Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2009., 12:37   #21
do 50m2 se uz kuću može sagraditi bez traženja ikakve dozvole
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:41   #22
ovo što nude Hrvatske šume u Požegi je PRESKUPO
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:44   #23
HTML Code:
Ja sam bio jucer u bauhausu kako nisam vidio tu kucicu?
Ja ju kupila u B. u Jankomiru prošli tjedan
maza beti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 19:30   #24
Quote:
maza beti kaže: Pogledaj post
HTML Code:
Ja sam bio jucer u bauhausu kako nisam vidio tu kucicu?
Ja ju kupila u B. u Jankomiru prošli tjedan
Hehehe hvala,skoknit cu do Jankomira onda,jel sam ja bio na ovom u Zitnjaku
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 22:13   #25
Quote:
ziginjo kaže: Pogledaj post
Hehehe hvala,skoknit cu do Jankomira onda,jel sam ja bio na ovom u Zitnjaku
Evo bio sam i vidio kucice jedna 4x4(13000kn) a druga 3x3(negdje oko 8500kn) stvarno su velike kucice,hvala ti na informaciji
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 11:00   #26
napravis takvu kucicu za pol manje love, barem. i jos ti ostane alata, otpadnih dasaka i sl.
mislim da ti ove kucice nemaju nikakvu limariju.

Gradjevinska ni lokacijska netrebaju ako se radi o dvoristu s obiteljskom kucom a gradjevima sluzi za poljoprivredne potrebe... do 50m2.
Sto se tice poljoprivrednog zemljista, neznam, al uvijek ju mozes staviti na kotace i nitko ti nis nemoze
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 20:16   #27
Vrtne kućice/spremišta za alat

Gdje ih se može povoljno kupiti?Metalne ili drvene.
Zahvaljujem na pomoći.
mail is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:04   #28
i mene ovo zanima.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 01:07   #29
Zemunica !?

Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
možda ovdje dolazi do zbrke jer postoji potvrda na glavni projekt i građevna dozvola, dvije različite stvari.
prema novom zakoni o izgradnji, termin lokacijska dozvola ili dozvola sa pravom građenja zamijenio je potvrda na glavni projekt.
u principu ta se potvrda mora imati za sve živo. nedavno sam vodila izgradnju nekih dječjih igrališta i za to nije bila potrebna građevna dozvola nego ta potvrda. sve te sprave su također montažne i puno manje od te zunzine kućice.
druga stvar je građevna dozvola koja se mora imati za sve građevine više od 120 cm. npr. za dvorišnu ogradu, ako je viša od 120 cm, zakonski ste obavezni ishoditi građevnu dozvolu. građevna dozvola nema veze sa površinom objekta nego visinom.
To mi je neki čudan zakon. Dakle, možeš graditi ukopanu zemunicu od 200 m2 da ti nitko ništa ne može ?! Samo ne smije stržiti van zemlje 120 cm !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 13:19   #30
Vrtni paviljon

Pozdrav,

Nadam se da je post postavljen na dobroj temi.

Gledam kupiti vrtni paviljon, nekaj kao ovo u Jysku: https://jysk.hr/vrt/paviljoni/pavilj...s300xd300-siva

Paviljon bi stavio na terasu od kuće. Terasa je okrenuta na Jug i Istok, a zatvorena s druge dvije strane.

Konstrukciju bih utiplao u beton da bude čvrsta.

JEdina nedoumica mi je vezana uz jak vjetar. Ne znam kak bi se cijela stvar ponašala u slučaju oluje, pošto nije jednostavno skinuti krov i ne može s sklopiti ko suncobran. Bojim se da mi vjetar ne potrga krov u slučaju jake ljetne oluje.

Da li netko ima iskustva (ne nužno s navedeniom modelom) da mu paviljon stoji vani?

Hvala
dunster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2020., 21:54   #31
Quote:
dunster kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nadam se da je post postavljen na dobroj temi.

Gledam kupiti vrtni paviljon, nekaj kao ovo u Jysku: https://jysk.hr/vrt/paviljoni/pavilj...s300xd300-siva

Paviljon bi stavio na terasu od kuće. Terasa je okrenuta na Jug i Istok, a zatvorena s druge dvije strane.

Konstrukciju bih utiplao u beton da bude čvrsta.

JEdina nedoumica mi je vezana uz jak vjetar. Ne znam kak bi se cijela stvar ponašala u slučaju oluje, pošto nije jednostavno skinuti krov i ne može s sklopiti ko suncobran. Bojim se da mi vjetar ne potrga krov u slučaju jake ljetne oluje.

Da li netko ima iskustva (ne nužno s navedeniom modelom) da mu paviljon stoji vani?

Hvala
Jedva sam nasao temu o paviljonima. Dosao sam u biti tu pitati istu stvar, zapravo tocno isti model nas zanima (samo 3x4).
Da li je u medjuvremenu netko imao iskustva?

Koliko cesto se mora skidati satorki dio? Kod svake jace kise ili samo kad se ocekuje vrlo jak vjetar? Koliki je vjek trajanja ovakih paviljona?
Congo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 11:27   #32
Vrtne kućice Lifetime

Pozdrav,
obzirom da planiram nesto za alat, kosilice i sl jedna od opcija su i vrtne kućice iz Bauhausa. Upala mi je u oko Lifetime Stella ili Luna.

Djeluju mi skroz solidno, ali naravno dok čovjek ne vidi nezna šta misli. Ima li tko iskustva s navedenim kućicama, ili sličnim kućicama navedenog proizvođača.

Naravno i pitanje ima li koja, povoljnija alternativa?


https://www.bauhaus.hr/lifetime-kuci...-x-213-cm.html

https://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnic...-x-204-cm.html

Unaprijed hvala,
T
GreyEye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 11:41   #33
Kaj nitko nema iskustva s tim Ketre/Lifetime kućicama? Ja si sve više razmišljam i o drvenoj alterantivi, ali nekako bih volio čuti mišljenja i o ovima...
GreyEye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 12:00   #34
zašto ne bi valjale, to je plastika, stavite negdje u sjenu drveća da je sunce brzo ne uništi, podloga betonska treba...
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2023., 09:59   #35
Vrtna kućica - IMITACIJA KAMENA

Pozdrav ekipa,

da li znate nekoga tko radi vrtne kućice (plastične, drvene, limene...), a da izvana izgleda kao kamena kuća.

Trebao bi dimenziju od oko -12m2 te bi ju koristio kao spremište za alat, drva itd.

Ovo je neka okvirna slika kako bi izgledala ( https://ibb.co/wgr1Gd4 ), nekad davno je to radio http://anatus.hr/ ali im više stranica ne radi.
foofica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 00:03   #36
Vrtna sprema

Pozdrav,

Jel netko zna neku firmu da izrađuje montažne objekte malo čvršće konstrukcije i izolacije nego što su ove vrtne kučice po raznim prodajnim centrima ? A da su povoljniji od Beriko.com
meto22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2024., 09:14   #37
Evo kod mene u izradi , vrata će biti klizna, cekam limara da riješi lim do kraja.
3x3 unutarnje dimenzije, trakasto temelje odrađeno.

https://prnt.sc/E86daehahO7n

__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2024., 09:29   #38
to izradjuješ sam ? koliko € izađe sad takva 3x3?
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2024., 09:34   #39
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
to izradjuješ sam ? koliko € izađe sad takva 3x3?
Ne izrađujem, to sam naručio kod majstora.
2300€ bez limarije.
Možeš i jeftinije proći ako ne ideš na oblice.
Uglavnom ovisi što želiš i koliko si spreman potrošit. Da je jeftino nije, ali meni treba spremište takvog tipa, i opet sam htio da to na nešto vizualno izgleda....

Prvo sam htio kupit ''bauhaus styl'', ali kad sam to detaljno vidio, to je smješno koju kvalitetu nude za te novce.
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 13:10   #40
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
to izradjuješ sam ? koliko € izađe sad takva 3x3?
Jesi pogledao EXTRA TIM Kaštela ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.