Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 10:55   #61
Quote:
jimmy jazz kaže:
pa dojdi josh jenput.
Eh, da mogu. Ne bih ni otisla.
Ali taj dan bum se taman pakirala, iduci idem fakat u Austriju, ali u snijeg.
Ako ga bude, do neki dan su imali 0 bodova, opalo je konacno 20 cm jucer-prekjucer.
Jos 30 ima napadati prije nego dodjem.
Quote:
ma radi se o kvaliteti zivota za one koji tam zhive, ne kolko se kaj svidi turistima
a Zürich ima jezero..po ljeti to ti je
Kaj nemaju i neke ovece lokve oko Beca? Vidjela sam iz aviona nekakvu vodu.
Dobro, u Zürichu sam bila prekratko da bih polovila nesto od "kvalitete zivota", ali sto se mene tice, ako mi grad nije super vec ko turistu, ne bi mi bio ni ko stanovniku.
Ovaj, u kojem zivim, znala sam prvo kao turist i nije mi se svidjao osobito, niti mi se vise svidja sad, nakon 20 godina u njemu. Ali jebiga, navikla sam se, tu sam doma i ne zamaram se time.
Velim ti, ja bih po mentalitetu i po svemu najbolje pasala u Bec.
Quote:
trebala si iti do Otto Wagner Kirche gore na Steinhof. ja ju josh moram pogledati, obnovljenu, i sad se more unutra. tam sam gore cesto (Wienerwald 15 minuta-centar Stefansplac 10 minuta, Marihilferstr. 5 minuta - a ne zivim v centru - gde to imas u kojem drugom gradu,osim Vancouveru gdje josh imash i more ), al josh nisem bil nutri jer je do nedavno bilo zaprata!
Ovo cu si zapamtiti za drugi put, hvala.
Ovaj put sam stanovala jako zgodno. Ne u hotelu, nego sam si stan iznajmila u jednoj od ulicica izmedju pocetka Mariahilferice i Naschmarkta. Nisi u strogom centru da ti turisti po glavi plesu, a di god hoces, za 10-15 minuta doseces ili se dovezes.
Ne bum u hotel nikad vise ni isla.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:10   #62
je, tam je super, oko Nashmarkta, a i na Nashmarktu nije loshe
ja sam ti malo vishe gore iznad Marihilf. vish i ja sam of vikend iznajmljival stan posjetiteljima dosla 3 frenda v Bec, a ja pobegel vun nit ih nisem videl. al su sve fino ostavili, osim kaj je kupaona bilo poplavljena :| cak mi je i bilo toplo kad sam ushel unutra (ja inace ne kurim, treba stediti dok nije ispod nule).
Bec ima neke bare, mrtvice, al nije to jezero..u Vancouver treba iti..znaju Njemci kam oni idu na Gastarbeit.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:19   #63
Naschmarkt prilikom prijasnjih posjeta isto nekak nikad nisam stigla vidjeti, pa si rekoh ovaj put, kad sam vec iza coska, idem pogledati. I krenem ti ja tako u pol 9, a oni tek poceli standove postavljati.
Mislim, kod nas u to doba su vec domacice obrstile Dolac i pocinju rucak kuhati.
Poslala sam ih dovraga i otisla na kavu kod Grofice s Naschmarkta, a tamo osim mene par nocnih ptica koje su do tada valjda ruzile, pa sad nastavljaju... Jedna ekipa od par ljudi i jedna zenska koja je tak staklenasto gledala da nije bilo sumnje da ne zna za sebe, a pred svima piva.
I jos dvoje koji su ocito ipak dosli samo na jutarnju kavicu ko ja.
To me ne bi diralo, ali eto ti cistacice i ona pere pod izmedju nas. Platila sam i otisla. Cistacica mi nikako nije sjela, hocu kavu na miru popiti, a ne da nekom noge moram dizati da pod opere. M'rs!

Vancouver je mozda lijep (cula sam da navodno stvarno jest), ali to je Kanada. Meni asocijacija na zimu, a zimu mrzim.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:44   #64
e na kavu, ak idesh zbog kave, idesh u Mocca Club na pocetku Nashmarkta, kod Secesije. imaju kavu iz celog sveta. narucish capuccino, melange il kaj oces, ristretto, i ak oces, odabares neku od egzoticnih kava..ja obicno uzimam divlju africku iz shume..ah!

onda malo dalje na drugoj strani, Margaretenstr. ima Aromat, to je ovak za mlade, imaju ok veggie jela cini mi se, i velku ponudu kvalitetnih palacinki
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:54   #65
Prosla sam kraj Mocca Cluba par puta kad sam isla tom stranom, jednom je bio prilicno pun, pa mi se nije dalo ulaziti, a ostale puteve sam imala nesto drugo u planu.
Budem iduci put, ovaj stancic mi je bio cisto dobar, vjerojatno cu si ga opet uzeti.
Jos ak imaju i nesto za jesti, mogla bih k njima i na dorucak.
Nije da si ga ne mogu i sama napraviti, ali radim si ga cijele godine, pa kad nekud odem, gust mi je da mi naprave drugi.
Muz je umirao od smijeha kad sam mu rekla da sam si svako jutro lijepo novine procitala... Inace ih nikad ne citam, ali u Becu ne mogu odoljeti. Onak uz kavicu, zgrabis si novine na onom drzacu i udri. Da sam tam, bar bih znala kaj se dogadja u svijetu, svako jutro bih tako.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:19   #66
Mocca Club nema nazalost dorucak, tam se ide uzivati cista kava.

Aromat je imal, kasni dorucak al sad su otvoreni tek od 5 navecer! :|

e da Weltcaffe u Schwarzspanierstr. iza Votivkirche, ima cjelodnevni dorucak, namirnice su fair-trade..ima orijentalni, mexicki, itd..! blizu Berggasse gde je Freud ordiniral, a nakon posla se ishel setat u Votivpark.
no kaj sam stel reci, i u Weltcaffeu imaju dobru kavu pod imenom Jebena..nemaju takav izbor ko u Mocca Clubu, al je ok za sesti, jer imaju jedan celi dio za nepushace pa se ne morash zasmrditi a dobro moresh jesti i piti dobru kavu!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:24   #67
Quote:
jimmy jazz kaže:
no kaj sam stel reci, i u Weltcaffeu imaju dobru kavu pod imenom Jebena..
Stvarno se tak zove? A velis, i nomen est omen?
Blizu "mog" stana je bio neki arapski restac, zvao se Nayeb.
Mene u Becu zapravo samo Melange zanima. Drugo ni ne pijem.
I ubijam se u njihovim kolacima. Strasno volim npr. Dobos tortu, pa na nju idem u Central, tamo su mi najvelikodusniji. A i Melange im je OK, plus su mi lepe one arkade.

Vis, onaj kvart oko Votivkirche uopce ne poznam. I to cu proresetati iduci put, sam ti pisi, puno hvala na tipovima.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 18:08   #68
Bok ljudi.

Nisam baš sve čitala... ali da li mi netko može reći za jeftin a OK hotel u Beču?
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:54   #69
Uh, moji su svi bili skupi, nasrala sam se uvijek u neki od onih u centru, a ti kostaju vec zbog lokacije.
Ali probaj kao ja sad zadnji put - unajmi apartman.
Ima ih svih velicina, oblika i cijena i u svim dijelovima grada.
Proci ces novcano daleko bolje.
Ja sam imala trosobni stan u centru za pola cijene hotelske sobe.
(Nije mi toliki trebao, ali manji je bio zauzet. )
Da sam htjela malo dalje, mogla sam naci i jos jako puno jeftinije, pa ako te ne smeta malo udaljenija lokacija, mozes stvarno super stanovati za malo novaca. Ima ih i po 15 eura dnevno. A javni promet im je dobar, imaju tramvaje, buseve i podzemnu, ista karta vrijedi za sve i gdje god jesi, nesto do tamo vozi.
Meni je bitno da se mogu setati pjesice, zato radije platim malo vise.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 07:31   #70
Idem u Beč 16.12. i ostajem samo jedno popodne pa me zanima što najviše vrijedi pogledati u nekih 4-5 sati koliko ću imati na raspolaganju? Pretpostavljam da će biti gužva ...

Ide se busom koji nas valjda ostavlja negdje u centru - kaj ima zanimljivog u blizini? Bila jednom davno, isto na jedan dan, sjećam se samo Schönbrunna (ah, srednjoškolski izleti)...

Mislim da ću preskočiti shopping jerbo nemam živaca za laktarenje, više me zanimaju ovak kulturne znamenitosti i gastronomski aspekt ... Gdje rade dobru Sachericu? Gdje se može pojest nešto fino i popit dobro kuhano vino? Tolko sam uzbuđena da sam počela rime slagat...

Pogledala sam prognozu i Vakula veli da ne bu padalo. U međuvremenu ne bi bilo loše malo ponovit švapski.

Jedva čekam!
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:54   #71
znači gospon pes je bila gladna i išla u 3 Huzara na klopu
...definitivno najskuplji lokal u Beču (možda je Steirerereck malo iznad)

@little wonder
za kuhanog vina (ili punč) nema problema, ima ga na svakom kutu,
možeš se za 4 sata nalit kolko oš

Gužve će biti sigurno, bio sam prošlu subotu na potezu
Mariahilferstraße - MQ - Rathaus - Centar, bilo je
Raje ima iz cijelog svijeta ...i sve više Amerikanaca
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:53   #72
Quote:
Gospon Pes kaže:
Stvarno se tak zove? A velis, i nomen est omen?
Blizu "mog" stana je bio neki arapski restac, zvao se Nayeb.
Mene u Becu zapravo samo Melange zanima. Drugo ni ne pijem.
I ubijam se u njihovim kolacima. Strasno volim npr. Dobos tortu, pa na nju idem u Central, tamo su mi najvelikodusniji. A i Melange im je OK, plus su mi lepe one arkade.

Vis, onaj kvart oko Votivkirche uopce ne poznam. I to cu proresetati iduci put, sam ti pisi, puno hvala na tipovima.
u takvom susjedstvu si znaci zivela.
bah Melange..ja sam sretan odkad se Mocca Club i Weltcafe otpral, konacano si morem spiti postenu kavu..ne onu Melange, krema nekva ma fuj
kolaci..tak tak..to je skupo!
iza Votivkirche onda dalje ima i komplex bifshe bolnice...ljepo za proshetati. pa sve tam gore do Wuka, koji je autonomni kulturni centra mladezhi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:39   #73
Quote:
Gospon Pes kaže:
Uh, moji su svi bili skupi, nasrala sam se uvijek u neki od onih u centru, a ti kostaju vec zbog lokacije.
Ali probaj kao ja sad zadnji put - unajmi apartman.
Ima ih svih velicina, oblika i cijena i u svim dijelovima grada.
Proci ces novcano daleko bolje.
Ja sam imala trosobni stan u centru za pola cijene hotelske sobe.
(Nije mi toliki trebao, ali manji je bio zauzet. )
Da sam htjela malo dalje, mogla sam naci i jos jako puno jeftinije, pa ako te ne smeta malo udaljenija lokacija, mozes stvarno super stanovati za malo novaca. Ima ih i po 15 eura dnevno. A javni promet im je dobar, imaju tramvaje, buseve i podzemnu, ista karta vrijedi za sve i gdje god jesi, nesto do tamo vozi.
Meni je bitno da se mogu setati pjesice, zato radije platim malo vise.


tnx
a jel slučajno imaš kakav link za apartmane?
uf, što sam zahtjevna...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:22   #74
Quote:
maredoo kaže:
tnx
a jel slučajno imaš kakav link za apartmane?
uf, što sam zahtjevna...

a bas da si zahtjevna...

4 ista posta....
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:33   #75
Quote:
maredoo kaže:
tnx
a jel slučajno imaš kakav link za apartmane?
uf, što sam zahtjevna...
http://www.apartment.at/
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:01   #76
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ovaj put sam stanovala jako zgodno. Ne u hotelu, nego sam si stan iznajmila u jednoj od ulicica izmedju pocetka Mariahilferice i Naschmarkta. Nisi u strogom centru da ti turisti po glavi plesu, a di god hoces, za 10-15 minuta doseces ili se dovezes.
Ne bum u hotel nikad vise ni isla.
Khm, tko ti je dao ideju? A? A? A?
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:24   #77
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ima ujutro bus oko 6-7 i u Becu je u 11. Prije i ne treba, nista (ducani, muzeji...) ne otvara prije 10. Natrag ide u 5 popodne.
Koliko dođe karta do Beča i natrag? (Zagreb-Beč a može i Rijeka-Beč)

Ja i dragi smo imali u planu tamo otići za novu godinu. Smještaj imamo ali nemamo prijevoz pa ako netko nešto zna dobro bi došlo. E da, išli bismo 2 dana prije Nove godine, a vratili se 2 dana poslije. 4 dana mi je sasvim dovoljno gore.
__________________
x

Zadnje uređivanje Elektra : 13.12.2006. at 12:02.
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:29   #78
koji ti je to hrvatski? znam dosta varijanti ali ovo gori
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:00   #79
Quote:
jimmy jazz kaže:
koji ti je to hrvatski? znam dosta varijanti ali ovo gori
Ne cjepidlači

p.s. Jel' ti sada lakše?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:03   #80
Quote:
Elektra kaže:
Koji je ovo bus? Jel' to iz Zagreba? Znaš li možda da li ima iz rijeka (ako ne, budem išla u Zg, ali nije baš narednije ). I koliko dođe povratna?

Ja i dragi bismo išli za novu godinu tamo i bili bismo jedno 4 dana kod mog bratića
Jeap. Iz Zg. Iz Ri ne znam.
Povratna je oko 380 kn iz ZG.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.