Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 21:50   #1
Zajedno sami - Marko Šelić

knjiga marka šelića (marchelo) zajedno sami....jel čito ko...?meni je knjiga predobra...iako bi možd ljudi rekli da je sam dobro prodo se onima koji ga inače slušaju....ja sam se oduševila koliko dečko ima talenta za pisanje....i pjesama,a evo i romana....vaše mišljenje...ako je ko pročito...ako nije, preporučavam...
makaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:46   #2
Prochitala sam knjigu pre nekih mesec dana i odushevila me je. Videla sam iz njegovih pesama da ima talenta i svidja mi se shto knjiga ne lichi na njegovu muziku (koja mi se inache svidja, ali bi bilo glupo da sve radi po istom shablonu). Dodushe, zajednichko knjizi i njegovoj rap lirici je to shto imaju poentu, shto su veoma smisleno napisani, a i originalni su. Sve pohvale, 10+ od mene
beogradjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:07   #3
Upravo čitam i šta reći. Knjiga je predobra, a i mora biti kad ju je napisao jedan od najboljih liričara.
__________________
'Be not afraid of life. Believe that life is worth living, and your belief will help create the fact.'
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 03:45   #4
Procitala sam knjigu i jednom rijecju - FASCINANTNA!!
Zanemarimo to da Marcela obozavam i svakodnevno slusam, knjigu sam procitala prvenstveno jer je tema u okviru mojih interesovanja, i zanimalo me marcelovo vidjenje na sve to, prolaznost ovog svijeta, raj i pakao, religija..

Malo je reci da me knjiga na neki neobjasnjiv nacin "progutala" i zamaglila mi granicu izmedju realnosti i onoga sto u njoj pise. Marcelo je tako objasnio neke stvari da sam cak i povjerovala u njih. Kad ovo kazem mislim najvise na njegovo predstavljanje pakla, gdje, kako on kaze, nije nikakvo fizicko mucenje, vec spoznaja vlastitih grijeha, plitkosti i gluposti.. spoznaja da su, kako to marcelo kaze, "gola govna" I onda kao oni sami sebe ranjavaju, vade crijeva iz utrobe, placu..

Ma sve u svemu, vrijedi procitati. Knjiga ce vas odvesti u skroz drugi svijet i bit cete pod utiscima dobar dio vremena nakon sto je procitate

Zivio nam Marcelo
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 06:55   #5
čekam da dođem kući za Uskrs, pa da je ponovno krenem čitati...
volim tu knjigu, predobra je. Marchelo je legenda
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 11:46   #6
zna netko gdje se može nabaviti njegova knjiga?
tonx_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:21   #7
i mene zanima gdje se u Zagrebu može nać knjiga?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 20:35   #8
Nisam čito knjigu,ali skotno sam iz pjesama da je Marchelo car...
__________________
Come to the Dark Side we have Cookies
lif3|3lementS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:17   #9
Oduševljena sam, kupila sam knjigu čim je došla u Hrvatsku i pročitala je 2 puta. Kako je netko napisao, neke su stvari tako dobro opisane i naprosto logične da sam također povjerovala u njih. To je za mene bilo potpuno novo gledanje na religiju, vraga, neobičnost snova i ostalo. I stvarno sam se zapitala... Predobro!
Varja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 02:08   #10
Knjiga je odlična,dečko zaista zna sa riječima,stihovima a ono najbolje je što nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Takoder i njegove pjesme nisu samo bezveze nanizane rime,sve ima dublje značenje.
maya_21_36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 07:40   #11
Upravo čitam.

Knjigu sam kupila na slijepo, u nekoj maloj knjižari u srpskoj provinciji, nemajući pojma tko je Marko Šelić. Mjesecima mi skupljlala prašinu na polici i sad sam je dohvatila. Dobar je mali, jako dobar.

A onda sam ga malo i poslušala.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:40   #12
a ja nigdje ne mogu naći knjigu
pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz ljudi, pomozite
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 22:14   #13
kupila sam tu knjigu onog dana kada je stigla u hrvatsku i pročitala je dan poslje...to je bilo prije godinu i pol ili čak dvije...
prošle godine na interliberu sam ga i upoznala i momak je stvarno inteligentan....


što se same knjige tiče...on jednostavno ima taj svoj stil pisanja da vam zaokupi pažnju...vrlo zanimljiv odabir tematike i riječi....
al tko god je poslušo njegove pjesme zna da je on s lirikom na ti,tako da me ova knjiga uopće nije začudila...

veselim se sljedećoj
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:29   #14
Odlična knjiga. Stvarno odlična, čak me i iznenadilo koliko je dobra.

Veliki sam fan Marčela kao glazbenika. U knjizi sam se puno puta sjetio pjesama, neki djelovi teksta te podsjete. Likovi su odlični, priče su zanimljive (Rašine bubašvabe, priča o šporetu i o tipu što je htio zeznuti svemir te baš odmore dok čitaš). I ne znam zašto ali puno puta sam, tokom čitanja, pomislio na Vodič Kroz Galaksiju Za Autostopere. Kao da se na nekim mjestima provlači isti ton humora i apsurda u obje knjige.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.