Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 14:44   #41
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post

Ne znam zašto, al' udavila sam se od smijeha.
Otetura dalje...
pa fakat, meni je ženska izgledala ko da je pala s marsa: mislila sam kad joj prodavačica na blagajni kaže da to košta 10 somova kn, da će reći: "a?? ja sam mislila da to sve skupa košta 200 kuna, sorry!", kad li ono - poker face. i odbauljala je dalje isto u tom nekom polu-ludom stilu.

Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ae, možda radi ko dostavljačica?
viš na to nisam pomislila.
misliš, dostavlja skupe kreme na kućni prag milostivama ili jet-settericama? ne vjerujem, mislim da bi si naručiteljice unajmile nekog geja - svog stilista da im to kupi i dostavi sa stilom, ne??!

ili misliš da dostavlja nešto drugo pa a conto toga ima love? ma ne, bila bi onda i inače vjerojatno bolje upicanjena. mislim, ona jakna, ona taška...

ili je to bila herp, pa nam ovdje na forumu prodaje bozu kak kupuje jeftinu obleku, a kad tamo poskrivećki špara za kreme?!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:45   #42
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A ne znam baš, mislim da je isto u SAD-u (sjeti se samo onih Oprah showova u kojima neki financijski stručnjaci pokušavaju ljudima koji pokazati kako da gospodare svojim budžetom; istina da su tamo radi televizičnosti uzimali najretardiranije slučajeve koji ne znaju skuhati ručak pa jedu po restoranima ili ne znaju oprati robu pa kupuju novu umjesto da je peru pa nisu baš najbolji primjer ovoga o čemu pričam, ali manje retardiranih koji si priušćuju luksuz za koji nemaju itekako ima i tamo), Velikoj Britaniji, Francuskoj i sl. Jednostavno, danas cijeli svijet živi na kredit.
ali standard nam generalno nije isti. glupost je, no standard nije. osim toga, koga ovdje boli kurac što amerikanac troši xy cifru na nešto kad u tome nema atraktivnosti. e, ali hrvat...


Quote:
Nego, razmišljam malo i ne mogu doći do odgovora što te teme zapravo žele poručiti čitateljima? Da smo zemlja bogatih koji lažu kako su siromašni ili da smo zemlja siromašnih koji se prave da su bogati? I pobogu, ako je takvih 2% populacije ili 20% populacije, što ostatak građana ove države ima s njima?
razni mediji, razne teme, razni motivi. neki tekstovi takve prirode napisani su isključivo zato da izreklamiraju neki proizvod i zapale što više publike, neki da prokažu glupost, neki jer prate kozmetičku industriju ili naprosto žutilo, neki jer nemaju ništa pametnije, itd...

što se statistike tiče, vjerujem da bitno više građana živi iznad svojih mogućnosti od tih 20%, možda se ne tiču svih kreme za šest tisućica, al ih se tiču kojekakve druge stvari kupnja kojih prelazi njihove financijske okvire.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:49   #43
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
što se statistike tiče, vjerujem da bitno više građana živi iznad svojih mogućnosti od tih 20%, možda se ne tiču svih kreme za šest tisućica, al ih se tiču kojekakve druge stvari kupnja kojih prelazi njihove financijske okvire.
točno... kak nikome ne pada na pamet kak je moguće da toliko građana RH svake zime ide na skijanje, po svemu i to bi trebalo biti znatno iznad naših mogućnosti?

istina je da smo sa srednjim strojarskim tehničarem šukerom kao ministrom gospodarstva već odavno trebali totalno propast i jest travu, pa opet će u 1. mjesecu granice bit zakrčene s kolonama siromašnih hrvata koji odlaze u austriju, italiju i francusku na skijanje s kompletnom familijom.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:50   #44
ja nisam u godinama gdje bi mi trebala takva kremica,ali sumnjam da bi ju kupila..mozda bi,mozda nebi..ne patim za tim mazalicama..kupila sam si sve sta se u dm-u moze kupit,to me proslo,sad imam jedan serum i kremicu za lice,koje koristim svake prijestupne jer sam ljena,a i mislim da lice ne treba maltretirat s tim supstancama..

ako bude trebalo jednog dana,ic cu pod noz i to je to

kremica od 6000kn ima svoje kupce i ne treba se zamarat zasto tolko kosta..
__________________
..give it all just to get it, you're missing pieces everywhere..
vision one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:50   #45
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
viš na to nisam pomislila.
misliš, dostavlja skupe kreme na kućni prag milostivama ili jet-settericama? ne vjerujem, mislim da bi si naručiteljice unajmile nekog geja - svog stilista da im to kupi i dostavi sa stilom, ne??!
ne znam, možda ova milostiva oće bit spešl van.

Quote:
ili misliš da dostavlja nešto drugo pa a conto toga ima love? ma ne, bila bi onda i inače vjerojatno bolje upicanjena. mislim, ona jakna, ona taška...
možda nema oko za lipo.

Quote:
ili je to bila herp, pa nam ovdje na forumu prodaje bozu kak kupuje jeftinu obleku, a kad tamo poskrivećki špara za kreme?!
ne znam.
a morebit joj je par dana prije taman sija na račun kakav đekpot?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:56   #46
Poznajem ženu koja troši pare na takve kremice.
Zna da ne djeluju; diplomirala je fiziku i kemiju i dobro zna da je 90% svega što tvrde u reklamama teško sranje. Ali je opsjednuta izgledom i nema tu više racionalnosti.
Zna da bi joj više pomoglo da prestane pušiti nego sve čudotvorne kremice od po par tisuća kuna, no ona to troši iz čiste patologije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:56   #47
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
što se statistike tiče, vjerujem da bitno više građana živi iznad svojih mogućnosti od tih 20%, možda se ne tiču svih kreme za šest tisućica, al ih se tiču kojekakve druge stvari kupnja kojih prelazi njihove financijske okvire.
Pa i ja mislim da znatno više ljudi živi iznad svojih mogućnosti samo što, kao što i sama primjećuješ, to nisu svima kremice za 6000 kuna: drugima su to tečajevi jezika, teretane i ljetovanja što se maltene kod nas računa pod normalu, a trećima rabljene knjige za školu i meso jednom tjedno na tanjuru.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:57   #48
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
točno... kak nikome ne pada na pamet kak je moguće da toliko građana RH svake zime ide na skijanje, po svemu i to bi trebalo biti znatno iznad naših mogućnosti?
ja mislim da puno ljudi zbog ljetovanja i zimovanja diže kredite, zadužuje se itd. neki to nekako izguraju, al bogami ima ih i koji se dovedu u stanje da kuću moraju prodat jer su izgubili kompas (ne mislim sad samo na ljetovanja i zimovanja nego na razne razloge).
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:00   #49
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Poznajem ženu koja troši pare na takve kremice.
Zna da ne djeluju; diplomirala je fiziku i kemiju i dobro zna da je 90% svega što tvrde u reklamama teško sranje. Ali je opsjednuta izgledom i nema tu više racionalnosti.
Zna da bi joj više pomoglo da prestane pušiti nego sve čudotvorne kremice od po par tisuća kuna, no ona to troši iz čiste patologije.
trosi zato sto moze. zato sto ima. nebitno sto nema rezultata.
kako rekoh, svi bi trosili da imaju. ma koliko sutjeli o tome.

Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ja mislim da puno ljudi zbog ljetovanja i zimovanja diže kredite, zadužuje se itd. neki to nekako izguraju, al bogami ima ih i koji se dovedu u stanje da kuću moraju prodat jer su izgubili kompas (ne mislim sad samo na ljetovanja i zimovanja nego na razne razloge).
osobno znam familiju sa cetvero djece koja jedva jedvice spaja kraj s krajem. znam ih dugo tako da znam da nemaju.
ali se uzeo najnoviji auto na kredit. tolko o tome.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:00   #50
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa i ja mislim da znatno više ljudi živi iznad svojih mogućnosti samo što, kao što i sama primjećuješ, to nisu svima kremice za 6000 kuna: drugima su to tečajevi jezika, teretane i ljetovanja što se maltene kod nas računa pod normalu, a trećima rabljene knjige za školu i meso jednom tjedno na tanjuru.
dobro, slažem se, ima raznih primjera. što hoćeš reći?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:01   #51
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Poznajem ženu koja troši pare na takve kremice.
Zna da ne djeluju; diplomirala je fiziku i kemiju i dobro zna da je 90% svega što tvrde u reklamama teško sranje. Ali je opsjednuta izgledom i nema tu više racionalnosti.
Zna da bi joj više pomoglo da prestane pušiti nego sve čudotvorne kremice od po par tisuća kuna, no ona to troši iz čiste patologije.
ključ je u dobroj mjeri u životu: način života, klopa, kretanje, dobra njega, duševna ravnoteža - sve daje svoj obol i svoj prilog.

ne može se krivit kreme da su loše, ako istovremeno dimiš ko turčin.

i za ženski izgled, pa tako i ženski ten: sreća čuda čini (npr. zaljubljenost, ljubav) ... isto tako, na žalost i stres i nesreća čuda čine, u obrnutom smislu, naravno.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:04   #52
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
dobro, slažem se, ima raznih primjera. što hoćeš reći?
Ne znam ni ja, to ovisi o onome što članak želi poručiti svojim čitateljima, a to još uvijek nisam uspjela dokučiti. Jer ja zaista ne znam kakve veze imaju ovi prvi s onim trećima osim činjenice da svi žive u ovoj usranoj državi u kojoj novine pišu idiotske članke o tome kako "mi Hrvati" trošimo za kreme od 6000 kuna ili stojimo u redovima za iPhone.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:09   #53
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja, to ovisi o onome što članak želi reći. Jer ja zaista ne znam kakve veze imaju ovi prvi s onim trećima osim činjenice da svi žive u ovoj usranoj državi u kojoj novine pišu idiotske članke o tome kako "mi Hrvati" trošimo za kreme od 6000 kuna ili stojimo u redovima za iPhone.
članak daje neku inormaciju. da, neki ljudi, a k tome su hrvati, troše 6000 kuna na kreme za lice. ili, šta ja znam, 7000 kuna na iphone. 250000 kuna na aute. ima ih. i neki od njih doma u frižideru imaju samo svjetlo i eventualno paštetu. i da, glupi su jer to sve rade, a ne mogu financijski stat iza toga. i da, državljani su najljepše nam naše. u čemu je problem, što ti nije jasno?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:16   #54
Problem je u tome što se ja (zajedno s većinom ljudi u Hrvatskoj) ne mogu poistovjetiti s tim kolektivnim "mi" pa se pitam zašto članak naslovom i temom inzistira da smo "svi mi" dio te kaše koju čini jedan izrazito mali postotak populacije i kojim nam se pravom taj kolektivni identitet priljepljuje?

Zadnje uređivanje klonka : 03.12.2010. at 15:24. Reason: gr.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:24   #55
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ma meni nije jasno čemu fuss oko tog što netko drugi troši pare na kremu
jel bi bilo više u redu da su te iste Hrvatice kupile hladnjak/cipele/povećale sise?
ili je problem što to rade Hrvatice, a ne Amerikanke?
zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
ma nije poanta mog pitanja bila u tome da me briga tko i koliko trosi i kaj ljudi rade sa svojom lovom, nego me cisto zanimalo kaj mislite o tim svim pustim obecanjima proizvodjaca i opcenito o moci kremica i o tome kolika razlika na licu uopce moze biti od kreme.

koliko ljudi uopce vjeruju u to sve.

nije ni mene briga kaj neko radi sa svojim novcima, ja prva ne virim u tudji novcanik, ali takav je bio naslov teksta koji sam procitala i stavila link, pa sam tak i ja metnula naslov.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:27   #56
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što se ja (zajedno s većinom ljudi u Hrvatskoj) ne mogu poistovjetiti s tim kolektivnim "mi" pa se pitam zašto članak naslovom i temom inzistira da smo "svi mi" dio te kaše koju čini jedan izrazito mali postotak populacije i kojim nam se pravom taj kolektivni identitet priljepljuje?
Pa ne poistovjećuj se onda.
I novine se moraju prodati
muzak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:32   #57
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što se ja (zajedno s većinom ljudi u Hrvatskoj koji, usput, nisu nužno Hrvati) ne mogu poistovjetiti s tim kolektivnim "mi" pa se pitam zašto članak naslovom i temom inzistira da smo "svi mi" dio te kaše koju čini jedan izrazito mali postotak populacije i kojim nam pravom se taj kolektivni identitet priljepljuje?
većina ljudi u hrvatskoj jesu hrvati.
većina ljudi živi iznad svojih mogućnosti.
kreme za lice od 6000 kuna su lajtmotiv za članak koji je vjerojatno htio samo biti senzacionalistički, ali s druge strane implicira ovo što se tiče življenja iznad mogućnosti. možda bi pravilnije bilo da je naslov 'neki hrvati troše 6000 kuna na kreme za lice', ali to onda ne bi bilo dovoljno glasno. mislim jebiga sad ispravljat krive drine novinarstva.

hrvati troše sumanute cifre za ovo i ono svakodnevno i svakodnevno na tu temu postoje tekstovi po medijima. u mnogima se neću pronać, u nekima možda hoću. u nekima možda hoćeš i ti. i šta sad?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:35   #58
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
a u prilog tome da samo teške snobice troše silnu lovu na kreme: baš nedavno sam bila u onom douglasu u ilici i dođe neka ženska od cca 35 godina u nekoj prejadnoj jaknici, jadnim ofucanim čizmicama, sparušene kose i dosta lošeg tena... i ko navođeni projektil zaleti se ravno do sisleyeve police, dograbi onu njihovu najnoviju noćnu kremu od 3 i pol soma kuna, dnevnu od dva i pol soma i još neku od oko dva soma plus njihovu kremu za ruke koja košta skoro soma kuna ... i zaleti se s te četiri kreme u ruci na blagajnu.

ja si mislim "jesi popizdila ženo, jel znaš da to sve skupa košta skoro 10 somova kuna?" ... kad li ona mrtva-hladna zavuče papke u jadnu ofucanu torbicu, izvadi 10 somova kuna, gurne prodavačici u ruke i odtetura dalje. nimalo lana biondić type, moram reć... po tipu: zadnji tip žene za koji bih rekla da bi pljunuo deset somova kuna na kreme.
ajme, ja nekad znam takva izac do grada (npr.ak sam izmedju setnje psa i odlaska u teretanu), da bi mi neupuceni promatrac valjda udijelio 2-3 kune.
jednostavno me nije briga kakav dojam cu ostaviti ako usput idem nekaj obavit po gradu, pa udjem u koji ducan.

iako, a o tome sam pisala na forumu davno, u jednom ducanu u ilici gdje sam si gledala neku vestu, prodavacica mi je, ne bas suptilno, sugerirala da oni imaju visoke cijene i rekla nek joj ne razvlacim robu (uzela sam vestu u ruke) i uputila me da probam preko puta u sisleyu (tada je na tom mjestu u ilici bio sisley, a ducan u kojem sam dozivjela ovu ugodu se zvao (mislim bar) monari ili tak nekaj.

a ja sam jednostavno nakon setnje s pesom po parku ostala u starim tajicama i tenisicama i bez make-upa i drznula se takva dosetati do centra.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:37   #59
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne može se krivit kreme da su loše, ako istovremeno dimiš ko turčin.
Ne može. Ali ostaje činjenica da su sve te kremice obično sranje.
Kad je Nivea reklamirala kremu koja ti mijenja DNK u koži (što svatko s imalo biološkog obrazovanja čita kao: izaziva tumore), ne znam ni što im je bilo u glavama ni što se nalazilo u kremicama. No znam da je zanimljiv broj ljudi primijetio da im je ten puno bolji otkad se ne zajebavaju s kremicama. Neovisno o drugim životnim navikama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:39   #60
Obećanja proizvođača upravo su to: pusta obećanja. Ženske na reklamama su vrlo njegovane, pod rasvjetom koja laska koži i pod profesionalnom šminkom. Ponekad i izoperirane ili imaju 15 godina. Nek mi radije pokažu neku bez navedenih faktora koja koristi tu čudotvornu kremu, pa da vidimo njezinu kožu. Varaju nas i lažu kvaziznanstvenim izrazima, čudesnim sastojcima koji "mijenjaju strukturu DNA" (?!) Pa kak ih nije sram? Ne vjerujem u kremu za 6000 kn. Ne vjerujem ni u onu od 1000. Vjerujem da neke od superskupih krema mogu imati dobar učinak na kožu ali neproporcionalno dobar kad bi se usporedile s nekim jeftinijim kremama a pogotovo home-made kremama od isključivo prirodnih sastojaka (za koje treba određeno znanje, naravno). Jeftinije je i zabavnije preventivno živjeti zdravo.

Joj, dok vidim da je čak i Lidl na svojem pilingu za 8 kuna zaštitio neki supertajni supermoćni sastojak superkemijskoznanstvenog imena So not impressed
__________________
What if nothing exists and we're all in somebody's dream? Or what's worse, what if only that fat guy in the third row exists?

Woody Allen
White Russian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.