Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 13:28   #241
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Sada si me baš zainteresirao za inverter tehnologiju pa sam nazvao jednog prijatelja:
Postoji jedan čovjek u Beogradu (moj prijatelj) zove se Milorad Adžić, dipl.el.inž, vlasnik firme "Zavarivanje d.o.o" čovjek projektira, i proizvodi invertere "Valter" te je uspio napraviti 300A inverter na jednu fazu taj model je nazvao "Vulkan"
Progoglaj malo a možeš ga i kontaktirati jer je jedan od najjačih u proizvodnji Tig aparata za Srbiju
Puno smo razgovarali o tehnologiji invertera i bojim se da tvoja teorija o inverterima ne drži vodu
E sad da nebi bila nekakva reklama o nekoj firmi iz BG javi mi se na PM dat ću ti i tel. Milorada Adžića pa provjeri
Eno jedan rabljeni VALTER 190 MIG/MAG u Gramatu za oko 4800HRK, jedino je problem "viđeno - kupljeno"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:31   #242
Nije to isto. Ovaj iz Srbije je Walter, a ovaj u Gramatu je austrijski Walther (zapravo talijanski aparat).
Taj stoji već godinu dana, i ja sam prije pol godine pokušal dogovoriti cijenu, ali nisu ju htjeli (dovoljno) spustiti. Za manju lovu se može kupiti bolji (čitaj jači) Panerise-Rhino kineski aparat.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:27   #243
Danas sam i ja zavariva sa Rhinom 300 A i 3,2 mm EZ – 65 B 115 A Arc 50-70
Pločevina Prvo aparat je fenomenalan kad se uhvati ruku i fino regulira arc foce.
Ja sam popunjavao i do 1,5 cm rupa prvo u dubinu i poslije sa 105 A fino navario spoj bez prekida u radu znači cijela elektroda od početka do kraja.
Prvo da kažem elektrode su fenomenalne puno je lakše radit sa bazičnim i DC inverterom nego kiselim. ja mislim da bi i amateru zavar ispao fenemenalan.Poslije sam zavare testirao da sam dijelove učvrstio za viljuškar 7 tona i podigao ga rovokopačem u zrak i trznio i tako više puta na kraju više nismo testirali nema potrebe drže fenomenalno elektrode.
Kada sam par puta krivo puntao(točkasti zavar) 2-3 mm zavara to se nije dalo odbit bez brusilice.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:56   #244
arc foce to mu dođe što
ako je nebitno nemaveze
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 02:32   #245
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
arc foce to mu dođe što
ako je nebitno nemaveze
Laički kazano
Dubina prodora zavara i širina zavara.Kod transfomatorskih rel aparata to je projektant odoka odlučija i ne može se mjenjat kod inverterskih aparata sam reguliraš hočeš li duboki ili široki zavar.
Podešava se prema vrsti čelika i debljini čelika u kombinaciji sa elektrodama.
Iskreno rečeno iako naoko jednostavno u praksi je dosta teško pravilno odredit kad koju snagu upotrebit.
Neki čelici traže veliku snagu za pravilno topljenje.a Amperaža se mora upotrebljavat prema elektrodi i s arc forcem se prodire ili u dubinu ili širinu.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 08:29   #246
fala more
sad recimo podjela je jedan do deset
jedan je široko deset duboko ?
što se mjenja u krivulji s arc force
napon struja ferkvencija nemaveze
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 10:33   #247
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
fala more
sad recimo podjela je jedan do deset
jedan je široko deset duboko ?
što se mjenja u krivulji s arc force
napon struja ferkvencija nemaveze
Podjela je od 10 do 100
Pruža podešavanje
Povećanje arc force znači da će stroj nadoknaditi fluktuacije napona luka i povećanjem struje održavati stabilan prodoran luk. Niski arc force luk će davat mekši luk.Znači snaga se podešava Amperima i Arc forcem se mjenja voltaža
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 16:32   #248
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Laički kazano
Dubina prodora zavara i širina zavara.Kod transfomatorskih rel aparata to je projektant odoka odlučija i ne može se mjenjat kod inverterskih aparata sam reguliraš hočeš li duboki ili široki zavar.
Podešava se prema vrsti čelika i debljini čelika u kombinaciji sa elektrodama.
Iskreno rečeno iako naoko jednostavno u praksi je dosta teško pravilno odredit kad koju snagu upotrebit.
Neki čelici traže veliku snagu za pravilno topljenje.a Amperaža se mora upotrebljavat prema elektrodi i s arc forcem se prodire ili u dubinu ili širinu.
Doista u praksi je jako teško

Na mojem aparatu je nula pa onda minus 40 ili 40

Kako god da eksperimentiram najbolje sam rezultate dobio na nula znači bez arc force

Samo neznam na mojem je aparatu označena kao dyn ili valjda kao dinamika luka druga pojašnjenja nisam našao
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:53   #249
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Doista u praksi je jako teško

Na mojem aparatu je nula pa onda minus 40 ili 40

Kako god da eksperimentiram najbolje sam rezultate dobio na nula znači bez arc force

Samo neznam na mojem je aparatu označena kao dyn ili valjda kao dinamika luka druga pojašnjenja nisam našao
Sigurno si radio sa Elektroda zagreb EZ – 8 RC 2.5mm
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 23:12   #250
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Sigurno si radio sa Elektroda zagreb EZ – 8 RC 2.5mm
Da sigurno sam radio sa elektrodama EZ-8RC

Rutilno - celulozne elektrode, stabilan luk, lagano odvajanje troske itd.

Mada ih nisam kupovao več par godina, jer sam povoljno naišao na ESAB-ove i kupio veču količinu, ali sigurno kada ih potrošim prelazim na EZ-8RC, jer su mi ostale u sječanju kao nešto kvalitetno

Zašto pitaš?
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 00:55   #251
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Da sigurno sam radio sa elektrodama EZ-8RC

Rutilno - celulozne elektrode, stabilan luk, lagano odvajanje troske itd.

Mada ih nisam kupovao več par godina, jer sam povoljno naišao na ESAB-ove i kupio veču količinu, ali sigurno kada ih potrošim prelazim na EZ-8RC, jer su mi ostale u sječanju kao nešto kvalitetno

Zašto pitaš?
Čim si reka da ti odgovara arc force odgovara na minimumu znao sam da su Rutilno - celulozne elektrode u pitanju.Probaj radit sa bazičnim elektrodama za visokolegiran čelik pa češ vidjet kako če ti trebat arc force.
Ja osobno od kad sam proba bazične na dc inverteru nikad više na kisele
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 19:00   #252
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Čim si reka da ti odgovara arc force odgovara na minimumu znao sam da su Rutilno - celulozne elektrode u pitanju.Probaj radit sa bazičnim elektrodama za visokolegiran čelik pa češ vidjet kako če ti trebat arc force.
Ja osobno od kad sam proba bazične na dc inverteru nikad više na kisele
Hvala na informaciji, ali svugdje piše da se bazične moraju predgrijavati na 300 stupnjeva dok rutilne ne

Za sada ništa ne radim sa visokolegiranim čelikom, više ono niskolegirano ograda, stepenište ništa profi ali dobro je znati
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 22:48   #253
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post


Hvala na informaciji, ali svugdje piše da se bazične moraju predgrijavati na 300 stupnjeva dok rutilne ne

Za sada ništa ne radim sa visokolegiranim čelikom, više ono niskolegirano ograda, stepenište ništa profi ali dobro je znati
Sa mojim inverterom bazične ne triba zagrijavat,Fiksiraš sa kiselom elektrodom točkasto,poravnaš.Tada uzmeš bazičnu i muški udariš elektrodom po metalu uspostaviš luk i udri do kraja.Arc force postaviš u skali od 1 do 100 za 2,5 mm na 40-50 3,25 50-60
Ali opet kažem zavisi šta zavarivate ako je to pločevina preko 2 cm postavite ARC force odmah na maksimum i pazite da vam ne progori
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:18   #254
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Sa mojim inverterom bazične ne triba zagrijavat,Fiksiraš sa kiselom elektrodom točkasto,poravnaš.Tada uzmeš bazičnu i muški udariš elektrodom po metalu uspostaviš luk i udri do kraja.Arc force postaviš u skali od 1 do 100 za 2,5 mm na 40-50 3,25 50-60
Ali opet kažem zavisi šta zavarivate ako je to pločevina preko 2 cm postavite ARC force odmah na maksimum i pazite da vam ne progori
Arc force mogu podešavati i na co2 aparatu pa ako imaš iskustva sa mig/mag znači željezo, inox i aluminij i kako i u kojim slučajevima koristiti arc force a kada ne (ako ti je poznato)
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 00:03   #255
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Arc force mogu podešavati i na co2 aparatu pa ako imaš iskustva sa mig/mag znači željezo, inox i aluminij i kako i u kojim slučajevima koristiti arc force a kada ne (ako ti je poznato)
Žao mi je ali sa mig/mag stvarno nemam iskustva.samo sam jednom zavariva na industriskoj grdosiji od susjeda vrata od kombija.Pošto nisu imali vremena mi zavarit samo su mi namjestili aparat i tako sam zavariva.
Ali sam i shvatio zašto se izdaje atest samo za jednu vrstu zavara i materijala.
Toliko različitih materijala,različitih elektroda,različitih čvrstoča da je nemoguče da svi sve znaju zavarit.
Čist primjer je LNG tanker ili đus tanker koji se radi u Splitu.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 00:24   #256
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Žao mi je ali sa mig/mag stvarno nemam iskustva.samo sam jednom zavariva na industriskoj grdosiji od susjeda vrata od kombija.Pošto nisu imali vremena mi zavarit samo su mi namjestili aparat i tako sam zavariva.
Ali sam i shvatio zašto se izdaje atest samo za jednu vrstu zavara i materijala.
Toliko različitih materijala,različitih elektroda,različitih čvrstoča da je nemoguče da svi sve znaju zavarit.
Čist primjer je LNG tanker ili đus tanker koji se radi u Splitu.
Pa naravno
Zato i ja velim da je zavarivanje umjetnost, a uz najnovije generacije aparata traži se stalno usavršavanje
Hvala na odgovoru ali mislim generalno arc force +40 ako želiš u dubinu ili -40 ako želiš površinski onako lijepo razljevanje

Ima tu kod mene još štošta kao puls, pa onda baklja veča, ili manja itd. vrag če ga znati najbolje ako nemaš vremena za experimente kao ja staviš sve to na nulu i peri kao i dosada sa klasičnim aparatom
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:35   #257
Ljudi ako imate 10 000 eura kupite ovakav stroj.Ja na poslu radim sa takvim froniusom.MIG/MAG,REL,TIG sve u jednom aparatu.

Zadnje uređivanje xciting : 13.10.2010. at 16:35.
xciting is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:54   #258
Quote:
xciting kaže: Pogledaj post
Ljudi ako imate 10 000 eura kupite ovakav stroj.Ja na poslu radim sa takvim froniusom.MIG/MAG,REL,TIG sve u jednom aparatu.
A zašto je taj stroj tako poseban
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:04   #259
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
A zašto je taj stroj tako poseban
Teško je sada pisati.Treba ti netko pokazati uživo šta sve može taj stroj.
xciting is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:06   #260
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
A zašto je taj stroj tako poseban
Pa, po cijeni
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.