Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 09:43   #201
od 13-e godine (od prve menge) imam dijagnosticiran sindrom poli jajnika.
već desetu godinu pijem cilest tablete i moj ginekolog mi je rekao da nakon tableta ne treba proći neko vrijeme da se tijelo očisti, da se slobodno može krenuti na bebicu. (moj ginić je dr. kuna iz vinogradske)
inače, kad mi ultrazvukom gleda jajnike, veli da su mi baš žalosni, totalno uništeni od cista.

na bebu bi probali ići početkom iduće godine, pa se nadam da nećemo naići na probleme zbog pcos-a.
mislim, nisam baš sad super mlada.
ja ću biti u 28-oj, a muž u 34-oj.

mislim si da je to taman.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:10   #202
Evo da napišem što je nama pomoglo. Godinama sam se borila sa pcosom, 10-ak pila pilule. Kad god je spomenuto zatrudnjivanje gin bi odmahivali glavom i kao o tome ćemo brinut kad dođe vrijeme, naravno opet tablete i sl. S obzirom na neke loše nalaze (koagulacija), a i dosta mi je bilo više hormona... Odlučila sam to riješiti prirodnim putem, puno čitala i informirala se (ima i na ovom forumu, na ženskom zdravlju super tema o pcosu) znači: skinula sve suvišne kile, redovito i puuunnno pješačila, zdravo se hranila (pritom izbacila sve rafinirane ugljikohidrate, meso i mliječne proizvode- nafilane hormonima...), pila konopljiku, čaj za zaštitu žena, cink i folnu. Čim sam riješila ciste (iznenađenje na ultrazvuku) - + u prvom pokušaju!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:37   #203
ja pokušavam zatrudnit, i danas mi doktor dao Diane 35

pa kad će više beba????
zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:54   #204
Quote:
zara... kaže: Pogledaj post
ja pokušavam zatrudnit, i danas mi doktor dao Diane 35

pa kad će više beba????
S Dianama sigurno nećeš zatrudnit. Meni se ista stvar desila koji mjesec prije trudnoće, jedan jako hvaljeni ginekolog mi je dao Diane za početak pa onda ćemo kao vidjeti, ali ja ih nisam nikad počela uzimati, nego sam se zainatila i odlučila da ću prvo pokušati prirodno i uspjelo je...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:55   #205
a ja moram, imam neredovite menge, pa kao s tim regulirat,
a i policistične jajnike
zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:10   #206
Quote:
zara... kaže: Pogledaj post
a ja moram, imam neredovite menge, pa kao s tim regulirat,
a i policistične jajnike
Pa sve sam to i ja imala uz cijelu hrpu popratnih simptoma. Imaš malo iznad post o tome kako sma to izregurilala, a imaš i super temu na ženskom zdravlju. Naravno ja ti ne sugeriram da ne slušaš doktora, samo iznosim svoje iskustvo. Osobno ne bih nikad više na hormone jer znam da se to može i drukčije.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:17   #207
Cure, ja sam jedna od onih sretnica koja ima PCOS od kad znam za sebe i uspjela sam zatrudniti. Posebnog recepta nema, to je sreća i Bozja pomoć. A ono sto sam ja uradila je ... svaki dan 1 l čaja od Vrkute i evinog čaja, HSG, Klomifen (2x1 / 5 dana)
SRETNO SVIMA!!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:47   #208
Nana..ti si uspjela ...sad sam valjda ja na redu...pozelenila sam već od čajeva....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:48   #209
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Pa sve sam to i ja imala uz cijelu hrpu popratnih simptoma. Imaš malo iznad post o tome kako sma to izregurilala, a imaš i super temu na ženskom zdravlju. Naravno ja ti ne sugeriram da ne slušaš doktora, samo iznosim svoje iskustvo. Osobno ne bih nikad više na hormone jer znam da se to može i drukčije.
potpis na ovo i oni prije post od ereshkigal... osim sto sam ja prije toga provela tri godine pijuci diane, nakon cega mi se stanje vratilo na isto pa cak i losije
annnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 22:43   #210
Quote:
zara... kaže: Pogledaj post
ja pokušavam zatrudnit, i danas mi doktor dao Diane 35

pa kad će više beba????
Možda smo kod istog čudaka ,meni je moj rekao da bi trebala 3 godine piti Diane da ciklus ima neku svoju "rutinu",ja prestala nakon 2 godine jer nema nikakvog napretka,čak i uz Diane moje M je trajala 2,3 dana,njemu je sve to bilo normalno,ja na svoju ruku prije 3 mjeseca prestala piti Diane,ništa od trudnoće još,razmišljamo da odemo u kliniku za neplodnost u Osijek,da li ja tamo mogu samo otići sa MM ili mi treba uputnica mog ginekologa?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 23:13   #211
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Možda smo kod istog čudaka ,meni je moj rekao da bi trebala 3 godine piti Diane da ciklus ima neku svoju "rutinu",ja prestala nakon 2 godine jer nema nikakvog napretka,čak i uz Diane moje M je trajala 2,3 dana,njemu je sve to bilo normalno,ja na svoju ruku prije 3 mjeseca prestala piti Diane,ništa od trudnoće još,razmišljamo da odemo u kliniku za neplodnost u Osijek,da li ja tamo mogu samo otići sa MM ili mi treba uputnica mog ginekologa?
..ja sam tamo...treba ti uputnica tvog ginekologa....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 10:33   #212
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
Nana..ti si uspjela ...sad sam valjda ja na redu...pozelenila sam već od čajeva....
Naravno da jesi! Hahahaha kako se meni zubarica zabezeknula kad sam došla molit da mi izbjeli zelene zube, ne žute, nego doslovno zelene od marulje pogotovo
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 01:01   #213
meni je prije 2 tjedna rekao ginić da moram na laparoskopiju, deilling jajnika i hidrotubaciju....
zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:17   #214
Quote:
zara... kaže: Pogledaj post
a ja moram, imam neredovite menge, pa kao s tim regulirat,
a i policistične jajnike
ja pila duphaston od 16-25 dana ciklusa, istina trebalo mi je nešto više od tri godine, ali evo čekamo pišulinca.
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:50   #215
Ja sam uspjela nakon pola godine,jako mi je pomoglo mjerenje bazalne temperature,ona je pokazala da su mi ovulacije oko 20 dc pa sam se mogla bolje orijentirat na plodne dane
U prvom dijelu ciklusa sam pila čaj i tinkturu od kadulje a tokom cijelog ciklusa kapsule konopljike

Samo, mislila sam da će mi se ciklusi nakon poroda srediti i sada opet mjerim bazalnu baš da vidim kako će dalje biti,no opet ista stvar-ovulacija tek na 23 dc,dugi ciklusi
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 17:58   #216
Imam PCOS već 10 godina i mislila sam da neće to biti sam tak...
Nisam već godinama ništa pila i od uvijek imam redovitu menstruaciju na 28.dan.
Poslije svadbe u 5.mjesecu 2010. smo rekli budemo pokušali pa kaj bude..
U 10.mjesecu su kolegice pile čaj od vrkute 3x dnevno i riješile se nekih problema, jedna je prestala i piti Diane i kod ginekologa otkrila da se skroz očistila od PCOSa.. i tako i ja počela..pila do Božića kad u 1.mjesecu nema menstruacije..Bila sam uvjerena da se nešto poremetilo(dobila sam prišteve,a i zadnjih par mjeseci je ciklus bio svakih 30, 31 dan a z.m. 15.12.) kad ono test kaže +!!!!

Zato preporučujem da pokušate sa vrkutom, ja nju smatram zaslužnom, a naravno poklopili su nam se očito i dani i sati....

A što se tiće kolegice i ona je ostala prije 2 mjeseca trudna!!!!!
__________________
19.09.2011.<3TiN<3
13.05.2014. <3Mark<3
tina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:16   #217
drago mi je zbog tebe sto si uspjela..al mozda bi uspjela isto tako i bez vrkute kad kazes da su ti ciklusi oko 30ak dana..ima nas dosta sa pcos_om koje pijemo cajeve al ne pomaze svima jednako..treba probnati sa svim nacinima..ja sam za to,nekima pomogne jedno,nekima drugo..al bar se zna da se probalo sve.
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:57   #218
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
drago mi je zbog tebe sto si uspjela..al mozda bi uspjela isto tako i bez vrkute kad kazes da su ti ciklusi oko 30ak dana..ima nas dosta sa pcos_om koje pijemo cajeve al ne pomaze svima jednako..treba probnati sa svim nacinima..ja sam za to,nekima pomogne jedno,nekima drugo..al bar se zna da se probalo sve.
Ma naravno...gle da nije ovako...ko zna što bi sve probali...

Ja samo velim da smo ja i kolegica na kraju uspjele bez većih problema, iako su me strašili cijeli život za to(mama mi radi u Petrovoj pa to cijelo vrijeme slušam)
i srećom da nismo imali nikakvih problema sa nečim drugim...a čitala sam već i po drugim forumima da su ljudi uspjeli...

Držim fige svim mojim PCOSicama koje se trude!!!!!
__________________
19.09.2011.<3TiN<3
13.05.2014. <3Mark<3
tina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 00:19   #219
Ja sam uspjela nakon pola godine
A ovo je bila moja dobitna kombinacija-kapsule konopljike,čaj i tinktura od kadulje do ovulacije,andol 100,mjerenje bazalne temperature i mm sam uvalila da pije od Dopell Herza vitamine selen,cink,c,e

Meni vrkuta nije pomagala kod regulacije ciklusa a znala sam ju lokati na litre,također ni marulja...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 00:27   #220
Ja sam uspjela nakon godinu dana i to bez ičega.
Pila sam jako dugo Diane. Nakon njih, kad sam htjela zatrudnjeti, ciklusi su mi bili katastrofa, 35-50 dana i već smo se MM i ja naručili u Kliniku za neplodnost, MM obavio spermiogram i sve 5 tak da sam znala da me moj PCO zeza a i štitnjača. Na datum kad smo trebali u Petrovu kasnila mi je menga 50 dana ali više nisam radila testove jednostavno zato što sam se svaki puta razočarala kad je bio negativan.
I ništ, taj dan si mislim: ajde, ipak ću napraviti test, nemrem tam doći i reći da mi je 50 dan ciklusa ali da ne znam jesam li trudna ( a 100% nisam ),idem ipak napraviti test da budem sigurna. Kad ono +
Nisam mogla vjerovati, već skoro 8 tjedana trudna a ja nemam pojma.

I tak...od početka na Utrogestanima i svačem nečem, čuvala trudnoće ali da ne duljim...imam 2 sinčića ( 6 i 2 god. ). Drugi put nam je trebalo 6 mj. Možda bi treći put bilo iz prve.

Cure, držim vam svima fige da i vi dočekate svoje plusiće i male štruce.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.