegova 42-godišnja kćer i šestero djece nalazi se pod profesionalnom psihološko-medicinskom skrbi. Od šestero djece najteže je zdravstveno stanje 19-godišnje Kerstin koje je teško bolesna i nalazi se u komi.

Odvjetnik žrtava kaže kako slučaj do sada nije pokazao institucionalne propuste od strane austrijskih vlasti. Međutim, još nije jasno kako se tako težak zločin mogao događati kroz tako dug period, a da nitko ništa nije primijetio. Slučaj je naime otkriven početkom ovog mjeseca nakon što se Kerstin Fritzl teško razboljela i završila u bolnici. U bolnicu ju je odveo Josef, ali liječnici su htjeli razgovarati s njenom majkom za koju je monstrum rekao da je odbacila svu svoju djecu.


pitanja koja se u vezi ovog slucaja najvise postavljaju su:
dali supruga psihopate zaista 24 godine nista nije znala?
kako to da niko od susjeda nije primjetio nista cudno (radove oko kuce,smece koje se nekada moralo izvaditi iz tog podruma, donosenje ogromnih kolicina hrane).
ali, policija ponavlja da najvjerovatnije niko nista nije znao, da ne postoje pokazatelji da je iko ista znao. ni njegova zena, ni ostala njegova - odrasla - djeca (bolesnik sa svojom zenom takodjer ima, pored elisabeth, 6 djece), susjedi, podstanari koji su neko vrijeme zivjeli u toj kuci.
dali to potvrdjuje neke nase teorije o kojima smo pisali ovdje, da se psihopati jako tesko ili nikako ne prepoznaju? ili se jednostavno radi o tome da takav zlocin niko ne moze zamisliti prije nego sto se desi? ili su ljudi u austriji jednostavno previse distancirani da ne zabadaju nos u tudje zivote?
ne znam,ali ja cijeli dan ne mogu prestati misliti o ovom slucaju. SICK!


ne mogu vjerovati da zaista nitko nije ništa znao!!!

ako dobro skužih, u toj kući su uz :asshole:živjeli i žena + još šestero djece + još troje (od zatočene kći)
a u podrumu zatočena kći + još troje djece
a jedno je umrlo & spaljeno
i to sve u 24 godine!!
ma kome oni prodaju laži da žena nije znala?!
a kao posvojili troje kao fol ostavljenih na pragu...
kakva je to majka?!
sigurno je znala!!!!
kakva su to braća & sestre (ovih preostalih šestero)?!
žena je sigurno znala!
a susjedi se nikad nisu ništa upitali??
bilo koji drugi društveni link?
bože, čitam & nemrem vjerovati...
nemam riječi...
fritzla & ženicu na inkvizicijske mašine na pooooolaaaagaaano krepavanje!!!!
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:33   #140
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post


ne mogu vjerovati da zaista nitko nije ništa znao!!!

ako dobro skužih, u toj kući su uz :asshole:živjeli i žena + još šestero djece + još troje (od zatočene kći)
a u podrumu zatočena kći + još troje djece
a jedno je umrlo & spaljeno
i to sve u 24 godine!!
ma kome oni prodaju laži da žena nije znala?!
a kao posvojili troje kao fol ostavljenih na pragu...
kakva je to majka?!
sigurno je znala!!!!
kakva su to braća & sestre (ovih preostalih šestero)?!
žena je sigurno znala!
a susjedi se nikad nisu ništa upitali??
bilo koji drugi društveni link?
bože, čitam & nemrem vjerovati...
nemam riječi...
fritzla & ženicu na inkvizicijske mašine na pooooolaaaagaaano krepavanje!!!!
u kuci je zivjeo fritzl, njegova zena i troje djece od elisabeth (koje je on uzeo iz podruma i doveo u kucu,a slozio je pricu je da je elisabeth ostavila djecu pred vratima njihove kuce sa pismom gdje objasnjava da se ona ne moze brinuti o toj djeci. svako djete je tako "ostavljano" u razmaku od 2-3 godine koliko sam skuzila).
ostala njegova djeca,koja je imao sa zenom, su vjerovatno tokom godina odlazili od kuce i osnovali svoje obitelji. uglavnom zadnjih godina nisu zivjeli u toj kuci (kad je koje djete otislo, jos se ne zna, tek ih ispituju).

sto se susjeda tice - mnogi su izjavili da je on bio pristojan, normalan muskarac kao i 1000 drugih, pozdravljao je normalno i pricao ponekad sa susjedima. nista nije bilo cudno na njemu.
austrijanci su malo drugaciji nego nasi ljudi po tom pitanju,oni ne zabadaju nos u tudje zivote toliko, i dosta su distancirani. mozda je zato moguce da je on to 24 godine skrivao od sviju,a da susjedi ili cak podstanari nisu nista primjetili. svako je vodio brigu o sebi.
medjutim, ljudi koji su ga bolje poznavali i koji su nekada isli kod njih u goste, ga opisuju kao autoritet, patrijahalnog muza i oca, i strogu osobu.

dali je njegova zena znala je jedno od glavnih nepoznanica u ovom slucaju.
josef fritzl je izjavio da niko,pa ni njegova zena za to nije znala, te da mu niko nije pomagao.
elisabeth je takodjer rekla policiji nakon sto je bila na slobodi da misli da majka nije znala, jer je samo on kroz te 24 godine dolazio u podrum.
rosemarie (zena od fritzla) je pod sokom, srusio joj se svijet i izjavila je da nije imala pojma.
policija je skoro sto posto sigurna da zena nije nista znala.
psiholozi pak isto sumnjaju u to. postoji teorija da je ona barem nesto slutila,primjetila,mozda cak i znala dio ili cijelu pricu, ali to nije mogla da podnese, nije mogla da se pomiri sa istinom,pa je to toliko duboko potisnula u sebi da danas, kada kaze da nije nista znala,ona zaista misli da je tako. moc psihe je nevjerovatna. ona mozda to nije zeljela da vidi?
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.