Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2004., 19:07   #1
Parkour

Jel tko cuo za ekstremni sport PARKOUR? Ima li ikoga u hrvatskoj da prakticira isti???
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 19:19   #2
Re: Je li tko cuo...???

Quote:
freeman kaže:
Jel tko cuo za ekstremni sport PARKOUR? Ima li ikoga u hrvatskoj da prakticira isti???
..... o čemu se točno radi?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 19:34   #3
bilo ti je na Briljantinu pred mozda mjesec dana o jednoj grupi iz Zg-a. iako, nesto slicno, ali ne urbano nego u prirodi (potencijalno dost opasnije) ti radimo mi neki od skvadre pustolova/alpinista
pravi PARKOUR rade ti decki s ceste, i to dobro kolko su pokazali na tv-u taj put. salta unazad sa 5m i slicno, jaki su
mozda da malo progooglas, iako mislim da nemaju jos site. kolko se sjecam motali su se oko OTVa
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 19:53   #4
Ma nasao sam ja puno toga na netu o njima, tehnike, slike, video...
...ali bi htio nekoga kod nas upoznati tko se time bavi pa da mozda infiltriram...hahah... stvarno mi je sport preprerpedobarrr! Inace obozavam te urbane sheme tak da...

A kakvu vi to imate nature parkour zanimaciju...? daj opisi, sliku koju il nes!!!

evo info za sve one koje zanima na : http://www.le-parkour.com/
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 20:03   #5
probaj kontaktirat ljude iz Briljantina na HTVu, oni ce ti znat rec kak doci do tih decki (na njihov web sam mislio, znam da ima ovih stranihkolko hoces). ili malo pitaj kod rolera i boardera, trebali bi i oni znat za njih, trose iste terene
ovo kaj mi radimo po pustolovnim utrkama i neki od nas solo je kombinacija raznih gluposti tipa skakanje s litica s 14m u rijeke, absaili niz vodopade i sa zidina (dubrovackih npr), pentranje kroz slapove, kanjoning, planinsko downhill offroad trcanje (sa elementima rusenja drveca ), slobodno penjanje (ja npr strgo nogu na jednom takvom)... al nije ti to bas ono pravo sto trazis, parkour je ipak urbana brija, slomit se u planini nije bas .. pametno

ak si gledao Yamakashi onda ima slicne elemente alpinizma, samo se ne penje po zgradama nego po stijenama. ovo urban ti je isto super, al to jos nisam isprobavao, prestar sam, sram me da me neko ne vidi
baci pogled na moj blog, imas i tam dosta takvih stvari
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 20:07   #6
Ajde mi daj link na BLOG, posto ga ne znam hihi!
A inace ja vozim MTB, isto ono street style, ili bar pokusavam, al me sad ovo toliko zaintrigiralo... jooooj!
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 11:03   #7
ili si provjeri privatne poruke (imas gumb "opcije" gore) ili moj profil
evo ti malo materijala bas o parkour-u

http://www.s3t.com.hr/txt/vise/92/
i glavni site
http://www.pkcro.com/
sa dosta fotki, video klipova, ono kaj si trazio

Zadnje uređivanje seti : 10.11.2004. at 14:22.
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 15:55   #8
Re: Je li tko cuo...???

Quote:
freeman kaže:
Jel tko cuo za ekstremni sport PARKOUR? Ima li ikoga u hrvatskoj da prakticira isti???

Baš sam prije par dana htel staviti taj topic.

Gledal sam na Extreme Sportu dokumentarac o dečkima u Francuskoj i Engleskoj. Jebote, kaj ti rade. Isprva mi je zgledalo bez veze, ono, braceki trče i skaču prek štengih. Brijem si, pa to mogu i ja. Al kad sam ih videl da skaču prek nekih gapova od po deset i više metri, malo sam si porazmislil. Zanimljiv koncept u svakom slučaju.
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 17:20   #9
Quote:
seti kaže:
ili si provjeri privatne poruke (imas gumb "opcije" gore) ili moj profil
evo ti malo materijala bas o parkour-u

http://www.s3t.com.hr/txt/vise/92/
i glavni site
http://www.pkcro.com/
sa dosta fotki, video klipova, ono kaj si trazio
Puno ti hvala!
sad cu se infiltrirati u njihov forum!
hahahah
vec jesam...
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:57   #10
Parkour

Narode, dali je tko čuo za ovaj sport, u tome ima puno padova i lomljenja. Za sve koji neznaju za ovaj sport neka procitaju na

www.parkour.hr

i molim vaše cijenjeno mišjenje o tom Sportu?
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:16   #11
Neznam puno o njemu, ali ono što sam vidio mi se sviđa.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 08:21   #12
Thumbs up

evo ja sam parkourom bavim oko 1 godine( )
[IMG][/IMG]
error_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 08:28   #13
nemoj me krivo shvatit, nemam nis protiv, al zapravo mi je smijesno sto se danas sve zivo naziva sportom.

inace sve pet, razmjerno ekstremna, ali svakako vrlo interesantna aktivnost, no sport je jednako koliko su to putovanja, yoga ili rasljarstvo.

uostalom, na ovom linku imas i onaj clanak iz Dubrovackog vjesnika di pise "zagrebacki decki najeze se kad se parkour naziva ekstremnim sportom. Ovo nije ni sport, a kamoli ekstremni sport"
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:29   #14
Meni je to zakon,gleda sam malo na tv.... Zakon ,ali sigurno i dosta tesko!!!!
Stipe16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 09:24   #15
a to je kao sport ?? kuda ovaj svjet ide ? u kurac to cu vam ja rec
Be@utyofsilen©e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 16:30   #16
Prije dosta godina sam vidio reportažu o parkouru.Dečki stvarno žele umrijeti mladi.
ja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:17   #17
ja sam cuo i treniram
__________________
dođite na moj forum
Elite_King is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:53   #18
gledao sam prije godinu-dvije reportazu na RTL-u i sve sto sam mogao reci je - jadno...
mislim da je parkour zakon vjestina, al me hrvatski parkour totalno razocarao. a reportaza mi je slicila na pythonovski skec
pazi ovo:
frajer/adolescent (neki pionir parkoura u cro) sjedi na svojoj terasi (cini se vrapce ili gajnice) i prica: "kus ono, ja sam prvi u cro, ono, ja sam donil ovaj sport, kus onak, ja i ekipica treniramo, onak."
onda ide scena gdje dva likica hodaju i naprave "kolut naprijed" (cini mi se pucko otvoreno veleuciliste), pa rez, pa skacu sa metar visine na livadu...
pa oped terasa: "Onak, starci misle da smo ludi, kuzis ono, al nas to ne dira, ono, uvijek smo bili za ekstremno, kool maj men, kuzis ono."
bas sam se israo
nemojte mi nista zamjeriti al je reportaza bila stvarno jadna i iritantna...

nije to bio parkour, al je ona treba kaj je sa Jeseom rekla da je...

enivej, nadam se da ste napredovali (vjerujem da jeste) i da ste slozili nekakav video... daj link...

pis
__________________
...Opponents beware...
RandomHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 01:51   #19
sjećam se toga. i meni je bilo smiješno.

al parkour (pravi parkour) me zadivljuje.stvarno fenomen, ko ima jajca i sreće, ali i spretnosti.

meni fali ovog zadnjeg.
__________________
"nemam nis legalno u kuci,osim mozda carapa. ali možda" - frend prek MSNa
beaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 16:44   #20
Quote:
beaver kaže: Pogledaj post
sjećam se toga. i meni je bilo smiješno.

spretnosti.

meni fali ovog zadnjeg.
ma ajde nefali tebi niš samo kreni i vidit ćeš da možeš i ja sam govorio da nemogu pa eto me sad mogu
__________________
dođite na moj forum
Elite_King is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.