Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 13:27   #1
Zaposlenje u Kanadi

Molim Vas da mi pomognete ukoliko mozete. Naime ja sam dobila posao u Kanadi pa me interesuje kakva je procedura za mog muza i sina. Idu li oni sa mnom tacnije mogu li ? Da li neko zna nesto o ovome.
Hvala
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 13:40   #2
Premalo si informacija navela da bi se moglo odgovoriti. Jesi dobila posao privremeno ili si aplicirala za useljenje??? ako si posao dobila privremeno ovdje imaš neke informacije.....................

http://www.cic.gc.ca/english/work/index.html

Ako si dobila privremenu radnu dozvolu onda se bojim ćeš morati doći sama. U dijelu u kojem ja živim ima dosta sezonskih radnika iz Južne Amerike i nitko od njih nije tu sa obitelji...
Zrinski is offline  
Old 23.02.2007., 13:48   #3
Ovako -imamo rodjake u Vancouveru i oni su mi nasli posao i sad treba da mi salju ugovor od poslodavca . Mene interesuje sta je pametno uraditi tj.za kakvu vizu aplicirati .Ali mislimo da svi idemo pa kad dodjemo gore onda ce muz traziti posao.
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 13:54   #4
Quote:
Nina76 kaže: Pogledaj post
Ovako -imamo rodjake u Vancouveru i oni su mi nasli posao i sad treba da mi salju ugovor od poslodavca . Mene interesuje sta je pametno uraditi tj.za kakvu vizu aplicirati .Ali mislimo da svi idemo pa kad dodjemo gore onda ce muz traziti posao.

To je već bolje......

Ovisno o tvojoj struci i eventualnom deficitu tog zanimanja u Kanadi najbolje je aplicirati kao "Skilled worker class". Nedavno su snizili granicu koju moraš preći da bi ti odobrili useljenje. I da na taj način ti treba novac za godinu dana života.....

Citizenship and Immigration Canada (CIC) and Human Resources and Social Development Canada (HRSDC) ensure that these workers will support economic growth in Canada and create more opportunities for all Canadian job seekers.

Ovo ti je ključ svega bez obzira za koju vizu apliciraš.......
Zrinski is offline  
Old 17.11.2009., 12:47   #5
Kanada Vancouver

Quote:
Nina76 kaže: Pogledaj post
Ovako -imamo rodjake u Vancouveru i oni su mi nasli posao i sad treba da mi salju ugovor od poslodavca . Mene interesuje sta je pametno uraditi tj.za kakvu vizu aplicirati .Ali mislimo da svi idemo pa kad dodjemo gore onda ce muz traziti posao.
Zivjela sam u Kanadi 42 godine,tocno u Vancouver. Tesko je dobiti bilo kakvu vizu danas osim ako imate vise skole, naime, fakultete i akademije, i morate po bodovima traziti dozvolu za rad.
Potrebno je XXXX bodova da bi vam odobrili rad u Kanadi, naime, ako fali ta struka/zanimanje imate prednost, ali ako ne fali, tesko da cete dobiti vizu ili radnu dozvolu.
Povratnica sam iz Kanade, tako da jedino ako cete raditi na crno, mozete nekako ostati, a obitelj moze doci sa vama. Kaka cujem i citam vise Nije potrebno Hrvatima traziti vizu sa ulaz u Kanadu.

Nadam se da ovo pomaze.
Soltanka is offline  
Old 20.02.2011., 21:38   #6
Quote:
Nina76 kaže: Pogledaj post
Ovako -imamo rodjake u Vancouveru i oni su mi nasli posao i sad treba da mi salju ugovor od poslodavca . Mene interesuje sta je pametno uraditi tj.za kakvu vizu aplicirati .Ali mislimo da svi idemo pa kad dodjemo gore onda ce muz traziti posao.

POŠTOVANI !
Rado bih komunicirao sa nekim u Kanadi ali na Hrvatskom jeziku, je rne znam Engleski. Ako netko ima volje za to, molim da mi se javi ovim putem.
Spol,Zanimanje,Godine,nisu uopće bitne. HVALA -magma21-
magma21 is offline  
Old 23.02.2007., 13:50   #7
Opet ja .........

Malo sam pogledao na vladinoj stranici i našao sam aplikaciju za radnu dozvolu. Na aplikaciji ima dio u kojoj se nalaze i članovi obitelji uz aplikanta. E sad dali to znači da i oni mogu sa tobom to neznam.........

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM1295B.PDF
Zrinski is offline  
Old 23.02.2007., 13:55   #8
Hvala i ja sam citala to ali nije mi jasno da li idemo svi ili ne.
Ako neko zana vise o tome moli vas pisite.
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 13:56   #9
Pardon zna vise o tome
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 14:07   #10
Opet ću ja biti dosadan Ako pogledaš na aplikaciji za radnu dozvolu pod stavkom 9 ima dio gdje piše "Will accompany you to Canada" i da čekiraš da ili ne za članove obitelji što bi onda značilo da i oni mogu sa tobom..........
Zrinski is offline  
Old 23.02.2007., 14:14   #11
mogu bez problema sa tobom, pogotovo ako imas posao...jer njima su cilj obitelji sa djecom...
Kandela is offline  
Old 23.02.2007., 14:04   #12
Radi se o tome sto posao koji su mi nasli nije moja struka .Ali radi se o tome sto mi nemamo nekih 15 000 CAD za 3-clanu porodicu koji trebamo prikazati na racunu. Mi trazimo najjeftinici nacin za otici.
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 14:05   #13
najjeftiniji - pardon brzam
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 14:13   #14
Ok u pravu si - logicno
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 14:25   #15
Da li znate da li ce nam trebati taj novac tj.oko 15 000 CAD .
Nina76 is offline  
Old 23.02.2007., 14:39   #16
mislim da hoce
Kandela is offline  
Old 23.02.2007., 15:26   #17
Trazit ce te na granici dokaz da imas sredstva propisana na njihovoj stranici kao potvrda da mozes par mjeseci izdrzati bez posla dok se ne snadjes.

Jedna stvar tu nije jasna - dobila si posao i sad zelis aplicirati? Da li ce te poslodavac cekati, jer neces dobiti papire za tjedan dana? Koja je vrsta posla u igri - bitno je zbog brzine rjesavanja.

Kad popunjavas aplikaciju navode se i podaci o tvojoj uzoj obitelji, dakle ako ti dobijes dobit ce i tvoj suprug i djeca. Dovoljno je da je jedan kvalificiran a ostali dobivaju po defaultu.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Old 23.02.2007., 15:54   #18
Ja bih radila kao menadzer u zgradi i u pravu si da ako procedura bude trajala predugo nece me cekati . I to je razlog zbog cega ce moj nadam se buduci sef ce ici u imigracioni ured da se raspita o tome tj. koliko procedura traje. Naravno da cemo mi ponijeti nesto novaca najzad ja imam sina koji ima 3 godine , ali bas da cu ponijeti 15 000 dolara ne mogu jer da imam taj novac ovdje vjerovatno da ne bih isla nigdje.
Nina76 is offline  
Old 24.02.2007., 03:02   #19
Quote:
Nina76 kaže: Pogledaj post
Ja bih radila kao menadzer u zgradi i u pravu si da ako procedura bude trajala predugo nece me cekati.
U kakvoj zgradi ces bit menadjer? Jeli stambena ili poslovna? I za koju firmu ces radit? Znas li koje su ti obaveze i prava?
Molim te odgovori na ova pitanja, jer su od velike vaznosti.

Fala
KokuZ is offline  
Old 23.02.2007., 15:55   #20
Samo ne znam ako mene ceka posao to je dokaz da ne idem na teret drzave.
Nina76 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.