Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 10:08   #221
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Nebi to bio pravi blacklist bez toga
A draga, kak je tupava to je strasno. Digne se iz stolca i naljuti na Reda, kao da bi ikad rijesila slucaj bez njegove pomoci.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 23:48   #222
Samo ja gledam, ili?
Finale zanimljivo - sad idemo ispočetka..
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 00:04   #223
ja gledam al jos nisam stigao ovu zadnju sutra ce doci na red
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 00:37   #224
Quote:
osoba_a kaže: Pogledaj post
Samo ja gledam, ili?
Finale zanimljivo - sad idemo ispočetka..
I ja gledam. Finale je bilo odlično.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:52   #225
Finale odlično!
Morm priznati da nisam mislila da će Lizzie koknuti Conellyja iako je zaslužio svaki metak.
Malo mi je žao što nećemo imati tako dobrog, ljigavog negativca u idućoj sezoni. Bolji mi je od Direktora.

Malo mi je love štorija Toma (Jacoba, whatever his name is...) i Lizzie bila too much, ali ajd, trenutak slabosti.

Ne kužim zašo su uhapsili Coopera, ako se zna da je Connelyja koknula Lizzie...

Uglavnom, super finale!
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:59   #226
Što je najbolje ona ga je koknula da zaštiti svoje prijatelje, a upravo oni će je loviti sada.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:36   #227
dobro finale, al sad opet cekat par mjeseci

ovako mi je puno bil ocekat po 7 dana
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:46   #228
svidjam finale, svidjam buduci lov, svidjam crvenu fleku umjesto ss tetovaze a najsvidjam rocketmana na kraju
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:12   #229
Jednostavno me fasciniraju ubojice.Dexter mi je bio super,ali Blacklist eh on jednostavno napravio tako dobru radnju.Super je svaka epizoda mi je zanimljiva,napeta,vrhunska.To mi se ne dešava često jer ipak seriju su počele biti predvidljive,plitkog razgovora ali ova serija zaslužuje veliku pozornost.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 13:06   #230
Crna lista / The Blacklist





Crna lista / The Blacklist
Godina proizvodnje: 2013.-
Broj epizoda: 44+
Termin emitiranja: petkom i subotom, od 11.9., HRT 1, 22:55 h

Quote:
HTV premijerno prikazuje uzbudljivu i intrigantnu američku seriju THE BLACKLIST, s izvrsim Jamesom Spaderom u glavnoj ulozi. Spader je za ulogu Raymonda "Reda" Reddingtona 2014. i 2015. nominiran za Zlatni globus u kategoriji najboljeg glavnog glumca u TV seriji, a serija je prošle godine osvojila Primetime Emmy (u kategoriji "outstanding stunt coordination") uz još nekoliko nominacija za poznate televizijske nagrade.

Nakon što je desetljećima bio na popisu najtraženijih kriminalaca, Raymond "Red" Reddington (James Spader) predaje se FBI-u te im nudi svoju Crnu listu, popis najopasnijih i najskrovitijih svjetskih kriminalaca. Red tvrdi da može raskrinkati špijune, teroriste, ubojice koji rade za narkokartele, trgovce ljudima i osvetoljubive serijske ubojice, ali pod uvjetom da radi s novopečenom agenticom Elizabeth Keene (Megan Boone). Nakon što oprezno pristaje na njegov zahtjev, Liz shvaća da se ispod površine kriminalca krije zanimljiva osoba. Osim što je povezan sa smrću njezina oca, Red uvjerava Liz da njezin suprug Tom (Ryan Eggold) nije onakav kakvim se predstavlja. Kad Liz dozna da Tom samo iskorištava njihov brak kako bi je mogao potajno pratiti, Red postaje žrtva napada koji kriminalce s Crne liste poveže s Tomovim tajnim zadatkom, što njihov odnos ozbiljno naruši, a budućnost im nosi samo opasnosti i neizvjesnost. U gostujućim ulogama pojavljuju se Alan Alda, Jane Alexander i Dianne Wiest.

1. epizoda: PILOT

Nakon što je desetljećima bio na popisu najtraženijih zločinaca, Raymond "Red" Reddington (James Spader), predaje se pomoćnom direktoru FBI-eva odjela za suzbijanje terorizma Haroldu Cooperu i nudi mu Ranka Zamanija, srpskog terorista za kojeg se vjerovalo da je već godinama mrtav. Kad Red odbije daljnju suradnju dok ne dobije priliku razgovarati s Elizabeth Keene, novom agenticom koja se bavi kriminalističkim profiliranjem, agent Donald Ressler presretne Liz na putu za posao i odvede je u centar za tajne operacije gdje drže Reda. Nakon što ju je iznenadio time koliko zna o njoj, Red otkriva da Zamani namjerava oteti osmogodišnju Beth, kćer generala Daniela Rykera.

Liz naziva supruga Toma i obavještava ga da neće stići na sastanak za finaliziranje postupka posvajanja djeteta. Liz vodi Beth na sigurno, no zaustave ih sumnjivi radovi na cesti za koje se ispostavi da su zapravo pomno osmišljena zamka Zamanijevih ljudi. Za sobom ostavljaju prizor smrti i uništenja te otimaju Beth...

Uloge: James Spader (Raymond "Red" Reddington), Megan Boone (Elizabeth Keen) Diego Klattenhoff (Donald Ressler), Ryan Eggold (Tom Keen), Harry Lennix (Harold Cooper), Jamie Jackson (Ranko Zamani)
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:07   #231
Pogledao sam prvu sezonu na Foxu i definitivno preporučam seriju. Zanimljiva, napeta, a James Spader kao Reddington rastura.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 00:58   #232
Glavna glumica mi nije uvjerljiva. Nema ono nešto što bi ju izdvojilo od tisuća drugih sličnog izgleda. Školska gluma, umjetna, nekako strši u seriji. U jednom trenu mi je bilo kao da gledam parodiju Hannibala i Clarice.
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:55   #233
Još jedna u nizu "shake-n-bake" serijica za teenagerke, u stilu Nikite, raznih CSI-jeva i sličnih stvari. Sve nešto haj-tek-fleš-mambo-džambo, bez ikakve veze s realnošću. FBI dolazi ujutro po svoju zaposlenicu, da ju dovede na posao, s 12 automobila i 30 agenata, a bez ikakvkog razloga su nad kuću usred grada šalju teški vojni helikopter čija minuta leta košta 1000 dolara? Nek se helikopeter nađe, scena onda izgleda dramatičnije, a junakinja važnije? Jebote, mogli su staviti u tu scenu i par slonova i tigrova...

I naravno, kao i u drugim takvim trash-serijama, tu prekrasna 20-godišnjakinja, koja umjesto da postane fotomodel (zato što se budi našminkana, ona se uopće ne treba šminkati), sa 20 godina ima već završenih 6 superteških fakulteta (u američkim serijama su to kovanice "molekularna genetiko-mirkobilogoja", "nuklearna nanotehnologija", "forenzička psihologija" i sl...) i 20 godina radnog staža na najodgovornijim dužnostima. Zato što je, osim što je beskrajno lijepa, ujedno i beskrajno inteligentna. Ne bi me začudilo da se otkrije i da je olimpijska pobjednica na 100 metara, da zna pilotirati spejsšatlom, da roni na dah 92 metra. Kad već par dana nakon završenog fakulteta dolazi na prvi radni dan posla, a već ima 4 godine radnog staža u FBI-u, kao voditeljica nekakvog tima...

Već u prvoj epizodi je dosadio taj odnos Spidera i nje, obrazac se ponavlja svakih 5 minuta. Nešto joj otkrije, ali ne sve. Onda se nešto dogodi. Onda joj on nakon nagovora opet nešto malo više otkrije. Onda se nešto dogodi. Onda joj on nakon nagovora opet nešto malo više otkrije. I tako 20 epizoda?

Naravno, osim "epizodnih radnji" imamo i nekoliko "velikih tajni" (npr. muž, ili zašto Spider hoće baš nju - vjerojatno joj je otac i/ili je on zapalio stan)... Jeftino, jeftino...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:30   #234
Nikad nisam razumio zašto je scenaristima tih američkih serija toliki problem dati liku neko smisleno istočnoeuropsko ime. Uvijek se neki Srbin terorist zove nešto tipa Rade Žarko, Milovan Danko i sl.. U 1. epizodi ove serije se Srbin zove Ranko Zamani. Jbt, odi na internet i uzmi random ime i prezime, koliko teško može bit.
A serija ništ novo. Sve već viđeno. Imali smo zgodnu policajku i mentalista, pa zgodnu policajku i pisca, sad imamo zgodnu policajku i terorista. Oni će zajedno kroz sezone uloviti zločinaca koliko ima epizoda, spriječavati eksplozije bombi u zadnoj sekundi i još riješiti pozadinsku priču koja se će se provlačit kroz sve epizode. Sad se kao mrze (tj. ona njega kao mrzi) al do 10. epizode će bit spremna za njega dat život.
Btw, u prvoj epizodi je samo falilo da ju Spader nazove Clarice.
Al dobro, kakvog smeća ima, ovo je gledljivo.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:00   #235
Meni je koncept serije dobar osim gore navedene pretjerane scene dolazenje pred njen stan sa svim raspolozivim sredstvima jerbo ona kasni prvi dan tu su brate mili precerali..ovo drugo je moguce zasto nebi bila sposobna mlada lijepa i sve to, ima i takvih. Za seriju cist ok za sada.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 16:27   #236
Pogledala sam tri epizode i sve bolja mi je serija, za sada.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 14:19   #237
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Meni je koncept serije dobar osim gore navedene pretjerane scene dolazenje pred njen stan sa svim raspolozivim sredstvima jerbo ona kasni prvi dan tu su brate mili precerali..ovo drugo je moguce zasto nebi bila sposobna mlada lijepa i sve to, ima i takvih. Za seriju cist ok za sada.
Ja mislim da su rekli da su došli po nju jer je Red rekao da želi samo nju tj mislili su da je i ona terorist ili povezana sa terorizmom pa zato svi oni helihopteri i svva ona frka.
Ja sam seriju pogledala na fox prvu sezonu ,sad moram čekat za drugu ali mi je dobra serija malo predvidljiva i odmah se skuži Lizina povezanost sa Redom.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 16:51   #238
Odgledala 6 nastavaka i sve bolja je kako ide radnja, Red je car!
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 16:52   #239
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su rekli da su došli po nju jer je Red rekao da želi samo nju tj mislili su da je i ona terorist ili povezana sa terorizmom pa zato svi oni helihopteri i svva ona frka.
Ja sam seriju pogledala na fox prvu sezonu ,sad moram čekat za drugu ali mi je dobra serija malo predvidljiva i odmah se skuži Lizina povezanost sa Redom.
Da onda to ima smisla, nisam pazljivo gledala kada sam taj post pisala.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 09:14   #240
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Meni je koncept serije dobar osim gore navedene pretjerane scene dolazenje pred njen stan sa svim raspolozivim sredstvima jerbo ona kasni prvi dan tu su brate mili precerali..ovo drugo je moguce zasto nebi bila sposobna mlada lijepa i sve to, ima i takvih. Za seriju cist ok za sada.
Moguće, ali jako malo vjerojatno...

No kako objašnjavaš činjenicu da je prije mjesec dana završila fakultet, a već 4 godine je na čelu nekakvog odjela u FBI-a?

Zaposlila se u FBI-u s 13 godina, postala šefica sa 17 godina, upisala faks pa studirala uz posao (nije to zahtjevan posao, voditi neki tim u FBI-u, može se učiti uz to...) ???

Osim sa spriječavanjima eksplozija baš u zadnjoj sekundi, Amerikanci u ovakvim trash-serijama i filmovima beskrajno dosađuju i s tim "superobrazovanjima" i "superdugotrajnim iskustvima" prekrasnih djevojčica od 20-tak godina...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.