Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2019., 13:43   #10001
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Ne razumijem koji je tocno problem sa przenjem lignji?
ni ja barem su pržene brzo gotove, istinizavolju najviše volim sa krumpirima ispod peke ali to treba dugo čekati, ovako odmah jedeš
Krkimir is offline  
Old 10.01.2019., 21:35   #10002
Nedavno sam naletio na netu članak tipa "Gdje u Zagrebu pojesti dobre pržene lignje" te su se na popisu, između ostalih restorana, našli Kod Šime i Zlatna školjka.

Kako često gablam u Šimi, i lignje su im odlične, otišao sam u ZŠ i mogu reći da su to bile možda najbolje pržene lignje koje sam pojeo u životu.

Doduše, cijena je paprena: lignje 60 kn + pomfrit 18 kn (uključen tartar, kruh, couvert) što nije baš gablec cijena ali isplati se!
Poco Loco is offline  
Old 11.01.2019., 17:35   #10003
Ako si lignje platio 60kn, onda nisi jeo jadranske lignje, a o takvima se prica.
Zlatica Blatica is offline  
Old 12.01.2019., 12:43   #10004
Kaj smo rekli da je najbolje u Broken R. na GGradu u Zg?
Deedy is offline  
Old 12.01.2019., 16:00   #10005
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Ako si lignje platio 60kn, onda nisi jeo jadranske lignje, a o takvima se prica.
hm koliko bi onda koštale jadranske lignje?
Krkimir is offline  
Old 12.01.2019., 16:06   #10006
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm koliko bi onda koštale jadranske lignje?
Malo više ako ne jedeš kao DD.
Pellaprat is offline  
Old 12.01.2019., 16:12   #10007
Mozda i manje nego cifra za Patagonicu

Deedy is offline  
Old 12.01.2019., 17:39   #10008
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kaj smo rekli da je najbolje u Broken R. na GGradu u Zg?
Meni je tamo dobro bilo SVE. Svakako uzmite maslac (prvo jelo na meniju) i meso z tiblice. A ostalo preporučam male porcije od više vrsta jela da probate svašta. Ono što mi nije dobro je što su na zimskoj pauzi do 10.02. A ja namjerila tamo na večeru idući tjedan.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 12.01.2019., 17:48   #10009
Tnx coffee, naletih i na clanak Plave kamenice koji je 3 tjedna nakon otvorenja napisao da vec tad trebaju dobiti Michelin zvjezdicu. Lol

Nazalost i sam sam saznao to o pauzi do sredine veljace.
Zovem taj fiksni br. Zvoni 10 puta... a onda prebaci ba mob. Pa na sekretaricu koja kaze dobili ste broj... i onda prekid!
Pa onda poruka sekretarice kako su do 10.2. na zimskoj pauzi.
Mislim si... oveca pauza. Nadam se samo da nije predsmrtna, najiskrenije.


Alternativno otisli u Lokal (ex Duck) i imali vrlo pozitivno iskustvo s ribeye steakom i lungicem... kao i manestrom prije tog. Vrlo pristojan lokal (hint: dodali mini wc u zapecku, bog ih pozivio)
Deedy is offline  
Old 12.01.2019., 19:54   #10010
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Malo više ako ne jedeš kao DD.
A ono, ako se može uzimati na manje količine, cijena po porciji dođe isto ko i patagonica.

Nisam nikada u restoranu jeo jadranske, samo svježe uhvaćene na području Silbe, a kako me već par godina nije bilo tamo, zaputit ću se do Školjke vidjeti kakve su
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 12.01.2019., 20:55   #10011
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post

Nisam nikada u restoranu jeo jadranske, samo svježe uhvaćene na području Silbe, a kako me već par godina nije bilo tamo, zaputit ću se do Školjke vidjeti kakve su
Najbolje lignje u Jadranu! Vrijeme da se vratim još jednom.

U petak je na Kvatriću bilo naših, istarskih, predivnih, 30-50 dag. 160 kn/kg.
Pellaprat is offline  
Old 13.01.2019., 10:51   #10012
Znam da vjerojatno neću imat sreće, ali pošto nam je zagorska ponuda dosadila, a ide se u shopping, ima šta pametno za pojest u relativnoj blizini west gate-a ili zaprešić fakat tako loše stoji po tom pitanju?

Ak nam hrana ipak bude na prvom mjesto, evo odmah i podpitanje. Koje restorane bi preporučili u blizini arena centra (5-10 min autom). Cijena manje, više nebitna; preferencije šarolike, bitno da nije samo isključivo pizza i/ili roštilj (može i to ak je jako dobro).
Levistej is offline  
Old 13.01.2019., 11:42   #10013
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Ak nam hrana ipak bude na prvom mjesto, evo odmah i podpitanje. Koje restorane bi preporučili u blizini arena centra (5-10 min autom). Cijena manje, više nebitna; preferencije šarolike, bitno da nije samo isključivo pizza i/ili roštilj (može i to ak je jako dobro).
bicko, il secondo, didov san, namaste
gmit is offline  
Old 13.01.2019., 12:45   #10014
Levistej ovo sto je gmit naveo je u slucaju da vam hrana Bude na prvom mjestu.

Ne bude li vam, onda odite gdjegod u Zagorju
Deedy is offline  
Old 13.01.2019., 12:53   #10015
Preporučite mi restoran

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
bicko, il secondo, didov san, namaste

Uz apsolutno pobrojane, a uz Bicko najbliže Areni, dodao bih i Paesano ako treba pizza+malo šire te Ponistru za ribu (posebno predjela).
DeeJay Dee is offline  
Old 13.01.2019., 13:28   #10016
Ako idete u nedjelju, dobro obrati pozornost na radno vrijeme svega ovdje preporučenog.
BigDaddy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.