Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: kada idete pedikeru?
kada dođe proljeće i sandalice 11 78.57%
kada kurje oči počnu "namigivati" 3 21.43%
kada kurje oči bole negdje u mozgu 0 0%
kada je potrebno praviti društvo frendici 0 0%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 00:14   #661
možda su ti stopala žuta jer često sjediš na nozi.. ja stalno tak sjedim, da mi je jedna noga ispod dupeta, a druga na podu, pa su mi zbog tog žuta
dea93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 00:27   #662
To bi onda bilo lako riješiv problem . Probala sam sve žive kreme da omekšam tabane, pete posebno, da više ne znam što činiti. I čak kada jedan dan budu mekani, nema one ružićaste boje. Mislim kao da mi se stvorio neki sloj zadebljanja koji koliko god ja strugala ne mogu dignuti.
Strah me koristiti žilet jer sam čula da nakon njega bude još gore, u početku fino a kasnije se koža još više zadeblja.
Ali samo za info, nije mi uvijek bilo tako, nakon ove zime se promijenilo.
Pomagajte sa savjetima!
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 09:46   #663
evo bozi imamo isti problem..
zilet koristim tu i tamo, ali cesto znam pretjerat pa previse skinem, pa me boli jer je koza tanka, i onda je ruzicasta, pa kad e opet stvrdne, bude zuckasta.
stvarno vise neznam sta da radim, niti od cega je takve boje..
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:17   #664
Unhappy

Ovih dana kad uhvatim vremena, idem u pedikera na stručni savjet. Možda bi mi parafinska maska pomogla, ne znam. vidim da smo dosta usamljene u problemu. Da bar netko ima neki prijedlog.....helppppp
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:03   #665
ajde javi kak je bilo kod pedikera, bas me zanima
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:44   #666
možda, tj. vjerojatno moj savjet nećete shvatiti za ozbiljno, al eto.. da podijelim..
Mislim da je struganje stopala i peta samo kontraefekt. Budući što više stružeš, to ti stopala gore izgledaju.. Ja to ne radim, al ono, baš nikada.. A stopala su mi mekana kao kod bebice
Sve što radim je puno puno puno kreme, ulja ili nečeg sličnog prije spavanja i čarape. Naravno ne svako veče.. ne bi bilo zgodno, a ni sexy

Al zato možete natrackati s kremom prije svakog dnevnog oblačenja čarapa.
Pa sad.. eto, probajte, ako želite..
Možda će vam biti tlaka u prijelaznom periodu, jer niste navikle, al kad se nogice dobro "napiju", onda će biti super..
I da, ovdje također vrijedi pravilo hidratacije iznutra.. puno vode, omega 3 masnih kiselina (npr. bademi), sredstva za tuširanje s pravim (ne sintetičkim) maslinovim uljem..

__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:46   #667
i da dodam ono što je super ugodno, a također korisno.. masaže stopala! Pogotovo ako vam ju radi netko drugi.. mmmmm
A možete i same.. potiču cirkulaciju, a time i omekšavaju kožu..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:50   #668
Clarice, mislim da si u potpunosti u pravu, jer sam primjetila što ja intezivnije stružem to je sve gore. Bude lijepo momentalno ali kasnije još gore.
Pokušat ću biti disciplinirana i barem 10 dana mazati stalno samo kreme i stavljati čarape, valjda bi se trebao viditi mali pomak.
Inače, danas sam vidila da cure trljaju limun na nokte ako su im žuti pa sam i ja pokušala na pete. Mogu vam reći da sam ugodno iznenađena. Malo poroze i omekšaju. Vjerojatno djeluje kao i na nokte, samo sada treba biti uporan. Treba probat a pogotovo ovo ne može škoditi.
Ima nade, ima nade
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:45   #669
Draga, držim fige

ovo s limunom, da.. slažem se.. ja inače kad papam limun, tj. recimo cijedim na ribu ili sl, nikada ga ne obrišem s prstiju, već protrljam po rukama.. Odmah se upije, a navodno ga nije loše tu i tamo staviti tak malo..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 10:45   #670
Redovito stružem pete i nisu mi nimalo tvrde, samo mi je koža malo deblja nego na ostatku noge. A to mi smeta.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:53   #671
Bas sam jucer u nekoj knjizi procitala da treba smrviti 5-6 aspirina, i onda dodati malo limuna ili maslinovog ulja da nastane gusta pasta, nanijeti to na pete, omotati folijom i obuci carapice, i tako drzati 15 min. Nakon toga pete istrugati.
Ne znam djeluje li, ali ja imam isto dosta tvrdu kozu na stoplaima, pa nas nista ne kosta probati...

Inace svaki tjedan radim kupku od mlijeka i ulja, ali cak mi ni to ne pomaze, stvarno vise ne znam sta da radim.
Miss Provocative is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:37   #672
zanima me jel itko zna neku dobru pedikerku u zagrebu?
hvala
ivona82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 11:20   #673
@clarice

Postujem tvoj savijet i slazem se da bi na tako manje agresivan nacin i iznutra trebalo to rjesavati. Sinoc sam namazala nevenovom mašću stopala, omotala folijom i carapama. Ko za vraga je bilo uzasno sparno sinoc pa sam prvo skinula carape a onda nesvjesno do jutra i foliju

U svakom slucaju jutros su nogice bile zaista puno puno mekse... Ma u biti jos i lako za tvrda stopala.. Ova žućkasta boja me smeta... Neznam čega je to posljedica..
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 00:29   #674
Thumbs up

Quote:
sheeva kaže: Pogledaj post
@clarice

Postujem tvoj savijet i slazem se da bi na tako manje agresivan nacin i iznutra trebalo to rjesavati. Sinoc sam namazala nevenovom mašću stopala, omotala folijom i carapama. Ko za vraga je bilo uzasno sparno sinoc pa sam prvo skinula carape a onda nesvjesno do jutra i foliju

U svakom slucaju jutros su nogice bile zaista puno puno mekse... Ma u biti jos i lako za tvrda stopala.. Ova žućkasta boja me smeta... Neznam čega je to posljedica..
Evo nisam još probala to sa aspirinom, i ja ču kada malo malo zahladi ovih dana.Ali baš ta žuta boja tabana koda sam iz nekog plemena. sa limunom su mi malo pobjelili ali trebala bi trljati svaki izlazak iz kuće i još nositi po kila u torbi za svaki slučaj. Više sam luda. jedino mi pada na pamet da prirodno imam jako suhu kožu tijela i tabana pogotovo pa kada se stvori zadebljanje na petama to onda izgleda bolesno suho i žuto.
Moram stvarno uhvatiti vremena za pravi tretman s šparafinskom maskom.Jednom davno mi je to jako pomoglo.
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 00:30   #675
Malo sam umorna pa sam zaboravila i pisati.
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 18:15   #676
Sheeva ....za 2 dana sam naručena na "totalni pedikerski tretman", tako ga zvalu u kozmetičkom salonu. Javim ti što govore profesionalci i što su mi radili. Ako poslije ovoga ne bude uspjeha neznam što ću. .....iiiii probala sam ovo sa aspirinom.Ništa se nije promjenilo, čak mi se činilo da su mi noge još više suhe.
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:30   #677
E super

Ja moram prijmjetiti da nakon par dana tretmana nevenovom masti koza puno puno zdravije izgleda.. Cak cu i ja razmislt o posjetu pedikeru, al prvo cekam tebe da vidim sta kaže
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:48   #678
Stigla iz pedikera. Noge su prekrasne. Kišala ih je 20 minuta, strugala sa nekim malim žiletićem, sređivala kožicu oko nokata, polirala nokte - u biti uobičajen retman .Ali za kraj parafinska maska i masaža uhhhh divota. tek sam tada baš vidila veliku promjenu.
Pitala sam je za žutilo, rekla je da se stvorilo zadebljanje koje je trebalo skinuti žiletićem, ali da doma ne koristim sama jer mi je nepregledno i da mogu napraviti više štete.
Jako puno puno kreme na noge. ja sam sada uzela neki prirodni maslac za masažu (za tjelo)u DMa ali će biti za noge idealan.
I da već za 2-3 dana lagano sa rašpicom dižem mrtve stanice na petama. Ali stalno moramo stavljati kreme jer se noge ljeti puno brže suše. sada kada mi je digla ovaj sloj treba kožu nahraniti.
Jedna stvar me malo rastužila a to je da će se to žutilo opet malo vraćati rekla je pa ću morati u pedikera onako s vremena na vrijeme.
Eto, nadam se da sam ti pomogla. Svakako pođi da vidiš kako to profesion. rade. Sreća moja radila je žena koja se bavi samo time već 10 godina pa me dobro sredila.
BOZI 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:54   #679
Odlično

Baš mi je drago da si zadovoljna i hvala na postu! Zaletit cu se i ja slijedeci tjedan onda, da me srede malo pa da onda odrzavam..

Kolko si platila to sve skupa? I u kojem salonu si bila (ak je u Zagrebu)

Hvala
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 21:33   #680
hansaplast gel protiv zuljeva?

Jel valja sta?
Il je isto ko da se vazelinom namaze?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.