Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2006., 15:57   #41
Quote:
Venom kaže:
Čuo sam da google često tek pred isplatu "raskine" saradnju ako ima nekih nepravilnosti (ako vidi da ima puno klikova sa iste ip adrese i sl.).
horor priča koliko ti srce želi:
http://forums.digitalpoint.com/forumdisplay.php?f=69
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 16:40   #42
Quote:
Venom kaže:
Čuo sam da google često tek pred isplatu "raskine" saradnju ako ima nekih nepravilnosti (ako vidi da ima puno klikova sa iste ip adrese i sl.).
I to je tebi čudno?
kokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 16:16   #43
Sta je "Tax Information", TIN
Sta da tamo ispunim?

edit: skuzio, to je samo za USA
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 17:58   #44
Porez

Taxes ili porez ne ispunjavaš,to je za USA i Canada narod. Reći ću ti iskreno ja ne plaćam uopće. Kod nas na kraju godine imaš onaj obrazac DOH porez na dohodak gdje prijaviš dohodak iz inozemstva ako oćeš. Naše porezne ustanove nemaju uvid u devizne račune a nikad ni neće kako stavri stoje jer naši političari imaju 'neoprane' love do krova. Dobiješ ček, odneseš u RBA banku , kad lova stigne podigneš lovu ili ostaviš na računu i to je to. Ne smije ići preko tekućeg računa jer je onda vidljiva poreznom. Ili ako voliš biti pošten u nepoštenoj zemlji i mirno spavati, prijaviš u tom obrascu u veljači svake godine i odneseš u poreznu. Oni ti odrežu 45%, skoro pola samo zato što živiš ovdje i onda platiš. Mogu ti doći u kontrolu 5 godina unazad pa si kopiraj sve čekove i troškove ako ih prijavljuješ: telefon,oglasi,...
Odgovoran si pred zakonom za svoje postupke i nesmiješ ništa prije 18. godine. Želim ti puno uspjeha.Ja sam upravo kupila templete Joela Comma pa ću sad vijeti da li će ta velika lova uletiti ili neće Javim na forumu kako ide za mjesec dva
pozdrav
MaliLošinj
MaliLošinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 20:08   #45
Quote:
MaliLošinj kaže:
Želim ti puno uspjeha.
A tenks , al ono, ja sam to vise iz znatizelje napravio. Da vidim kak stvar funkcionira.

Al ono, imam i nekih ideja, trikova , probat cu, ak nista drugo, barem da si za godisnji hosting probam zaradit.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:04   #46
Alo ono...

dobra ti je fora,ak nešta trebaš samo pitaj, web stranicu,traffic, savjet,..samo pitaj
MaliLošinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 19:10   #47
Quote:
MaliLošinj kaže:
ak nešta trebaš samo pitaj
Channels?
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 19:35   #48
Wink Kanali

To služi za pračenje rezultata na određenoj stranici.Npr.Imaš sajt o konjima i na jednoj stranici spominješ samo informacije o lipicanerima.Zanima te koliko ljudi dolaze i klikaju na adsense sa te stranice.Možeš izdvojiti određene stranice i pratiti posebno. Postoje i bolji trekeri ,samo ukucaj adsense tracking u Google i pojavit će se nešta.Postoje besplatne verzije kao i one koje plaćaš pa ti izvoli.
MaliLošinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 00:12   #49
Quote:
MaliLošinj kaže:
...Naše porezne ustanove nemaju uvid u devizne račune a nikad ni neće kako stavri stoje jer naši političari imaju 'neoprane' love do krova.....
Mislim da si tu debelo u krivu. Ili samo neinformiran.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 00:55   #50
Kanali 2-za MilkyWay

Channels
By default, all of your page impressions and clicks are dropped into one
giant bucket. By default, you have no way of knowing how much each
individual site earned
(if you have multiple sites), or how much each
individual page earned, etc. “Channels” are Google’s way of letting you
break down your earnings into “sections” so you can analyze each website
or each page independently
to see where the money is coming from. Googl
only lets you have 200 channels, which is pretty lousy if you have a lot of
sites or a very large site. I’ll discuss how to get around that in a later
section.
To je iz knjige Jonathana Legera koji zarađuje milijone na adsensu.Ako sam krivo prevela izvinjavam se ali mislim da nisam.
MaliLošinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 01:30   #51
Skuzih, vidit cu kak ce bit kad cu trebat to primjenit, tenks
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:47   #52
pitanje vezano za joomlu iadsense!
da li u postavkama ide id samo kao broj ili ide i "ca-pub-" ili "partner-pub-"!!!

Ako netko zna bilo bi super, a znam da zna

Pozdrav
remoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 12:15   #53
pub-8180114327655107 tako ja imam!
Rašo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 20:01   #54
Quote:
Dži kaže:
AdBrite nije nimalo nalik na Google AdSense. Smisao AdBritea je prodaja mjesta za Link. Sam odrediš cijenu i čekaš nekoga tko je zainteresiran da kupi to oglasno mjesto za cijenu koju si tražio na određen broj dana. Dakle daleko drugaciji pristup od Googlea. Da ne govorim o relevantnosti oglasa sto je jako vazno.
Sto se tice tvrtki koje rade na principu impresija to se isto previse ne isplati za hrvatske stranice jel se plaćaju u prosjeku 5 puta manje plaća posjetitelj iz hrv nego iz amerike. Ali ako nema nekog prevelikog izbora vrijedi pokušati
Princip impresija... Što bi to konkretno značilo za web-stranicu na engleskom jeziku sa nekoliko milijuna impresija mjesečno?
Tubro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:14   #55
nekoliko milja*1%*0.1$=zarada mjesečno!
__________________
Kako oblikovati potpise
swat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:24   #56
Quote:
Gooran kaže:
Ako imas site na hrv jeziku odustani od svega jer nis od toga.

Pucaj na eng !
pa nije baš istina meni recimo hr site donosi više love od engleskog sitea, jets da se oba razvijaju i da se radi o par dolara dnevno ali definitivno su mi i oglasi relevatniji a i nasi ljudi jos uvijek vole klikat
__________________
Tomislav Buza
tbuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:55   #57
Quote:
Balkan-Bet kaže:
Dali da prevedem mozda pocetnu stranu na engleski, ili vec kako ste vi to rijesavali
ako imas neku stranicu na engleskom jeziku onda se registriraj preko nje, naknadno mozes ubacivati koliko zelis domena nutra, koje opet moze pratiti po kanalima, dakle bitna ti je samo obicna angl stranica za prostup....

a mozes i prevoditi svoj portal...al opet hm...tu je tema....bolje nemoj nego da zaradis koju lovu pa ti je uzmu pod isprikom kriva tema....

nego daj se ti primi pay per click programa, imam je neke zanimljive koje se isplati stavljat na web.....
__________________
Tomislav Buza
tbuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:07   #58
Quote:
MaliLošinj kaže:
Kad klikneš na njega i završiš na 404 stranici prijava greške,link ne radi,nije dobro skonektiran sa web sajtom.
u ovom slučaju invalid click je neki sasvim drugi klik, recimo imas svoju stranicu, na nju stavis adsensei svaki dan si kliknes par puta da zaradis koji dolar, ili pak zoves frenda nek klika, il mama klika, no uglavnom, svaki klik kojeg ti ili tvoj okolina svjesno napravite, a u svrhu zarade, u ovom slučaju, preko adsensa...

doduse nisu tako rigorozni, ja sam imao tak par klikova, al prvo mi je uredno dosla doma obavijest da su zamijetili nekoliko invalid clickova i da ako ih ne uklonim ili ih se riješim da će mi zamznut account, ne gasit već zamrznut na nekoliko dana/tjedana/mjeseci, ovisi o njima i količini klikova...
__________________
Tomislav Buza
tbuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:07   #59
Quote:
swat kaže:
nekoliko milja*1%*0.1$=zarada mjesečno!
Jel ta računica vrijedi za ADSense ili neku drugu metodu?
Tubro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:11   #60
Oce netko objasnit CTR, oni nebi smio biti visok, kaj ne.

Danas mi na jednom kanalu CTR 300% , to je puno, kaj ne
A nijednom nisam sam sebi kliknuo.

A sveukupni CTR za svo vrijeme i sve kanale je 1.85%.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.