Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 21:54   #1
Tinitus - neprestano danonoćno zujanje u ušima

Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 01:03   #2
Evo jos jednog .
Nisam htio ponovo sve prepisati , jer bi bilo potpuno jednako kao i tvoj post.
A nisam htio ni copy da ne bude plagijat , ili da ne zauzimam previse mijesta na serveru.

OK to i nije vazno.

Da predjem na stvar , to jest uho .
U onoj besumnoj komori i sa slusalicama na usima se pustaju tonovi razlicitih frekvencija , najprije na 1 pa na 2 uho , pa onda i zajedno , cini mi se .
Najcesce pocevsi od nekih 20 Hz , ako se dobro sijecam , pa do 30 KHz , iako ljudsko uho cuje do 20 KHz.
Ne sijecam se tocno , ali su meni sve nize frekvencije isto tako bile slabije , a cuo sam sve do 16KHz.
I jos sam cuo neke oko 20KHz ali jako malo. Napominjem da je ovo po sijecanju i da se ne bi neko striktno uhvatio podataka , pa me proglasio lazljivim psicem , jer oni cuju , i vise frekvencije.
E sad je slican problem i meni , cujem to zujanje , ali dosta visokih Frekvencije , ali ga cujem nekad vise , nekad i zaboravim na to . ili ga ne cujem .
Nisam primijetio nikakve veze ni pravila u ovim cujem - ne cijem .

Smeta me narocito zvuk ventilatora od kompjutera , jer je on slican onom zvuku koji mi je inace u uhu.
Cujem taj piskavi ton i kad zatvorim usi sa rukama ..
Vec sam se nekako navikao na ovo , pa mi vise ni ne smeta , nego ponekad.

I mene zanima , ima li neko da je ovo prebrodio, pa molim detaljan opis .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 02:25   #3
http://www.herbateka.com/simptomi/zujanjeuusima.html
Jeremijajooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 10:26   #4
Hvala na linku..
Ali neke od ovih trava neznam ni kako izgledaju. A da ih sve pronadjem treba trazit u tri drzave..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 01:11   #5
nasprejaj usi raidom
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 12:24   #6
Quote:
gnjavež kaže:
nasprejaj usi raidom
Dobra ideja,,
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 15:50   #7
Ima već par dana kako sam pročitala ovu temu i mislim si šta da napišem. Ja nemam problema sa zujanjem ali ima moj dečko. To mu je počelo unatrag nekih 15 dana i kontinuirano se čuje s time da se ponekad čuje jače, ponekad manje, a ponekad uopće ne čuje zujanje.

Najveći problem mu je spavanje jer jako slabo spava zbog toga ili ne spava uopće. To mu se izgleda pojačava po noći kad je tišina. Po danu to jedva da čuje, jer valjda su onda i drugi zvukovi oko njega pa se to nekako smetne s uma.

Nego, on je također bio na nekakvim pretragama i ima 10% oslabljen sluh. Nisu mu našli uzrok toga. Ali, on se bavi ronjenjem već dosta vremena tako da se smatra kako mu je to nastalo uslijed ronjenja zbog nepravilne kompenzacije tlaka.

Na neko vrijeme to mu je prestalo zujati (prošla dva dana) ali je opet bio u vodi jučer tako da mu je to oper počelo i ništa sinoć nije spavao.

Također su mu rekli da nema lijeka. Dobio je nekakve tablete ali mislim kako one nemaju baš preveliku svrhu.

On je također shvatio kako mu je to također povezano sa stresom tako da će se početi baviti meditacijom i tome sl. kako bi bio što smireniji jer mu očito drugog lijeka nema.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 11:02   #8
Ima barem jedna dobra stvar s ovim zujanjem u usesima, a to ej da traje godinama.

Inace, ako je jos praceno gluhocom, to moze cesto biti znak tumora na mozgu ili zacepljenja glavne neke glavne vratne arrterije i upozorava na mozdanu ili srcanu kap.

Ovo je dakle fizicko ostecenje usnog aparata... povezano sa psihickom traumom zbog rata.
__________________
Tko kaze da sam star?
**"Zvonko Bogdan vjerojatno jedan od najboljih hrvatskih nogometaša u povijesti"
*
paolo_rossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 21:01   #9
Re: Neprestano danonoćno zujanje u ušima

Quote:
FANCY kaže:
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
zemljak, to ti može biti i od pretjeranog seksa.
__________________
savjeti

zdravlje
alternativac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 07:18   #10
Te babe i starci koji "lijece bioenergijom" i "ljekovitim biljem" (koje u pravilu pronalaze pored auto-putova, tak da je puno olova...) skoro uvijek su bolesniji od onoga koga trebaju "lijeciti".

No, jesi li provjerila da nisi zaboravila izvaditi ... vibrator??
__________________
Tko kaze da sam star?
**"Zvonko Bogdan vjerojatno jedan od najboljih hrvatskih nogometaša u povijesti"
*
paolo_rossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:00   #11
Quote:
FANCY kaže:
Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.
tek sam friško na ovom forumu pa neznam da li je taj tvoj problem aktualan?
ja se isto tako nosim sa tim sranjem a otuka sam pun kufer vrimena u gardi.
neki dan sam bio kod neke tuke od doktorice na pregledu i ona mi je nakon snimanja sluha dala neki sprej da koristim.
sprej se zove NASIVIN (cca 30kn ) a kako ga koristim tek nekoliko dana neznam da li koristi ali mislim da vridi probat
mkas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:01   #12
Quote:
mkasal21 kaže:
tek sam friško na ovom forumu pa neznam da li je taj tvoj problem aktualan?
ja se isto tako nosim sa tim sranjem a otuka sam pun kufer vrimena u gardi.
neki dan sam bio kod neke tuke od doktorice na pregledu i ona mi je nakon snimanja sluha dala neki sprej da koristim.
sprej se zove NASIVIN (cca 30kn ) a kako ga koristim tek nekoliko dana neznam da li koristi ali mislim da vridi probat
Hvala na javljanju, za ovu sam temu vec bio zaboravio.
U međuvremenu sam bio i kod doktora ovdje u Švicarskoj da vidim ima li pomoći, ali nažalost sam čuo ono što sam već znao i ništa novo, ali je zato papreno zaračunao pregled.
I na kraju sam ga pitao od čega to dolazi, gdje zuji u uhu unutarnjem ili vanjskom a on mi reče pa znate, možda to zuji u glavi, tad se nisam suzdržao pa sam u afektu na naš rekao, ma mami ti zuji u u glavi, dakako pitao me kako molim, ali nisam mu preveo iz zdravstvenih razloga
Dao mi je neke tablete za prokrvljenje, ali ništa od toga smeće kao smeće, nije pomoglo. probat ću ovdje naći taj sprej i vidjet ću kako će biti.
Utvrdili su da nečujem 100% i to dio nekih visokih tonova ali sa tim s može živjeti i to nije strašno.
Problem je što uvijek zuji, ali baš uvjek i to nekad zna biti toliko iritirajuće i utjecati na koncenraciju da je za nevjerovat.
Neznam dali si itko može zamislit da čuje zujanje u ušima cijeli život, i dok radiš, jedeš spavaš vodiš sex uvijek zuji, jedino kad umrem tad valjda neće zujati.
Nevijerojatno je koliko ovo zujanje smeta koncentraciji, ali naučiš živjeti sa tim.
Neznam dali je kod tebe tako, ja kad sam umoran i nervozan zvuk se pojača a ponekad ako se na isti koncetriram, mogu sve oko sebe zanemarit i samo čujem zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
A sad možeš mislit koji imam problema sa učenjem jezika ovdje kad nečujem dio čujnog spektra koji je veoma bitan kod izgovora i slušanja nekoga.
Valjda će nam se javit još tko sa ovim problemom, pa tko zna možda nađemo sami rješenje.
PS:FANCY
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:06   #13
Quote:
Elektra kaže:
Ima već par dana kako sam pročitala ovu temu i mislim si šta da napišem. Ja nemam problema sa zujanjem ali ima moj dečko. To mu je počelo unatrag nekih 15 dana i kontinuirano se čuje s time da se ponekad čuje jače, ponekad manje, a ponekad uopće ne čuje zujanje.

Najveći problem mu je spavanje jer jako slabo spava zbog toga ili ne spava uopće. To mu se izgleda pojačava po noći kad je tišina. Po danu to jedva da čuje, jer valjda su onda i drugi zvukovi oko njega pa se to nekako smetne s uma.

Nego, on je također bio na nekakvim pretragama i ima 10% oslabljen sluh. Nisu mu našli uzrok toga. Ali, on se bavi ronjenjem već dosta vremena tako da se smatra kako mu je to nastalo uslijed ronjenja zbog nepravilne kompenzacije tlaka.

Na neko vrijeme to mu je prestalo zujati (prošla dva dana) ali je opet bio u vodi jučer tako da mu je to oper počelo i ništa sinoć nije spavao.

Također su mu rekli da nema lijeka. Dobio je nekakve tablete ali mislim kako one nemaju baš preveliku svrhu.

On je također shvatio kako mu je to također povezano sa stresom tako da će se početi baviti meditacijom i tome sl. kako bi bio što smireniji jer mu očito drugog lijeka nema.
Ja sa tim živim već 15-ak godina, i što ti se dečko prije nauči sa tim nosit bit će i njemu i tebi lakše. A stres utječe i te kako na pojačanje zujanja, to sam na sebi testirao..
A o spavanju nebih jer kad se naveče legne tad je najteže ali nauči se sa tim živjeti.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:10   #14
Quote:
paolo_rossi kaže:
Te babe i starci koji "lijece bioenergijom" i "ljekovitim biljem" (koje u pravilu pronalaze pored auto-putova, tak da je puno olova...) skoro uvijek su bolesniji od onoga koga trebaju "lijeciti".

No, jesi li provjerila da nisi zaboravila izvaditi ... vibrator??
Reče mi gore da imam možda tumor, da su mi možda zatvorene neke arterije u glavi na vratu a ja kraju začini sa skolonosti homoseksualizmu, ma kako da ne.
A što ti je diagnoza.?
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:35   #15
Da mi se tema ne zagubi, ima li što novo oko zujanja u ušima, dakako osim da još zuji, ali to je već stara vijest.
Kod mene sve po starom, ali ovdije u Ch ima nekih kineza, liječe dimom i kojekakvim iglama i travama, pa neznam ni sam što da radim.
Uskoro idem u ferije u HR pa ću vidjeti što kaže glas naroda iz starina o ovome.
A ako ne pomogne onda idem kinezu.
Volio bih još jednom čuti tišinu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:18   #16
i meni zuji u usima mislim da je u pitanju psiha (naravno ako nemas onaj tumor i probleme s venama koji su ti gore napisali )
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:06   #17
Meni zuji u jednom uhu i to nakon upale uha koju sam imao 2005. se znalo pojaviti svako toliko, pa skoro nestati (čuo bih samo malo po noći kad je tiho ali me nije toliko smetalo), sad u zadnjih tjedan dana mi opet zuji, ovoga puta više.

Ići ću kod doktora u vezi toga naravno, ali me zanima što ljudi misle. Inače meni ne zuje oba uha, nego samo lijevo. I ponekad me zna malo svrbit na ulazu u uho, dakle usna skoljka.
Volio bih se rijesit toga jer je iritantno.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 02:44   #18
meni i mom starom isto zuji u ušima i mi smo mislili da je to normalno, dok mi jedna doktorica nije rekla da je to zato jer imam povišen krvni tlak. možda je i nekima od vas zbog toga...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:29   #19
Kod mene to zujanje ili šuštanje traje već 20 godina...sad imam 40....bio sam u ratu u BiH....čitavo vrijeme...rokalo se na sve strane....sad sam sređen, oženjen, s faxom, radim, klinci žena i sve ok...samo mi zuji ko u priči.....da je bilo nešto patogeno davno bih završio pod zemljom...ovako....zivim daleko od tišine....stalno zuji...nekad više kad mijenja vrijeme....

ako neko zna neku travku ili lijek nek mi javo...pozdrav
intarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 02:08   #20
Neznam hoce li kome pomoci, ali vrijedi probati.
Evo jedan online test koliko cujete i koliko vam zuji,

http://www.tinnitool.com/de/tinnitus...e/hoertest.php

imaju i za narucit Softlaser koji kazu da pomaze.
Citao sam i pisam korisnika izgleda da ima nade.
Dakako preko 400 chf kosta??
Najbolje odite na stranicu pa vidite, ima i verzia stranice (gore lijevo) na engleskom talijanskom i francuskom.
PS:FANCY
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.