Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 12:07   #2001
simba slažem se s tobom meni je isto bilo ka tebi...... baš nema nikakvog pravila
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:03   #2002
bok baby drago mi je što je sve uredu prošlo samo se ti odmaraj naravno kretnja je poželjna ali ne pretjerano barem 2 tjedna se čuvaj. Cue, šaljem vam pusicu jer danas se pakujem i sutra krećem na put za austriju pa se čujemo za 10ak dana. Drž' te mi fige. bokić
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 15:03   #2003
Baby dobro nam se vratila, a Andi sretno!!!
Baby, slusaj svoje tijelo, kreci se koliko mozes, jedi sto blazu hranu, smanji mljecne proizvode-zbog grceva, sto se tice jajnika; ja sam imala laparo i odstranili su mi dio i jednog i drugog jajnika jer su ciste bile na njima, al oni i dalje obavljaju svoju funkciju i sad cekam tj. radimo na bebacu!
innnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 15:08   #2004
Quote:
andi23 kaže: Pogledaj post
bok baby drago mi je što je sve uredu prošlo samo se ti odmaraj naravno kretnja je poželjna ali ne pretjerano barem 2 tjedna se čuvaj. Cue, šaljem vam pusicu jer danas se pakujem i sutra krećem na put za austriju pa se čujemo za 10ak dana. Drž' te mi fige. bokić
naravno da ti držimo fige!!!!! SRETNOOOOO!!!!!! ka šta smajlić kaže bit će dobro
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 18:02   #2005
Thumbs up

pozdrav baby!drago mi je da je proslo sve u redu.znaci ipak su te i klasicno otvorili!koliki je rez?mene su u bolnici terali da sto vise hodam,cak i stepenicama.kod kuce prvi tjedan dana sam najvise mirovala tj.lezala i krug do trgovine.za ishranu mi nisu nista rekli,ali kako i cure kazu najbolje je da jedes sto laksu hranu.sta su ti rekli?koja te terapija sljedu je u buducnosti?
andi23,sretno!
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 18:52   #2006
sretno andi, jedva cekam da nam se vratis

evo mene. dobro se osjecam zene, nema temperature, hvala Bogu. meni je doktor rekao da to ni slucajno nije u redu za temp, ali da ispijem antibiotike pa cemo vidjeti.

uglavnom , na laganoj sam hrani, setam po kuci koliko god mogu, kazu da je jako bitno kretati se.

ne pijem caj od preslice, mama mi je mjesala puno cajeva kunicu, preslicu, neven, kantarion , majcinu dusicui uvu, ali od kad sam to prestala piti i presla na brusnicu sa par kapi limuna , spala i temp. e sad mozda mi neka trava nije godila. jucer sa samu kunicu dobro podnijela. pa vidjet cu za ostale. ja ne izbjegavam ni meso ni mlijecne proizvode, pokusavam da povratim krvnu sliku. za sad imam standardnu postoperativnu terapiju i antibiotike, a kontrola je 15 dana od izlaska iz bolnice (naredni ponedjeljak, nije ovaj sad), ako Bog da, pa ce mi tad doktor sve reci.

joj ljudi kako me je rame bolilo probudilo me nekoliko noci dok sam skontala da je od laparo ja kontala nece to kod mene jer su me rezali , sve mislila utrnula mi ruka od braunile seljanka


hvala vam svima sto me bodrite, savjeti mi super dodju covjeku odmah bude lakse. a ti abo izasla van za sedmicu ma meni se samo na momenat ucini da bih mogla,ali onda se samo skljokam
ne pekmezam previse , onako pomalo, vise od straha nego pravog bola
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 18:54   #2007
Quote:
ruzi kaže: Pogledaj post
pozdrav baby!drago mi je da je proslo sve u redu.znaci ipak su te i klasicno otvorili!koliki je rez?mene su u bolnici terali da sto vise hodam,cak i stepenicama.kod kuce prvi tjedan dana sam najvise mirovala tj.lezala i krug do trgovine.za ishranu mi nisu nista rekli,ali kako i cure kazu najbolje je da jedes sto laksu hranu.sta su ti rekli?koja te terapija sljedu je u buducnosti?
andi23,sretno!
doktor kaze mali (njemu je valjda mali ) ne znam tacno kako bih objasnila, glupo mi nesto linijarom mjeriti otprilike malo veci od pola carskog reza , mozda nekih 9 cm? na sredini je , bukvalno u dlacicama, tako nisko
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 18:58   #2008
i samo da kazem nesto. ljudi te isprepadaju svakakvim pricama prije odlaska. ma znate sta ? moj doktor je bio P R E K R A S A N. i ni na one druge sto su dolazili u vizitu, nemam nijedne rijeci kritike , kao ni za sestre. ama nevjerovatno. svi su bili jako ljubazni i ucine ti sve sto ih zamolis. ja se sokirala (ne meni, nego svim zenama na odjelu). a ogromna je guzva, svaki krevet je zauzet , jedna je sestra na odjelu, a dvije u intenzivnoj. padaju u nesvijest od posla. naravno, bolnica je losa, ali nije cak bilo ni prljavo. malo wc, jer cistacice ga ciste, a i zene iza sebe, nego jednostavno puno ih je , pa je to ipak kako abo kaze bolnicki wc. abo ja nisam nijednom sjela na na skoljku, lakse mi bilo da cucnem na pola. mozda sto mi je rez na sredini

ej i znas sta , tek sam u subotu skontala da ono sto ljudi stave ruku na ranu ne treba biti formalno nego sto ti je puno lakse kad pritisnes ja sve do tad formalno drzala ruku
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 19:43   #2009
a jesi me nasmijala... e lakše je hodat kad staviš ruku luda si totalno...
e vidit ćeš da će ti svaki dan bit bolje i bolje, ja sam ogromno poboljšanje osjećala iz dana u dan... zato ćeš i pomislit nakon sedmicu da možeš vanka ka i ja... ostani doma tada
ja sam isto tako bila zadovoljna sa svim kad sam došla doma, oduševljena doktorom, sestrama... svim... osim wc-om
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 20:37   #2010
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
doktor kaze mali (njemu je valjda mali ) ne znam tacno kako bih objasnila, glupo mi nesto linijarom mjeriti otprilike malo veci od pola carskog reza , mozda nekih 9 cm? na sredini je , bukvalno u dlacicama, tako nisko
je glupo mjeriti,ali 9 cm nije tako malo....
ali ipak si si imala neku" srecu u nesreci",sto su te rezali vodoravno i skroz nisko,tako kad obuces badic nece se ni vidjeti.kod mene je uzasankomito -od pupka pa skroz do dole....
samo se ti odmaraj i polako ,svaki dan ce biti bolje...
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 21:50   #2011
Kao prvo andi sretno, i neka sve dobro prođe!! svi smo uz tebe!


znate kaj, ja mislim da svi iz bolnice dodjem s ok dojmom, osim na taj wc koji očito svugdje stvara probleme...
e da, i neki dr su stvarno jako pažljivi s tim rezovima.. jest da ja imam minijature, pa mi pupak izgleda ko da sam prljava (a vjerujte, unatoč krizi, ja se tuširam svaki dan), ali čak je meni moja ginek. rekla da su njoj napravili gori rez (ona je isto išla na laparo)

i točno ono što abo kaže - baby budi doma i kad misliš da je vrijeme da ideš vanka! ne mrdaj puno!!

sad vas molim za jednu utjehu - nije baš da se držim one zdrave prehrane sa početka, znači nađe se tu i pizza i palačinke sa šampinjonima i sirekom(evo baš ih radim), a počelo me nešto boljet dolje.. tješim se da je zbog promjene vremena, ali čini mi se da nije od toga! kako je vama? sad me strah da nije opet nešto....
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 23:00   #2012
moj rez je 13 cm, isto je nisko i skroz je tanak, ja san ostala ugodno iznenađena kad sam ga vidila, očekivala san punte, one točkice okolo, ono ništa, samo ravna crta. sad je već polako počea blijedit tako da ja zadovoljna šta se tiče toga.
a midmover mene isto tu i tamo žicaje i boli, nekakav tupi osjećaj, ali ja to sve pridajem promjeni vrimena, jer baš pratim i vidim, kad minja s bure na jugo nije dobro... i šta mi je dr. jednom reka iako je sve super, stanje unutra više nije ka prije, tako da su mi sad druge stvari postale normalne, jajnici reagiraju na vanjske podražaje, postali su mi ko antena, pitaj mene kad će se vrime minjat . ja svoju prehranu nisam puno minjala, normalno se hranim, ništa nisam izbacila i neman nikakvih problema.... bar koliko znam, ne bi se ja na tvom mistu puno brinila

e i da nadodam, ruži ne mogu virovat da imaš okomiti rez... kakav glup način. to se tako prije radilo ili...? ne znam kad si imala op.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 00:57   #2013
bog cure
ja sam nova i prvi put pisem,u 11 mjesecu imala sam laparoskopiju.endometrij 35mm u periferiji jajnika.Na srecu jajnici su ostali citavi,prohodni u dobrom stanju.Nakon operacije imala sam uzasne bolove na lijevoj strani ramena i ispod lijeve dojke.Bolovi su prestali tek nedavno kad sam na svoju ruku popila antibiotik jer ostale tablete protiv bolova nisu pomagale,Doktor mi je rekao da to svatko podnese na svoj nacin,uglavnom za dva mjeseca bi trbala pocet sa terapijom zoladexa,citala sam sve o nuspojavama pa me malo strah jer je moje psihicko stanje ionako dosta naruseno.Vec par godina ja i moj mm zelimo dijete pa nam je to sad prvi korak nakon operacije...ako u ova dva mjeseca ne uspijem zatrudnit.Znam da ljudi imaju i vecih problema ali mene je sve to umorilo,stalno sam pod stresom i zato mislim da su mi sanse da zatrudnim prirodnim putem minimalne.Kako se vi nosite sa svim?
ketyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:39   #2014
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
moj rez je 13 cm, isto je nisko i skroz je tanak, ja san ostala ugodno iznenađena kad sam ga vidila, očekivala san punte, one točkice okolo, ono ništa, samo ravna crta. sad je već polako počea blijedit tako da ja zadovoljna šta se tiče toga.
a midmover mene isto tu i tamo žicaje i boli, nekakav tupi osjećaj, ali ja to sve pridajem promjeni vrimena, jer baš pratim i vidim, kad minja s bure na jugo nije dobro... i šta mi je dr. jednom reka iako je sve super, stanje unutra više nije ka prije, tako da su mi sad druge stvari postale normalne, jajnici reagiraju na vanjske podražaje, postali su mi ko antena, pitaj mene kad će se vrime minjat . ja svoju prehranu nisam puno minjala, normalno se hranim, ništa nisam izbacila i neman nikakvih problema.... bar koliko znam, ne bi se ja na tvom mistu puno brinila

e i da nadodam, ruži ne mogu virovat da imaš okomiti rez... kakav glup način. to se tako prije radilo ili...? ne znam kad si imala op.
nemam pojma kako se to prije radilo,ali znam da su meni odmah rekli da ceme rezati okomito(jedno 6-7 cm)jer je cista u takvom polozaju (15cm)..
medutim nije islo pa je morao produziti...je ,rez je poceo blijediti ,ali jos uvijek izgleda grozno...mogu ti ako hoces poslati sliku ,10 dana poslije op kako je izgledao..zato cure budite sretne da je vama na taj nacin uradeno....
frka me hvata kako cu u badic i kako ce ljudi da bulje...
svakom kom sam pokazala,zgrazavao se ....e da,operirana sam 16.6.2008
i ja isto osjecam kad ce se vrijeme mjenjati,ali u zadnje vrijeme osjecam neku tupu bol u cijelom stomaku...bojim se...moram otici na kontrolu
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:51   #2015
Quote:
ruzi kaže: Pogledaj post
nemam pojma kako se to prije radilo,ali znam da su meni odmah rekli da ceme rezati okomito(jedno 6-7 cm)jer je cista u takvom polozaju (15cm)..
medutim nije islo pa je morao produziti...je ,rez je poceo blijediti ,ali jos uvijek izgleda grozno...mogu ti ako hoces poslati sliku ,10 dana poslije op kako je izgledao..zato cure budite sretne da je vama na taj nacin uradeno....
frka me hvata kako cu u badic i kako ce ljudi da bulje...
svakom kom sam pokazala,zgrazavao se ....e da,operirana sam 16.6.2008
i ja isto osjecam kad ce se vrijeme mjenjati,ali u zadnje vrijeme osjecam neku tupu bol u cijelom stomaku...bojim se...moram otici na kontrolu
baš glupo....
a jel koristiš ikakve kremice iz ljekarne za peglanje ožiljaka? svašta se može nać danas. pokušaj s tim, možda ti pomogne. na kraju krajeva bitno da je tebi sad sve ok, ožiljak kakav je da je... briga te šta će drugi reć i oće li buljit, ima svakakvih ljudi, samo lipo ignoriraj
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 15:04   #2016
evo me. sve bih plakala od pirea , rize, tikvica. znate sta? mogu ja malo biti na dijeti ili na onoj koju ja proberem, ali bas svaki dan ?

dobro abo kaze, svaki dan sam duplo bolje. ej abo? kad se inace pocnes osjecati normalno? da jedes normalno (mislim na pizzu i palacinke) i kad se mozes obuci normalno? dodijale mi trenerke i pidjame .

sto se reza tice, imam samo linijicu, doktor se stvarno potrudio, svaka mu cast.
jeste li vi nosile steznik poslije? ja imam namjeru samo ne znam od kad se smije, pitat cu doc, na kontroli. i naravno, kad se smiju imati odnosi? trenutno naravno nemam zelje nikakve , sva sam kenjkava jos uvijek, ali eto da pitam, kontam nekako kad dodje dan da mogu da imam odnose - oporavila sam se

neko mi je napisao za ove gljivice da pijem jogurt, a neko mi rece da je to suprotno. ja ima da ga pijem k'o luda jer ga pravo volim, a jucer kad sam ga popila cini mi se da mi je i pomogao. hvala na savjetu, jer me bas svrbilo poslije tolokih antibiotika, a imala sam i 2 ture prije operacije zbog one upale mokracnih. svim zenama koje se spremaju na operaciju, sretno i cuvajte se
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 15:49   #2017
hej, normalno se nećeš osjećat ko zna do kada, da ti iskreno kažem i ne sićam se... al znam da kad mi se već život amo reć vratija u normalu posli op. opet mi je u glavi tuklo pazi, čuvaj se... zaletila bi se za busom da ne pobigne pa mi se lampica upali da ne smin trčat i onda ga pustim da ode, tako neke stvari.... samo triba strpljenja . ja sam prvi put obukla rebe (ili traperice kako neko kaže) misec ipo, dva posli op. i to neke šta me ne stežu, šta su mi malo široke. još uvik svoje najdraže ne mogu obuć, a tako su mi dobre .... ali kad tad

ketty mene je isto bilo strah počet sa terapijom posli op. nuspojave me pripale, al na kraju u roku misec dana sam se prilagodila na tablete i više ništa ne osjećam, tako da to nije ništa strašno. svak se drugačije nosi sa endo. već sam pisala da je meni sad super jer još ne pravim bebača, tako da neman nikakvih smetnji, niti opterećenja, vidit ćemo kako će bit kad to dođe na red meni je dr. reka ka ono ako ne budem mogla prirodnim putem da uvik mogu na oplodnju (zapravo to je reka mojoj mami, ne meni) ko da je to amo popit kavu to me bilo malo dotuklo, al šta ćeš...
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:44   #2018
Baby drago mi je da je sve ok. Andi sretno! Savjet za Baby, probaj čajnu mješavinu marulja i vrkuta i Beta1,3Dglucan tablete( to tražiš u ljekarni). Jako je dobro. Djevojke držite se!
neuništiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:47   #2019
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
Kao prvo andi sretno, i neka sve dobro prođe!! svi smo uz tebe!


znate kaj, ja mislim da svi iz bolnice dodjem s ok dojmom, osim na taj wc koji očito svugdje stvara probleme...
e da, i neki dr su stvarno jako pažljivi s tim rezovima.. jest da ja imam minijature, pa mi pupak izgleda ko da sam prljava (a vjerujte, unatoč krizi, ja se tuširam svaki dan), ali čak je meni moja ginek. rekla da su njoj napravili gori rez (ona je isto išla na laparo)

i točno ono što abo kaže - baby budi doma i kad misliš da je vrijeme da ideš vanka! ne mrdaj puno!!

sad vas molim za jednu utjehu - nije baš da se držim one zdrave prehrane sa početka, znači nađe se tu i pizza i palačinke sa šampinjonima i sirekom(evo baš ih radim), a počelo me nešto boljet dolje.. tješim se da je zbog promjene vremena, ali čini mi se da nije od toga! kako je vama? sad me strah da nije opet nešto....
Mila ne mora znaciti nis, a opet mozda je upozorenje da odes na pregled! ja osobno imam bolove vec 2 godine, nekad jace nekad slabije bez obzira na operaciju, ali to ti je tako kad imas endo; ja sam se vec i navikla.
Ali, treba slusat svoje tijelo, ako te boli jace ili drugacije nego inace, idi na pregled- mozda nije nis, ali bar ces znat!
Ne znam kako je ostalim curama, ali jedna od glavnih posljedica endo su konstantni BOLOVI u trbusnoj supljini- jajnici, mjehur... (pa tako i kod mene).
Jedino sto mi se popravilo nakon operacije je ciklus, sad imam pravilan- 28 dana i to bez pilula!!!
innnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:04   #2020
Quote:
ketyy kaže: Pogledaj post
bog cure
ja sam nova i prvi put pisem,u 11 mjesecu imala sam laparoskopiju.endometrij 35mm u periferiji jajnika.Na srecu jajnici su ostali citavi,prohodni u dobrom stanju.Nakon operacije imala sam uzasne bolove na lijevoj strani ramena i ispod lijeve dojke.Bolovi su prestali tek nedavno kad sam na svoju ruku popila antibiotik jer ostale tablete protiv bolova nisu pomagale,Doktor mi je rekao da to svatko podnese na svoj nacin,uglavnom za dva mjeseca bi trbala pocet sa terapijom zoladexa,citala sam sve o nuspojavama pa me malo strah jer je moje psihicko stanje ionako dosta naruseno.Vec par godina ja i moj mm zelimo dijete pa nam je to sad prvi korak nakon operacije...ako u ova dva mjeseca ne uspijem zatrudnit.Znam da ljudi imaju i vecih problema ali mene je sve to umorilo,stalno sam pod stresom i zato mislim da su mi sanse da zatrudnim prirodnim putem minimalne.Kako se vi nosite sa svim?

Bolovi u rameni mogu biti normalna nuspojava laparaskopije, jer se u toku operacije upuhuje ugljični dioksid kako bi se organi razmaknuli i operacija uspješno obavila. Po završetku operacije nerijetko u organizmu ostaje nešto ugljičnog dioksida koji zatim poprirodi stvari odlazi prema gore i zna pritiskati u predjelu ramenu, ali s vremenom se on apsorbira i bolovi nestaju. To sam negdje na internetu pročitala, dakle niš opasno!

Moja preporuka je da svakako počneš paralelno sa podizanjem imuniteta nekim prirodnim preparatom, uz šetnje prirodom i vježbu. Baš sam neki dan hodala DM-om i naišla na CD s jogom i uzela da probam. Nije skup, negdje 30-tak kuna. Unutra ima vježbica za opuštanje, relaksaciju i razgibavanje...U svakom slučaju ne može odmoć i vrijedi probat. Nekoliko mi je kolegica išlo na jogu i čujem samo riječi pohvale o njoj. Što se tiče prehrane, preporučuju se makrobitčka prehrana, puno mahunarki, općenito povrća, smanjen unos mesa i mliječnih proizvoda jer oni često sadržavaju veće koncentracije estrogena zbog različitog tretiranja životinja prilikom uzgoja, dakle to smanjiti. Piti puno čajeva, mislim da na prethodnoj stranici ima naziv biljke koja utječe pozitivno na plodnost pa probaj s tim. I ne bi bilo loše da piješ folnu kiselinu...

Radi ono što te uveseljava, ako te posao živcira, sjeti se da je to samo posao i da ima važnijih stvari u tvom životu, kao što je tvoje zdravlje, tvoja sreća i sreća tvojih bližnjih.

Evo, to tako sve lijepo zvuči, lakše je napisati ne provest u dijelo i sama se nastojim ponašati u skladu s tim pa ćemo vidjet, u savkom slučaju javim da li će biti rezultata kada se odlučimo za dijete
B7 stanarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.