Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2009., 18:43   #61
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Imaš tavu u Kiki.gledala sam ju prije koji tjedan samo ne znam cijenu,visoka je dosta jer pekač - kikiriki od lijevanog željeza je oko 1800 pa je i tava vjerojatno too much
Bok mujsa! Hvala ti! Vidiš, Kike se nisam ni sjetila...bila sam prije koji tjedan sa sekom, ali nismo se sjetile pogledati tave. Žurile smo se po klince u vrtić. Morat ću opet ići pogledati. Nadam se da tava nije tako skupa! Ja sam isto u kvartu našla pekač od lijevanog željeza s poklopcem za oko 1500kn...vidiš..ček jeftinije od Kike! Ali nisu imali tavu...pitala sam jel bih možda mogla naručiti tavu, rekli su ne...ne kužim zašto
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:43   #62
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Jesi probala u Sol i papru ili u Bella formi?
Nisam...gdje su ti dučani?
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:51   #63
E vidiš, pogledala sam na netu...mislim da sam bila u sol i papru...bila sam u Vlaškoj i čini mi se da se tako zvao taj dučan. Nisu imali. Skoknut ću onda do bella forme...tamo blizu slušam predavanja, pa ću skoknuti do njih slijedeći tjedan
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:53   #64
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
Nama na Trgu (opet ja s tim.. ) ..ne znam imaju li od lijevanog željeza, al imaju oko 3 miljona kojekakvih tava..
Bila sam tamo u petak...nemaju!
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 23:47   #65
Staub posuđe od lijevanog željeza prodaje Viva (jedan ducan u Kaptol centru prek puta Zeptera, a drugi u Maksimirskoj 15). Trebali bi imati i u Sol i papar u Vlaškoj 78. Moje tave su iz Vive iz Kaptol centra. U to vrijeme ih nigdje drugdje nije bilo za kupiti. Ima različitih veličina, dubina, rebraste, glatke, za palačinke...Cijene ne znam jer ih već imam godinama, al možeš pogledat Staub na netu.

http://www.staub.fr/fr/index.php?lang=en
Evo link.

I mogu potvrditi da je nakon višegodišnjeg čestog korištenja sve posuđe savršeno.

Zadnje uređivanje Tradescantia : 14.03.2009. at 23:52.
Tradescantia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:27   #66
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Potpisujem! Bas sam to htio napisati. Drugi nacin da pripremis cisti gus je da ga namazes uljem i onda stavis u vec zagrijanu pecnicu na neko vrijeme. Kasnije izvadis van (kad je hladno) i dobiti ce se na tavi jedna patina (naravno - pazi da ti rucka od tave nije drvena neg isto gusnata jer se inace zapali, ne). Mozes ponoviti postupak. Taj sloj ti onda bude kao "teflon" ali svakako kuhaj sa uljem....tijekom godina koristenja, gusnata tava ce tamniti...u pocetku izbjegavaj pripremu kiselih umaka/jela (tipa s paradajzom) dok se sloj ne poboljsa - dakle, jaja & spek, kobasice, itd - super.

Svakako izbjegavati pranje deterdjentom...i ribanje celicnom cetkom - dakle, stavi ulje ili mast onak po starinski pa peci - tava i jest nastala u to doba .i malo premazati uljem nakon pranja i staviti na prozracno mjesto da se ulje ne pokvari (dobije los miris) i tava ne zahrdja - ak je koristis svaki dan to nije bitno.

Nazalost, svoju tavu sam morao pokloniti....



Gdje ima kod nas za nabaviti?
TO JE TA TAVA!!! Jesi li uspio ju negdje naći? Ja sam u Zagrebu i već duže vrijeme tražim TU TAVU!!! Ako imaš kakvu informaciju, molim te javi mi! Hvala!!!
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:30   #67
Quote:
Tradescantia kaže: Pogledaj post
Staub posuđe od lijevanog željeza prodaje Viva (jedan ducan u Kaptol centru prek puta Zeptera, a drugi u Maksimirskoj 15). Trebali bi imati i u Sol i papar u Vlaškoj 78. Moje tave su iz Vive iz Kaptol centra. U to vrijeme ih nigdje drugdje nije bilo za kupiti. Ima različitih veličina, dubina, rebraste, glatke, za palačinke...Cijene ne znam jer ih već imam godinama, al možeš pogledat Staub na netu.

http://www.staub.fr/fr/index.php?lang=en
Evo link.

I mogu potvrditi da je nakon višegodišnjeg čestog korištenja sve posuđe savršeno.
Hvala! Pogledat ću sutra....bit ću u gradu i nastavljat ću svoju potragu!
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:32   #68
Quote:
momof3 kaže: Pogledaj post
TO JE TA TAVA!!! Jesi li uspio ju negdje naći? Ja sam u Zagrebu i već duže vrijeme tražim TU TAVU!!! Ako imaš kakvu informaciju, molim te javi mi! Hvala!!!
nazalost nisam
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 07:19   #69
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
nazalost nisam
Danas nastavljam svoju potragu...ako što pronađem, javljam!
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:35   #70
Bila sam danas u Bella formi, u boutique-u u Savskoj, i u Kiki...nigdje nisam našla to što tražim..sve su ili neke mješavine s aluminijem, ili s drvenom ručkom (tražim tavu s gusenom ručkom da može i u rol)..uglavnom danas sam bila bez sreće. No, na forumu "Coolinarika" sam također postavila ovo pitanje i dobila sam slijedeći odgovor:

"Cijenjena,

Tava koju tražite se čini slična ovoj tavi http://www.coolinarika.com/clanak/ta...enje-i-przenje koja se može kupit u RISTu - http://www.tvrtke.com/rist-d-o-o,PID-8,MF-34612.aspx, Radnička cesta 177 .

Srdačan pozdrav,
Uredništvo
Cool Site of the Day"

Danas sam taj dučan zvala, i kažu kako imaju tavu i da slobodno dođem pogledati. Imaju neku manju, a ako želim veću, mogu je naručiti i doći će za negdje 3 tjedna. Uglavnom, u petak idem k njima sa sestrom (i ona traži tu tavu! haha) pa ćemo najvjerojatnije i ona i ja konačno kupiti tavu! YAY! Javit ću svima ako je to to što tražim, i cijenu (što nas sve najviše zanima!)
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:44   #71
Javljam dobru vijest za sve gurmanice u potrazi za Le creeuset-om. Frendica koja radi u Petrinjskoj bila je u Bakinoj škrinji i vidjela da imaju to posuđe od lijevanog željeza Le creuset. Ja još nisam bila ali ona je oduševljena. Ja budem skoknula prvom prilikom pa javim dojmove!
verica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 17:30   #72
Le Creuset - ZAKON!!! Imam i tavu i par posuda s poklopcem. Ljudi, kad se gulas u tome prokrcka par sati - rijetko ce tako u normalnoj zdjeli ispast! Apsolutno preporucujem za svu hranu koja zahtijeva visesatno krckanje!
A teske su kao sam vrag. Zato ih dragi pere!
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:21   #73
Evo, nisam mogla čekati petak, pa sam danas skoknula u RIST. Imali su manju tavu, pa sam si naručila veću (26cm). Stiže negdje nakon Uskrsa, i koštat će oko 300kn. Evo slike te manje tave koju su imali...veća je ista, samo malo veća

http://i730.photobucket.com/albums/w...Image008-2.jpg

Bitno mi je da ručka nije drvena...ova je od rostfrei-a...pitala sam čovjeka zašto je takva, kaže da je zbog topline...hladnija je ovakva ručka jer je "šuplja" pa se ne zagrije toliko koliko ručka od gusa. Eto, ja sam si ju naručila, pa je moja potraga završena. Rekao je čovjek da je više komada naručio, pa ako tko želi, imat će ih uskoro!
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:55   #74
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
da li ga ljudi koriste u hrvatskoj??
kod nas u UK je jaaako popularno..

http://www.lecreuset.co.uk/
Ja imam veliku zdjelu koju sam kupila proslog ljeta u Parizu na rasprodaji za samo 130 eura (), jer je kao bio kraj kolekcije, bila je plave boje.
Prezadovoljna sam. U njoj kuham sarmu, grah, sva ona tradicionalna jela gdje se krcka dugo i na laganoj vatri.

I sad trazim veliku i duboku ovalku za u pecnicu (s poklopcem). Pecenja ispadaju fenomenalna.
Ovaj vikend sam skoro poklekla pred jednom Staub klasicnom crnom od nekih 30cm, otprilike ovakvom, ali je kostala 200 eura!!! I to kao 30% popusta...

Mislim da cu pricekati opet srpanj i rasprodaje. Ali cinjenica je da se uopce ne usudim raditi govedja pecenja dok to ne nabavim (u Francuskoj tzv. rosbif mora biti ruzicast iznutra inace si sugava kuharica).
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 14:03   #75
u vezi stauba

Pošto mi se lonci i tave od Stauba jako sviđaju kupio sam lonac od 5lit.i plitki lonac od 3lit.Casserole.Veći,je emajliran i sa njim je doista prava uživacija kuhati i naknadno klopu komentirati sa ukućanima.
Ali ono čudo "casserole"pa nema stari koja u tom čudu ne zagori.Možete je sizonirati,tj.namakati u ulju pa zapeći sto puta nema šanse.Sve se prima,sve zagara.Koštao me oko 130Eura+carina i pristojbe.Ma nikad više.Vraćam ga firmi.
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:40   #76
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
Pošto mi se lonci i tave od Stauba jako sviđaju kupio sam lonac od 5lit.i plitki lonac od 3lit.Casserole.Veći,je emajliran i sa njim je doista prava uživacija kuhati i naknadno klopu komentirati sa ukućanima.
Ali ono čudo "casserole"pa nema stari koja u tom čudu ne zagori.Možete je sizonirati,tj.namakati u ulju pa zapeći sto puta nema šanse.Sve se prima,sve zagara.Koštao me oko 130Eura+carina i pristojbe.Ma nikad više.Vraćam ga firmi.
Imas fotku tog lonca u kojem zagori? Bilo tvog, bilo sa sluzbenih stranica?
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:10   #77
Vidim da te zanima oval od Le creuseta. Ja se se moram pohvaliti da sam bila, vidjela i kupila. Kupila sam super narančasti oval u bakinoj škrinji u Petrinjskoj. Cijena je kak se šika, al sam speglala na 4 rate tak da ne budem ni osjetila.Inače sam prezadovoljna, ništa ne zagara jer ni ne može jer je glazirana iznutra...imaju i druge boje, al meni je ova baš super jer imam iste zavjese i kuhinjske krpe u kuhinji .
verica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 20:17   #78
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Imas fotku tog lonca u kojem zagori? Bilo tvog, bilo sa sluzbenih stranica?
Imam. www.staub.fr Pogledajte sauteuse/saute pan.Prvo nađite naslov Hexagon by Staub.
Ne ljuti me toliko zagaranje hrane u tom pan-u,već izjava firme da je sve emajlirano i izvana i iznutra.Izvana doista i je ali vjerujte mi iznutra sigurno nije.
Bez emajla definitivno ne kupujem.
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 14:26   #79
Quote:
verica7 kaže: Pogledaj post
Vidim da te zanima oval od Le creuseta. Ja se se moram pohvaliti da sam bila, vidjela i kupila. Kupila sam super narančasti oval u bakinoj škrinji u Petrinjskoj. Cijena je kak se šika, al sam speglala na 4 rate tak da ne budem ni osjetila.Inače sam prezadovoljna, ništa ne zagara jer ni ne može jer je glazirana iznutra...imaju i druge boje, al meni je ova baš super jer imam iste zavjese i kuhinjske krpe u kuhinji .
E, super, bas mi je drago zbog tebe!
Velim ti, ja cekam rasprodaje.
Ne znam jos jel bum zela Staub ili Le Creuset, ove Staubove crne ovalke su mi totalno kulerske.
Da imam vise mjesta u kuhinji kupila bih i ove u oblicima paprike i svasta nesto.

Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
Imam. www.staub.fr Pogledajte sauteuse/saute pan.Prvo nađite naslov Hexagon by Staub.
Ne ljuti me toliko zagaranje hrane u tom pan-u,već izjava firme da je sve emajlirano i izvana i iznutra.Izvana doista i je ali vjerujte mi iznutra sigurno nije.
Bez emajla definitivno ne kupujem.
Hm... Ne znam kaj da ti velim. Jesi dobro procitao upute za upotrebu i odrzavanje? :trazi rjesenje:
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 17:35   #80
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
E, super, bas mi je drago zbog tebe!
Velim ti, ja cekam rasprodaje.
Ne znam jos jel bum zela Staub ili Le Creuset, ove Staubove crne ovalke su mi totalno kulerske.
Da imam vise mjesta u kuhinji kupila bih i ove u oblicima paprike i svasta nesto.



Hm... Ne znam kaj da ti velim. Jesi dobro procitao upute za upotrebu i odrzavanje? :trazi rjesenje:

Treba ga par puta zapeći.Onda je tak tak....Deterženta nedao Bog da vidi pri pranju.Masti čim više.Vode čim manje.Pirjanje,pohanje zaboraviti...To su iskustava.
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.