Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 22:10   #61
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post


Mislim da si ipak otišao malo redaleko... cionizam i rexona ...
dabar i zaustavljenje tokova i sl.

Nije ti palo na pamet da je svinja stavljena u reklamu samo zato što je poznata kao smrdljiva životinja , pa da autorima reklame za pipi ništa od ovoga kaj si napisao nije bilo ni na kraj pameti nego su u danom trenutku iskoristili draži dotične žene , a milkine reklame su toliko asexualne (barem zadnjih godina-ne sječam se nikakvih prsatih mljekarica )
da mi fakat nije jasno kaj iste rade u ovoj temi
Ne, takvo nešto je palo svima na pamet, osim meni, jer za mene su kao smrdljive životinje poznati TVOROVI. Doduše, kaže se "svinjo smrdljiva", ali više u kontekstu muškaraca, nego žena. Nacrtati svinju na ženi je za mene jedan čisto transseksualni koncept. Jedino sam se sjetio da sam čuo Francuze kako kažu "je sue comme un cochon", ili "znojim se kao svinja". Znači, postoji veza znoj/svinja, pa onda, pretpostavlja se i znoj/smrad/svinja.

A što kažeš na ovaj vic?
Zasto se plavusa zamata u omot Milka cokolade? .... Zato sto dindrlica u Hrvatskoj nikad nije bila u modi.

A gle ove:




Quote:
Što se tiće reklamiranja, i skorištavanja ženskog tijela u reklamne svrhe... pa zgodno žensko tijelo će si maltene s jednakom "znatiželjom" pogledati i muškarci i žene... uz to da su žene mnogo više bisexualne (ili su barem nekad u svojem životu ili koketirale ili experimentirale na tom tragu) od muškaraca... stoga će zgodna žena na bilo kojoj reklamnoj kampanji prodati mnogo više proizvoda od zgodnog muškarca...
Znaš onaj vic o dva prijatelja; prvi se obogatio na deodoranu koji čini da ona stvar miriše na ružine latice - žene kupuju k'o lude; a drugi na deodoranu koji čini da ona stvar opet miriše kao i prije - muškarci kupuju k'o ludi.

Evo, sad mi pada na pamet Gordan Kožulj, plivač - misliš da ženama ne ide voda na usta kad pogledaju reklamu za vodu s njim? Muškarci se možda identificiraju s njim i zamišljaju se potentnijima i privlačnijima s plastičnom bocom obične vode po cijeni od desetak kuna.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:34   #62
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
...jer osoba se ne moze zapravo identificirati sa spolom kojeg nema, moze samo zamisljati da bi se u tom spolu osjecala bolje, pa kada ga promijeni mozda se i stvarno osjeca bolje jer mi ne znamo sto je uzrok ovome 'osjecaju', od svih onih vec spomeutih elemenata koji bi mogli biti uzrok.
recimo, meni je ovo interesantno jer se nikad nisam osjecala da sam 'u krivom tijelu', osim mozda jednom kad sam imala pet godina (to je valjda ta genitalna faza) pa sam smatrala nepravdom sto djecaci mogu piskiti stojeci pa sam i sama pokusala to izvesti i kad sam se uneredila dosla je moja mama i pocela mi postavljati razna neugodna pitanja, pa me je proslo.
Quote:
razina stresa u majke mozda bi se mogla odrediti i kolicinom testosterona ili nekih drugih hormona stresa u njenom organizmu ili tako nekako.
hm...mislis da kad bi bile prekinute veze izmedju amigdale i prednjeg korteksa kojim se procesuiraju podaci, tada bi se aktivirala amigdala na nacin da podaci nisu otprocesuirani, a do reakcije na podrazaj je doslo, pa stoga osoba na neki nacin nema odnos (emocionalni i sl.) prema muskom i zenskom na nacin na koji bi imala da podrazaj prijedje onaj put koji inace prelazi; korteks (obrada) pa amigdala. to bi onda znacilo da mi u korteksu imamo na neki nacin 'programirano' kako da reagiramo na 'musko' i 'zensko', a odstupanjem od tog 'programa' dolazi do ovakvih 'neobicnosti'.
Na majku bi beba trebala u principu reagirati smanjivanjem stresa (hrana, zaštita), a na oca povećanjem stresa (odvaja od majke). U toj genitalnoj fazi, kako veliš, nastaje edipov ili elektrin kompleks koji stvara tu živčanu strukturu s amigdalom u mozgu. Vjerojatno kompleks uzrokuje stres, ali je kod ženske djece kompleks očigledno jači, proizvodi jači stres, pa zato nastaje veći broj receptora oko amigdale. Zato u kasnijoj fazi žene mogu bolje reagirati na stres i manje su agresivne od muškaraca, kojima već manja aktivacija amigdale dovodi do prezasićenja receptora, pa se oni blokiraju i aktivira se program za agresiju. Žene nisu agresivne, ali zato stalno osjećaju određenu razinu nelagode i stresa, jer se njihovi receptori ne prezasićuju nego procesuiraju stres kao konstantni osjećaj. Pretpostavljam da se "ženski rodni identit" temelji na stalnom (manje-više) osjećaju stresa, "muški rodni identitet" na agresivnosti, što utječe na odabir igračaka (muška djeca preferiraju agresivne igračke kojima ispucavaju stres, a ženska djeca igračke koje ublažavaju stres), što na kraju dovodi do toga da ova druga naginju igračkama za curice i tako apsorbiraju ženski rodni identitet. Transseksualac u edipovskoj fazi očigledno osjeća veći stres (jer je više vezan za majku, recimo), pa onda postaji nešto "mekši", a može i početi naginjati ženskim igračkama i ponašanju, čime apsorbira ženski rodni identitet, pa onda počinje sebe doživljavati kao ženu zarobljenu u muškom tijelu. Pretpostavljam da je kod tebe postojala mogućnost razvoja transseksualnosti, ali je tvoja majka sasjekla tu mogućnost u korijenu - "toilet training" uglavnom provode majke, a više discipline primjenjuju na curice, nego na dječake koji vrlo brzo usvajaju mušku metodu pišanja od oca, tako da ih automatski usmjerava na elektrin kompleks i stres je kod njih puno veći, zbog negativne reakcije majke, nego kod dječaka, kod kojih majka uglavnom ima pozitivnu reakciju. Znači, majka koja bi kod dječaka stalno uzrokovala nekakav stres i nelagodu svojim ponašanjem i nezadovoljstvom lako bi od njega mogla napraviti transseksualnu ženu, dok bi hladni i strogi očevi od curica mogli napraviti transseksualne muškarce, ili barem žene koje imaju sklonosti "muškom" ponašanju.

Quote:
ma ne razumijes, stvar je puno kompleksnija nego se cini. stvar moze ici od toga da ti ne smeta ili ti bude drago do toga da te uzasno iritira, a sve ovisno o varijabli ne/reagiranja druge strane; radi li se o reakciji zvizdanja, trubljenja iz auta, buljenja, blejanja, pristojnog komplimentiranja, suzdrzavanja od ikakvog reagiranja, nereagiranja, spontanog ignoriranja, namjernog ignoriranja, pa sve do toga:'cve cam vidio'.
a vidis, ja sam ovaj tvoj potpis procitala: 'vise mesa u BURKE'. da sam musko sad bi me kaznili za sovinizam, a ovako me mogu samo za vjersku netoleranciju.
Ovakve burke nikako ne bi trebalo zabraniti.


[SLIKA OBRISANA]

Predlažem još bolju varijantu perverzije - (polu-)prozirne burke. Dužnost je ispunjena, ali je i sve otkriveno.

Inače, s jedne strane nošenje burki olakšava posao transrodnim muškarcima u zemljama kao što je Afganistan, no s druge strane im otežava jer ih nitko ne prepoznaje kao transrodne muškarce, nego kao žene, a ako ih prepozna - gotovi su.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:43   #63
Quote:
ma dobro, ali evo, zasto ti ne bi probao nalakirati nokte i recimo uzeti one tanke dugacke, njezne cigarete pa da vidis bi li se uspio malo feminizirati. mislim, nije to bas sala, sam sebi bi poceo govoriti 'vi', garant.
Da, recimo - Virginia slims. Ali kužiš li ti uopće da žene nekada uopće nisu pušile, osim onih najprostijih "šlapa", tj. "štraca", kako bi rekao Oliver Dragojević. Nije bilo damski. Cigarete kao takve bile su isključivo muški accessoire, kao i hlače. Znači, "ženske cigarete" u muškaraca je dvostruko transrodni fenomen - prvo je poslužio "maskulinizaciji" žena, da bi sada, u ženskoj varijanti, služio "feminiziranju" muškaraca.[/QUOTE]

Quote:
ne mora biti, transrodna osoba uopce ne mora biti i transseksualna. tu imamo onaj pojam drag (drag, mio ) koje se odnosi na odijevanje u osobe drugog spol, poput drag queen (muskarac koji se odijeva u zenu, a ne mora biti transseksualac, mozda samo performer i sl.) i drag king (zena koja se odijeva u muskarca, moze biti bez ikakve zelje da stvarno bude muskarac).
Zašto onda Ivana Banfić pjeva u duetu s Dinom Dvornikom: "Kad si nag - jako si mi drag"? Jer, ako je nag, onda ne može biti drag, jer nema odjeće.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:04   #64
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Ne, takvo nešto je palo svima na pamet, osim meni, jer za mene su kao smrdljive životinje poznati TVOROVI. Doduše, kaže se "svinjo smrdljiva", ali više u kontekstu muškaraca, nego žena. Nacrtati svinju na ženi je za mene jedan čisto transseksualni koncept. Jedino sam se sjetio da sam čuo Francuze kako kažu "je sue comme un cochon", ili "znojim se kao svinja". Znači, postoji veza znoj/svinja, pa onda, pretpostavlja se i znoj/smrad/svinja.

A što kažeš na ovaj vic?
Zasto se plavusa zamata u omot Milka cokolade? .... Zato sto dindrlica u Hrvatskoj nikad nije bila u modi.

A gle ove:






Znaš onaj vic o dva prijatelja; prvi se obogatio na deodoranu koji čini da ona stvar miriše na ružine latice - žene kupuju k'o lude; a drugi na deodoranu koji čini da ona stvar opet miriše kao i prije - muškarci kupuju k'o ludi.

Evo, sad mi pada na pamet Gordan Kožulj, plivač - misliš da ženama ne ide voda na usta kad pogledaju reklamu za vodu s njim? Muškarci se možda identificiraju s njim i zamišljaju se potentnijima i privlačnijima s plastičnom bocom obične vode po cijeni od desetak kuna.
Nažalost ne vidim sliku ... a kaj se tiće tvora-pa da su njoj ispod pazuha nacrtali tvora pola ljudi koji bi vidli tu živinu nebi ni skužili o čemu se radi... svinju odmah svi skuže
To kaj je svina, u danom konetkstu, tebi transeksualni koncept a kaj da ti velim... možda malo previše analiziraš i tražiš uzročno-posljedične veze možda tamo gdje ih fakat i nema... opusti se
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:12   #65
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ali tu uvijek imamo i faktor tko to bulji , tko to daje ovakve-ili onakve "znakove"... netko ko se curi sviđa ili ne?
Ne može mi niti jedna tvrditi da joj je jednako drago ili ne drago kad u nju bulji skupina šljakera na gradilištu ili skupina mladih menađera u odjelima i kravatama...
Ili dali u nju bulji neko ko joj je fizički privlačan ili pak neko ko nije...
naravno, i to je jedna od varijabli, cesto i nabitnija.
a ovo sa 'sljakerima' i 'menadzerima' nije bas tako jednostavno. kod 'sljakera' to da ce buljiti je jedan stereotip pa kad se dogodi da pocnu zvizdati, dovikivati, kreveljiti se, revati i slicno - ta je reakcija upravo suvisna nakon sto smo im vec naljepili takvu etiketu pa ti to pocne izazivati monthyphytonovski smijeh, ili ti baca na neku burlesku.
kod 'menadzera' je upravo suprotno, buduci da se od njih ocekuje da su barem donekle civilizirani ili da barem prikriju svoj seksizam - kad se isti dogodi tada je kontrast veci i umjesto smijeha moze ti izazvati gadjenje, a gadenje je isto neka vrsta estetske reakcije na cijelu stvar.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:29   #66
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Na majku bi beba trebala u principu reagirati smanjivanjem stresa (hrana, zaštita), a na oca povećanjem stresa (odvaja od majke). U toj genitalnoj fazi, kako veliš, nastaje edipov ili elektrin kompleks koji stvara tu živčanu strukturu s amigdalom u mozgu. Vjerojatno kompleks uzrokuje stres, ali je kod ženske djece kompleks očigledno jači, proizvodi jači stres, pa zato nastaje veći broj receptora oko amigdale.
ne znam da li je stres veci ali recimo da zenska djeca dozivljaju dva 'odvajanja'; prvi je odvajanje od majke percipiranjem 'drugog' (oca), a drugi je odvajanjem od oca (vjerojatno u genitalnoj fazi) - elektrin kompleks. mozda se ne radi o vecem stresu nego mozda malo vecoj ambivalenciji u odnosima, bilo sa zenskim, bilo sa muskom osobama. otuda mozda i oni izrazi 'za zene': 'kucka', 'kuja' i sl. naravno, sve je to jako individualno.

Quote:
Zato u kasnijoj fazi žene mogu bolje reagirati na stres i manje su agresivne od muškaraca,
Quote:
Žene nisu agresivne, ali zato stalno osjećaju određenu razinu nelagode i stresa, jer se njihovi receptori ne prezasićuju nego procesuiraju stres kao konstantni osjećaj.
nisam bas sigurna da je 'bolja rekcija na stres' u potiskivanju agresije. ako se agresija kod zenske osobe ne vidi ne znaci da je nema nego su samo bile primorane istrenirati se u potiskivanju iste jer su fizicki slabije.

Quote:
Pretpostavljam da se "ženski rodni identit" temelji na stalnom (manje-više) osjećaju stresa, "muški rodni identitet" na agresivnosti, što utječe na odabir igračaka (muška djeca preferiraju agresivne igračke kojima ispucavaju stres, a ženska djeca igračke koje ublažavaju stres), što na kraju dovodi do toga da ova druga naginju igračkama za curice i tako apsorbiraju ženski rodni identitet.
danasnja djeca su, cini mi se, indiferentna na ove igracke, vise su za racunalom, i muska i zenska. a ima i dosta curica koje vole loptu (mozda ne nuzno nabijanje iste) zato sto je obla pa je kao takva jedan blagi, neprijeteci oblik (za razliku, od recimo, mozda kubusa i sl.).

Quote:
Pretpostavljam da je kod tebe postojala mogućnost razvoja transseksualnosti, ali je tvoja majka sasjekla tu mogućnost u korijenu - "toilet training" uglavnom provode majke, a više discipline primjenjuju na curice, nego na dječake koji vrlo brzo usvajaju mušku metodu pišanja od oca, tako da ih automatski usmjerava na elektrin kompleks i stres je kod njih puno veći, zbog negativne reakcije majke, nego kod dječaka, kod kojih majka uglavnom ima pozitivnu reakciju.
moja majka me mnogo toga naucila jedino me nikako nije mogla nauciti da ne izmisljam. pretpostavljam da je to trebalo jos u oralnoj fazi sasjeci u korijenu, kad sam pocela pricati i pisati bilo je vec - prekasno.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:43   #67
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Da, recimo - Virginia slims. Ali kužiš li ti uopće da žene nekada uopće nisu pušile, osim onih najprostijih "šlapa", tj. "štraca", kako bi rekao Oliver Dragojević. Nije bilo damski. Cigarete kao takve bile su isključivo muški accessoire, kao i hlače. Znači, "ženske cigarete" u muškaraca je dvostruko transrodni fenomen - prvo je poslužio "maskulinizaciji" žena, da bi sada, u ženskoj varijanti, služio "feminiziranju" muškaraca.
ne kuzim jer u moje vrijeme odnosi su se vec bili nesto promijenili, a pojavili su se i neki 'muskici' koji su se nazivali metroseksualcima tako da mi je pojam ovog patrijarha pomalo i stran.
metroseksualac - muskarac koji se njeguje 'kao da je zensko'. to znaci da su, a za razliku od ranijeg doba kada su muskarci bili mjera zenama, sada zene postale mjera muskarcu.
evo nekih primjeraka:

naravno, nitko ne voli bore.



njemu to nije cak ni potrebno, cim je plav automatski je metro.



ovo je jedan metro iz bb kuce.



Quote:
Zašto onda Ivana Banfić pjeva u duetu s Dinom Dvornikom: "Kad si nag - jako si mi drag"? Jer, ako je nag, onda ne može biti drag, jer nema odjeće.
da, to bi bilo malo neuvjerljivo kada bi nag glumio da je drag, zato bi trebalo izmisliti jos neku kategoriju za ovakve transrodne osobe koje se u javnosti pojavljuju nage - mozda transnaked, a skraceno za tu transkulturu, buduci da vole skracenice - snake. ako je snake duga onda se to bas ne bi moglo nazvati skracenicom, ali sta je tu je, negdje se mora napraviti kompromis.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.

Zadnje uređivanje pjegava i prgava : 03.07.2009. at 12:05.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:51   #68
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Nažalost ne vidim sliku ... a kaj se tiće tvora-pa da su njoj ispod pazuha nacrtali tvora pola ljudi koji bi vidli tu živinu nebi ni skužili o čemu se radi... svinju odmah svi skuže
To kaj je svina, u danom konetkstu, tebi transeksualni koncept a kaj da ti velim... možda malo previše analiziraš i tražiš uzročno-posljedične veze možda tamo gdje ih fakat i nema... opusti se
Slika je očigledno bila toliko seksi da je odmah uklonjena, da ne bi ljude navela na krivu pomisao da se radi o LJES-u. Evo jedan link:

http://girlspic.blogbus.com/logs/30379513.html

Inače, možda ja previše tražim veze, spajam nespojivo, ali me naprosto zbunjuje izgovoreni tekst: "Ne dajte da vas miris obilježi". Mislim, kad ja nešto hoću "obilježiti", onda uzmem bilježnicu i marker, fluorescentni recimo, a ne miris feromona. Ali nacisti su Židove zaista - obilježavali, pa onda asocijacija automatski više vodi u tom pravcu, nego u pravcu razmišljanja "smrdi ti ispod pazuha da se to jednostavno ne da 'zdržat, je..te". Tekst je valjda smišljao famozni Brueno (Sacha Baron Cohen), koji ipak nije TS, nego samo običan gay, ali tko zna.



Bruno: Ja, fi fiditi, mene taj miris sehr gut opilješilo, nicht wahr?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:52   #69
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
ne znam da li je stres veci ali recimo da zenska djeca dozivljaju dva 'odvajanja'; prvi je odvajanje od majke percipiranjem 'drugog' (oca), a drugi je odvajanjem od oca (vjerojatno u genitalnoj fazi) - elektrin kompleks. mozda se ne radi o vecem stresu nego mozda malo vecoj ambivalenciji u odnosima, bilo sa zenskim, bilo sa muskom osobama. otuda mozda i oni izrazi 'za zene': 'kucka', 'kuja' i sl. naravno, sve je to jako individualno.
Čovjek se stalno odvaja onda. Onda rodni identitet igra neku ulogu samo kod mlađih osoba. Do 50-e su on ili ona, a nakon toga sve više postaju - ono. Fizički i mentalno. Zato muški homoseksualizam dolazi do izražaja u toj nekoj penzionerskoj dobi, ali meni se ne čini da je to zato što tek tada spoznaju što su ustvari - to mi se čini glupo. Prije bi bilo da se do nekog vremena zasite žena, osobito oni zgodniji tipovi, pa onda idu dalje isprobavati. Kod starijih, uglednijih i moćnijih, recimo političara, doušnika i slično, vrlo česta pojava. Da ne spominjemo kako je to i najviši stupanj inicijacije u nekim okultnim društvima. Kod žena se ambivalencija duže zadržava, tako da ženski homoseksualizam ne dolazi do izražaja na taj način, jednostavno starije žene ili potpuno obuzme želja za moći i iživljavanjem, ali bez konkretne fizičke realizacije, onako kao kad neki vrag koji nosi Pradu kaže "sad ću vas sve poševiti". Ali u glavu, ne stvarno. Mislim, nekako, da postoji i taj poseban tip sado-mazo psihoseksualca koji se zadovoljava j... ljudi u zdrav mozak. Možda to donekle odgovara i na pitanje zašto je Sanader otišao. On je naizgled vrlo seksualna osoba, ali fazu žena prevazišao je nakon ženidbe s Mirjanom, a fazu muškaraca prije nego što je postao premijer, dakile već je davno prevazišao sve faze, i sad svršava kako nas je sve u mozak. Osobito Jacu, koja misli da je on voli.

Quote:
nisam bas sigurna da je 'bolja rekcija na stres' u potiskivanju agresije. ako se agresija kod zenske osobe ne vidi ne znaci da je nema nego su samo bile primorane istrenirati se u potiskivanju iste jer su fizicki slabije.
Pasivna agresija je tek prava agresija. Kad nekog sježiš na finjaka. Nema ništa bolje od toga. Tip se pjeni i razbija oko sebe, a ti ga gledaš kao nedužno janje u stilu "je, a kaj mu je sad došlo"?

Quote:
danasnja djeca su, cini mi se, indiferentna na ove igracke, vise su za racunalom, i muska i zenska. a ima i dosta curica koje vole loptu (mozda ne nuzno nabijanje iste) zato sto je obla pa je kao takva jedan blagi, neprijeteci oblik (za razliku, od recimo, mozda kubusa i sl.).
Pa da, danas curice vole autiće, a čim malo narastu dobiju i veliki. Ali opet mora imati oblu karoseriju. No, taj primjer govori o generalnom trendu feminiziranja cijele populacije - posljednji auto oštrih bridova proizvodi švedski Volvo, koji je, zbog te svoje tvrdoglavosti, izgubio velik dio tržišta dok su drugi proizvođači mlatili pare na oblinama. Obline vladaju, pa to ti je. Otvorena agresivnost više nije pokazatelj "macho" ponašanja, nego asocijalnosti. Što su si ovi Austrijanci po imenu Brueno sada mislili o Dinamovim huliganima? Izgledalo je kao da će i njih poševiti. I nikako se nisu dali otjerati s palicama i drugim prijetećim oblicima. Možda da su poslali policajce odjevene kao Brueno na njih, sigurno bi ih smjesta otjerali (nema goreg poraza za huligana nego da bude zabilježen okom kamere kako ga obljubljuje austrijski policajac u kiltu).


Quote:
moja majka me mnogo toga naucila jedino me nikako nije mogla nauciti da ne izmisljam. pretpostavljam da je to trebalo jos u oralnoj fazi sasjeci u korijenu, kad sam pocela pricati i pisati bilo je vec - prekasno.
Da, to je onda već otišlo i do genitalne faze, jer "pen is penis", što je znao već i Frojd. Što li je onda ovaj forum? Varijanta za one koji vole druge zadovoljavati s deset prstiju?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:58   #70
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
ne kuzim jer u moje vrijeme odnosi su se vec bili nesto promijenili, a pojavili su se i neki 'muskici' koji su se nazivali metroseksualcima tako da mi je pojam ovog patrijarha pomalo i stran.
metroseksualac - muskarac koji se njeguje 'kao da je zensko'. to znaci da su, a za razliku od ranijeg doba kada su muskarci bili mjera zenama, sada zene postale mjera muskarcu.
evo nekih primjeraka:.
To su u biti egzibicionisti. Jer moraju i pokazati kako se njeguju. A onda postoje i retroseksualci. Ti su još gori, jer pokazuju koliko im, navodno, nije stalo. Ali im je još više stalo nego ovim prvima. Sve je to kultura slika, ljudi koje Francuzi lijepo i gotovo neprevodivo zovu m'astuvu, jeslimeviđov A sve izvrsno tjera vodu na mlin kozmetičke i modne industrije.


Quote:
da, to bi bilo malo neuvjerljivo kada bi nag glumio da je drag, zato bi trebalo izmisliti jos neku kategoriju za ovakve transrodne osobe koje se u javnosti pojavljuju nage - mozda transnaked, a skraceno za tu transkulturu, buduci da vole skracenice - snake. ako je snake duga onda se to bas ne bi moglo nazvati skracenicom, ali sta je tu je, negdje se mora napraviti kompromis.
Tako je, a zapravo to objašnjava zašto se najčešće tetoviraju zmije. I srca. Zato što snake osoba može tako biti istovremeno obučena (u tetovažu) i naga. Znači, to je neka klasa između body modification freakova i običnih transseksualaca.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:33   #71
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Čovjek se stalno odvaja onda.
moze se i tako gledati; dok god je covjek navezan na bilo sto, dozivljavati ce i odvajanje. a dok god je 'cjelovit', 'sadrzajan', 'ogranicen' on se prema necemu odredjuje, a cim se odredjuje tim je i navezan. dakle, on ce postati nevezan tek kada postane besadrzajan, neodredjen i neogranicen, i tada vise nema ni odvajanja.

Quote:
Onda rodni identitet igra neku ulogu samo kod mlađih osoba. Do 50-e su on ili ona, a nakon toga sve više postaju - ono. Fizički i mentalno.
ne bih znala, jelte. ali mozda covjek s godinama dozivljava sve vecu rezignaciju pa tako postaje i rezigniran prema svome rodu i spolu jer se pocinje osjecati nemocnije kako se blizi starost i smrt, obrisi onoga sto mu je nekad bilo vrijedno gube oblik i ostrinu, pa tako on i srecu i nesrecu dozivljava s manje intenziteta. zato ljudi i zene kad dodju u godine cesto potraze neke mladje osobe da im podignu duh, i ostale 'stvari'.

Quote:
Zato muški homoseksualizam dolazi do izražaja u toj nekoj penzionerskoj dobi, ali meni se ne čini da je to zato što tek tada spoznaju što su ustvari - to mi se čini glupo. Prije bi bilo da se do nekog vremena zasite žena, osobito oni zgodniji tipovi, pa onda idu dalje isprobavati. Kod starijih, uglednijih i moćnijih, recimo političara, doušnika i slično, vrlo česta pojava.
ili ovo. uglavnom, pronadju nesto drugacije da ih ozivi pred dolazak starosti, ili da makar malo odrze iluziju da se starost ne priblizava tako skoro (mislim, ako on jos 'moze' i sto se vise osjeca da je u nekoj snazi, a tako ce se vjerojatno osjecati ako krene u tim godinama eksperimentirati makar i sa muskima; onda je starost, onako subjektivno, jos daleko, ne?).
Quote:
Kod žena se ambivalencija duže zadržava, tako da ženski homoseksualizam ne dolazi do izražaja na taj način, jednostavno starije žene ili potpuno obuzme želja za moći i iživljavanjem, ali bez konkretne fizičke realizacije, onako kao kad neki vrag koji nosi Pradu kaže "sad ću vas sve poševiti". Ali u glavu, ne stvarno. Mislim, nekako, da postoji i taj poseban tip sado-mazo psihoseksualca koji se zadovoljava j... ljudi u zdrav mozak. Možda to donekle odgovara i na pitanje zašto je Sanader otišao. On je naizgled vrlo seksualna osoba, ali fazu žena prevazišao je nakon ženidbe s Mirjanom, a fazu muškaraca prije nego što je postao premijer, dakile već je davno prevazišao sve faze, i sad svršava kako nas je sve u mozak. Osobito Jacu, koja misli da je on voli.
muskarcima je dokaz da jos nisu za staro gvozdje taj da jos 'mogu' - s muskim, zenskom, nebitno. kod zene ne postoji (ili bar u puno manjoj mjeri) potreba za takvim nacinom dokazivanja, ali pretpostavljam da negdje oko pedesetih zakljuci da su dosta nju svi oko nje ****** u mozak, pa sad ona bez milosti potpuno okrece plocu i pretvara se u zmaja. to vazi samo za ove generacije koje su sad u tim godinama, za nas mladje generacije koje su ucile na greskama svojih majki ovo ne vazi.
sanaderov seksualni poriv se sav pretvorio u zelju za dominiranjem, i to je otislo dotle da je, a sto je potpuni apsurd s obzirom da je politicar, postao mizologan; potpuno nesklon raspravi i rjesavanju problema uvidjanjem i uvazavanjem i drugih misljenja, osim svoga. ima li pritom nekog sadistickog uzivanja dok gazis misljenje drugoga – pa pretppstavljam da ima, ne mozes to ne osjetiti makar i ne zelio osjecati, ili priznati da osjecas.

Quote:
Pasivna agresija je tek prava agresija. Kad nekog sježiš na finjaka. Nema ništa bolje od toga. Tip se pjeni i razbija oko sebe, a ti ga gledaš kao nedužno janje u stilu "je, a kaj mu je sad došlo"?
izgleda ta 'pasivna agresija' nije pomogla onoj majci i kceri koje su ubijene prije par dana, kao ni onim drugim zenama ubijenima od partnera ciji broj je daleko veci nego broj muskaraca ubijenih od zenskih partnera.
psiholoska agresija nije samo oruzje zena, stovise, poznajem odredjeni broj tzv. drama queen seksualaca, koji osim sto se furaju na ptsp radi 'umjetnickog dojma', a cesto potpomognut kokainom i/ili alkoholom, koji ruku ne bi digli na zenu nikad u zivotu, ali su jako skloni psiholoskom sadizmu. mnogi vjerojatno nisu toga ni svjesni. ili jesu ali nista ne poduzimaju, a to samo zato jer druga strana adekvatno ne reagira pa njima bas i nije previse stalo da se nesto promijeni. agresija, bilo pasivna bilo aktivna, nije slucajna – ona uvijek ima tocno svoje uzroke. postoji vise teorija o tome, neke kazu da je to posljedica potiskivaja nekih prirodnih teznji, dok neke druge teorije usporedjuju ljudsku agresiju sa zivotinjskom - tj. da je zivotinjska agresija u svojoj prilagodbi kod covjeka.
Quote:
Pa da, danas curice vole autiće, a čim malo narastu dobiju i veliki. Ali opet mora imati oblu karoseriju. No, taj primjer govori o generalnom trendu feminiziranja cijele populacije - posljednji auto oštrih bridova proizvodi švedski Volvo, koji je, zbog te svoje tvrdoglavosti, izgubio velik dio tržišta dok su drugi proizvođači mlatili pare na oblinama. Obline vladaju, pa to ti je. Otvorena agresivnost više nije pokazatelj "macho" ponašanja, nego asocijalnosti.
e, ali obla karoserija je aerodinamicna karoserija, sto smo rekli da je karakteristika falusa.
a u stvari, mislim da je i kod automobila doslo do neke androginizacije – gube se rodne i spolne karakteristike, tj. spajaju se u jedno.

Quote:
Da, to je onda već otišlo i do genitalne faze, jer "pen is penis", što je znao već i Frojd. Što li je onda ovaj forum? Varijanta za one koji vole druge zadovoljavati s deset prstiju?
vidis, to je jedna dobra varijanta za sve one koji zele biti ****** a ostati posteni. gola realnost je naprosto nepodnosljiva, a ona se u kapitalizmu u svom punom sjaju upravo ostvaruje (use - nase - podase) i svi oni sa malo osjetljivijim zelucima morali su negdje pobjeci, a kako nemas mjesta gdje bi se skrio od tog jezovito realisticnog i hiperrealisticnog drustva, onda pobjegnes u virtualu, jer, kao sto si i sam primjetio, tu, a za razliku od vanjskog svijeta koji je cista pornografija, jos uvijek postoji doza erotike. dakle, kapitalizam se ipak pobrinuo i za sve one romanticare – i naravno, zaradio usput.

Quote:
To su u biti egzibicionisti. Jer moraju i pokazati kako se njeguju. A onda postoje i retroseksualci. Ti su još gori, jer pokazuju koliko im, navodno, nije stalo. Ali im je još više stalo nego ovim prvima. Sve je to kultura slika, ljudi koje Francuzi lijepo i gotovo neprevodivo zovu m'astuvu, jeslimeviđov A sve izvrsno tjera vodu na mlin kozmetičke i modne industrije.
da, metro su u stvari 'veci muskarci' od retro jer se ne srame priznati da im je stalo.
Quote:
Tako je, a zapravo to objašnjava zašto se najčešće tetoviraju zmije. I srca. Zato što snake osoba može tako biti istovremeno obučena (u tetovažu) i naga. Znači, to je neka klasa između body modification freakova i običnih transseksualaca.
zapravo, kod ovih transrodnih osoba, a koje nisu transseksualne, postoji subordinacija roda pod pojam covjeka, mozda se transrodna osoba osjeca klaustrofobicno u svom tijelu pa su joj potrebni povremeni 'izleti' u drugacije, dok kod transseksualaca nema ove subordinacije – on se moze 'osloboditi' tek na nacin da se zapravo transformira. sloboda u transseksualca se dogadja upravo u ovom cinu 'oslobodjenja' – pa je stvarno manje bitno sto je nakon toga. jer, vidis, kad se konacno 'oslobodi' dolazi i onaj trenutak nakon toga – a sto cu sad s tim?
a onda pronalazi neki novi nacin ropstva, jer sloboda i ropstvo su samo dva komplementarna pojma koja bez ovog drugog ne postoje, i tu se vracamo na prvu recenicu ovog posta; tek kad postanes besadrzajan prestat' ce i 'odvajanje'.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:28   #72
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
moze se i tako gledati; dok god je covjek navezan na bilo sto, dozivljavati ce i odvajanje. a dok god je 'cjelovit', 'sadrzajan', 'ogranicen' on se prema necemu odredjuje, a cim se odredjuje tim je i navezan. dakle, on ce postati nevezan tek kada postane besadrzajan, neodredjen i neogranicen, i tada vise nema ni odvajanja.
Vezanost se može shvatiti kao neka vrsta sile. Recimo električna sila koja drži molekule skupa, kao u nekom komadu mesa. Mljevenjem razbijamo komad mesa na manje komadiće, koje onda možemo oblikovati na razne načine kao mljeveno meso - čevapćići, šiš, polpete, itd. Življenjem se ljudsko nesvjesno, taj sadržaj koji ima konzistenciju i nekakav početni oblik, svjesnim procesom mljevenja/odvajanja pretvara u iskustvo i informaciju koju postaje nekonzistentna i neodređenog oblika. No tu proces ne prestaje, jer se nakon pečenja društvenom socijalizacijom taj nekakav hamburger ipak konzumira i na kraju pretvara u krajnji proizvod - posve bessadržajan, neodređen i neograničen - za kojim se onda povuče voda u WC-u. No sam duh koji oblikuje mljeveno meso i na kraju ga konzumira morao bi biti samo obogaćen tim iskustvom, što znači da se ono transcendentno u čovjeku nikada zapravo ne odvaja od cjeline.

Quote:
ne bih znala, jelte. ali mozda covjek s godinama dozivljava sve vecu rezignaciju pa tako postaje i rezigniran prema svome rodu i spolu jer se pocinje osjecati nemocnije kako se blizi starost i smrt, obrisi onoga sto mu je nekad bilo vrijedno gube oblik i ostrinu, pa tako on i srecu i nesrecu dozivljava s manje intenziteta. zato ljudi i zene kad dodju u godine cesto potraze neke mladje osobe da im podignu duh, i ostale 'stvari'.
I na kraju, ipak - WC. Ali ono što te starije osobe traže je ipak duh, a ne tijelo, dakle one traže onaj mladi duh koji još nije određen preoblikovanjem, kako bi vampirski usisale njegovu suštinu. Ali, nažalost, to je zabluda, jer ono što duh preoblikuje je vrijeme, kad se meso samelje - vrijeme istekne, i duh ide dalje. Zabluda je u tome da se vlastiti duh poistovjećuje s mesom, tim smljevenim sadržajem, jer je duh ono što melje i oblikuje, a ne ono što se melje, međutim, kako prolazi vrijeme i ima sve više smljevenog, a sve manje onoga što se može samljeti i drugačije oblikovati, duh počinje posustajati. Zabole ga mišići od okretanja mašine za mljevenje.

Quote:
ili ovo. uglavnom, pronadju nesto drugacije da ih ozivi pred dolazak starosti, ili da makar malo odrze iluziju da se starost ne priblizava tako skoro (mislim, ako on jos 'moze' i sto se vise osjeca da je u nekoj snazi, a tako ce se vjerojatno osjecati ako krene u tim godinama eksperimentirati makar i sa muskima; onda je starost, onako subjektivno, jos daleko, ne?).
To je želja da se nedostatak vremena - mesa za mljevenje - zamijeni količinom. Umjesto da se melje samo teletina, stavlja se i svinjetina i piletina, ali količina i dalje ostaje ista.

Quote:
muskarcima je dokaz da jos nisu za staro gvozdje taj da jos 'mogu' - s muskim, zenskom, nebitno. kod zene ne postoji (ili bar u puno manjoj mjeri) potreba za takvim nacinom dokazivanja, ali pretpostavljam da negdje oko pedesetih zakljuci da su dosta nju svi oko nje ****** u mozak, pa sad ona bez milosti potpuno okrece plocu i pretvara se u zmaja. to vazi samo za ove generacije koje su sad u tim godinama, za nas mladje generacije koje su ucile na greskama svojih majki ovo ne vazi.
sanaderov seksualni poriv se sav pretvorio u zelju za dominiranjem, i to je otislo dotle da je, a sto je potpuni apsurd s obzirom da je politicar, postao mizologan; potpuno nesklon raspravi i rjesavanju problema uvidjanjem i uvazavanjem i drugih misljenja, osim svoga. ima li pritom nekog sadistickog uzivanja dok gazis misljenje drugoga – pa pretppstavljam da ima, ne mozes to ne osjetiti makar i ne zelio osjecati, ili priznati da osjecas.
Žene tek oko pedesete počinju živjeti. Prije toga su morale u školu, studirati, rađati, udavati se, brinuti o muževoj karijeri, razvesti se, i tek oko pedesete nađu ljubavnika, troše stečenu imovinu, alimentaciju ili razmišljaju što bi sa sobom. Današnja generacija uočila je ovaj problem, pa nastoji okrenuti stvar tako da se prvo troši i razmišlja, a rađa oko četrdesete, uz rizičnu trudnoću i hormonalne pilule. Na žalost, biologija je ženama izričito odredila da se neke stvari rade u točno određeno vrijeme u životu, dok je muškima dala malo više prostora za eksperimentiranje. Ali sve se to može još preokrenuti uz modernu tehnologiju, kozmetiku i medicinu.

Quote:
izgleda ta 'pasivna agresija' nije pomogla onoj majci i kceri koje su ubijene prije par dana, kao ni onim drugim zenama ubijenima od partnera ciji broj je daleko veci nego broj muskaraca ubijenih od zenskih partnera.
psiholoska agresija nije samo oruzje zena, stovise, poznajem odredjeni broj tzv. drama queen seksualaca, koji osim sto se furaju na ptsp radi 'umjetnickog dojma', a cesto potpomognut kokainom i/ili alkoholom, koji ruku ne bi digli na zenu nikad u zivotu, ali su jako skloni psiholoskom sadizmu. mnogi vjerojatno nisu toga ni svjesni. ili jesu ali nista ne poduzimaju, a to samo zato jer druga strana adekvatno ne reagira pa njima bas i nije previse stalo da se nesto promijeni. agresija, bilo pasivna bilo aktivna, nije slucajna – ona uvijek ima tocno svoje uzroke. postoji vise teorija o tome, neke kazu da je to posljedica potiskivaja nekih prirodnih teznji, dok neke druge teorije usporedjuju ljudsku agresiju sa zivotinjskom - tj. da je zivotinjska agresija u svojoj prilagodbi kod covjeka.
Jedna prekrasno pasivno-agresivna osoba je Marijana Petir iz HSS-a. Nevjerojatno je koliku količinu pasivne agresije izbacuje iz sebe, tjerajući sve oko sebe na klečanje na kukuruzu, i kajanje zbog nemorala i razbludnog života, dok vlastitim izgledom istovremeno na sve to poziva. Mislim da Friščiću nije nimalo lako u životu, zato i djeluje stalno nekako grogi, priča usporeno i spuštenih kapaka, kao u transu. Mora se, jadan, stalno suzdržavati i potiskivati prirodne težnje svakog muškarca i seljaka.

Quote:
e, ali obla karoserija je aerodinamicna karoserija, sto smo rekli da je karakteristika falusa.
a u stvari, mislim da je i kod automobila doslo do neke androginizacije – gube se rodne i spolne karakteristike, tj. spajaju se u jedno.
Pa da, automobil teži svojem krajnjem faličnom izrazu - pretvaranju u avion. S androginim plavim stjuardesama na štiklama. No, problem je u tome što se nikako ne može uzdići, pa ostaje nerealizirani, neiživljeni falus koji nikada ne svršava, nego se samo pjeni pred crvenim svjetlom semafora i plaćajući cestarinu na "Dalmatini". To dovodi do svakakvih iživljavanja i opasnih, čak i suludih perverzija, kao što je slučaj Bosanca koji je vozio u obrnutom smjeru na autocesti. Neki misle da je htio uštedjeti novac, ali ja bih rekao i da ga je rajcalo što bi se dogodilo kad bi svoj automobilski falus gurnuo u krivu rupu/smjer/traku na autocesti. I tako je skoro naletio baš na bivšeg ministra vanjskih poslova Miomira Žužula, koji je u pravoj traci/rupi/smjeru vozio u pravom pravcu. I on je poslije izjavio: "Što bi bilo da sam vozio po lijevoj traci"? Dakle i njega je to negdje rajcalo, makar posljedice takvih perverzija s automobilskim falusima mogu biti pogubne. No zato vjerojatno vozi po krivoj traci u nekim manje opasnim situacijama, ili tek piše dvije porezne prijave - jednu za sebe, a drugu za državu.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:45   #73
Nije mi bilo jasno što su Hebrang i Milinović htjeli polučiti ovim svojim zakonom o zabrani izvanbračne oplodnje. Ne izvanmaterične, kako mi se u prvi čas učinilo, nego izvanbračne. Znači, da bi osoba bila umjetno oplođena, mora prvo uploviti u bračnu luku. S druge strane, Zakon o zabrani diskriminacije i dalje važi i omogućava dvojici homoseksualnih transseksualaca ista prava kao i paru heteroseksualaca, s time da ovim prvima nije do sada dopuštano stupati u zajednicu koja se zove brak. No, ako dva heteroseksualca imaju pravo na umjetnu oplodnju, no samo ako su u braku, onda isto to pravo mora imati i par sastavljen od jedne transžene i jedne obične žene. No, takvih brakova u nas nema, pa se onda njima automatski zabranjuje i da imaju djecu (jer kako bi ih inače imali, ako ne umjetnom oplodnjom). Stoga je taj zakon potpuno besmislen, protuustavan i suprotan organskom Zakonu o zabrani diskriminacije, ništavan, nevažeći i treba biti ukinut u roku jučer, ili pak Zakon o zabrani diskriminacije znači ozakonjenje homoseksualnih brakova. A to je ono što je Hebrang rekao da taj Zakon nije ozakonio i protiv čega se on bori.

Inače, zakon je vjerojatno donesen zato da bi se odužili Slovencima zbog toga što je naš turizam puno bolji od njihovog, pa im moramo tamo poslati jednaki broj hrvatskih turista na prekograničnu oplodnju, uz plaćanje posebnih vinjeta. Dok se ne donese, valjda, novi Zakon o prekograničnoj oplodnji, kojim će se zabraniti ljudima da se oplođavaju izvan državnih granica. I općenito im treba uzet svima putovnice. I uvesti novi Zakon o zabrani izvanHDZ-ovske oplodnje.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:47   #74
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Inače, zakon je vjerojatno donesen zato da bi se odužili Slovencima zbog toga što je naš turizam puno bolji od njihovog, pa im moramo tamo poslati jednaki broj hrvatskih turista na prekograničnu oplodnju, uz plaćanje posebnih vinjeta. Dok se ne donese, valjda, novi Zakon o prekograničnoj oplodnji, kojim će se zabraniti ljudima da se oplođavaju izvan državnih granica. I općenito im treba uzet svima putovnice. I uvesti novi Zakon o zabrani izvanHDZ-ovske oplodnje.
Respekt, majstore!
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:55   #75
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Vezanost se može shvatiti kao neka vrsta sile. Recimo električna sila koja drži molekule skupa, kao u nekom komadu mesa. Mljevenjem razbijamo komad mesa na manje komadiće, koje onda možemo oblikovati na razne načine kao mljeveno meso - čevapćići, šiš, polpete, itd. Življenjem se ljudsko nesvjesno, taj sadržaj koji ima konzistenciju i nekakav početni oblik, svjesnim procesom mljevenja/odvajanja pretvara u iskustvo i informaciju koju postaje nekonzistentna i neodređenog oblika. No tu proces ne prestaje, jer se nakon pečenja društvenom socijalizacijom taj nekakav hamburger ipak konzumira i na kraju pretvara u krajnji proizvod - posve bessadržajan, neodređen i neograničen - za kojim se onda povuče voda u WC-u. No sam duh koji oblikuje mljeveno meso i na kraju ga konzumira morao bi biti samo obogaćen tim iskustvom, što znači da se ono transcendentno u čovjeku nikada zapravo ne odvaja od cjeline.
hm, hoces reci da postoji ono 'transcendentno' koje je, 'ajmo reci postojano, i ono koje otpadne – varijabilno. duh koji je pokretac procesa, i zivota uopce, melje ovo varijabilno, ali on sam se nikad ne mijenja jer je on zivot sam – pa je sve u omjeru ovog smljevenog i ovog zivotnog, jer taj omjer takodjer varira - od jedinke do jedinke, a kakav je taj omjer, toliko je netko 'svoj'. ukoliko se smljeveni dio povecava naustrb zivotnog, tada sustav gubi na svojoj entropijskoj vrijednosti jer je oblikovan kao - sis-cevap, polpeta, kulen, kulenova seka i ostalo. tom matematikom mogli bismo doci do nekog pojednostavljenog 'sortiranja' ljudi – naravno, samo onih koji nisu bas 'svoji', nesto slicno kao sto je immanuel kant postavio kategorije, no njegove nisu diferencirane na nacin da je uzimao u obzir koliko su 'svoji', a koliko su 'smljeveni', nego koliko u njima ima 'uzvisenog', a koliko 'lijepog' (nimalo uzviseno ni lijepo od njega ).
ti si ovdje naveo varijantu da duh 'konzumira' iskustvo, ali postoji i obrnuta varijanta; da iskustvo konzumira duh, kao primjer cu navesti bandica kao paradigmu jednog jako umornog covjeka, covjeka koji je fizicki prisutan na svakom mjestu u gradu, ali ako se malo bolje pogleda u njegovo lice vidi se da na njemu nema geste, nema niceg zivog, covjek ukocenog osmijeha bez trunke smijeha u ocima – samljeveno meso, zaguseni zivot.


Quote:
I na kraju, ipak - WC. Ali ono što te starije osobe traže je ipak duh, a ne tijelo, dakle one traže onaj mladi duh koji još nije određen preoblikovanjem, kako bi vampirski usisale njegovu suštinu. Ali, nažalost, to je zabluda, jer ono što duh preoblikuje je vrijeme, kad se meso samelje - vrijeme istekne, i duh ide dalje.
da, duh se ne moze usisati, da bi jednom uzeo a drugom dao, ali se moze zagusiti ako dovoljno dugo ostaje na 'neprovjetrenim' mjestima. zabluda je i da se treba cekati taj trenutak, odnosno nekakvo 'sazrijevanje' da se napusti obrasce koji guse – nema onog sto bi u duhu trebalo jos sazrijeti, kada se nadje u situaciji da stoji i melje svoje vitalne dijelove, a uvidja da ne moze nista promijeniti, on mora moci dignuti sidro jer ce samljeti sam sebe (uglavnom, tu negdje, na ovoj tocki se pocinje dogadjati i 'mrznja'). ali, na zalost, to je scenarijo koji se najcesce dogadja pa na kraju imamo toliko – samomljeva.
Quote:
Zabluda je u tome da se vlastiti duh poistovjećuje s mesom, tim smljevenim sadržajem, jer je duh ono što melje i oblikuje, a ne ono što se melje, međutim, kako prolazi vrijeme i ima sve više smljevenog, a sve manje onoga što se može samljeti i drugačije oblikovati, duh počinje posustajati. Zabole ga mišići od okretanja mašine za mljevenje.
da, to je to. kljucni trenutak je kad krene 'poistovjecivanje' sa mesom, a ljepak je u tome sto se misli da se mora identificirati s necim. i onaj transseksualac se vec s necim identificirao, nije samo da je nesretan u svome tijelu (zato jer je 'krivi' spol) jer to bi moglo biti i zbog toga sto je debel, mrsav, ruzan, i sl. - ali nije zbog toga bas zato sto vec postoji identifikacija.
znaci, identifikacija moze krenuti iz dvije pozicije:
1). pozicije imanentnosti, neceg sto je po svojoj esenciji takvo pa se kao takvo i osjeca
2). drustveno nametnute ili drustveno prihvacene konstrukcije, izvanjske koncepcije da je nesto takvo
to je KAKO, no javlje se i pitanje KAD krece identifikacija? naravno, to je u ovisnosti o ovome kako, pa se netko osjeca kao 'musko' ili 'zensko' vec u ranom djetinjstvu, dok netko u kasnijoj dobi 'shvaca' kako je zensko zarobljeno u muskom tijelu. bilo bi logicno ako je prvi slucaj da je to onda esencijalno, a ako je drugi da bi to moglo biti drustvena konstrukcija, no stvari ne moraju uopce biti tako jednostavne jer se netko teoretski moze pola zivota osjecati 'kao zensko', a pola 'kao musko', ili da mu to opcenito varira.

Quote:
Žene tek oko pedesete počinju živjeti. Prije toga su morale u školu, studirati, rađati, udavati se, brinuti o muževoj karijeri, razvesti se, i tek oko pedesete nađu ljubavnika, troše stečenu imovinu, alimentaciju ili razmišljaju što bi sa sobom. Današnja generacija uočila je ovaj problem, pa nastoji okrenuti stvar tako da se prvo troši i razmišlja, a rađa oko četrdesete, uz rizičnu trudnoću i hormonalne pilule. Na žalost, biologija je ženama izričito odredila da se neke stvari rade u točno određeno vrijeme u životu, dok je muškima dala malo više prostora za eksperimentiranje. Ali sve se to može još preokrenuti uz modernu tehnologiju, kozmetiku i medicinu.
danasnja generacija je jos pod velikim pritiskom da mora to sve, i karijeru i zabavu, a kasnije i nekakvu obitelj jer krenu zastrasivanja da 'jednom kad budes htjela ne budes vise mogla', i sl. pa onda navrat-nanos radjaju, a da opet ne znaju zele li to ili ne, a sve zato jer ti drustvo ne ostavlja opciju 'zelis li ili ne zelis imati dijete', jer je neizgovorena pretpostavka da je necovjecno za zenu kada to ne bi zeljela, pa rijetko kad cujes da se neka i usudi reci da ne zeli, ili ne zna da li zeli uopce djecu u zivotu. to je isto jedna drustvena nelagoda, pa onda se i u tim godinama dogode radjanja po automatici ili inerciji, ili iz neosvjestene pasivne agresije uopce ne radjaju, a mozda i bi kada ne bi bilo takvog pritiska.
no, u buducnosti i uz modernu tehnologiju i ovaj 'teret' mozda bude prebacen na muskarce.
Quote:
Jedna prekrasno pasivno-agresivna osoba je Marijana Petir iz HSS-a. Nevjerojatno je koliku količinu pasivne agresije izbacuje iz sebe, tjerajući sve oko sebe na klečanje na kukuruzu, i kajanje zbog nemorala i razbludnog života, dok vlastitim izgledom istovremeno na sve to poziva. Mislim da Friščiću nije nimalo lako u životu, zato i djeluje stalno nekako grogi, priča usporeno i spuštenih kapaka, kao u transu. Mora se, jadan, stalno suzdržavati i potiskivati prirodne težnje svakog muškarca i seljaka.

da, narocito kad jos stavi ovaj kriz oko vrata. makar, kad je kriz vec tu, a sve zbog onog negdje oduzmi pa negdje dodaj da se ujednaci, mogla je imati jos malo veci dekolte, da u radnji koja korak naprijed - korak nazad zatvara krug na nacin da dekolte vabi, a kriz tjera na odstupanje; to je jedna kruzna radnja koja u takvoj mantri ima pojacani hipnoticki ucinak, a usput je i opsesivno-kompulzivna pa je vjerojatnost i od stvaranja ovisnosti veca.

Quote:
Pa da, automobil teži svojem krajnjem faličnom izrazu - pretvaranju u avion. S androginim plavim stjuardesama na štiklama. No, problem je u tome što se nikako ne može uzdići, pa ostaje nerealizirani, neiživljeni falus koji nikada ne svršava, nego se samo pjeni pred crvenim svjetlom semafora i plaćajući cestarinu na "Dalmatini". To dovodi do svakakvih iživljavanja i opasnih, čak i suludih perverzija, kao što je slučaj Bosanca koji je vozio u obrnutom smjeru na autocesti. Neki misle da je htio uštedjeti novac, ali ja bih rekao i da ga je rajcalo što bi se dogodilo kad bi svoj automobilski falus gurnuo u krivu rupu/smjer/traku na autocesti. I tako je skoro naletio baš na bivšeg ministra vanjskih poslova Miomira Žužula, koji je u pravoj traci/rupi/smjeru vozio u pravom pravcu. I on je poslije izjavio: "Što bi bilo da sam vozio po lijevoj traci"? Dakle i njega je to negdje rajcalo, makar posljedice takvih perverzija s automobilskim falusima mogu biti pogubne. No zato vjerojatno vozi po krivoj traci u nekim manje opasnim situacijama, ili tek piše dvije porezne prijave - jednu za sebe, a drugu za državu.
da, mislim da je i ovdje rijec o jednom transponiranju; zapravo nije bas neka sreca, kao sto i ono dijete koje gura prste u uticnicu misli, da stvari teku tako paraleno i u supostojanju, covjeka vise usrecuje kad su komplementarne pa se ponistavaju, stapaju s nekim apsolutom i slicno, i to je tako nekako prirodno da guras tamo gdje kao ne bi trebalo - ali oblicjem i komplemenarnoscu bas vabi, to je bas kao i ovaj slucaj sa dekolteom i krizem marijane petir, a kad se to primjeni na transseksualce, transponiranje se dogadja kada se on/a izmjesti iz pozicije u kojoj je komplementaran/na pa i sam/a postane komplementarno, to je zapravo za racio neshvatljivo jer je rijec o cistom zenu.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 19:50   #76
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Nije mi bilo jasno što su Hebrang i Milinović htjeli polučiti ovim svojim zakonom o zabrani izvanbračne oplodnje. Ne izvanmaterične, kako mi se u prvi čas učinilo, nego izvanbračne. Znači, da bi osoba bila umjetno oplođena, mora prvo uploviti u bračnu luku. S druge strane, Zakon o zabrani diskriminacije i dalje važi i omogućava dvojici homoseksualnih transseksualaca ista prava kao i paru heteroseksualaca, s time da ovim prvima nije do sada dopuštano stupati u zajednicu koja se zove brak. No, ako dva heteroseksualca imaju pravo na umjetnu oplodnju, no samo ako su u braku, onda isto to pravo mora imati i par sastavljen od jedne transžene i jedne obične žene. No, takvih brakova u nas nema, pa se onda njima automatski zabranjuje i da imaju djecu (jer kako bi ih inače imali, ako ne umjetnom oplodnjom). Stoga je taj zakon potpuno besmislen, protuustavan i suprotan organskom Zakonu o zabrani diskriminacije, ništavan, nevažeći i treba biti ukinut u roku jučer, ili pak Zakon o zabrani diskriminacije znači ozakonjenje homoseksualnih brakova. A to je ono što je Hebrang rekao da taj Zakon nije ozakonio i protiv čega se on bori.

Inače, zakon je vjerojatno donesen zato da bi se odužili Slovencima zbog toga što je naš turizam puno bolji od njihovog, pa im moramo tamo poslati jednaki broj hrvatskih turista na prekograničnu oplodnju, uz plaćanje posebnih vinjeta. Dok se ne donese, valjda, novi Zakon o prekograničnoj oplodnji, kojim će se zabraniti ljudima da se oplođavaju izvan državnih granica. I općenito im treba uzet svima putovnice. I uvesti novi Zakon o zabrani izvanHDZ-ovske oplodnje.
ma da, to je nevjerojatno. nevjencane osobe, transeksualci, homoseksualci i ostali -alci su gradjani 2. reda, a onda kad jos milinovic krene diskriminirati ateiste, agnostike kao i druge religije navodeci 'argumente' za taj zakon, a to su 'bog, vjera' i sl.. onda se cude kad se netko zaleti autom u sabor. ponekad se i sama zacrvenim od srama i bude mi neugodno slusati gluposti koje izgovore. od tog stresa odmah mi se poremeti i ciklus.
kad sve zbrojis ispadne da je pored ovih barbara i asim kurjak veliki borac za nacelo zivota. ali evo, izgleda da nije bilo kvoruma za izglasavanje ovog zakona - to je zato sto je i u saboru natalitet mali pa nema tko glasati.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:54   #77
Danas baš pogledam Jutarnji list i ugledam dupe poznate splitske pjevačice i naslov "Pjevala za djecu u seksi gaćicama na splitskom humanitarnom festivalu kao Lady Gaga". I naravno, to me je odmah asociralo na ono što smo prije negdje pisali o nesuđenoj Kerumovoj ministrici kulture i Lady Gaga, pa sam uguglao "Jelena Rozga" i "Lady Gaga", da bih dobio, uistinu, na istoj stranici članke "Jelena Rozga pokazala gaćice na splitskom festivalu" i "Lady GaGu zbog vrućih hlačica umalo privela ruska policija".

http://www.ezadar.hr/tag/gacice

Međutim, dok sam se iščuđavao kako je moguće da ugledni portal grada Zadra kojem je na čelu jedan ugledan konzervativni HDZ-ovac, g. Kalmeta, objavljuje vijesti s tagom "gaćice", uočio sam da u Jutarnjem listu uopće nije bio objavljen članak o gaćicama Jelene Rozge, nego o gaćicama Danijele Martinović. Osjećao sam se kao u Zoni sumraka. U glavi su mi se rojila svakojaka pitanja, a koja bi se mogla okvirno sažeti na slijedeće pretpostavke:

1) Jelena Rozga i Danijela Martinović su zapravo ista osoba koja se u anoreksičnoj fazi preoblači u Jelenu Rozgu, a u mišićavoj "Madonna" fazi u Danijelu Martinović;
2) Jelena Rozga i Danijela Martinović nastupile su na istom splitskom koncertu i obadvije pokazale gaćice u stilu Lady GaGe, jer je obje imitiraju;
3) Istovremeno su održana dva razna koncerta u Splitu, jedan humanitarnog karaktera za djecu i jedan obični, na kojem su odvojeno nastupale Jelena Rozga i Danijela Martinović, oskudno odjevene i pokazujući gaćice;
4) Netko od njih dvije, ili Jelena Rozga ili Danijela Martinović, je transseksualna osoba, muškarac koji je promijenio spol i napadno pokazuje gaćice kako bi se time hvalio, jer isto sumnjaju i za lady GaGu (da zapravo ima pimpeka).

Ispalo je da je točno ovo pod 3), održana su dva razna koncerta - 49. Festival zabavne glazbe na Prokurativama, a to je vijest od 3.7., i drugi u sklopu humanitarne akcije "Splitska dica za anđele", o kojem je vijest u Jutarnjem listu od 14.7. Međutim, to ne znači da su pretpostavke pod 1), 2) i 4) automatski opovrgnute.

U međuvremenu, dokazano je ne samo da je lady Gaga ljudsko biće, nego da i da nije muškarac.


http://www.celebslap.com/proof-lady-gaga-isnt-a-man/

No, tko zna, ti transseskualci su kadri svašta izvesti, samo da bi dokazali da su ono što tvrde da jesu.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:30   #78
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
hm, hoces reci da postoji ono 'transcendentno' koje je, 'ajmo reci postojano, i ono koje otpadne – varijabilno. duh koji je pokretac procesa, i zivota uopce, melje ovo varijabilno, ali on sam se nikad ne mijenja jer je on zivot sam – pa je sve u omjeru ovog smljevenog i ovog zivotnog, jer taj omjer takodjer varira - od jedinke do jedinke, a kakav je taj omjer, toliko je netko 'svoj'. ukoliko se smljeveni dio povecava naustrb zivotnog, tada sustav gubi na svojoj entropijskoj vrijednosti jer je oblikovan kao - sis-cevap, polpeta, kulen, kulenova seka i ostalo. tom matematikom mogli bismo doci do nekog pojednostavljenog 'sortiranja' ljudi – naravno, samo onih koji nisu bas 'svoji', nesto slicno kao sto je immanuel kant postavio kategorije, no njegove nisu diferencirane na nacin da je uzimao u obzir koliko su 'svoji', a koliko su 'smljeveni', nego koliko u njima ima 'uzvisenog', a koliko 'lijepog' (nimalo uzviseno ni lijepo od njega ).
U tom smislu duh je Abraxas, prema Jungu sila koja vodi prema individuaciji, sintezi i jednoti, za razliku od sila diferencijacije koja dolaze od "svijesti" tj. (dualističkog) intelekta, odnosno Boga (Sunca) i Vraga (Sotone).

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraxas

Početna jednost narušena je pojavom individualne svijesti i njenog razuma, koja bi na kraju dovela do apsurdnosti života, kad ne bi postojao duh koji ma jedinstven način objedinjuje i preoblikuje ono što je razum usitnio i rascjepkao. Ovo kod Kanta nalikuje na još jednu varijantu (neo)platonizma, gnosticizma i valentinske hereze (slične i manihejcima i našim Bogumilima u Bosni), protiv koje se službena Katolička Crkva borila i izborila.

http://en.wikipedia.org/wiki/Valentinianism#Horos

Ali ipak ne u potpunosti, zahvaljujući čemu danas imamo, recimo, i - Marijanu Petir, kao jedan spoj uzvišenog i lijepog, tj. više Sofije (mudrosti) i niže Sofije u istom stranačkom tijelu - Sophie Achamoth.

The higher Sophia still remains within the upper world after creating a disturbance, and after her expiation and repentance; but her premature offspring, Sophia Achamoth, is removed from the Pleroma, and becomes the heroine of the rest of the drama. This fallen Sophia becomes a world creative power.

Dakle, jasno je da se u Marijani Petir odvija borba između Sophie Achamoth, odnosno njene želje da stvara svijet i bude maternicom iz koje će se izroditi brojno potomstvo i više Sofije, koja teži ostati u Pleromi, te se stoga zdušno bori protiv svake mogućnosti začeća, pa tako i vanmaterične oplodnje.



Quote:
ti si ovdje naveo varijantu da duh 'konzumira' iskustvo, ali postoji i obrnuta varijanta; da iskustvo konzumira duh, kao primjer cu navesti bandica kao paradigmu jednog jako umornog covjeka, covjeka koji je fizicki prisutan na svakom mjestu u gradu, ali ako se malo bolje pogleda u njegovo lice vidi se da na njemu nema geste, nema niceg zivog, covjek ukocenog osmijeha bez trunke smijeha u ocima – samljeveno meso, zaguseni zivot.
Naravno, Bandić sebe doživljava kao Demijurga, sina posrnule Sofije, odnosno Horosa-Staurosa, što pokazuje time da svake godine nosi veliku plavu svijeću Gospi od Kamenitih Vrata, kako bi mu udahnula Ruah, ili božji dah i stvaralačku silu kojom će moći rušiti stare zgrade i graditi nove i puniti gradski proračun novim porezima i naplatama kazni od pogrešnog parkiranja. Problem je u tome što je to ipak Stavros (grč. Križ), koji je teret od kojega čovjek prebrzo ostari, a to je opjevao besmrtni Jasmin Stavros (SIC!) u svojem hitu "Umoran sam, prijatelju, umoran".

Quote:
da, duh se ne moze usisati, da bi jednom uzeo a drugom dao, ali se moze zagusiti ako dovoljno dugo ostaje na 'neprovjetrenim' mjestima. zabluda je i da se treba cekati taj trenutak, odnosno nekakvo 'sazrijevanje' da se napusti obrasce koji guse – nema onog sto bi u duhu trebalo jos sazrijeti, kada se nadje u situaciji da stoji i melje svoje vitalne dijelove, a uvidja da ne moze nista promijeniti, on mora moci dignuti sidro jer ce samljeti sam sebe (uglavnom, tu negdje, na ovoj tocki se pocinje dogadjati i 'mrznja'). ali, na zalost, to je scenarijo koji se najcesce dogadja pa na kraju imamo toliko – samomljeva.
Problem je u duhu koji se nije kadar sprdati sam sa sobom, nego sebe doživljava užasno važnom konstantom o kojoj sve ovisi. I to je sidro koje ga veže za dno, kao nekog navijača kluba koji mrzi sve druge klubove osim svojega. Paradoks je u tome što takvi smatraju da je njihov stav vrlo atraktivan pripadnicama suprotnog spola, da ih čini većim "muškarčinama" i da će tako lakše isprazniti svoju (seksualnu) energiju. U načelu, sport bi trebao biti jedan način da se ta energija uzdigne na neku višu, plemenitiju i humaniju razinu pod geslom "altius, citius, fortius", da se sublimira na neki način. Zato nogometašima obično zabranjuju spolne odnose prije važnijih utakmica, da bi se spolna energija sublimirala u taj neki viši oblik. Na razini društva, Sv. Benedikt je to izrazio kao "Ora et labora", moli i radi, čime je uspio raskrčiti većinu europskog tla i na nekad neplodnim kamenjarima stvoriti plodne oranice i pretpostavke da Europa postane svjetski predvodnik i pretekne muslimanski svijet, dok bi gnostička učenja seksualnu energiju preusmjerila u pravcu "niže Sofije" ili bi je potpuno eliminirala i ne bi došlo do njene sublimacije, nego do eliminacije (na način koji zagovara M. Petir), tako da seljaci ne bi mogli obrađivati zemlju i Europa nikada ne bi postala svjetskom silom.

Recimo, ovi se nikako ne mogu sprdati sami sa sobom, pa se drugi moraju sprdati s njima, radi ravnoteže:



No, treba paziti da umjesto sublimacije energija ne "pervertira" i krene u pogrešnom pravcu. Uzmimo naša dva kluba - Hajduk i Dinamo. Prvi bi bio predstavnik "bijele Hrvatske", možda i "crvene Hrvatske" (prema popu Dukljaninu, podjela je bila oko grada Delme, tako da je jugoistočna Hrvatska ili Dalmacija sa Splitom do Boke bila crvena, a zapadni dio bijela Hrvatska) , makar danas baš iše nije in reći da si "crveni", dok bi ovaj drugi onda bio predstavnik kontinentalne ili neke nove "plave Hrvatske". U skladu s time, imamo boje klubova - plava za Dinamo, a crveno-bijela šahovnica za Hajduk. Ali, ako pogledamo nazive navijačkih skupina, možemo vidjeti neke, frojdovski gledano, čudne stvari: "Bad Blue Boys" nastalo je vjerojatno nekim tuneliranjem iz kolektivnog nesvjesnog engleskog izraza "Bad Blue Balls", što bi značilo "jako zagorjeli" (blue balls ili "plava jaja" označava stanje nakon što se ista duže vremena ne prazne), dok Torcida, što možda dolazi od izraza za španjolske bande "torcido" što znači "zatvorenik", "robijaš" (http://www.torcidoclothing.com/definitions.html) također na nekoj frojdovskoj razini vjerojatno asocira na izvorno značenje riječi "torcido", tj. "uvrnut", "twisted", odnosno "pervertiran", "perverzan", sklon spolnim nastranostima.

Osim toga, mi danas više ne oremo dovoljno zemlju (što je valjda bila neka sublimacija i transcendencija spolnog odnosa u srednjem vijeku), ma što god Friščić o tome mislio, nego zato strašno puno gradimo ceste. Nedavno smo otvorili "drugu cijev" autoceste Dalmatina. I to ju je otvorio naš tada još uvijek premijer Sanader, inače poznat i kao "dvocijevka". Naravno, sad ćete reći da pretjerujem sa seksualnim aluzijama na tu drugu cijev. Ali jasno je zašto je ona otvorena - zato da bi ovi koji imaju "bad blue balls" mogli kroz tu drugu cijev doći do "uvrnutih" u Splitu i isprazniti se.

Inače, zanimljivo je da je izraz "torcido" ili "twisted" u ovom značenju vjerojatno shvaćao i poznati engleski književnik Charles Dickens, koji je u svojim djelima posijao obilje homerotičnih aluzija, recimo u svojem poznatom djelu "Oliver Twist", opisuje dječaka koji se pomalo kvari u društvu drugih dječaka i nekih starijih muškaraca, da bi na kraju ipak završio u naručju jedne žene. Da ne govorimo o Davidu Copperfieldu, kojeg naziva - Daisy. Više o homoerotici kod Dickensa ima ovdje:

http://pierrejoubert.blogspot.com/20...ic-desire.html

Naravno, Dickens ni u ludilu ne bi priznao takve sklonosti, ipak je živio u malograđanskom XIX. stoljeću, te s oženio dosadnom ženom i imao 10 djece, a najgoru traumu proživio je kad mu je u kraću posjetu došao jedan pravi prikriveni gay - pisac bajki Hans Christian Andersen. Andersen je ostao pet tjedana, nadajući se, vjerojatno, realizaciji nečega, ali Dickensa je sve to samo strašno uzrujalo u stilu onoga "svakog gosta za tri dana dosta". Tako da se Andersen na kraju sigurno osjećao kao Mala Sirena koja neshvaćena odlazi u morsku pjenu.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 01:15   #79
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Danas baš pogledam Jutarnji list i ugledam dupe poznate splitske pjevačice i naslov "Pjevala za djecu u seksi gaćicama na splitskom humanitarnom festivalu kao Lady Gaga". I naravno, to me je odmah asociralo na ono što smo prije negdje pisali o nesuđenoj Kerumovoj ministrici kulture i Lady Gaga, pa sam uguglao "Jelena Rozga" i "Lady Gaga", da bih dobio, uistinu, na istoj stranici članke "Jelena Rozga pokazala gaćice na splitskom festivalu" i "Lady GaGu zbog vrućih hlačica umalo privela ruska policija".

Ispalo je da je točno ovo pod 3), održana su dva razna koncerta - 49. Festival zabavne glazbe na Prokurativama, a to je vijest od 3.7., i drugi u sklopu humanitarne akcije "Splitska dica za anđele", o kojem je vijest u Jutarnjem listu od 14.7. Međutim, to ne znači da su pretpostavke pod 1), 2) i 4) automatski opovrgnute.
nista me to ne cudi. gravitacija je neumoljiva, i ako do 40-te ne pokazes 'sto imas' onda je gotovo. jelana je to ucinila na splitskom festivalu, a danijela na djecjem humanitarnom koncertu, bilo bi zaista malo blesavo da su obje to napravile na istom eventu, to bi bilo nesto kao da su obukle istu haljinu, ili tako nekako. ovdje se zapravo radi samo o ispunjavanju kvote. to je kao i kod sublimacije (to cu kasnije malo objasniti) – popunjavanje praznog mjesta. naravno, kod lady gage se ima vise toga za sublimirati - stoga je i opravdana sumnja da ona zaiste jeste hermafrodit, odnosno ima vise testosterona od regularne zenske osobe, pa to cini cesce, stoga ne bira ni vrijeme ni mjesto cime riskira da je policija privede.
dolazi ljeto pa ce i muski rod doci na svoje pokazivanjem bicepsa, tricepsa, torza, ali i zakrzljalih donjih dijelova tijela (od pojasa do stopala) iz razloga sto u teretani forsiraju samo ove gornje dijelove pa mu je ruka cesto deblja od noge – taj fenomen ima i svoje objasnjenje – prema baudrillardu kada se razbije zrcalo identiteta, tj. kada se bice oslobodi od terora ega, uvijek ostaje ekvivalencija, mnostvo malih dijelova, dakle, nije bas da si se oslobodio identiteta, samo se oslobodis velikog 'ja'. kod ovih tipova sa jako nabidanim rukama dogodio se rascijep ega na mnostvo dijelova koji su se onda projicirali na pojedine dijelove tijela, a kako su neki dijelovi ipak nesto udaljeniji od 'centrale' (koja je i pored dijeljenja ostala centralom iz pragmaticnih razloga – u njoj je smjestena 'siva tvar') tako su oni i slabije percipirani od ovih dijelova blizih 'centrali' (ruke). upravo ista stvar se dogodila i sanaderu s jednom jako bitnom razlikom – kod njega se ispostavilo da centrala ('siva tvar') nije tamo gdje se cinilo, nego u predjelu probavog sustava, sto nije nemoguce jer najnovija neuroloska istrazivanja govore da cijeli probavni sustav ima gotovo kompleksniji sklop i veci broj neurona od mekog tkiva unutar lubanje, stoga ako je sander mislio, sto bi se po narodski reklo – dupetom, to je itekako znanstveno utemeljeno.

Quote:
U međuvremenu, dokazano je ne samo da je lady Gaga ljudsko biće, nego da i da nije muškarac.

No, tko zna, ti transseskualci su kadri svašta izvesti, samo da bi dokazali da su ono što tvrde da jesu.
taj koncic ne dokazuje nista jer su hermafroditi dvospolne osobe pa stoga mozemo ocekivati da joj na sljedecoj gazi ispadne pimpek, sto ne bi bilo lose jer je postalo pomalo monotono da od britney spears pa do jelene rozge, martinovicke i nadalje takve stvari pokazuiju samo zenske osobe. dobro, istina da je lakse da se to dogodi kad se nosi suknja, bas zato bi hermafroditi poput lady gage i trebali zapoceti malo drugaciji trend. to bi uskoro postalo takav hit da bi kod nas modni macak, ante gotovac, ciganovic, da bi se odrzali na sceni odmah pohrlili to napraviti, to je jako dobro jer se tako odrazava trziste, novine imaju o cemu pisati i tako dalje. btw, kad sam kod ciganovica, svaki put kad prodjem kraj limenke govedjeg gulasa osupnem se jer mi se ucini da mi se upravo on smijesi s police.
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
U tom smislu duh je Abraxas, prema Jungu sila koja vodi prema individuaciji, sintezi i jednoti, za razliku od sila diferencijacije koja dolaze od "svijesti" tj. (dualističkog) intelekta, odnosno Boga (Sunca) i Vraga (Sotone).
http://en.wikipedia.org/wiki/Abraxas
Početna jednost narušena je pojavom individualne svijesti i njenog razuma, koja bi na kraju dovela do apsurdnosti života, kad ne bi postojao duh koji ma jedinstven način objedinjuje i preoblikuje ono što je razum usitnio i rascjepkao.
hm, jesi gledao film 'biti john malkovich'? njegova apsurdnost, a i opcenito ljudska, je u tome da jedino 'ti' ne mozes biti 'ti', ne mozes postati 'ti' – to je prokletsvo identiteta, tu je zaglibio i onaj transseksualac kada je napravio operaciju – postao je vlastita projekcija, to je najgore sto mu se moglo dogoditi jer je to 'stvarnost' na 'prvostupanjskoj' razini – ona nepodnosljiva zbog koje i dolazi do sublimacija (iz viska energije koja se stvori viskom entropije, odnosno duh pronalazi matrijalizaciju na nacin da 'on' ne postane 'on' jer je to nepodnosljivo, nego da se sublimira pisanjem, slikanjem, sportom, istrazivanjem, a seksom ode ona 'neprobavljena', 'niza' tvar, kao i kod jela – hranjive vrijednosti se apsorbiraju, visak izadje).
Quote:
Ali ipak ne u potpunosti, zahvaljujući čemu danas imamo, recimo, i - Marijanu Petir, kao jedan spoj uzvišenog i lijepog, tj. više Sofije (mudrosti) i niže Sofije u istom stranačkom tijelu - Sophie Achamoth.

The higher Sophia still remains within the upper world after creating a disturbance, and after her expiation and repentance; but her premature offspring, Sophia Achamoth, is removed from the Pleroma, and becomes the heroine of the rest of the drama. This fallen Sophia becomes a world creative power.

Dakle, jasno je da se u Marijani Petir odvija borba između Sophie Achamoth, odnosno njene želje da stvara svijet i bude maternicom iz koje će se izroditi brojno potomstvo i više Sofije, koja teži ostati u Pleromi, te se stoga zdušno bori protiv svake mogućnosti začeća, pa tako i vanmaterične oplodnje.
tu se mozda dogodila neka vrsta 'bulimicnosti'; njena sublimacija se ne odvija na nacin da se realizira nego ostaje zarobljena u jednoj kruznoj radnji gdje se najprije prejeda, a zatim povraca - to se ocituje i kroz 'pasivnu agresiju'. ali to je princip na kojem uopce pociva drustvo; red mrkve, red bica i tako se stvaraju hipnotizirajuci ultimativni poslusnici sa malo svoje volje, zapravo programcici. onda kazu da je to sve nastalo u djetinjstvu jer su roditelji krivo postupali i slicno.

Quote:
Naravno, Bandić sebe doživljava kao Demijurga, sina posrnule Sofije, odnosno Horosa-Staurosa, što pokazuje time da svake godine nosi veliku plavu svijeću Gospi od Kamenitih Vrata, kako bi mu udahnula Ruah, ili božji dah i stvaralačku silu kojom će moći rušiti stare zgrade i graditi nove i puniti gradski proračun novim porezima i naplatama kazni od pogrešnog parkiranja. Problem je u tome što je to ipak Stavros (grč. Križ), koji je teret od kojega čovjek prebrzo ostari, a to je opjevao besmrtni Jasmin Stavros (SIC!) u svojem hitu "Umoran sam, prijatelju, umoran".
bandic je zapravo mitoloski pegaz. za pegaza je poznato da gdje je lupio nogom tu bi nasatao izvor vode. doduse, ovaj pegaz ima malo noge u iks pa se cesto dogodi da se spotakne i kako ne bi otresao, on lupne nogom i doceka se pa otuda i toliko izvora - malo su mutni ali se ovom konju ne gleda u zube. zivio je u planinama, a i nas bandic je takodjer s brda, a u borbi protiv amazonki (citaj feministkinja) dao je svoj doprinos na izborima za miss zagreba, kada bi, osim sto je svojom pojavom i manirima unizavao zenski rod, omalovazio ostale kandidatkinje na nacin da bi pobjedila 'domaca' cura (sto je bandicu 'domaca', em se razme ). na kraju ce i on dobiti svoje sazvijezdje – makar na stropu kakve franjevace katedrale.

Quote:
Recimo, ovi se nikako ne mogu sprdati sami sa sobom, pa se drugi moraju sprdati s njima, radi ravnoteže:
humor je, kakav god da bio, uvijek jedna vrsta odmaka. on ne moze biti hiperrealistican u smislu da je unutar objekta, njegova pozicija je upravo pozicija odmaka – kad je i najstrastveniji - to je onaj zdravi, nesamljeveni dio koji promatra samljeveni, bio svoj ili neciji drugi. zato ovo dvoje to nemaju jer nemaju odmaka, a nemaju odmak jer su zarobljeni u kruznoj, uvjetovanoj, bulimicarskoj radnji, odnosno – u sebi. to je tek pravi hiperrealizam – kad izgubis svoju sjenu i postanes preplastican, predoslovan, potpuno si u sebi – neka vrsta autizma.
Quote:
No, treba paziti da umjesto sublimacije energija ne "pervertira" i krene u pogrešnom pravcu.
sublimacija u pervertirano se dogodi kada se izgubi transcendencija. kad se izgubi smisao za metaforu. perverzija koja se napravi namjerno moze biti i duhovita, odnosno moze posjedovati transcendenciju, ali je u izricaju namjerno perverzna – ovdje je transcendencija nadredjeni pojam, isto kao kod npr. ironije, sarkazma, cinizma, tako i kod perverzije koja posjeduje metaforu. medjutim, naravno, imamo i perverziju koja je nastala kao neka vrsta 'suma' – ta perverzija za razliku od ove prve je kao prazna vreca, nesto bezivotno i doslovno – opet zapravo hiperrealisticno u samom cinu, ali bez ikakvog 'kljuca' za otkrivanje. u tom smislu bi simona i ante gotovac bili perverzna pojava - da cijelo drustvo nije takvo pa se to i ne primjeti. perverzna bi bila i saborska rasprava o zamecima – opet kazem, da nam cijelo drustvo nije na taj nacin perverzno. zapravo, ono sto je sanader cinio ne bih vise ni nazvala perverzijom nego cistom brutalom.

hebrang bi onda bio asklepije, ili eskulap, bog ljecnistva, sin apolona sto se vidi i po hebrangovoj apolonskoj pozi koju je nasljedio od oca, pustio je brkove kako bi zavarao feministkinje tj. kako bi se prijetvornicki priblizio sarnavki, a onda pustao zmije na njenu udrugu. ipak ga je na kraju ubio zeus (sanader) poznat po svojoj brutalnosti, i to gromom – kad se vratio sa svog politickog mirovanja, jer ga je razljutilo asklepijevo ozivljavanje mrtvih - glavasa i pasalica. i on je ipak dobio svoje sazvijezdje – zmijonosac, iako bi mu bolje odgovaralo brkati zmijoglavac.

smjerna marijana bi bila demetra - bozica zemlje, ratarstva, plodnosti.
ona je imala nesrecu da ju je njezin otac kron (friscic) progutao, ali je dosao njezin brat zeus (sanader) pa je oslobodio. moglo bi se to protumaciti i tako da je zapravo otac kron-friscic takodjer bolovao od bulimije (iako njegova bolest po manifestacijama vise slici na kronicnu opstipaciju) koju je kcer naslijedila, pa ju je povratio, a tu se slucajno zatekao zeus- sanader i kao uvijek, u maniri supermana, preuzeo sve zasluge. imala je i djecu sa zeusom, ali nije doslo do incesta jer sanader je vise volio svoju bracu koju je kron pojeo, nego se novi zakon ipak nije izglasao pa je dematra, bozica plodnosti, postala plodna na umjetan nacin.
potajno je za njom patio posejdon-kalmeta, no kako mu je ona u kruznim radnjama tko bi gori, sad je doli i obrnuto, odoljevala, i dolijevala ulje na vatru, a kako je on bio bog voda tada je imao bogme i sto raditi, nije mu nikad bilo dosadno s njom. no jednog mu dana dojadilo zalijevanje i prolijevanje vode pa je ipak jednog dana posejedonu-kalmeti navrla vruca juznjacka krv u glavu pa se pretvorio u konja (do danas nije ustanovljeno da li je poprimio oblik pegaza-bandica) i oplodio je, ali ovaj put ne umjetno. ona je na to pobjesnila, ali je morala sutjeti da je ne izbace iz nasljedstva.

Quote:
Osim toga, mi danas više ne oremo dovoljno zemlju (što je valjda bila neka sublimacija i transcendencija spolnog odnosa u srednjem vijeku), ma što god Friščić o tome mislio, nego zato strašno puno gradimo ceste. Nedavno smo otvorili "drugu cijev" autoceste Dalmatina. I to ju je otvorio naš tada još uvijek premijer Sanader, inače poznat i kao "dvocijevka". Naravno, sad ćete reći da pretjerujem sa seksualnim aluzijama na tu drugu cijev. Ali jasno je zašto je ona otvorena - zato da bi ovi koji imaju "bad blue balls" mogli kroz tu drugu cijev doći do "uvrnutih" u Splitu i isprazniti se.

e ovo je primjer metaforicne perverzije.

Quote:
Naravno, Dickens ni u ludilu ne bi priznao takve sklonosti, ipak je živio u malograđanskom XIX. stoljeću, te s oženio dosadnom ženom i imao 10 djece, a najgoru traumu proživio je kad mu je u kraću posjetu došao jedan pravi prikriveni gay - pisac bajki Hans Christian Andersen. Andersen je ostao pet tjedana, nadajući se, vjerojatno, realizaciji nečega, ali Dickensa je sve to samo strašno uzrujalo u stilu onoga "svakog gosta za tri dana dosta". Tako da se Andersen na kraju sigurno osjećao kao Mala Sirena koja neshvaćena odlazi u morsku pjenu.
mozda da mu je dosao bog zeus – sanader, i rekao 'stojimo nad provalijom, ali nema veze, idemo dalje!', bi zapravo shvatio koliko je situacija ozbiljna. ovako ga je njezni andersen samo razjedio, a mozda je dickensu trebala cvrsta zeusova ruka – koja kopa kanale.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 12:53   #80
[QUOTE=pjegava i prgava;21562062] na kraju ce i on dobiti svoje sazvijezdje – makar na stropu kakve franjevace katedrale.
[QUOTE]

Po mojem mišljenju sada se događa povratak u mračno doba ili srednji vijek, pa će se nakon nekog vremena legenda o Banditiću preplesti sa starijim mitom o Robinu Hoodu, banditu koji krade od bogatih da bi dao siromašnim Bad Blue Boysima, braniteljima i crkvi, a sve se to događa u momentu kada je Kralj Richard, razočaran postupkom papinske mega-države EU (bivšeg Svetog Rimskog Carstva) čiji je bio vazal, otišao u svetu zemlju braniti časni križ i poveo svoje vitezove Opusa Dei sa sobom da bi prosvjećivali tamošnje pučanstvo. Zemlja je nakon toga zapala u kaos i rasulo, pod vlašću Jadranke bez zemlje, koju je kralj Ričard lavljeg srca, zarikavši bolno kao lav, ostavio da naplaćuje poreze i kreše subvencije. No, moć velikaša narasla je zbog slabog autoriteta vladara, pa se osobito osilio jedan Josip, šerif od Podravine, koji je poželio za mladu uzeti lijepu ledi Marijanu. Ona ga je, naravno, odbila, jer nije htio pomoći siromašnim seljacima kojima je dobri kralj Richard prije odlaska u svetu zemlju obećao pomoći subvencijama i većom otkupnom cijenom mlijeka i žita, što je u djelo pokušavao provesti vješti bandit Robin zvani Mile, kradući od bogatih zagrepčana kako bi dao siromašnom ostatku zemlje. Robin je imao i opoziciju u svojoj banditskoj grupi potomaka "ljudi iz šume", tzv. partizana, u vidu stanovitog Zokija, koji je smatrao da bi trebalo otimati i crkvi, jer je već dovoljno bogata, ali i pomoć u susjednoj bandi stanovitog Keruma, bandita s mora i svojim vjernim pomagačima, kao što je brat Tuck Pavle, koji je iz reda tajnih službi prebjegao u braniteljski red i svakoga tko bi pokušao preći Savski most premlaćivao štapom i bacao u Savu. Na kraju, nakon što je zemlja bila potpuno iscrpljena unutrašnjim sukobima, vratio se dobri kralj Richard i dao Robinu mjesto šefa bande kao svoje posebne garde, dok su pohlepni šerif i zločesti Zoki protjerani na niže funkcije lokalnih šerifića. I tako su skupa vladali u vijeke vijekova amen.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.