Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 14:02   #1
Verbalno iskazivanje osjećaja..u vezama..

Eto jučer nakon razgovora sa jednim znancem na temu brakovi veze i ,,veze,, ..dotakli i temu verbalnog iskazivanja osjećaja u takvim situacijama... Koliko je to bitno za kvalitetu veze ..
E sad neki vele o tome ne treba ..neki da treba ...
Nekima je to ,,out,, jer kaj pričati kad se sve zna ...
Ima svakakvih mišljenja.. baš bi bilo lijepo čuti forumski puk na tu temu..
Kako često ..bi trebalo partneru /partnerici .. reći.. a ne ostavlajti da pretpostavlja ...jer su pretpostavke majke zajeba...
..a poslije je teško ispravljati..
Johny Bravo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:13   #2
Valjda ovisi od osobe do osobe.
Mi si svakodnevno iskazujemo ljubav, što verbalno, što neverbalno
Svatko ima svoju mjeru, nekima bi ovo gore bilo presladunjavo. nekome će biti taman
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:38   #3
Svaki dan.

I tako već oho-ho godina.

Kad nekoga jako voliš i siguran si da on tebe jako voli, onda nije problem, spontano dođe - baciš se na njega, cmokćeš i gugućeš koga ja volim najviše, koga, koga?

Ti koji smatraju da se ne treba previše govoriti jer je sve rečeno su po mom mišljenju malo sjebani da prostiš, svisnula bi pored takvog kamena.

Tu ne mislim samo na muškarce, ima i žena, znam ih...

Pa i psa ako imaš svaki dan ga pomaziš i kažeš mu dobar, dragi pas, kamoli ne partnera.


No dobro, svakome svoje, ako se nađe dvoje nesladunjavih - super.

100% sam sigurna da se dvoje mojih dragih prijatelja, koje sam btw. ja spojila *Amor*
nikad ne razbacuje volim te izjavama po doma,
nikad ih nisam vidjela u deset godina da su se poljubili (osim na vjenčanju ), ne drže se za ruke,
ali znam da se jako vole, stvoreni su jedno za drugo, tako praktični i suzdržani.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:46   #4
Nekako sam dojma kad se jedna stvar počne pretpostavljati, to povlači puno stvari koje se počnu pretpostavljati. A to sve skupa vodi do onog krasnog zdravozagotovo.
Ne volim ostavljati na pretpostavkama, govorim i pokazujem često.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:43   #5
Po stoti put bitno je, i ako već nije krenulo u tom smjeru - bitno je i jedno i drugo, i riječi i djela.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:50   #6
Quote:
Johny Bravo2 kaže: Pogledaj post
Nekima je to ,,out,, jer kaj pričati kad se sve zna ...
..
A ne zna se ako se ne (po)kaže.
Riječi su moćne, treba ih koristiti kad se ima šta reći.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 19:02   #7
Meni je to bila velika stvar prije, reći nekome da ga volim, da mi fali, da mi je lijepo s njim...
Nisam se osjećala ugodno ni prirodno izgovarajući to i više sam voljela da se to kao podrazumijeva.

U ovom odnosu već godinama traje to da mu ne mogu dovoljno puta reći kroz dan da ga volim, cijućem i cvrkuće, on isto tako...pred drugim ljudima to ne radimo, vjerovatno im djelujemo suzdržano. Kad me preko telefona čuje da na "volim te" promrmljam i j' tbe zna da sam okružena ljudima.
Ali rijetko dan započnem ili završim bez da mu kažem da ga volim
I znači mi to što i poslije nekoliko godina možemo razgovarati o tome šta volimo jedno kod drugog, u šta smo zaljubljeni, u čemu uživamo u našem odnosu...
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:09   #8
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post

Ali rijetko dan započnem ili završim bez da mu kažem da ga volim
.
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .

Za mene takvo što nema ni vrijednost ni čar.

Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
Svakodnevno iskazujemo ljubav i riječima i djelima. Ne prođe dan da mu ne kažem da ga volim. Želim da to zna. Svaki dan, svaki tren.
Zašto?
Nije vam dovoljno da osjećate ljubav , nego morate to svakodnevno ponavljati? Ili to nećete znati bez svakodnevnog opetovanja?

Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 10:17.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:18   #9
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .

Za mene takvo što nema ni vrijednost ni čar.
Sve se može pretvoriti u rutinu i na sve se može pljunuti, ali i ne mora. To što netko nešto radi redovito ne mora značiti da to svakim danom radi s manje volje, gušta.

Otprilike kao sa seksom. Nije teško doživjeti svemirski orgazam nakon mjesec dana apstinencije, i je, to je sigurno bolje od redovnog bezveznog seksa. Samo, redovan seks uopće ne mora biti bezvezan ni po intenzitetu, doživljaju ili osjećaju išta slabiji ili lošiji od onog nakon poduže apstinencije.

Apstinencija, ne samo seksualna, ne donosi nešto posebno vrijedno. Samo stvara lažni osjećaj veličine i jačine doživljenoga. Kao kad gladnom daš malo kruha pa bude presretan.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:25   #10
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Apstinencija, ne samo seksualna, ne donosi nešto posebno vrijedno.
Kako kome...

Meni su sve svakodnevne stvari rutina a pogotovo kad se radi o nekoj emocija-izjavi.
Višednevno ponavljanje jednog "dobar dan" uopće ne doživljavam kao nečiju želju za meni dobrim danom...
a na kraju se taj "dobar dan" i kod mene pretvorio u kratkomrmljajući "dan" bez da pogledam osobu. A od želje ni ž.

Također...da svaki dan dreknem na nekog mrzim te, ili netko na mene... ni to se više nikog ne bi doticalo.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:17   #11
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .
Ne stavljam jednakost između navike i obaveze...a imam navike koje jako volim i jako uživam u njima i jako me ispunjavaju
Tako da sam i navikla ponavljati mu da ga volim, i ta navika mi svaki put razvuče osmijeh.
Evo i sada se smješkam na sjećanje kako je mirisao iza uha dok sam mu jučer prošaptala u prolazu da ga volim.
I volim naše zajedničke navike koje smo u hodu skupa stekli, gode mi.

Imala sam obje faze i onu gdje to nisam voljela govoriti i ovu sada...obje su mi imale i imaju smisla.
I u tome i jeste smisao, raditi onako kako se najbolje osjećaš i šta ti pričinjava zadovoljstvo.

I pobogu gdje si pročitala da pred drugim ljudima moram zakamuflirati volidbu
Ne moram ništa, radim onako kako mi je lijepo, a lijepo mi je neke stvari njegovati kao našu intimu...a jedna dio naše, moje i njegove, intime mi jeste i način na koji verbalizujemo naše osjećaje.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:34   #12
Meni su predivne verbalne manifestacije ljubavi i nikad mi ne bi dosadile. Da ih barem imam više u životu i vezi.
To je poticaj, iskra, bogatstvo, ne mogu se izlizati i devalvirati.
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:20   #13
Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
Vodim se za tim da oni koje voliš to trebaju znati i da im to trebaš pokazivati (pa i riječima) iz dana u dan. Nikad ne znaš što sutra nosi, možda nekom od nas nešto bude, opet je lakše kad znam da sam mu rekla da ga volim najviše.
Osobno nemam nekih teškoća koje si trebam olakšavati svakodnevnim opetovanjem svojih emocija nekome. A cijenila bih ako bi druga strana našla neki drugi način za rješenje svojih teškoća oko toga dal će sutra nekom nešto biti....radije bih da mi se ne ponavlja ništa svakodnevno ritmično. Verbalno mislim

Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ne stavljam jednakost između navike i obaveze...a imam navike koje jako volim i jako uživam u njima i jako me ispunjavaju
Tako da sam i navikla ponavljati mu da ga volim, i ta navika mi svaki put razvuče osmijeh.
Znam kako vam je . Ja sam pušač. Meni ta navika razvuče osmijeh, jako ju volim jer me ispunjava i uživam u njoj. I upražnjavam ju svakodnevno, višekratno.
Inače ne volim verbalno ponavljanje... čak ni u pjesmi. Ako refren ide triput, već mi je dosta.

Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
I pobogu gdje si pročitala da pred drugim ljudima moram zakamuflirati volidbu
Ovdje?
" Kad me preko telefona čuje da na "volim te" promrmljam i j' tbe zna da sam okružena ljudima."

Zašto bi inače mrmljala kad si okružena ljudima?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:18   #14
Svakodnevno iskazujemo ljubav i riječima i djelima. Ne prođe dan da mu ne kažem da ga volim. Želim da to zna. Svaki dan, svaki tren.
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:35   #15
Ima ljudi koji će verbalno svakaj natrkeljati ali neverbalno ne znaju i ne mogu pokazati ljubav.
1.ne osjećaju je iskreno rečeno
2.nemaju potrebu za iskazivanjem
3.metuzalemi su u duši i umu
4.samo gledju korist a njima od ljubljenja i iskazivanja ljubavi, nježnih riječi ...nema koristi
Jadan je čovjek koji ne zna i ne želi iskazati, reći, pokazati ljubav.
Promašen život je svaki život bez prave i strastvene ljubavi....to je samo imitacija života.

Stvarno je to teška nauka...pokazati i izreći ljubav.

Nema šanse da se nađe sreća i radost ako petljate sa emotivnim frižiderima, računđijama, manipulatorima, maminim sinovima, bilo kakvim tipovima "use, nase podase i sve zase", nezrelim budalama i ostalim bezveznjacima.

Žena treba odmah odfikariti sve kaj nije veselo, mazno, energično, toplo, brbljavo, nasmijano, vragolasto, zaigrano.
Uzeti treba sve kaj ne skida ruke sa nje, zna se zezati, zna paziti , ljubiti i maziti nekoga osim sebe...i to 24/7.
I koji zna na stotine načina reći i pokazati ljubav i nježost. A ne da to moraš čupati ili moliti. To ostavite hladnim , proračunatim i u duši starim ženama, pomirenim sa svime i lukavima jer njima ljubav ne treba. Koje ništa ne očekuju od neke pažnje i djetinjarija i...kojima je važnija kupovina u Konzumu, kuhačina, korisnost muflona i njegove pare.
Tak da birajte zaigranu, toplu osobu.... punu ljubavi.
Sa svima ostalima živčenjacima, prostacima i egoistima koji od žena vide samo korisnost za sebe ...šteta gubljenja vremena.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:46   #16
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I koji zna na stotine načina reći i pokazati ljubav i nježost. A ne da to moraš čupati ili moliti.
Zašto iz krajnosti u krajnost?

Sumnjam da će itko provesti s nekim i pol godine ako bilo što treba "čupati ili moliti"...
ali i svakodnevno x puta ponavljanje iste stvari godinama, nije ništa manje očajno.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 20:47   #17
Meni moj decko uopce ne govori da me voli, nekad me to uzasno brinulo, sad mi je svejedno

Mislim,
voli me, ali nije tip koji bi to verbalizirao.
Rekao mi je par puta, napisao nesto vise, a kad pogledam na sebe, ni ja mu nisam cesto rekla oci u oci. Cesce napisem. Tak mi je lakse.
Al znamo to.

Istina da meni nekad fali sta ne verbalizira (jer sam zensko ) ali ajde, pomirim se s tim kad vidim da nismo jedini.
DreamStreet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 21:58   #18
Meni osobno je to bezveze Više cijenim djela koja pokazuju ljubav i radje je djelima i pokazujem nego bezgranično cmoljenje "vojim te, ah i ja tebe, bljuć, sruć". Imala sam vezu gdje sam doslovce bila opjevana, idealizirana, gomila prekrasnih riječi izgovorena, naravno verbalna ljubav pršti, a onda vidjela da iste stvari (istovremeno!) piše i drugoj... Obično oni koji su laki na tim riječima šakom i kapom dijele ljubospjeve. I onda dok znam da je taj moj netko "volio" 10 žena, ti njegovi izljevi mi nisu nešto.
Više cijenim dok se netko ne razbacuje takvim riječima.
Naravno da smo svi ponekad emotivniji, i imamo potrebu reć što osjećamo, ali da me svako jutro netko budi sa volim te, i tel. razgovore završavamo sa isto tim riječima a živimo zajedno, ja osobno bih popizdila
Meni je ljubav što se netko preselio zbog mene, ili dok ja skuham jelo koje on voli, a ne puste riječi. Srećom, svi smo različiti.
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:07   #19
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Više cijenim djela koja pokazuju ljubav i radje je djelima i pokazujem nego bezgranično cmoljenje "vojim te, ah i ja tebe, bljuć, sruć".
Po tko zna koji put: a postoji zakon koji prisiljava na odabir "ili jedno ili drugo"? Nema teoretskih izgleda da bi netko bio u stanju pružati - sve?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 05:17   #20
Quote:
DreamStreet kaže: Pogledaj post
Meni moj decko uopce ne govori da me voli, nekad me to uzasno brinulo, sad mi je svejedno

Mislim,
voli me, ali nije tip koji bi to verbalizirao.
Rekao mi je par puta, napisao nesto vise, a kad pogledam na sebe, ni ja mu nisam cesto rekla oci u oci. Cesce napisem. Tak mi je lakse.
Al znamo to.

Istina da meni nekad fali sta ne verbalizira (jer sam zensko ) ali ajde, pomirim se s tim kad vidim da nismo jedini.
kod mene slična situacija.

ponašanjem i djelima i te kako pokazuje da mu je stalo, ali verbalno, đizs krajst rijetko, rijetko. ponekad mi to zafali, ali nekako sam navikla na to da općenito romantika i verbalizacija emocija kod njega baš i nisu jača strana.
meni nije problem verbalno iskazati emocije, ali samo u vezi gdje se osjećam voljeno i sigurno, što je ovdje slučaj.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.