Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 18:45   #1
Tučnjava

Evo u kratko... ja i prijatelj bili u kaficu, dvojica nas napala, par puta ih udarili u samoobrani i pobjegli jer nismo htjeli nevolje! Kasnije stigla policija i hitna te su nas napadaci prijavili da smo mi njih napali i traze neku odstetu za nanosenje teskih ozljeda! Policija obavila obavjestajni razgovor s nama i sad ocekujemo sudski poziv!
Savjet?
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 01:57   #2
Imate li vas dvojica ozljede? Jeste išli na hitnu? Imate li svjedoke? Jeste ih naveli u policiji? Zašto ste pobjegli?
suzy-q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 07:50   #3
Quote:
suzy-q kaže: Pogledaj post
Imate li vas dvojica ozljede? Jeste išli na hitnu? Imate li svjedoke? Jeste ih naveli u policiji? Zašto ste pobjegli?
Ja imam masnice na prsima i ruki, bio kod doktorice prosli tjedan na inekciji za tetanus jer sam rasjekao prst, te me doktorica tada pitala zelim li napraviti prijavu, na sto sam ja rekao ne jer nisam davao preveliku vaznost tome. Konobari i DJ u kaficu su sve vidli, te sef kojeg je policija pitala pa je rekao da nista nije vidio. Nisu nas pitali za nikavke svjedoke. Pobjegli smo zato sto ih je bilo vise te je jedan od njih telefonirao vjerojatno svojim prijateljima da ih dode jos vise, te se nismo htjeli sukobiti vise!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 08:05   #4
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Evo u kratko... ja i prijatelj bili u kaficu, dvojica nas napala, par puta ih udarili u samoobrani i pobjegli jer nismo htjeli nevolje! Kasnije stigla policija i hitna te su nas napadaci prijavili da smo mi njih napali i traze neku odstetu za nanosenje teskih ozljeda! Policija obavila obavjestajni razgovor s nama i sad ocekujemo sudski poziv!
Savjet?
Obična tuča po javnom redu.Ne odlučuju napadači o odšteti a pogotovo o nanošenju teških tjelesnih ozljeda.Za to ste im morali nešto slomit a ozljede kvalificira liječnik u bolnici i za to izdaje potvrdu.
U najgorem slučaju 500-600 kn kazne i 150 kn sudskih troškova.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:47   #5
Da li je točna info. da je svaki lom,bilo zuba oli nosne kosti čak,teška tjelesna ozljeda,.. te se ujedno tako i kvalificira u službenim spisima kao i na sudu?

hvala!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:22   #6
Da.
Ovo za 1 zub ne.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:25   #7
Opširno vezano uz temu:
dal netko moze prevest ovo, izrtazi su na latinskom, također se opisuju neke ozljede, teze/lakse, nemam pojma;

contusio thoracis, antebrachii, brachii, cruiris bill,
strangulatio colli,
strangulatio antebrachii et cruris.

prijevod, te eventualna kvalifikacija djela, ako je ikako moguce, molim.
jakisimptomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 22:32   #8
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Da li je točna info. da je svaki lom,bilo zuba oli nosne kosti čak,teška tjelesna ozljeda,.. te se ujedno tako i kvalificira u službenim spisima kao i na sudu?
nos - samo prijelom sa pomakom kosti, bez pomaka je (laka) tjelesna ozljeda
zubi - jedan ne, a za dva ili vise ovisi koji su u pitanju, da li su u nizu, da li je prijelom i korijena, a posebno ovisi o dotadasnjem stanju zubala
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 18:37   #9
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nos - samo prijelom sa pomakom kosti, bez pomaka je (laka) tjelesna ozljeda
zubi - jedan ne, a za dva ili vise ovisi koji su u pitanju, da li su u nizu, da li je prijelom i korijena, a posebno ovisi o dotadasnjem stanju zubala
Tako je.
A prijelom sjekutića nekad se zna okarakterizirati kao TTO (kao što kažeš, ovisno o stanju zubala...)
suzy-q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 08:33   #10
Quote:
jakisimptomi kaže: Pogledaj post
Opširno vezano uz temu:
dal netko moze prevest ovo, izrtazi su na latinskom, također se opisuju neke ozljede, teze/lakse, nemam pojma;

contusio thoracis, antebrachii, brachii, cruiris bill,
strangulatio colli,
strangulatio antebrachii et cruris.

prijevod, te eventualna kvalifikacija djela, ako je ikako moguce, molim.
kontuzija toraksa ( podrucje rebara), podlaktice, nadlaktice, cruiris je nesto sa potkoljenicom
gusenje
vjerovatno masnice na podlakticama i potkoljenicama... uglavnom nista teze kolko vidim
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:20   #11
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
kontuzija toraksa ( podrucje rebara), podlaktice, nadlaktice, cruiris je nesto sa potkoljenicom
gusenje
vjerovatno masnice na podlakticama i potkoljenicama... uglavnom nista teze kolko vidim
Tako je i meni receno. Nesto slicno.
Hvala.
jakisimptomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 15:41   #12
strangulatio-lat.- nagnječenje,oguljotine..(čini mi,se..).
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 01:23   #13
Mislim da je i svaka porezotina, ubodna rana i slično, ako je potrebno šivati TTO, e sad, od koliko šavova nadalje
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 18:23   #14
Nije. Može se raditi i o ubodnoj rani u trbuh, ali ako nisu oštećeni unutarnji organi, može se raditi o LTO.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 23:21   #15
Teške tjelesne ozljede i nasilničko ponašanje

Dobar dan forumaši, evo ja doša direktno iz policijske stanice pa odlučio napravit profil da probam dobit par konkretnih odgovora...u petak navečer sam ima jedan fizički sukob, u blizini jednog disco kluba su me napala trojica mladića, sve je počelo s naguravanjem ima dva tjedna jer mi jedan od tih dosađuje curi jer se on ne može pomirit sa njihovim prekidom, tu večer sam izbjega sukob i gurnio ga niza stepenice, u petak sam čekao dva prijatelja da mi se pridruže u izlasku i eto nevolje, došao mi je taj "ljubavnik" sa dvojicom prijatelja, ja sam inače krupne građe i imam iskustva u borilačkim sportovima, udario me je šakom u glavu a ja mu nisam vraćao nego sam mu rekao da pripazi malo šta radi, tad je usljedio drugi udarac i gubitak kontrole od moje strane, slomio sam mu nos i ruku, prijatelj mu je dobio udarac u prepone a trećega sam gađao kamenom ali je izbjegao udarac, poslije toga su došli moji prijatelji meni je bio razbijen nos i imam "šljivu" ispod oka, nakon šta sam se smirio ostao sam vani ali me je u subotu probudila policija na vratima, i drž ne daj eto mene u postaji, rečeno mi je da će se protiv mene vodit postupak za nasilničko ponašanje i za teške tjelesne ozljede, a prijavio me je taj koji me udario a on je problematični sin (prometne nesreće, tučnjave itd) jednog lokalnog moćnika, odvjetnika nisam tražio jer sam mislio da sam doveden ili radi neke utakmice (jer imam zabranu) ili radi nekog prometnog prekršaja (imam ih više) proveo sam 24 sata u postaji i rečeno mi je da se pazim, sad ja ne znam koju bi kaznu mogao dobiti i kako bi mogao dokazati da nisam ja prvi udario jer meni je ta cijela istraga smiješna a još je smješniji policajac koje je povjerovao da sam ja sam napao njih trojicu, inače taj dečko je i meni i curi prijetio telefonski i snimio sam sve na mobitel, može li se to ikako iskoristiti, hoće li biti kakvih olakotnih okolnosti jer imam 21 godinu ali i puno gluposti iz mlađih dana...postoji li pravna osnova da me stave u zatvor...i isplati li mi se podignuti kaznenu prijavu protiv toga trojca za istu stvar za koju mene gone, jer slab sam sa svjedocima
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 00:10   #16
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
Dobar dan forumaši, evo ja doša direktno iz policijske stanice pa odlučio napravit profil da probam dobit par konkretnih odgovora...u petak navečer sam ima jedan fizički sukob, u blizini jednog disco kluba su me napala trojica mladića, sve je počelo s naguravanjem ima dva tjedna jer mi jedan od tih dosađuje curi jer se on ne može pomirit sa njihovim prekidom, tu večer sam izbjega sukob i gurnio ga niza stepenice, u petak sam čekao dva prijatelja da mi se pridruže u izlasku i eto nevolje, došao mi je taj "ljubavnik" sa dvojicom prijatelja, ja sam inače krupne građe i imam iskustva u borilačkim sportovima, udario me je šakom u glavu a ja mu nisam vraćao nego sam mu rekao da pripazi malo šta radi, tad je usljedio drugi udarac i gubitak kontrole od moje strane, slomio sam mu nos i ruku, prijatelj mu je dobio udarac u prepone a trećega sam gađao kamenom ali je izbjegao udarac, poslije toga su došli moji prijatelji meni je bio razbijen nos i imam "šljivu" ispod oka, nakon šta sam se smirio ostao sam vani ali me je u subotu probudila policija na vratima, i drž ne daj eto mene u postaji, rečeno mi je da će se protiv mene vodit postupak za nasilničko ponašanje i za teške tjelesne ozljede, a prijavio me je taj koji me udario a on je problematični sin (prometne nesreće, tučnjave itd) jednog lokalnog moćnika, odvjetnika nisam tražio jer sam mislio da sam doveden ili radi neke utakmice (jer imam zabranu) ili radi nekog prometnog prekršaja (imam ih više) proveo sam 24 sata u postaji i rečeno mi je da se pazim, sad ja ne znam koju bi kaznu mogao dobiti i kako bi mogao dokazati da nisam ja prvi udario jer meni je ta cijela istraga smiješna a još je smješniji policajac koje je povjerovao da sam ja sam napao njih trojicu, inače taj dečko je i meni i curi prijetio telefonski i snimio sam sve na mobitel, može li se to ikako iskoristiti, hoće li biti kakvih olakotnih okolnosti jer imam 21 godinu ali i puno gluposti iz mlađih dana...postoji li pravna osnova da me stave u zatvor...i isplati li mi se podignuti kaznenu prijavu protiv toga trojca za istu stvar za koju mene gone, jer slab sam sa svjedocima
Mislim da je jedini pametan savjet koji ti mogu dati jest angažiranje odvjetnika. Kad bi se i dokazalo da nisi ti napadač u igri je prekoračenje nužne obrane. Olakotna okolnost ti može biti što si mlađi punoljetnik ali pazi-samo ako u trenutku počinjenog krivičnog djela nisi navršio 21 godinu. Na žalost tu vidim gomilu otežavajućih okolnosti. Nema veze šta je policajac povjerovao već je bitno kako ćeš uvjeriti suca. Sa puno gluposti iz mlađih dana i bez svjedoka rekao bih-prilično teško.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 00:45   #17
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedini pametan savjet koji ti mogu dati jest angažiranje odvjetnika. Kad bi se i dokazalo da nisi ti napadač u igri je prekoračenje nužne obrane. Olakotna okolnost ti može biti što si mlađi punoljetnik ali pazi-samo ako u trenutku počinjenog krivičnog djela nisi navršio 21 godinu. Na žalost tu vidim gomilu otežavajućih okolnosti. Nema veze šta je policajac povjerovao već je bitno kako ćeš uvjeriti suca. Sa puno gluposti iz mlađih dana i bez svjedoka rekao bih-prilično teško.
napunio sam 21 ima 9 mjeseci, a može li onaj materijal sa mobitela utjecat na slučaj, i bi li mi šta pomoglo da ja odem u postaju prijavit fizički napad, i još jednu prijetnju koju sam dobio sms-om, i može li mi pomoć šta je i druga strana "cvjetić" dobro poznat i zaštićen od strane policije
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 02:45   #18
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
može li onaj materijal sa mobitela utjecat na slučaj
Može, naravno. Napravio si još jedno kazneno djelo: neovlašteno snimanje i prisluškivanje.
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 06:29   #19
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
napunio sam 21 ima 9 mjeseci, a može li onaj materijal sa mobitela utjecat na slučaj, i bi li mi šta pomoglo da ja odem u postaju prijavit fizički napad, i još jednu prijetnju koju sam dobio sms-om, i može li mi pomoć šta je i druga strana "cvjetić" dobro poznat i zaštićen od strane policije
SMS ti može pomoći. Snimljeni razgovor je, kao što ti je već rečeno, neovlašteno snimanje(osim ako nije toliko glup pa je prijetnju ostavio na telefonskoj sekretarici). Još jednom-uzmi odvjetnika. Loše raspoložen sudac sa niskim pragom tolerancije prema nasilnicima može ti zagorčati život.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 08:46   #20
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Može, naravno. Napravio si još jedno kazneno djelo: neovlašteno snimanje i prisluškivanje.
znači kazneno djelo je kad mene neko nazove na telefon, ja upalim razglas i snimam na mobitel??? znam da se ne smi prisluškivat nečiji telefon, ali ja nisam prisluškivao ja sam bio strana u tome razgovoru, ali ako je tako hvala na upozorenju
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.