Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 15:46   #1
Ožiljci

Vidim da nema ništa slično,
pronašla sam za više ulja da su djelotvorni zacjeljivanju ožiljaka,
no zna li itko iz prakse koje je zapravo učinkovito,
nekakva mješavina ili neštO?
Dakle ne radi se o ožiljcima na licu od akni, već, ožiljak nakon ozljeda i
nakon operacije?
- Dali se ičim može ožiljak smanjiti od prirodnih pripravaka,
znam da u apoteci ima nekakvih (i pozamašno nacifranih) no ni za njih neznam dali djeluju pa molim tople preporuke

Također, dali je kasno operacijski rez tretirati pola godine nakon operacije?
Hvala
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:06   #2
Quote:
tupe kaže: Pogledaj post
Vidim da nema ništa slično,
pronašla sam za više ulja da su djelotvorni zacjeljivanju ožiljaka,
no zna li itko iz prakse koje je zapravo učinkovito,
nekakva mješavina ili neštO?
Dakle ne radi se o ožiljcima na licu od akni, već, ožiljak nakon ozljeda i
nakon operacije?
- Dali se ičim može ožiljak smanjiti od prirodnih pripravaka,
znam da u apoteci ima nekakvih (i pozamašno nacifranih) no ni za njih neznam dali djeluju pa molim tople preporuke

Također, dali je kasno operacijski rez tretirati pola godine nakon operacije?
Hvala
ja imam isti problem kao ti i nedavno sam saznala da svedska grencica(neznam da li si cula za to) moze potpuno ukloniti oziljak,kupila sam i stavljam svaku vecer par dana vec,mislim da sam na netu nasla da treba 40 dana stavljati oblog,sad dal ce pomoc neznam,tom mozes kupiti u ljekarni pa probaj ako hoces ili cekaj da ti ja javim rezultate ,meni se cini da vec malo pomaze,ja imam duboki rez star par godina,nevjerujem da ga ista moze u potpunosti ukloniti ali probat cu s ovim
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:59   #3
Quote:
stefi051 kaže: Pogledaj post
ja imam isti problem kao ti i nedavno sam saznala da svedska grencica(neznam da li si cula za to) moze potpuno ukloniti oziljak,kupila sam i stavljam svaku vecer par dana vec,mislim da sam na netu nasla da treba 40 dana stavljati oblog,sad dal ce pomoc neznam,tom mozes kupiti u ljekarni pa probaj ako hoces ili cekaj da ti ja javim rezultate ,meni se cini da vec malo pomaze,ja imam duboki rez star par godina,nevjerujem da ga ista moze u potpunosti ukloniti ali probat cu s ovim
Hej stefi, je li to neka biljka i u kojem je obliku (listovi, prah?), i moras li te obloge drzati preko noci?
violet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 06:07   #4
to je tinktura od nekih 20ak biljaka u alkoholu,stavim na onu vaticu za skidat sminku i zaljepim jedan flaster preko da drzi preko noci,mislim dovoljno je 2-3 sata pa kad se probudim tjekom noci skinem
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 13:18   #5
mozes probat malo sa smirgl papirom zglancat svaki put
(dobro ja to radim sa spuzvom za tijelo )
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 15:44   #6
super, neću te ćekati nego odoh sutra u nabavku

reci mi samo koliko košta i gdje je sve mogu potražiti? (ako ima više proizvođaća koji je najbolji)?
ps do splita u je ići tražiti, i koliko obolog moraš držati i smije li se na sunce s njime?
tnx
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 16:18   #7
Evo, sad sam malo čitala,
piše se da se obavezno prije nanese masna krema, tipa nevenova,
također se može spraviti sama (kupit sastojke i pomiša sam s alkoholom?)
hm, koji bi bio bolji izbor?
ja mislim eto kpiti gotovi, neda mi se čekat,
a sad sanmo kojeg proizvođaća odabrati..
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:41   #8
Quote:
tupe kaže: Pogledaj post
Evo, sad sam malo čitala,
piše se da se obavezno prije nanese masna krema, tipa nevenova,
također se može spraviti sama (kupit sastojke i pomiša sam s alkoholom?)
hm, koji bi bio bolji izbor?
ja mislim eto kpiti gotovi, neda mi se čekat,
a sad sanmo kojeg proizvođaća odabrati..
kazu da je najbolja mariborska grencica,ona kosta oko 100kn,encianova je cini mi se oko 75 kn,u bilo kojoj ljekarni pitaj,ima i u biljnim ljekarnama....

ja to koristim za vise stvari,tako da sam stavljala i jednu i drugu,meni se cini da je to sve isto,sad ti odluci koju ces uzet...

ne stavljam nevenovu kremu,vidjela sam da pise da se stavlja,ali meni to nis ne iziritira,pa ne stavljam,mislim da je to iz tog razloga potrebno stavljati,a sto se tice ovog bilja koje mozes kupiti,razlika je u tome sto ti dodje puno povoljnije...

vidi i obavezno javi rezultate,ako sam sta zaboravila pitaj...

da,sto se tice sunca neznam dal smeta sta
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 19:04   #9
hoću, ćujemo se ovde za koji mj, mislim da bi se tribali vidit rezultati tako, (nadan se) ali ne zaboravi se i ti javit!
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 00:36   #10
Cure, da li bi to imalo efekta na strije i naboranu kozu na trbuhu (nakon poroda)?Inace, to je bitno veca povrsina nego jedan oziljak, tako da ne znam kako bih to uopce drzala?
violet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 04:31   #11
to je i meni palo na pamet,trebali bi probat...
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:33   #12
Quote:
stefi051 kaže: Pogledaj post
to je i meni palo na pamet,trebali bi probat...
Bok ekipa,evo i ja se pridružujem naknadno ovoj temi.
Naime, zanima me da li itko ima iskustva sa ožiljcima od akni.Nedavno sam kupila ulje ploda divlje ruže,koje je navodno dobro za regeneriranje crvenih točkica od akni.Zanima me da da li netko zna koliko je vremena otprilike potrebno da to zacijeli s obzirom da se radi o biljnom ulju?Unaprijed hvala
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 00:41   #13
Meni je ulje ploda divlje ruže izvanredno za njegu kože oko očiju jer smanjuje bore (osobno sam se uvjerila - treba cca 1-2 mjeseca 2x dnevno lagano umasirati), ali sam primjetila (kad sam i ostatak lica htjela "izglancati") da mi puni mitisere, tako da sam zaključila da to nije za masnu kožu poput moje.
Što se tiče regeneracije kože tiče, ne znam. Jedino bih ga možda miješala s još nekim uljem ako bih trackala lice - nek znalci kažu više o tome.
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:02   #14
Quote:
Irčy kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,evo i ja se pridružujem naknadno ovoj temi.
Naime, zanima me da li itko ima iskustva sa ožiljcima od akni.Nedavno sam kupila ulje ploda divlje ruže,koje je navodno dobro za regeneriranje crvenih točkica od akni.Zanima me da da li netko zna koliko je vremena otprilike potrebno da to zacijeli s obzirom da se radi o biljnom ulju?Unaprijed hvala
Ulje ploda divlje ruže se najčešće koristi u kombinaciji s drugim biljnim, a pogotovo eteričnim uljima. Prijedlog recepture ovisi o dosta faktora, od tipa kože preko starosti i izgleda ožiljaka, a tek onda se može pričati o potrebnom vremenu za vidljivo poboljšanje situacije - koje je opet prilično individualno.

Jedna verzija recepture: ožiljci

Zadnje uređivanje kurtizana : 06.09.2009. at 22:11.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 03:37   #15
Ja imam domaće kantarionovo ulje za to...kao i domaću nevenovu kremu...sve spravljeno s domaćim maslinovim uljem, bez ikakvih konzervansa ili industrijskih dodataka...
pinelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:01   #16
koristim ulje ploda divlje ruže već godinu dana. nanosim ga na cijelo lice navečer - umasiram ga još dok je lice vlažno - jako sam zadovoljna - i koža puno bolje izleda - bez mrljica i bez rupica. na početku mi je lice reagiralo stvaranjem sitnih prištića, ali u kombinaciji sa čajem za čišćenje organizma i pilingom je prestalo. sad koristim samo ulje i koža kao da je svaku večer sva sretna kad ga nanesem trebate paziti da je od kojeg proizvođača kupujete - kupite što kvalitetnije
blue~angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 11:44   #17
Quote:
blue~angelina kaže: Pogledaj post
koristim ulje ploda divlje ruže već godinu dana. nanosim ga na cijelo lice navečer - umasiram ga još dok je lice vlažno - jako sam zadovoljna - i koža puno bolje izleda - bez mrljica i bez rupica. na početku mi je lice reagiralo stvaranjem sitnih prištića, ali u kombinaciji sa čajem za čišćenje organizma i pilingom je prestalo. sad koristim samo ulje i koža kao da je svaku večer sva sretna kad ga nanesem trebate paziti da je od kojeg proizvođača kupujete - kupite što kvalitetnije
Ja ga isto koristim neka 2ipo mjeseca(od oshadhija),nema još nikakvih pomaka,ali nadam se.Imam dosta crvenih ožiljaka od akni i prištića,bila bih presretna da mi pomogne...
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 20:51   #18
fleke i ožiljci nisu isto nemoj to mješati, samo zbunjuješ čitače
__________________
We live in a fantasy world, a world of illusion. The great task in life is to find reality.
blue~angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:01   #19
Quote:
blue~angelina kaže: Pogledaj post
fleke i ožiljci nisu isto nemoj to mješati, samo zbunjuješ čitače
ja sam oduvijek zbunjena kaj se toga tiče...možeš objasniti ukratko kakva je razlika?
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:29   #20
pa kak
mene to uopće ne zbunjuje...
fleka je fleka, znači promjena u boji kože ( od akni ostane obično neko cvenilo koje dugo ne prolazi)
a od raskopavanja akni ostaju užiljci, znači koža je neravna ( obično kao rupica)
i uopće ne prolazi ( možda postaje manje ili jedva vidljiv, ali ostaje)

npr: kad odjeću poliješ sa nekim izbjeljivačem, ona će na tom mjestu promjeniti boju- to je mrlja
a kad ju podereš to je ožiljak

inače, zar vam samo ulja ploda divlje ruže nije premasno za cijelo lice? ne radi vam neke probleme?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.