Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 22:32   #21
moras ih piti meni se je stvorio hematom radi kojeg sam krvarila i injekcije sam primala jos sa tabletama da bi se plod očuvao SLUSAJ SAVJET DOKTORICE
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:40   #22
Dobro, uvjerile ste me Sad mi molim vas još recite nešto o tim nuspojavama - koliko su strašne i kako se manifestiraju. Zanima me zbog posla.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:43   #23
meni je gin rekao da je krvarenje u ranoj trudnoci
hematomi itsl dosta uobicajeno
i utrogestan ti moze samo pomoc

uzimaj ga do kad ti doktorica kaze
pise da je najbolje do 12 tjedna
a neke ih uzimaju i poslije, ovisi po potrebi
ZAVISI KAKO DOKTORICA KAZE

mi te ovdje mozemo savjetovat jedino da slusas doktoricu
te tbl ti ne mogu štetit
može ti jedino štetit da ih ne uzimaš
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:44   #24
ja kad sam ih pila, i vaginalno, ma samo da mi je spavat bilo nikakve mucnine ni ista.To je kad sam imala povecanu dozu a sad sa dva navecer nista nikakve nuspojave.
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:46   #25
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Dobro, uvjerile ste me Sad mi molim vas još recite nešto o tim nuspojavama - koliko su strašne i kako se manifestiraju. Zanima me zbog posla.
Meni je stvarno užasno-nekad se ne mogu dignuti iz kreveta od slabosti. Ali ti ih piješ manje pa ti možda neće biti tako-mislim da je to isto individualno. Ja sam na strogom mirovanju pa i onako ležim-inače ne znam kako bi radila
Doduše meni je rekao da ih mogu i vaginalno stavljati i da onda nemaju nuspojava samo što sam ja odustala od toga već nakon nekoliko dana radi ljenosti- pogotovo u 6 ujutro
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:50   #26
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Meni je stvarno užasno-nekad se ne mogu dignuti iz kreveta od slabosti. Ali ti ih piješ manje pa ti možda neće biti tako-mislim da je to isto individualno. Ja sam na strogom mirovanju pa i onako ležim-inače ne znam kako bi radila
Doduše meni je rekao da ih mogu i vaginalno stavljati i da onda nemaju nuspojava samo što sam ja odustala od toga već nakon nekoliko dana radi ljenosti- pogotovo u 6 ujutro
Toga se ja bojim, da neću moći ništa... Ali sve za bebolinicu. Žao mi je da ti je tako loše...
A zašto u 6 ujutro, zar treba biti neki točno određeni razmak u uzimanju tableta, kao kod antibiotika?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:50   #27
vaginalno nema nikakvih nuspojava
jedino ako se uzimaju oralno - tako pise u uputama, a vidim i po vasim reakcijama
ako mozete, uzimajte ih vaginalno
čas posla
postane rutina
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:53   #28
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
vaginalno nema nikakvih nuspojava
jedino ako se uzimaju oralno - tako pise u uputama, a vidim i po vasim reakcijama
ako mozete, uzimajte ih vaginalno
čas posla
postane rutina
Pitala sam je da li da uzimam vaginalno ili oralno, rekla je oralno zbog sukrvice. I sad ti znaj što napraviti A u uputama piše da se u prva tri mjeseca trudnoće smije uzimati samo vaginalnim putem.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:53   #29
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Toga se ja bojim, da neću moći ništa... Ali sve za bebolinicu. Žao mi je da ti je tako loše...
A zašto u 6 ujutro, zar treba biti neki točno određeni razmak u uzimanju tableta, kao kod antibiotika?
Meni su u bolnici rekli svakih 8 sati pa sam ih tako i nastavila piti.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:54   #30
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Pitala sam je da li da uzimam vaginalno ili oralno, rekla je oralno zbog sukrvice. I sad ti znaj što napraviti A u uputama piše da se u prva tri mjeseca trudnoće smije uzimati samo vaginalnim putem.
Zanemari upute i slušaj doktora. I mene je to mučilo a onda sam čula da su i druge cure isto tako pile.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:01   #31
Puno vam hvala cure na pomoći... Idem sada spavati, MM cupka tu oko mene. Laku noć svima
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:30   #32
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Pitala sam je da li da uzimam vaginalno ili oralno, rekla je oralno zbog sukrvice. I sad ti znaj što napraviti A u uputama piše da se u prva tri mjeseca trudnoće smije uzimati samo vaginalnim putem.
OBAVEZNO ih uzmi,ja sam u obje trudnoće imala sukrvicu i koristila ih,a to što sukrvice nema jedan dan ne znači ništa,sutradan nažalost može opet doći.Pa liječnik zasigurno zna što piše na uputama o lijeku i ako ti ih bez obzira na to prepiše,pij ih.Bilo bi idealno da u trudnoći ne popijemo ni jednu jedinu tabletu,a tko ti garantira da ćeš i u tom slučaju roditi zdravo dijete.Sve na svijetu ne možemo kontrolirati.
U svakom slučaju,manji je rizik od Utrogestana (ako uopće postoji) nego od spontanog pobačaja kod pojave sukrvice.
Za utjehu,ja sam pila triputa na dan (dakle,per os) i isto toliko puta stavljala vaginalno.Tri mjeseca.Poslije se smirilo i sve je bilo ok.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 08:32   #33
Draga,
znam da si sva isprepadana...joj,sjećam se tog odvratnog osjećaja....ali bez straha-NAJISKRENIJE....pije Utrogestane-oni će ti pomoći...ako će ti biti muka od njih-stavljaj ih vaginalno...i nemoj se prepasti ako će se sukrvica pojaviti...i jaaaaako je bitno da miruješ...ja sam krvarila od 7.-15- tjedna,a na Utrogestanima bila do 25. tjedna i to 3x2...
ako te bilo šta zanima-slobodno se javi
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:43   #34
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post

ako ti je doktor rekao da piješ
ne moj se raspitivat po forumu dal da pijes ili ne
mozda neke tu jesu doktorice, ali te ne liječe i ne znaju tvoju
povijest bolesti, if you know what I mean


ovo bi trebalo boldano stajat kao top tema!

moram priznati da mi nikad neće biti jasno kako netko pomisli da je hrpa forumašica kompetentnija odrediti dijagnozu i terapiju nego doktor koji te pregleda
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:47   #35
Popila sam sinoć jednu i jutros jednu i pit ću ih u razmaku od 8 sati, kako je rekla Thai. Iscjedak se opet vratio, više nije onako svijetao već je podmeđio Problem je što moram raditi jer mi je posao specifičan i nemam ga kome ostaviti, ali samo do petka. Sve ostalo vrijeme koje ne radim pokušat ću mirovati.
Inače, nisam znala da su krvarenja tako uobičajena pojava u trudnoći i da ih toliko cura ima. Nadam se da će sve biti u redu i da će bebe doći zdrave i sretne.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:49   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

ovo bi trebalo boldano stajat kao top tema!

moram priznati da mi nikad neće biti jasno kako netko pomisli da je hrpa forumašica kompetentnija odrediti dijagnozu i terapiju nego doktor koji te pregleda
Mislim da nije trazila da joj neko odredi dijagnozu nego trazi iskustva cura koje su isto to prolazile

Piki, koliko sam skuzila si bila na hitnoj... Ja bi na tvom mjestu nazvala svog doktora i rekla mu sta je bilo i savjetovala se sa njim, jer te on ipak poznaje bolje nego neki ljecnici na hitnoj... I ako ti on isto to kaze onda uzmi te tablete.. Ja hvala bogu nisam imala nikakvih problema sa time pa ti dalje nemrem pomoci....
Ko sto ja any rekla, bilo bi mozda i najbolje da sada mirujes nekoliko dana da se to sve smiri, iako mi to zvuci tako kao da je to bilo samo kratko krvarenje jer tad trebas dobit mengu.... Nadam se da se nije ponovo pojavilo!
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:50   #37
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Popila sam sinoć jednu i jutros jednu i pit ću ih u razmaku od 8 sati, kako je rekla Thai. Iscjedak se opet vratio, više nije onako svijetao već je podmeđio Problem je što moram raditi jer mi je posao specifičan i nemam ga kome ostaviti, ali samo do petka. Sve ostalo vrijeme koje ne radim pokušat ću mirovati.
Inače, nisam znala da su krvarenja tako uobičajena pojava u trudnoći i da ih toliko cura ima. Nadam se da će sve biti u redu i da će bebe doći zdrave i sretne.
Eh, sad sam ovo tek procitala
Nazovi svog gina i pitaj jel mozes danas jos doci da te pregleda pa vidi sa njime.. A sto se posla tice, mogu si misilt kako ti je, ali pokusaj bar par dana doma ostat...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:51   #38
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

ovo bi trebalo boldano stajat kao top tema!

moram priznati da mi nikad neće biti jasno kako netko pomisli da je hrpa forumašica kompetentnija odrediti dijagnozu i terapiju nego doktor koji te pregleda
Uopće to ne mislim, samo me zanimaju tuđa iskustva. Što se tiče korištenja lijekova u trudnoći, postoji hrpa znanstvenih istraživanja koja su proturječna, i prema nekima korištenje progesterona u trudnoći je kontraindicirano! Pogledaj baze Medline ili neke druge medicinske pa ćeš vidjeti.

Što se tiče slijepog slušanja savjeta liječnika, jednom sam zbog toga dobila trovanje jetre uslijed krivih lijekova i da ti ne pričam što sam sve zbog toga prošla Pa sorry ako ne vjerujem baš svakom liječniku.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:55   #39
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Mislim da nije trazila da joj neko odredi dijagnozu nego trazi iskustva cura koje su isto to prolazile

Piki, koliko sam skuzila si bila na hitnoj... Ja bi na tvom mjestu nazvala svog doktora i rekla mu sta je bilo i savjetovala se sa njim, jer te on ipak poznaje bolje nego neki ljecnici na hitnoj... I ako ti on isto to kaze onda uzmi te tablete.. Ja hvala bogu nisam imala nikakvih problema sa time pa ti dalje nemrem pomoci....
Ko sto ja any rekla, bilo bi mozda i najbolje da sada mirujes nekoliko dana da se to sve smiri, iako mi to zvuci tako kao da je to bilo samo kratko krvarenje jer tad trebas dobit mengu.... Nadam se da se nije ponovo pojavilo!
Maggi, hvala ti na brizi
Još uvijek je tu sukrvica koja se ne vidi na ulošku nego samo kad se brišem nakon mokrenja. Ipak se brinem. Danas nikako ne mogu ostati doma, a sutra i prekosutra imam isto važne obaveze, ali kraće. Ostalo vrijeme ću mirovati.
Moja doktorica radi popodne pa ću ići vidjeti što ona kaže, ali s obzirom da sam naručena tek 18.1. sumnjam da će me njena sestra htjeti primiti U ponedjeljak sam naručena privatno pa ćemo vidjeti što oni kažu. Tješi me što nisam jedina s tim problemom i što je puno cura imalo to krvarenje, a sada su OK. Nadam se da će tako i kod mene biti.
A kako si ti? Čekamo bebača
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 11:00   #40
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Maggi, hvala ti na brizi
Još uvijek je tu sukrvica koja se ne vidi na ulošku nego samo kad se brišem nakon mokrenja. Ipak se brinem. Danas nikako ne mogu ostati doma, a sutra i prekosutra imam isto važne obaveze, ali kraće. Ostalo vrijeme ću mirovati.
Moja doktorica radi popodne pa ću ići vidjeti što ona kaže, ali s obzirom da sam naručena tek 18.1. sumnjam da će me njena sestra htjeti primiti U ponedjeljak sam naručena privatno pa ćemo vidjeti što oni kažu. Tješi me što nisam jedina s tim problemom i što je puno cura imalo to krvarenje, a sada su OK. Nadam se da će tako i kod mene biti.
A kako si ti? Čekamo bebača
Samo polako draga.. Iako ides raditi, pokusaj se ne stresati previse! Dobro je to sto ti nije sukrvica vidljiva na ulosku nego samo na papiru, to je ipak bolje nego da ti stalno nesto curi!!
A za tvoju doktoricu, pa valjda ce te primiti... Ipak si na pocetku trudnoce i imas sukrvice, mora te primiti!!! Kad to cujem Nemoj ni zvati nego odi u praksu i reci da si dosla na pregled radi sukrvice, pa te valjda MORA primit.

Ja sam dobro, zasad nista novo sa moje fronte.. moja debeljuca je sretna u mom trbuhu izgleda
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.