Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 15:26   #1
Obespravljenost očeva

Da se ne bi trpao ljudima na njihove teme i bio off topic, otvaram ovu koja se tiče mog hipotetičkog primjera obespravljenog oca.
Sve ja shvatam da se ide u rastavi na pola pola ali ne i zašto djete ide apriori majci. Pa i otac je jednako roditelj. Šta je tu mjerodavno? Zašto su očevi u startu obespravljeni?Moj cijeli svijet se vrti oko mog djeteta , pa žena, pa ostala familija pa prijatelji,....Otkud pravo neko da mi ga oduzme po nekom šablonu jer uvijek ide majci, a da to " uvijek" nema nikakav argument.
Ili ima? koji je to?
Hoće li oca manje boliti taj emotivni gubitak? Pa ja bi se raspao na komade.
Jednog ružnog dana mene žena odluči ostaviti,recimo da je našla drugog. I šta sad? Krenimo od materijalnog jer može imati veze sa starateljstvom.
stan na ženi. kupljen novcem koji sam isključivo ja zaradio. pola u braku a pola prije. Pretpostavljam da je onda ženina 1/4 tj. pola od onoga zarađenog u braku, moj 3/4.
I to je sve ok ali šta sa djetetom.
Ako bi pripalo njoj, šta bi ona sa 1/4 stana.da joj isplatim nekih 30-40.000e i da kupi šupicu u kojoj bi živila sa našim djetetom?.No way.
Morao bih da joj ustupim 3/4 stana radi djeteta a ona dovede drugog tipa da se baškari u mojoj velikodušnosti zbog djeteta
Zar nebi bilo pravičnije i materijalno gledajući da djete pripadne ocu u toj situaciji
Tačnije, ovdje je otac faktički(valjda) većinski vlasnik stana ,ima dosta bolje prihode, mnogo više vremena, i po ničemu nije lošiji roditelj od majke.Obadvoje ga jako vole i rade sa njim. Ja inače tu dominiram zato jer imam više vremena(samo da mi žena ovo ne pročita, razvela bi se odmah, a ja ostao na ulici)
Dali bi ja bio obespravljen kao roditelj samo zato što nemam sise?
Sad sam se i naljutio. TRAŽIM JEDNAKOST POLOVA.Mislim da je to i Ustavom zagarantovano
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 16:30   #2
Budi sretan ako bi bio samo tako obespravljen. Najgore je kad lose majke isfrustrirane razvodom ne daju ocevima da viđaju djecu a sustav godinama ne poduzme nista, bila je emisija na TV o tome.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:39   #3
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Da se ne bi trpao ljudima na njihove teme i bio off topic, otvaram ovu koja se tiče mog hipotetičkog primjera obespravljenog oca.
Sve ja shvatam da se ide u rastavi na pola pola ali ne i zašto djete ide apriori majci. Pa i otac je jednako roditelj. Šta je tu mjerodavno? Zašto su očevi u startu obespravljeni?Moj cijeli svijet se vrti oko mog djeteta , pa žena, pa ostala familija pa prijatelji,....Otkud pravo neko da mi ga oduzme po nekom šablonu jer uvijek ide majci, a da to " uvijek" nema nikakav argument.
Ili ima? koji je to?
Hoće li oca manje boliti taj emotivni gubitak? Pa ja bi se raspao na komade.
Jednog ružnog dana mene žena odluči ostaviti,recimo da je našla drugog. I šta sad? Krenimo od materijalnog jer može imati veze sa starateljstvom.
stan na ženi. kupljen novcem koji sam isključivo ja zaradio. pola u braku a pola prije. Pretpostavljam da je onda ženina 1/4 tj. pola od onoga zarađenog u braku, moj 3/4.
I to je sve ok ali šta sa djetetom.
Ako bi pripalo njoj, šta bi ona sa 1/4 stana.da joj isplatim nekih 30-40.000e i da kupi šupicu u kojoj bi živila sa našim djetetom?.No way.
Morao bih da joj ustupim 3/4 stana radi djeteta a ona dovede drugog tipa da se baškari u mojoj velikodušnosti zbog djeteta
Zar nebi bilo pravičnije i materijalno gledajući da djete pripadne ocu u toj situaciji
Tačnije, ovdje je otac faktički(valjda) većinski vlasnik stana ,ima dosta bolje prihode, mnogo više vremena, i po ničemu nije lošiji roditelj od majke.Obadvoje ga jako vole i rade sa njim. Ja inače tu dominiram zato jer imam više vremena(samo da mi žena ovo ne pročita, razvela bi se odmah, a ja ostao na ulici)
Dali bi ja bio obespravljen kao roditelj samo zato što nemam sise?
Sad sam se i naljutio. TRAŽIM JEDNAKOST POLOVA.Mislim da je to i Ustavom zagarantovano
1. Uvijek se gleda dobrobit djeteta, a ne osjećaji majki ili očeva. Ako je dijete malo, obično pripadne majci jer je to uglavnom bolje za dijete (osim u iznimnim slučajevima), a djeca starija od 12 godina mogu se izjasniti s kim žele živjeti.
2. Ne znam o kojoj se državi radi, tj ustavom koje države je zagarantirana jednakost spolova. Kod nas to ne postoji jer nismo i nikad nećemo biti jednaki niti težimo jednakosti. U Hrvatskoj se govori o ravnopravnosti spolova, što znači da imamo ista prava i obaveze bez obzira na spol itd.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:00   #4
jer smo u glupoj patrijarhalnoj državi u kojoj po defoltu ide daj dite materi. ma kakva ona bila.

s druge strane, dijete se ne daje roditelju koji ima veći udio u nekretninama što je ok.

što se tiče tvojih argumenata; ove 1/3 18/32767823ina itd nekog stana ne stoje; u razvodu se dijeli 50/50 od bračne stečevine a kako će biti podijeljeno ovisi o ishodu parnice. ono što nije bračna stečevina (dakle, stečeno je prije braka) pripada 100% vlasniku.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:07   #5
Iako cijenim i znam da je dijete povezano i s očevima, gotovo uvijek je u interesu djeteta da bude s majkom, da viđa oca redovito ,no da živi s majkom. Dijete je s majkom povezano na jednoj višoj razini. Dobro je i ono skrbništvo gdje su 2 ravnopravna skrbinika, pa je dijete pola vremena kod majke a pola kod oca. To je jednostavno tako.
__________________
it ain't me babe, ain't me you're looking for...
behind.the.sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:16   #6
Ovisi koliko je dijete staro.
Krvavo mi je kako muževi svu brigu o djeci prepuštaju ženama , a kada dođe do razvoda onda se sjete da imaju prava.
Samo svi seru o pravima a nikako o obavezama.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:29   #7
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Zar nebi bilo pravičnije i materijalno gledajući da djete pripadne ocu u toj situaciji
Sve dok ti je izračunavanje omjera vlasništva nad stanom jedina argumentacija koju iznosiš o sebi kao prikladnijem roditelju za život s djetetom, tvoja priča ne drži ni dvije kapi vode.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:40   #8
eto opet o.alovazavanja oceva idizanja majki u nebeske visne zbog porođaja. et, mnogi ocevi umjjesto u pivnicu vole sa svojom djecom da sutaju loptu,voze bicikl,rolere, provode vrijeme u razgovoru sa njima,...a također mnoge majke za to vrijeme sjede na facebook-u.
Na pivo se ide kad se djete spremi za spavanje
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 21:31   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve dok ti je izračunavanje omjera vlasništva nad stanom jedina argumentacija koju iznosiš o sebi kao prikladnijem roditelju za život s djetetom, tvoja priča ne drži ni dvije kapi vode.
Ne dragi Lord, ne mislim da je to jedina argumentacija. Pitam se samo zašto netko smatra da su u startu majke bolji roditelj od očeva. Pa to je nakaradno totalno.Totalno trulo i mislim da bi se trebali svi oko toga složiti.
Dali to sudije dosuđuju po inerciji koja se prenosi os stare Grčke, pa ustaljenu praksu ne žele da mjenjaju, koliko god ona bila zastarjela.
Jel imamo danas emancipaciju i moderne žene i majke? Zašto ne i očeve?

Dali je u stvari jedini razlog zašto sud dosuđuje ženi djete taj zato što , uz veliko i dužno poštovanje prema ženama, zato što su one imale par sati traume porođaja?
Svi znamo neke jako dobre očeve i neke manje dobre ili loše majke, a sud bi dosudio majci samo zato što.....!?!

Otac X se posvetio djetetu, veoma vezan za njega i obratno,ma dobar da ga na kruh mažeš, djete napredno "na tatu", tata ga i hrani i sprema za spavanje i odvozi i dovozi i treniraju zajedno, ma najbolji drugari. Mama nezadovoljna sobom i svim oko sebe, izbjegava obaveze i bježi u neku drugu stvarnost(facebook, reality programi,...)
da pogodim, djete će pripasti majci!!!
A zašto? jer ona nije težak narkoman, alkos,psihički bolesnik,...Pa u tim slučajevima i ne treba razvod za oduzimanje djeteta
eto, omjere vlasništva ne spominjem da nebi skrenuli smisao mog zbunja!
prethodna poruka je bila preko telefona pa je zato tak"a!
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:38   #10
A koga je briga tko je bolji roditelj? Centar za socijalnu skrb? Sud? Policiju? Predsjednika vlade Radimira Čačića? Dok se u tim kratkim susretima na centru za socijalnu skrb i na tih par ročišta na sudu ne može ustanoviti neki teški poremećaj ponašanja nekog od roditelja, majke su preferirane. Ama baš se nikome ne da zabavljati s tim koliko majka provede na facebooku ili sa prijateljicama na kavama. Ukoliko su oba roditelja u nekoj granici normale (majka nije narkomanka i alkoholičarka niti nema neku dijagnozu kakve teške duševne boleštine) veća vjerojatnost je da će odluka da se dijete povjeri majci biti ispravna nego da se dijete dodijeli ocu. Zašto je tako? Zato što sistem nije briga. Samo se provode određeni zakoni i naputci nadležnog ministarstva i sve se obavlja kao na pokretnoj traci. Svako dijete je samo klasa i urudžbeni broj koji treba riješiti.
TheDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:09   #11
prava ocevi nemaju samo obavezu plaćanja alimentacije, e ko je tako pitm sto bi bilo da nekog oca npr.pegazi auto i da neplaca alimentaciju
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 01:15   #12
Ne znam, iako je bolno često za obje strane, nekako mi se čini da su očevi/muževi u pravilu manje zaštićeni. Skoro je nemoguće da dobiju skrb nad djetetom, i za to još moraju i platiti. Ako gledamo na imovinu, ušteđevinu i slično, i tu se zna dogoditi da se žena sasvim fino ogrebe, a da to ničim posebnim nije zaslužila, osim što je bila u braku koji ju ne zanima

Samo, nije mi jasno je li tema hipotetska ili stvarna problematika?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 12:11   #13
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Pitam se samo zašto netko smatra da su u startu majke bolji roditelj od očeva. Pa to je nakaradno totalno.Totalno trulo i mislim da bi se trebali svi oko toga složiti.
Dali je u stvari jedini razlog zašto sud dosuđuje ženi djete taj zato što , uz veliko i dužno poštovanje prema ženama, zato što su one imale par sati traume porođaja?
Svi znamo neke jako dobre očeve i neke manje dobre ili loše majke, a sud bi dosudio majci samo zato što.....!?!
Pustimo sad sud i vratimo se ovom dijelu posta:

Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Krenimo od materijalnog jer može imati veze sa starateljstvom.
stan na ženi. kupljen novcem koji sam isključivo ja zaradio. pola u braku a pola prije. Pretpostavljam da je onda ženina 1/4 tj. pola od onoga zarađenog u braku, moj 3/4.
I to je sve ok ali šta sa djetetom.
Ako bi pripalo njoj, šta bi ona sa 1/4 stana.da joj isplatim nekih 30-40.000e i da kupi šupicu u kojoj bi živila sa našim djetetom?.No way.
Morao bih da joj ustupim 3/4 stana radi djeteta a ona dovede drugog tipa da se baškari u mojoj velikodušnosti zbog djeteta
Stan je na ženi samo zato što...?

Ovo pitam jer je ona iz nekog razloga vlasnik stana i to je jedini fakat a sve ostalo se mora dokazivati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:02   #14
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako gledamo na imovinu, ušteđevinu i slično, i tu se zna dogoditi da se žena sasvim fino ogrebe, a da to ničim posebnim nije zaslužila, osim što je bila u braku koji ju ne zanima
Imovinsko-pravni odnošaji dvije punoljetne osobe je jedna stvar, a dijete je nešto sasvim drugo. Tako da stanove, automobile, vikendice, dionice i ine materijalne stvari ne treba miješati sa pravima djeteta. To što je žena bila u braku a nije ju zanimao, nema apsolutno nikakve veze sa djecom. Može nas preveslati automehaničar, vodoinstalater, burzovni mešetar, itd... Žene se mogu ogrepsti jer im to dozvoljava druga strana. I obratno. Svi na kraju na sudovima svoju ljubav prema partneru dokazuju količinom uloženog rada i novca u obitelj, pa shodno tome i traže "svoj zasluženi dio". Muškarci su crnčili cijele dane i noći bez svetka i petka, po oluji, snijegu, suncu i meteorskoj kiši, a sve za nju i djecu, a žene su držale 3 ćoška kuće računajući i tektonsku ploču ispod i nebo iznad kuće, a sve za njega i djecu. I obratno. Ali svatko od njih je dobrovoljno stupio u takav odnos i svatko je posebno izgrađivao svoj odnos sa djetetom i taj odnos sa djetetom je na kraju jedna od važnih stvari koja je presudna oko dodjele na odgoj i skrb.
TheDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:37   #15
Žena sam, ali se slažem da po pitanju dodijele skrbništva nad djecom nakon razvoda, nema ravnopravnosti spolova. Zašto je to tako, nemam pojma, jer u većini ostalih prava, vaga je na muškoj strani

Quote:
behind.the.sun kaže: Pogledaj post
Dobro je i ono skrbništvo gdje su 2 ravnopravna skrbinika, pa je dijete pola vremena kod majke a pola kod oca. To je jednostavno tako.
Naše sudstvo ne poznaje zajedničko skrbništvo.
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:59   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post

Samo, nije mi jasno je li tema hipotetska ili stvarna problematika?
Kao što sam i naveo, tema je hipotetska
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:04   #17
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Kao što sam i naveo, tema je hipotetska
Znači, ti u biti provjeravaš da li bi ti se isplatio rastati se
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:06   #18
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pustimo sad sud i vratimo se ovom dijelu posta:



Stan je na ženi samo zato što...?

Ovo pitam jer je ona iz nekog razloga vlasnik stana i to je jedini fakat a sve ostalo se mora dokazivati.
Ma naveo sam samo moj primjer jer mi je bilo zgodno tako da započnem temu koja mi je u par drugih tema bola oči.

Ali, stan je na ženi samo zato što smo ga kupili i moralo je na nekog , a ja već imam nešto na sebe od prije braka
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:12   #19
Quote:
behind.the.sun kaže: Pogledaj post
Iako cijenim i znam da je dijete povezano i s očevima, gotovo uvijek je u interesu djeteta da bude s majkom, da viđa oca redovito ,no da živi s majkom. Dijete je s majkom povezano na jednoj višoj razini. Dobro je i ono skrbništvo gdje su 2 ravnopravna skrbinika, pa je dijete pola vremena kod majke a pola kod oca. To je jednostavno tako.
mani osobno je ovo strašno pročitati.

dijete je povezano s osobom koja ga odgaja na onoj razini s kojom se s njom poveže i onoliko koliko ta osoba uloži truda u dijete. visuljak ili mačkica između nogu, nebitno.

jako puno djece je više vezano za bake i djedove nego za roditelje, jer ih ovi odgajaju i s njima provode više vremena. jako puno djece ima majke koje je trebalo sterilizirati i fenomenalne očeve. jako puno djece nema ni majke ni očeve nego su posvojena i obožavaju svoje "roditelje" bez potrebe za metafizičkom supravodljivom vezom pička iz koje si ispao - ti.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:14   #20
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Ali, stan je na ženi samo zato što smo ga kupili i moralo je na nekog , a ja već imam nešto na sebe od prije braka
odnosno bila joj je prva pa ste izbjegli porez?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.