Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2005., 10:39   #81
Kako herbalife moze biti klasificirano kao zdrava hrana kad sadrzi GMO?

Germany GMO-free
100 days after the introduction of the decree for GMO-labelling, the German market is practically 'GMO-free'. This was reported by Greenpeace who ran a test among all major retail chains in 40 cities. Only 4 products were found which contain GMO: A soup and beverage powder of "Herbalife", an Asian tofu product and Nestlé's snack bar "Butterfinger".
Source: Lebensmittelzeitung No. 31, July 30, 2004
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:01   #82
No vratimo se opet na temu..

Malo sam proucavala ove 'make yourself rich' knjige.. on iste koje bih najvjerojatnije sutnila nogom prije par godina dok sam radila za poslodavca.. misleci 'pih, pisane su samo zato da OVA knjiga napravi bogatim njenog vlasnika.. ja necu nasjesti na ovo smece od umjetnosti..'


Danas imam postpuno drugaciji pristup.. cak mislim da mnogi od ovih najcitanijih pisaca ovog zanra u stvari nisu imali namjeru obogatiti se knjigom..

Pogledajmo primjer Roberta Kiyosaki -ja.. cisto sumnjam da mu je Rich Dad Poor Dad knjiga trebala da ga napravi bogatim.. njega bogatim prave nejgove nekretnine i business-i..

Neki ljudi imaju nevjerojatnu potrebu prenijeti svoje znanje.. i nauciti ostale lekciju koju su imali hard time nauciti sami..

U njegovom slucaju rezultat prve knjige mislim da je bio da svijetu pokaze drugaciju stranu medalje.. mislim da je Kioysaki tom prvom knjigom samo htio dokazati svoju teoriju..

Ima kvlaitetnih knjiga u ovome zanru.. no treba in naci u masi..
i generalno sve imaju isti pristup.. 'promijeni svoje razmisljanje i promjeni sebe' ako zelis uspjeti u bilo kojem poduhvatu..

S ovom se teorijom slazem.. covjekov uspjeh ne cini zaradjeni novac i da li jeinvestirao u dionice, nekretnien, busioness ili nesto trece.. covjek prvo treba investirati u sebe.. svoje vidjenje, svoj pristup..

Cesto se sjetim jedne recenice koja je bila na jednoj od knjiga elektronike ( koju sam imala srece jednom davno polozit ) a recenica je glasila:

'Za rjesenje bilo kojeg zadatka najvaznije je uspjeti zadatak pravilno odmjerit'. Mislim da je ovo rekao Nikola Tesla.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:48   #83
Quote:
moonwalker kaže:
Ne kužim, Kaskader, zašto gubiš svoje vrijeme na takve rasprave.
Ovo nije topic o Herbalife.
A drugo, znaš da one koji su fundamentalisti (čitaj: koji slijepo slijede svoju religiju, a u ovom slučaju Herbalife) ne možeš preobratiti na normalni način.
Kuzim kaj pricas frende, ali studiranje pojava kod "masa" mi je vec vise od desetljeca interesanto.

http://www.litrix.com/madraven/madne001.htm

boze sacuvaj da mislim nekog preobratiti.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:53   #84
Ma poanta svih tih knjiga jest da one mogu biti pomocni alat pri okljucavanju vrata (mozga)...a dalje covjek sam treba otvoriti vrata i penjati se po stepenicama uspjeha...a ovo drugo ove knjige nece puno pomoci, vec to covjek mora sam.

Ono sto je ponekad zamjerka knjigama jest sto ovo drugo ne isticu dovoljno.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 12:12   #85
Quote:
kaskader kaže:
Ukoliko prirodna hrana nije hranjiva kao nekad, (sto ne nijecem) a Herbalifovi izbalansirani shejk jeste, koji su onda izvori proteina, ukljikohidrata, masti i vitamina u tom shejku?

I dali kazes da je Herbalifeovov shejk prirodniji od prirodne hrane?
Što znači "prirodno" ? da raste u vrtu ?
Radi se o tome da kada ubereš biljku (priroda) ne moraš sa njom pojesti i tisuće raznih kemikalija koje se u njoj nalaze zbog toga što su se one tu "slučajno" našle (špricanje, zrak, zemlja) a pogotovo što u slučaju da ju sam ne uzgajaš ne možeš biti siguran kada je ubrana (rana berba = manjak vitamina) tj. gdje je to sazrijelo (na stabljici ili u kamionu) .. itd. itd.

Dakle, u laboratorijima možemo raspoznati tisuće kemikalija koje se nalaze u biljkama sa pojedinačnim otiskom (multidimenzionalno profiliranje) i iskoristiti samo ono bitno (hranjive tvari) što nam je ustvari i potrebno i što je cilj cijele priče. Ideja je bila da nutricionizam i biljke spojeni zajedno tj. moderna znanost sa drevnim poznavanjem bilja zaista može napraviti razliku u ljudskim životima (što se u praksi pokazalo vrlo učinkovito).

Poanta nutricionizma je unesti sve hranjive tvari u organizam a istovremeno ne natrpati se bespotrebnim kalorijama jer da bi kroz klasičnu hranu unijeli potrebne hranjive tvari svakoga dana unosimo u sebe sve više i više kalorija koje je sve teže i teže potrošiti (znamo i zašto).
Kad se konkretno radi o zdravlju već se shvaća da je u konačnici za zdravlje puno važnije ono što nismo unijeli u organizam nego ono što smo unijeli viška (to potvrđuju mnogi koji nemaju viška kila ali su ipak anemični, alergični, ... itd.)

I na kraju, ne postoji niti jedna namirnica koja sadrži na jednom mjestu sve hranjive tvari koje su nam potrebne, i to još u idealnim omjerima (osim tog šejka) ... i upravo zato pametni ljudi shvaćaju da postoji i "fast food for smart people" koji će ih nahraniti, dati im dodatnu energiju i pomoću kojega će ujedno i zaštititi svoje zdravlje (ali i uštediti na trudu i vremenu).

Da opravdam svoje komentare u odnosu na ovaj topic moram spomenuti riječi vrlo priznatog ekonomista, Paul Zane Pilzera koji u svojoj knjizi "Wellness revolucija" identificira pojavu "wellness" posla i objašnjava kako wellness poduzetnici mogu pronaći bogatstvo u ovoj industriji gdje na kraju knjige kaže: "Obogatite se sa nutricionističkom prehranom !".
Intervju s njim zaista vrijedi pročitati.

"Bez obzira na to koliko se fokusiramo na financijsku dobrobit i način života koji ovaj posao pruža, stvarna dobrobit je u tome što možete učiniti da promijenite život i živote svih ljudi koje srećete."
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 12:18   #86
Quote:
kaskader kaže:
Kuzim kaj pricas frende, ali studiranje pojava kod "masa" mi je vec vise od desetljeca interesanto.
boze sacuvaj da mislim nekog preobratiti.
Jedno je ono što sam shvatiš na osnovu činjenica i argumenata a drugo ono što te netko pokušava uvjeriti zato što on misli da je to tako.

Quote:
kaskader kaže:
Ma poanta svih tih knjiga jest da one mogu biti pomocni alat pri okljucavanju vrata (mozga)...a dalje covjek sam treba otvoriti vrata i penjati se po stepenicama uspjeha...a ovo drugo ove knjige nece puno pomoci, vec to covjek mora sam.
Točno, ali i poanta auto karte je da ti pokaže najkraći put a ne da moraš okolo-naokolo lutati dok ga sam ne pronađeš .... dobrih savjeta nikad nije previše.
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 20:19   #87
Quote:
Ona007 kaže:
MLM, bez vrijedjanja icijeg misljena meni izgleda isto kao rad za poslodavca.. ja sam nekad radila za poslodavca.. imala sam mogucnosti uspjeha ali ne onolike kolike sam ja zeljela..
Ne znam odkud ti tako razmišljanje, meni se tako ne čini. Radim kad hoću i koliko hoću.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 20:31   #88
Quote:
kaskader kaže:
Izgleda mi kao da si popushio tu pricu kao vjernici religiju pa velicaju svoje "proroke" i citiraju svoje "svete knjige".

I naravno, jedino njihova "kompanija (crkva) je jedina prava, najveca, najjaca...itd.
Pa to je normalno da čovjek bude zagrijan za svoje ideale. U ovom slučaju se radi o novcu. Meni recimo Tianshi ništa posebno ne znači, bitna je lova. Nije valjda da ti više nešaš nikakvih ideala ni ciljeva?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 01:29   #89
[QUOTE]kaskader kaže:
[B]Pa naravno kad je napisana prije nekih 18 godina...za vrijeme Ronalda Reagana. E sad...kad bih opisivao socijalno-ekonomski kontekst onog vremena u USI trebalo bi mi dva dana.
Napisana je 30-tih godina, izdana 1937. Ja imam uzrecicu za tu knjigu: Ak te ne obogati, bar te nauci misliti - kod tebe ocito ni to ne funcionira.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 08:48   #90
Quote:
Libby kaže:
Ja imam uzrecicu za tu knjigu: Ak te ne obogati, bar te nauci misliti
To bi bilo nešto kao:
Prvo budi da bi imao, a ne imaj da bi bio.
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 10:56   #91
Quote:
free kaže:
[B]------------------------------------------------
Bob Rock
"Bolje zivjeti 100 godina kao milijarder nego deset dana kao siromah"

free, tko je taj bob rock i možeš malo pojasniti ovu njegovu rečenicu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 22:17   #92
Quote:
J-C kaže:
free, tko je taj bob rock i možeš malo pojasniti ovu njegovu rečenicu.

Jel ti to mene...?

Hm, a dobro, možda stvarno neznaš.
Najlegendarniji strip svih vremena.
Zadatak 1: google hrvatske stranice>alan ford
Zadatak 2: nažicati frendove kolekcionare da ti posude ili otići u prodavaonicu stripova (neznamkaksezove) u prolazu nebodera koji izlazi na Petrićevu ulicu i početi školovanje od početka.
free is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 22:21   #93
Nemam pojma, nisam to pratio.

A bilo je odlično na sastanku. Kad opet imate i tko će biti gost. Javi mi kad bude nešto važno u Hrvatskoj, vrijedi poslušati.

Pozivam i ja tebe da dođeš jednom kod nas da malo vidiš kak mi to radimo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 13:43   #94
Quote:
free kaže:

Jel ti to mene...?

Hm, a dobro, možda stvarno neznaš.
Najlegendarniji strip svih vremena.
Zadatak 1: google hrvatske stranice>alan ford
Zadatak 2: nažicati frendove kolekcionare da ti posude ili otići u prodavaonicu stripova (neznamkaksezove) u prolazu nebodera koji izlazi na Petrićevu ulicu i početi školovanje od početka.
Nemrem ni ja vjerovat ....

Ja imam na cd-u prvih 135 epizoda alan forda ... preporučujem edukaciju, no problem ..

ps: sad da ne ispadnem neupućen mislim da je ta izjava od grunfa, njegove famozne majce ...
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 23:50   #95
Nisam nikad volio čitati taj strip. Dok sam bio klinac gutao sam western romane. Sad kad razmislim bio je to samo balast koji sam skupljao u svom umu.

Evo, malo sam uganuo nogu pa čitam knjigu. Odlična je.

Kad budem imao vremena citirat ću neke vrlo važne stvari kao npr.

'Misli pomiješane s bilo kojom emocijom stvaraju 'magnetsku' silu koja privlai slične ili srodne misli.'
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:09   #96
Kako ste dosli na Herbalife u topicu o N. Hill-u? Uopce vas ne razumijem. I na cajeve i sta ti ja znam. Da mi je sad ona mentalna snaga mle crnkinje koja trazi svojih 50 penija bijelog gazdu... Isti ste mi kao Vojky koji bi vjesao MLM-ovce. Tamo sam vas branila, jer ne volim nikakva vjesanja, ali cini mi se da ste totalno fulali s temom. Tako su i bibliju tumacili razlicito kroz stoljeca razliciti ljudi, neki su na zalost bili visoko pozicionirani, neki, na zalost nisu...
Netko me je od vas pitao kako se sluzi ljudima? Tako da ste autenticni, tako da slusate, tako da kad napisete "Misli i postani bogat", razmjenu misljenja ne vodite Herbalife-u, jer tako ostajete uskraceni za velika bogatsva misli i odnosa koja ste mogli imati. Ali, kako bilo, imate pravo pisati sto vas volja. By the way MLM se ne razlikuje po strukturi ljudi od ostalih poslova, ima svakakvih. Ono sto je doista vazno je da su mogucnosti unutar takvog posla limitirane samo onim sto covjek ima u glavi i srcu. Ova knjiga je doista zasluzila drugaciju raspravu.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:15   #97
[QUOTE]J-C kaže:
[B]Nisam nikad volio čitati taj strip. Dok sam bio klinac gutao sam western romane. Sad kad razmislim bio je to samo balast koji sam skupljao u svom umu.







Jesi kad cuo za zabavu u zivotu, za filmove koji su napravljeni da se ljudi jednostavno zabave, za odlicne stripove (Alan Ford je meni uz BC najbolji strip)? Dobor je da si dosao u MLM (kako god da mu je ime), jer si valjda po prvi puta dobio mentora koji te upozorava sta je smece u literaturi, a sta ne.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 07:14   #98
Quote:
Libby kaže:
Kako ste dosli na Herbalife u topicu o N. Hill-u? Uopce vas ne razumijem. I na cajeve i sta ti ja znam. Da mi je sad ona mentalna snaga mle crnkinje koja trazi svojih 50 penija bijelog gazdu... Isti ste mi kao Vojky koji bi vjesao MLM-ovce. Tamo sam vas branila, jer ne volim nikakva vjesanja, ali cini mi se da ste totalno fulali s temom. Tako su i bibliju tumacili razlicito kroz stoljeca razliciti ljudi, neki su na zalost bili visoko pozicionirani, neki, na zalost nisu...
Netko me je od vas pitao kako se sluzi ljudima? Tako da ste autenticni, tako da slusate, tako da kad napisete "Misli i postani bogat", razmjenu misljenja ne vodite Herbalife-u, jer tako ostajete uskraceni za velika bogatsva misli i odnosa koja ste mogli imati. Ali, kako bilo, imate pravo pisati sto vas volja. By the way MLM se ne razlikuje po strukturi ljudi od ostalih poslova, ima svakakvih. Ono sto je doista vazno je da su mogucnosti unutar takvog posla limitirane samo onim sto covjek ima u glavi i srcu. Ova knjiga je doista zasluzila drugaciju raspravu.
Ima jedna lijepa izreka za takve kao što su MacGregor i J-C:

SVAKO TELE IMA SVOJE VESELJE !
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:19   #99
Quote:
Libby kaže:
Kako ste dosli na Herbalife u topicu o N. Hill-u?
nisam ja o tome počeo

Quote:
Isti ste mi kao Vojky koji bi vjesao MLM-ovce. Tamo sam vas branila, jer ne volim nikakva vjesanja, ali cini mi se da ste totalno fulali s temom.
dobro, reci što sam to ja napisao što tebi ne paše?

Quote:
Tako su i bibliju tumacili razlicito kroz stoljeca razliciti ljudi, neki su na zalost bili visoko pozicionirani, neki, na zalost nisu...
sad ti skrećeš s tebe. dođi na 'religiju' pa ćemo o tome.


Quote:
Ova knjiga je doista zasluzila drugaciju raspravu.
teško je s nekim raspravljati kad se postavi tako visoko kao ti da sudiš drugima.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:24   #100
Quote:
Libby kaže:
Jesi kad cuo za zabavu u zivotu, za filmove koji su napravljeni da se ljudi jednostavno zabave, za odlicne stripove (Alan Ford je meni uz BC najbolji strip)?

Pa čitaj ga tko ti brani. Meni se ne sviđa. Mene zanima rekreacija a ne zabava.

Quote:
Dobor je da si dosao u MLM (kako god da mu je ime), jer si valjda po prvi puta dobio mentora koji te upozorava sta je smece u literaturi, a sta ne.
Ne dobro nego odlično. Valjda ovako imam priliku upoznati kakvih sve ima ljudi a što je 'smeće' to sam i sam sposoban procijeniti.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.