Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 20:07   #21
nisu nas baš nešto uputili u karakteristike pojedinih smjerova, tako da ne bih znala točno reć i preporučit.
predavanja su ovisno o grupama. ali moš ić u koju god grupu želiš, kako ti god odgovara. kao što napisah već, fax je dosta opušten i fleksibilan. zato mi se sviđa. o programima na pojedinoj godini možete se informirat na sajtu www.fthm.hr
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 12:54   #22
Imam par frendova tamo i mogu ti reci par korisnih informacija.
Prvo... upad bez placanja... vjerojatno se vec sada moze kupiti (ili nazovi tamosnju referadu i pitaj moze li) mala knjizica sa pitanjima koja ce se pojaviti na prijemnom. Ako to dobro naucis, upala si bez placanja jer se upravo ta pitanja pojave na prijemnom.

Drugo... neorganiziranost... Cista istina! SVe su dvorane poprilicno male, a oni organiziraju predavanja za grupe sa preko 100 ljudi. Moras doci sat vremena prije pocetka predavanja i sretna si ako uhvatis mjesto za sjedenje i tada.
Osim toga, ove godine uopce nisu imali seminare onako kako treba. Iz vecine kolegija ih uopce nisu imali zbog nedostatka prostora. Ne znam sto ljudi odande misle, ali po meni je to cista nebuloza, a da ne govorim koliko su studenti uskraceni po pitanju znanja.

Trece... ispiti... Bolonja je tamo napravila cijelu zbrku jer se uopce nisu pripremili. Usmenih nema ni iz jednog kolegija jer nema dvorana u kojima bi se odrzavali. Studentima je to super jer na pismenom prepisu i polozili su ispit..

Cetvrto... feste... Istina je! Stalno na faksu odrzavaju neke feste, ali uzmi u obzir da je to mjesto tako pusto zimi! Kaze frendica da su umirali ove zime! Tek sad je mjesto zivnulo kad su poceli pristizati turisti.

Peto... smjestaj... Vjerujem da ti namjeravas putovati svaki dan do faksa, ali savjet ostalima: Kad dodjete pogledati stan, najprije pitajte gazdu morate li se iseliti 1.6.! Frendu je gazda dosao 26.5. i rekao njemu i cimerima da si traze neko drugo mjesto za stanovanje jer njemu 1.6. dolaze turisti! I nije jedini kojem se to dogodilo!

Ostale stvari... a ne znam... Ljudi su zadovoljni faksom jer se ne moraju jako puno truditi, a prolaze ispite. Cujem da jedino dekan ima visoke kriterije pa se za njegov ispit treba dobro pripremiti.

Sama zakljuci hoce li prevagnuti prednosti ili nedostaci.. a ja se ostajem pitati na ciju stetu funkcionira taj sustav.
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 13:48   #23
Quote:
meMYSELFandI kaže:
Prvo... upad bez placanja... vjerojatno se vec sada moze kupiti (ili nazovi tamosnju referadu i pitaj moze li) mala knjizica sa pitanjima koja ce se pojaviti na prijemnom. Ako to dobro naucis, upala si bez placanja jer se upravo ta pitanja pojave na prijemnom..
može i ne mora bit. ja sam prijemni rješila 100 % pa opet studiram uz plaćanje jer postoje ljudi koji su imali više bodova iz srednje.

Quote:
meMYSELFandI kaže:
Drugo... neorganiziranost... Cista istina! SVe su dvorane poprilicno male, a oni organiziraju predavanja za grupe sa preko 100 ljudi. Moras doci sat vremena prije pocetka predavanja i sretna si ako uhvatis mjesto za sjedenje i tada.
Osim toga, ove godine uopce nisu imali seminare onako kako treba. Iz vecine kolegija ih uopce nisu imali zbog nedostatka prostora. Ne znam sto ljudi odande misle, ali po meni je to cista nebuloza, a da ne govorim koliko su studenti uskraceni po pitanju znanja.
živa istina! svi se naguraju u one dvorane i jedva se diše. ALI samo na početku semestra. poslije puno manje ljudi dolazi na predavanja jer kao što si napisala, bolonja je skroz krivo provedena i na predavanja nije obavezno dolaziti.

Quote:
meMYSELFandI kaže:
Trece... ispiti... Bolonja je tamo napravila cijelu zbrku jer se uopce nisu pripremili. Usmenih nema ni iz jednog kolegija jer nema dvorana u kojima bi se odrzavali. Studentima je to super jer na pismenom prepisu i polozili su ispit...
usmenih nema iz 4 predmeta, svi ostali kolegiji imaju usmeni ispit.

a dekanov ispit meni je bio najlakši na godini. jako subjektivno.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 14:24   #24
Stvarno NHF, ja sam napisala ono sto su mi pricali ljudi sa tog faksa. Nista osobno
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:11   #25
cula sam za to da pitanja budu na prijemnon ista kao i iz knjizice koja se moze kupit. zato sam je ja na vrijeme nabavila... (dijelil su ih na smotri fakulteta prije par mjeseci! )
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:43   #26
Quote:
Miss_B kaže:
cula sam za to da pitanja budu na prijemnon ista kao i iz knjizice koja se moze kupit. zato sam je ja na vrijeme nabavila... (dijelil su ih na smotri fakulteta prije par mjeseci! )
joj ja nemam tu knjizicu,ja imam bas prijamni.di bi ja sada mogla nabaviti tu knjizicu da je nemoram kupovati?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 20:15   #27
a jel moguce nekako dobit taj prijamni?
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:09   #28
da, stvarno! odkud ti prijamni? gdje ga nabavit?
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 15:48   #29
na fakultetu. čim uđete na fax, imate evidenciju i nekog barbu na porti. kod njega se mogu kupiti te knjižice za pripremu.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:04   #30
al mi bi bas prijemni
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:09   #31
meni je prijemni dala prijateljica ali neznam od kud njoj.na pocetnoj strani bas pise za akademsku godinu 2006/2007 i ima i rjesenja

Quote:
Galadriel kaže:
joj ja nemam tu knjizicu,ja imam bas prijamni.di bi ja sada mogla nabaviti tu knjizicu da je nemoram kupovati?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 19:41   #32
pa to vam je to! iz te skripte su pitanja koja su u prijemnom
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:36   #33
Ima li netko skriptu iz Organizacije procesnih funkcija hotela??? Pliz hitno mi treba
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:36   #34
Još nisam 100% sigurna što ću upisati. Hoteljerski mi je jača opcija. Sve te priče o tome kako je taj faks loš, kako ga svi prolaze, da ljudi to upisuju jer žele imati diplomu bez znanja i učenja, kako nema ni odgovarajući prostor ni program....straše me. Strah me da ga upišem i onda shvatim da je stanje prekatastrofalno i da požalim što nisam upisala nešto drugo. Može li mi netko tko studira reći da li zna koliko se zapravo meože streći 8uz trud, naravno) potrebnog znanja na fthm? Dijele li se stipendije - čula sam nešto za usavršavanje jezika u Beču i Italiji - kako doći do toga, koliko se ljudi stipendira, koji su uvijeti? Može li se pronaći kvalitetna praksa s obzirom da poslodavci nisu baš optimistično nastrojeni prema faksu, uglavnom ga podcjenjuju. Dolaze li često strani predavači? Gdje se na stranici može pročitati potpuna satnica, a ne samo neki šturi sažetak, programi nisu razrađeni, nigdje ne mogu pronaći potanki opis pojedinih smjerova- sve je stavljeno pod isto. Uopće, da li postoji stvarno razlika između usmjerenja ili je to samo da na papiru ljepše izgleda? Uče li se strani jezici od prve godine studija? Da li je ikako moguće uzeti španjolski kao treći jezik? Pa kako mogu biti identična pitanja na prijemnom kao u knjižici - pa to bi značilo da ih svaka budala može napamet naučiti i imati 100% riješen test. Ima li dosta ljudi iz gimnazije? Znam da imam malo previše pitanja, ali stvarno sam u frci i svaka pomoć mi je dobrodošla.....Pomagajte!
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 23:59   #35
pa evo ovako.... Ja ti studiram u Zaboku, a ne u Opatiji. Ljudi ovaj fax dosta omalovažavaju zato što se nakon završetka stječe širi opseg znanja nego na ekonomskom faxu u Zg.
Fax nije težak za one koji imaju volje i želje to studirati, a isto tako znam masu ljudi koji su odustali od ovog faxa jer im je bio pretežak. Ovisi o sklonostima osobe.
Što se tiče prakse ne mogu ti ništa reći jer studiram vanredno te nemam praksu.
Razlika između usmjerenja postoji. Ne znam točno kako je sad po Bologni, ali kad sam je opisivala (prije 4 godine) onda su bila dva smera. Prve dvije godine učili smo isto, a na trećoj smo dobili jedan različiti predmet (obavezni) i dva koja smo mogli birati.
Mislim da španjolski ne postoji na faxu.
Ima dosta ljudi iz gimnazije (ja sam jedna od njih) i bolje prolazimo nego ljudi iz turističke jer je masa njih uvjerena da oni toga dosta znaju pa ne moraju učiti.
Od prve godine ti je obavezan jedan jezik, ali možeš uzeti još jedan ili dva, a od druge ti je obavezan još jedan jezik,a možeš još uzeti.
Uz trud možeš steći mnogo znanja, a ako se ne trudiš vjerojatno nećeš steći ništa
Nadam se da sam ti barem malo pomogla......
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 02:20   #36
Quote:
šlapica kaže:
pa evo ovako.... Ja ti studiram u Zaboku, a ne u Opatiji. Ljudi ovaj fax dosta omalovažavaju zato što se nakon završetka stječe širi opseg znanja nego na ekonomskom faxu u Zg.
Fax nije težak za one koji imaju volje i želje to studirati, a isto tako znam masu ljudi koji su odustali od ovog faxa jer im je bio pretežak. Ovisi o sklonostima osobe.
Što se tiče prakse ne mogu ti ništa reći jer studiram vanredno te nemam praksu.
Razlika između usmjerenja postoji. Ne znam točno kako je sad po Bologni, ali kad sam je opisivala (prije 4 godine) onda su bila dva smera. Prve dvije godine učili smo isto, a na trećoj smo dobili jedan različiti predmet (obavezni) i dva koja smo mogli birati.
Mislim da španjolski ne postoji na faxu.
Ima dosta ljudi iz gimnazije (ja sam jedna od njih) i bolje prolazimo nego ljudi iz turističke jer je masa njih uvjerena da oni toga dosta znaju pa ne moraju učiti.
Od prve godine ti je obavezan jedan jezik, ali možeš uzeti još jedan ili dva, a od druge ti je obavezan još jedan jezik,a možeš još uzeti.
Uz trud možeš steći mnogo znanja, a ako se ne trudiš vjerojatno nećeš steći ništa
Nadam se da sam ti barem malo pomogla......
Puno fala! Neke stvar su mi jasnije samo mi još uvijek ne razumijem jezike: znači ako na prvoj godini uzmem kao izborni još jedan jezik pored onog glavnog onda ih imam dva na prvoj, a odmah na drugoj godini mogu imati tri jezika ako uzmem i treći? Jel tako?
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 10:47   #37
Quote:
PretežnoMaglovito kaže:
Puno fala! Neke stvar su mi jasnije samo mi još uvijek ne razumijem jezike: znači ako na prvoj godini uzmem kao izborni još jedan jezik pored onog glavnog onda ih imam dva na prvoj, a odmah na drugoj godini mogu imati tri jezika ako uzmem i treći? Jel tako?
Da. Tako je.
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 12:56   #38
Koliko ja znam (a znam), po Bolonji na prvoj godini nema uopce nijednog jezika.
Pa onda na drugoj dobijes 3 (ako sam dobro zapamtila)
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 13:55   #39
Quote:
šlapica kaže:
Ja ti studiram u Zaboku
šlapica, jesi li i na stanu u zaboku ili negdje drugdje? ja živim u novom vinodolskom, što je bliže opatiji, ali bih se htjela preseliti u zgb i od tamo putovati u zabok ali ako je preskupo onda bih ostala ovdje. u zagrebu imam besplatan smještaj, ali ako je skuplje za putovati iz zgb u zabok nego iz nv u opatiju morala bih ostati tu.. hvala unaprijed!
jabuchicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 13:57   #40
Quote:
meMYSELFandI kaže:
Koliko ja znam (a znam), po Bolonji na prvoj godini nema uopce nijednog jezika.
Pa onda na drugoj dobijes 3 (ako sam dobro zapamtila)
Uopće nisam imala pojma da po bologni nema stranog jezika na prvoj godini. Bezveze....
Provjerila sam na stranicama, na drugoj dobiješ dva, a treći ako želiš.
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.